Starity

Zavar a rossz helyesírás és igénytelen fogalmazás a fórumokon?

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. február 03. 13:40 #21
- törölt felhasználó -    
Idézet(Christo @ 2010. February 2. - 22:11)
Engem jobban zavar, mikor valakinek fórumon keresztül túl nagy az arca és rontja a hangulatot...
Amúgy a helyesírási hibák annyira nem zavarnak, legfeljebb röhögök egy jót néhány gyöngyszemen rohog.gif
De ha elírok valamit, azt kijavítom ha van rá lehetõség, mert az viszont szúrja a szemem smileeee.gif

Ahogy mondod! wink.gif
2010. február 03. 14:10 #22
tamara86
tamara86
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.04.02.
Hozzászólás: 406
Csatolások: 209
Azonosító: 5021
Offline offline
Engem az zavar nagyon ha felcserélik, a "ba"-t a "ban"-nal, vagy fordítva... ohmy.gif
2010. február 03. 14:20 #23
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet(agnes @ 2010. February 2. - 22:44)
viszont az nem helyes tudtom szerint beer.gif

Ó, bárcsak ilyen egyszerû lenne, de ezt még az akadémikusaink sem tudják biztosan. Egyébként úgy tanuljuk, hogy attól függ (az általános és határozott ragozás, lánykori nevén alanyi vagy tárgyas), hogy a tárgy határozottsága a mérvadó abban, hogy mikor van tárgyas vagy éppen alanyi ragozás, azonban a tárgy határozottságának fogalmában már megoszlanak a vélemények.
Az pedig, hogy kinek mi a szimpatikus az a nyelvi kultúrától függ. smileeee.gif
2010. február 03. 17:48 #24
Klau0604
Klau0604
 
Státuszelegem van...nem kell sem a szavazod,sem pedig,hogy barátnak jelölj,értem?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.14.
Hozzászólás: 992
Csatolások: 106
Azonosító: 66181
Offline offline
az,hogy kisbetûvel kezdi valaki a mondandóját egyáltalán nem baj,messze van az a shift biggrin.gif
engem csupán a helyesírás zavar. a "muszály"-tól agyf**zt kapok kb mért nem tudják az emberek megjegyezni,hogy az muszáJ? dry.gif
a szleng meg hát...az ''adom"-ot életemben nem hallottam még blink.gif ezek szerint délen ez nem divat biggrin.gif a "vágod/vágom"-at folyamat használom,sõt már a tanárok is szokták biggrin.gif
helyesírás-ellenõrzõ be van kapcsolva,de akkor is kipontozza ha jól írok valamit...szóval az nem ér sokat és természetesen mindig átfutom amit írtam,ha kell 2x is smileeee.gif eléggé pedáns vagyok ilyen szempontból biggrin.gif

Idézet(Cynthia @ 2010. February 2. - 20:14)
Viszont a falra tudok mászni a mondat végi 626 ezer felkiáltó- és kérdõjeltõl....Mért jó az, valaki magyarázza már el mellow.gif


minden bizonnyal azért tesz sok írásjelet a végére,mert nyomatékosítani akar valamit. ennyi erõvel mért írsz 1 szót csupa nagybetûvel? az általában a "kiabálás". ez az írásjel dolog is hasonló elven alapul. vegyük példának azt,hogy belépsz valakihez msn-en,megkérded "mizu?" - sima kérdés. írsz neki valamit,de õ nem érti meg és elveszted a türelmed,mert 6x leírtad és 7xre már így kérdezel vissza "érteeeed?????" szóval: érted? vagyis nem...vágod?biggrin.gif

2010. február 03. 17:58 #25
- törölt felhasználó -    
Idézet(Klau0604 @ 2010. February 3. - 17:48)

minden bizonnyal azért tesz sok írásjelet a végére,mert nyomatékosítani akar valamit. ennyi erõvel mért írsz 1 szót csupa nagybetûvel? az általában a "kiabálás". ez az írásjel dolog is hasonló elven alapul. vegyük példának azt,hogy belépsz valakihez msn-en,megkérded "mizu?" - sima kérdés. írsz neki valamit,de õ nem érti meg és elveszted a türelmed,mert 6x leírtad és 7xre már így kérdezel vissza "érteeeed?????" szóval: érted? vagyis nem...vágod?biggrin.gif

vágom rohog.gif
amúgy amikor a köszi végére is kiteszi, akkor az a fura. mindegy, tudom, nem mindenki normális, de ebbe nem szeretnék belemenni, mert akkor úgyis megtalálnak az idióták, és akkor meg...namind1 biggrin.gif
2010. február 03. 18:34 #26
McGery
McGery
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.11.24.
Hozzászólás: 371
Csatolások: 239
Azonosító: 10472
Offline offline
Engem leginkább a lustaság zavar. A tinik többsége (és nem csak a tinik) manapság még arra is lusta, hogy leírja teljes egészében a szót és rövidít. Pl.L itt vagyok(itt vok) vagy esetleg nagyon rosszul vagyok (naon rosszul vok).Ezektõl a falra tudok mászni.
A legnagyobb probléma mindenesetben a helyesírás hiánya.

A másik kedvencem a komoly/komoj páros.

Igénytelen fogalmazás? Zavaró, igen, de melyik fiatal szeret manapság olvasni, hogy bõvítse szókincsét?


Mondjuk bevallom én programozónak készültem és hozzászoktam, hogy épp egy program vagy script írása közben nem használtunk ékezetet. Tehát én rendszeresen hanyagolom ezeket a dolgokat, de ez is csak sima lustaság. Egyszóval magamra is haragszom néha-néha biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Strawberry03
2010. február 03. 19:12 #27
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet(McGery @ 2010. February 3. - 19:34)
Engem leginkább a lustaság zavar. A tinik többsége (és nem csak a tinik) manapság még arra is lusta, hogy leírja teljes egészében a szót és rövidít. Pl.L itt vagyok(itt vok) vagy esetleg nagyon rosszul vagyok (naon rosszul vok).


Ez csak az msn miatt van, én is használom de csak ott. De azért megmarad az ujjaimban az ilyen rövidítés, ha fórumra írok.. De kijavítom, mert eszembe jut, hogy 'hé, nem msn-en vagy!' laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: ventura
2010. február 03. 19:27 #28
Mia
Mia
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.04.23.
Hozzászólás: 2575
Csatolások: 2322
Azonosító: 15188
Offline offline
Idézet(Christo @ 2010. February 3. - 20:12)
Ez csak az msn miatt van, én is használom de csak ott. De azért megmarad az ujjaimban az ilyen rövidítés, ha fórumra írok.. De kijavítom, mert eszembe jut, hogy 'hé, nem msn-en vagy!'  laugh.gif


Na igen, ez velem is elõ szokott fordulni... msn-en én is rövidítek általában, mert egyszerû és gyorsabb. smileeee.gif De persze fórumon vagy más helyen mindig igyekszem helyesen írni, mivel engem is idegesít ha valaki alaphibákat ejt a helyesírásban vagy amit már említettetek a rengeteg felkiáltójel... na ezektõl én is falra mászom, pláne ha ezt még megfûszerezi egy kis szlenggel is. Az a csúcs. rolleyes.gif
2010. február 10. 12:54 #29
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Most nem azért, de a topiknyitó is bakizott egy csöppet... "foglalkozok".. ilyen nincs. "Foglalkozom". én ezektõl szoktam falra mászni egyébként: iszok, eszek, alszok és stb.
Jah és a kedvenc gyöngyszemem: muszály
2010. február 10. 14:57 #30
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Én meg az "eszem", "alszom", stb. változatoktól. Lehet, azért, mert falusi (kisvárosi) vagyok és errefelé nem így beszélnek, legalábbis én nem sokszor hallottam, hogy így mondták volna. Számomra ez olyan úrias, sznob, pökhendi hangzású, hogy "eszem". mellow.gif
2010. február 10. 15:01 #31
- törölt felhasználó -    
A nyelv folyamatosan változik, nem lehet tenni ellene. Az internet széles körben való terjedésével elkerülhetetlen az anglicizmusok beépülése a nyelvbe illetve az egyszerûsítések használata. biggrin.gif

Lehet az ember akármilyen mûvelt és olvasott, MSN-en senki sem fog szépirodalmi stílusban fogalmazni. A beszélt nyelvben azért szerencsére nem dobálózunk "tom"-okkal és "vok"-okkal (én legalábbis még nem hallottam). A fórum talán más tészta, mint az MSN, mivel itt hozzászólunk, van idõ fogalmazni, átírni a mondandónkat.

A tárgyi és alanyi ragozású igéknél pedig néha fogalmam sincs, hogy melyiket kell használni. Nyilván amelyiknek két alakja van, ott könnyû a dolog, mivel "nézem azt" és "nézek valamit". De pl. hogy alszok vagy alszom, szerintem szokás kérdése. De mivel eléggé összevissza használjuk, mindegyik helyes. Mint mondtam, a nyelv arra van, hogy kommunikáljunk, a lényeg, hogy megértsük egymást. A szabályokat is mi találtuk ki magunknak, ezek a dolgok idõvel el fognak tûnni a nyelvbõl és egyszerûsödni fognak.

Persze jobban figyelek én is, ha referátumot írok, mint amikor csak fórumon szólok hozzá. Azokkal meg nem lehet mit tenni, akik nem direkt írnak helytelenül (pl.: jáccok, vok), hanem önhibájukon kívül nem vettek részt megfelelõ oktatásban. Ilyenkor jön, hogy "lessz" és egyéb finomságok. biggrin.gif
Az olvasás pedig soha nem megy ki a divatból és kell is olvasni! Nem csak a Tvájlájtot (bár annak elég szép a nyelvezete, angolul legalábbis) meg nem csak az internetes hírportálokat...
2010. február 10. 15:10 #32
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet(Kata159 @ 2010. February 10. - 12:54)
Most nem azért, de a topiknyitó is bakizott egy csöppet... "foglalkozok".. ilyen nincs. "Foglalkozom". én ezektõl szoktam falra mászni egyébként: iszok, eszek, alszok és stb.
Jah és a kedvenc gyöngyszemem: muszály

Természetesen van foglakozok alak is, csak kikopóban.
Egyébként a magyar nyelvbõl szerencsére nagyon kevés dolgot lehet kizárni, amitõl nehéz megtanulni, de sokkal szaftosabb és izgalmasabb lesz ettõl a nyelv, olyan, mint a középkori latin, ami az ókorihoz képest egyszerûbb nyelvtanilag, viszont nagyon érdekes szójátékokat lehet eszközölni vele.
2010. február 10. 15:33 #33
Noni
Noni
60 feet tall
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.04.23.
Hozzászólás: 1693
Csatolások: 3262
Azonosító: 27733
Offline offline
Idézet(Necros @ 2010. February 10. - 14:57)
Én meg az "eszem", "alszom", stb. változatoktól. Lehet, azért, mert falusi (kisvárosi) vagyok és errefelé nem így beszélnek, legalábbis én nem sokszor hallottam, hogy így mondták volna. Számomra ez olyan úrias, sznob, pökhendi hangzású, hogy "eszem". mellow.gif


Én miskolci vagyok, és nálunk sokan mondják az ik-es igéket k-ra végzõdõen smileeee.gif Én is általában biggrin.gif
Úgy emlékszek... emlékszem (biggrin.gif) mintha a magyar tanárnõm mondta volna, hogy errefelé észak-keleten ez tipikus smileeee.gif De persze nem szabályos pardon.gif
2010. február 13. 01:42 #34
- törölt felhasználó -    
Õszintén mondom, ez az alszok/alszom annyira szokványos errefelé (észak-kelet MO.) hogy senki sem akad fent rajta, én is felváltva használom, épp' mikor mi van a nyelvemen.biggrin.gif De azért megjegyzem, újra. rohog.gif A lényeg hogy nem kell mögé feltétlen dehonesztáló jelzõt gondolni. wink.gif beer.gif

Ami viszont szabályosan bántja a fülemet, az az "evvel / avval" duó az "ezzel / azzal" helyett. Persze mind a négy helyes, csak utóbbi kifinomultabb és elterjedtebb. rolleyes.gif
2010. február 17. 12:37 #35
- törölt felhasználó -    
Idézet(Dirthy @ 2010. February 2. - 22:53)
igen én is azt bírom legjobban ha valaki fogja a mondanivalóját aztán nem spórol a karakterekkel és az egészet ilyen formában összecsapja közé luxus tenni egy pontot esetleg netalán már egy vesszõcskét a non-plus ultra ebben ha még a hejjjjesírása sem valami irodalmi majd a végén jól nyakoncsapja az egészet dagadó büszkeséggel!!!!!!!!!!!

taps.gif

Ez nagyon tetszik. rohog.gif _nevet.gif
2010. február 17. 13:41 #36
Tinkerbell
Tinkerbell
 
Státuszéhesapocakooom
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.10.08.
Hozzászólás: 508
Csatolások: 1900
Azonosító: 109664
Offline offline
Zavar. Az meg kifejezetten zavar /mostanában egyre többet találkozom ilyennel/, hogy beszédhibás emberek miért szeretnének mindenáron a média világában érvényesülni? Miattam tegyék, de legalább orvosolják elõtte.. :S Ez most OFF volt? smileeee.gif Szorri.
2010. február 17. 13:55 #37
- törölt felhasználó -    
Engem is zavar, pláne mikor meglátom, hogy muszály blink.gif Nem tudom, hogy miért nem lehet megjegyezni, hogy az muszáj. A másik ami zavar, már többen említették az eszek/eszem. Valahogy zavar ha k betûvel látom, és automatikusan javítom m betûvel. Persze lehet, hogy helyes, mert itt írták többen, de nekem valahogy furcsa. A másik ilyen páros az avval/evvel. Mindig úgy tudtam, hogy az avval/evvel nem helyes, nem rég világosított fel a nyelvtan tanárnõm, hogy van ilyen, mikor megkérdeztem tõle, hogy miért nem úgy mondja, hogy ezzel/azzal. Nem tudom, nekem ez is olyan furcsa, mint az eszek/eszem.
Igazából napestig sorolhatnám, hogy mi zavar -sok felkiáltó/kérdõjel, vok,nemtom-, de nem nagyon tudnék újat mondani. Nem lehet mit tenni, mindenki másképp ír, és fogalmaz, de legalább az alapvetõ dolgokra odalehetne figyelni. (Pl: muszáj)
2010. február 17. 14:28 #38
Blamethevain
Blamethevain
 
Státusz"Azt hiszem, túl nagy árat kell fizetnünk néhány felejthetetlen pillanatért."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.23.
Hozzászólás: 2022
Csatolások: 5002
Azonosító: 21944
Offline offline
Én sem írok tökéletesen, de amikor valaki olyan szinten nem tud írni, hogy ilyeneket ír: éretcségi, tudc, szeretc, horrol vagy Borsod-Abaúly-Zemplén.... az ilyeneknek letörném a kezét. biggrin.gif Na meg még a halálom amikor valaki azt írja, hogy létszi, a légyszi helyett. Most olyan nehéz végiggondolni hogy nem azt rövidíti le, hogy lét szíves, hanem azt, hogy légy szíves?
2010. február 17. 14:37 #39
Tinkerbell
Tinkerbell
 
Státuszéhesapocakooom
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.10.08.
Hozzászólás: 508
Csatolások: 1900
Azonosító: 109664
Offline offline
A -csi végû szavak is irritálnak /köszcsi, szercsi, cukcsi...stb...stb.../ Nem hiába, öregszem biggrin.gif rohog.gif
2010. február 23. 18:11 #40
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Engem is idegesít a sok helyesírási hiba amit az emberek vétenek msn-en, fórumokon. Legtöbbször a ly és j felcserélése idegesít a legjobban, meg a külön vagy egybe írom dolgok is idegesítõek, igaz néha nekem is meggyûlik bajom ezekkel hogy az összetett mondatokat miko írjuk külön és mikor egybe.
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!