Starity

Lemezajánló

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. október 07. 19:19 #21
- törölt felhasználó -    
Ayumi Hamasaki
"NEXT LEVEL"

(2009)

Imádom! Elektro, pop & rock keveredése!

http://img826.imageshack.us/img826/4766/nextlevel.jpg
2015. november 26. 19:44 #22
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
A Muse visszatér a rockos hangzásukhoz. És milyen ütős album lett a Drones, basszus. thumbsup.gif rock.gif
The Handler, Psycho, Reapers, Defector abszolút kedvenc.
1 felhasználónak tetszik: atesz-91
2015. december 15. 10:17 #23
atesz-91
atesz-91
új tag
 
StátuszYou are so good to me, if you a bad kid baby. :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.03.
Hozzászólás: 26
Csatolások: 0
Azonosító: 247736
Offline offline
Tarja Turunen - Colours In The Dark
A Nightwishból való kiválása után Tarja, a mostanában Buenos Airesben élő finn énekesnő 2013-ban kiadta harmadik szólóalbumát, ami a Colours In The Dark címet viseli.
Igaz, nem egy mostani lemez, de én a napokban szereztem eredeti CD-be be. A gyönyörű papírtokban rejlő kis füzet minden dal szövegét tartalmazza, valamint az albumhoz készült képekből is minden dalhoz jut egy csodás fotó, ahol a gyönyörű énekesnő különféle színekben tündököl. Na, de jöjjön most a legfontosabb, vajon felér-e a sok hűhó a zenéhez? Úgy gondolom, hogy azért is ilyen igényes a kivitelezés, hogy kihangsúlyozza, hogy milyen jó albumot hozott össze a havasi pacsirta. A nyitó Victim Of Ritual megmutatja, hogy mire számíthatunk az elkövetkező hatvan percben. A sötét hangulatú dal már nem egy szokványos bevezetővel indul, a refrénnél pedig Tarja majdnem átmegy rikácsolásba, ami a dal egyik védjegyévé is válik, az első pár hallgatás után pedig kifejezetten üdítőnek gondolom ezt az éneklési stílust. Megéri a nótához készült kisfilmet is megtekinteni, nincs túlbonyolítva, mégis kevés ilyet látni a mai kisfilmek között. 500 letters címen egy bizonyos levélről dalol Tarja, igen, arról az ominózus levélről, amivel kitették őt a Nightwishból, aminek ő is és a zenekar is egyaránt sokat köszönhetnek - de mivel ilyen lett a folytatás, én senkire nem haragszom. Ehhez is készült egy videoklip, ami amellett, hogy tartalmas, egy látványos alkotás lett. Az egyik kedvencem a Gloria, Memoria sorokkal induló Lucid Dreamer, amelynek a közepébe még Tarja gyermeke is szerepet kapott. A középtempó után konkrétan egy igazi zúzdát kapunk, Tarja viszi tovább a második lemez hagyományait, a rajongók igényik a torzított gitárok túlzásba vitelét, hiszen abból sosem elég. Never Enough - ezt a dalt már ismerhették az előző turnéról az énekesnőt kedvelők, sőt, még egy kifejezetten művészi dalszöveges videót is készítettek hozzá. A végén a recsegés és a katarzis egyszerűen orgazmusra juttatja a hallgatót, ezután szükséges is van egy kis lenyugvásra. Egy misztikus hajóútra fizet be az, aki nem veszi ki a lemezt - a Mystique Voyage angol, spanyol és finn területű helyeket is érint, az, hogy Tarja beszél is a dalban, csak személyesebbé teszi, nekem a refrének előtti átvezetők a szerzemény csúcspontjai. Minden Tarja lemez tartalmazott eddig egy feldolgozást, a sötétség színein ez Peter Gabriel egyik számára esett - a Darkness szövege egyszerűen fenomenális. Az eredetit ugyan még nem ismerem, de Tarja felkeltette az érdeklődésemet, nagyon sok pluszt ad a lemezhez Turunen kisasszony előadásában. A következő dal címe is sok érdekes dolgot sejtet: a Deliverance az egyik legdallamosabb, legfülbemászóbb muzsika az albumon, kicsit emlékeztet a Nightwish Once albumán szereplő tételekre, de hát ezt sokan nem fogják bánni, igazi üdítő szerzemény. Egy koncertklip formájában adta ki a Neverlight című dalt a finn pacsirta talán tényleg ez az egyik legzúzósabb nóta a Neverlight után, a refrén a Tarja számokhoz megszokottan kitörő és csodálatos. Ki hallott már Tarja albumot érzelmes, lassú dal nélkül? Hát, nem is lenne az igazi, ha nem lenne rajta a gyönyörű Until Silence. Nagyon szépen mutatja be egy kapcsolat elmúlását, de azt is, hogy a szeretet soha nem fog elveszni, csak elcsendesedik. Ebben hangzik el a korong címe is, illetve ez az utolsó előtti dal. Igen, már csak egy van a lemezen, a Medusa Justin Furstenfeld közreműködésével. Katartikus - ez a legjobb szó a dalra. Az elején a ritmikusan bekiabáló gitárok és a két csodálatos hangú énekes az albumot méltó módon zárják le ezzel a nyolc perc körüli szerzeménnyel, ami egy percre sem lesz unalmas.
Ahogy a lemez sem. Tarjának nincs szüksége a Nightwisra ahhoz,hogy igényes zenét csináljon, sőt, megtalálta a saját útját! De ami elengedhetetlen, hogy egymás nélkül sem a zenekar, sem az énekesnő nem tartanának ott, ahol tartanak. A sötétség színei mindenkinek színessé tehetik akár a sötétebb napokat is, ajánlom szeretettel!
1 felhasználónak tetszik: Christo
2017. január 20. 12:55 #24
515
515
 
StátuszBrowsing... :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.02.10.
Hozzászólás: 1375
Csatolások: 1470
Azonosító: 3579
Offline offline
Nova Prospect - Szemben az óriás (2005)

Fiatalos, dallamos, modern rock/metálzene Kecskemétről, női énekessel az élen. Érdemes rájuk keresni, mert nagyon minőségi zenét játszanak. smileeee.gif

http://www.metalshop.hu/images/000novCiOCt8.jpeg
2017. április 13. 22:03 #25
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Az utóbbi időben nagyon elpoposodtam, ami megengedhetetlen, úgyhogy visszatértem igazi énemhez és lecsekkoltam pár új és nem annyira új albumot régi kedvencektől. (A daloknál az abszolút kedvencek aláhúzva.)

Depeche Mode - Spirit
Szóval a Depeche Mode...Hihetetlen, de sosem hallgattam őket annyira, pár számuk volt meg. Olyanok persze, amik mindenki playlistjén megtalálhatóak. Azután kijött a Where's The Revolution és annyira nagy lett a szerelem, hogy vártam a Spirit megjelenését. Az a helyzet, hogy nem csalódtam az albumban, gondolom a fanok ellenkeznének velem, biztos vagyok benne, hogy volt ennél jobb lemezük is, szerintem ez a korong melankólikus és depi, de a jobbik fajtából. A hatására le fogom csekkolni az egész diszkográfiájukat, tudom szégyen, de nekem jó lesz, mert újdonság. biggrin.gif
Legjobb dalok (szerintem) a Spiritről: Going Backwards, Where's The Revolution, Scum, Poison Heart, So Much Love, Poorman, No More (This Is The Last Time)

Disturbed - Immortalized
Imáádom David hangját, egyszerűen fantasztikus. Nem maradnak el a sokatmondó dalszövegek, állati gitáriffek és szólók, komolyan teljes imádat az album és a banda is. A Sound of Silence gyönyörűszép, a The Vengeful One pedig... egyszerűen pompázatos. rock.gif
Legjobb dalok: Immortalized, The Vengeful One, Open Your Eyes, The Light, You're Mine, Fire It Up, The Sound of Silence, Who Taught You How To Hate, Tyrant, Legion of Monsters

Avenged Sevenfold - The Stage
Gondolom nem kell magyaráznom és részleteznem az A7X nagyszerűségét, M. Shadows fántásztik baritonjával, valamint Syn Gates szólóival. A City of Evil egy mestermű volt és a The Stage is egy jó lemez lett. Nem annyira epic, de kellemesen bizsergető. laugh.gif Nálam a Sunny Disposition mindent söpört. Iszonyat emlékeztetett a Little Piece of Heavenre, ami tényleg egy csipet mennyország.
Legjobb dalok: The Stage, Paradigm, Sunny Disposition, God Damn, Angels, Higher, Fermi Paradox, Exist

2017. május 27. 19:49 #26
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Lehet, tényleg igaz a legenda, hogy ma már nem hallgatnak egész albumokat, mindenkinek van egy playlistje több száz előadóval, nem pedig albumokkal. Nem baj az, nálam is ez van, de ne csak én írjak már ide. rohog.gif

Band Of Skulls - By Default
Tőlük is, mint sok más előadótól, csak 1-2 szám volt meg, különösebben nem hallgattam őket. Viszont ezt a tavalyi albumot végighallgattam többször is és egyszerűen imádom. A végefelé egy kicsit leül, de nem vészes.
Legjobb dalok: Black Magic, Back Of Beyond, Killer, Bodies, Tropical Disease, Little Mamma

Blink 182 - California (Deluxe Edition Bonus Disc)
Régi kedvenc és nem vesztettek semmit a lendületből. thumbsup.gif Ha szomorú vagy, vagy dühöngős, esetleg jó kedved van, tökmindegy, hallgathatod a Californiát. Állat lett.
Legjobb dalok: Cynical, She's Out Her Mind, No Future, Teenage Satellites, Parking Lot, Misery, Don't Mean Anything, Last Train Home, Bottom of The Ocean

CHVRCHES - The Bones Of What You Believe
Imádom ezt az együttest, a legjobb szó rájuk talán a felemelő. Az első lemez amit hallgattam tőlük, az Every Open Eye és egyből szerelem lett. Ez egy 2013-as korong egyébként, az elektronikus hangzás kedvelőinek fincsi lehet.
Legjobb dalok: The Mother We Share, Gun, Theter, Lies, Recover, Night Sky, Science/Visions

Papa Roach - Crooked Teeth
Szintén régi kedvenc. Viszont a rap nem az én világom, voltak dalok, amikbe bele volt építve. Volt ahol működött és tetszett, volt ahol annyira nem. A lényeg, hogy náluk is megmaradt a régi jóság, érdemes hallgatni őket.
Legjobb dalok: Crooked Teeth, My Medication, Born For Greatness, Periscope, Help, Sunrise Trailer, Traumatic, None of The Above, Ricochet, Nothing

Paramore - After Laughter
Nagyon sokáig ők voltak a kedvenc együttesem, azután balhéztak, kilépett a banda fele, majd kiadtak két semmilyen lemezt. Számomra volt semmilyen gondolom, egyszerűen nem tetszett, hogy nuku Paramore hangzás volt bennük. Hát, ez majdnem elmondható az After Laughterről, viszont mégis tetszett az új korong. Szerintem Hayley-ék felnőttek, elmentek egy teljesen másik irányba, ami egyszerűen illik rájuk. Hiányozni fog a pop-rockos hangzásuk, de ez az alternatív sem rossz.
Legjobb dalok: Hard Times, Rose-Colored Boy, Forgiveness, Fake-Happy, Caught In The Middle
1 felhasználónak tetszik: Trapdoor
2017. június 02. 17:44 #27
Gyllenhaal
Gyllenhaal
antichrist superstar
 
StátuszLehet, hogy nem vagyok túl jó ember. Nem vagyok. Na de jó gengszter?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.05.
Hozzászólás: 1039
Csatolások: 0
Azonosító: 238625
Offline offline
Kaleo - A/B

Bár a banda még nem olyan ismert, ez az album egyszerűen zseniális. Mindenkinek érdemes belehallgatnia, aki szereti a rockot és a bluest. A 60-as és 70-es évek folk blues hangulatát idézi, mégis annyira idomul a mai zenei ízléshez, hogy pont ezért annyira jó. Az énekes, JJ Julius Son elképesztően tehetséges, a hangja fantasztikus.


1 felhasználónak tetszik: Christo
2017. június 04. 22:56 #28
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Vektor - Terminal Redux

Röviden összefoglalva, ez egy k*rvajó progresszív thrash metal konceptalbum, űrbéli témákkal és elborult szövegekkel cool.gif Nem szoktam thrasht hallgatni, távol áll tőlem a stílus, de ezt meghallgattam, és már értem, miért dicsérik annyira, nagyon brutális, lehengerlő cucc. Az ének viszont nehézséget okozhat a befogadásban, hozzá kell szokni, elég harsh. nekem is két hallgatás kellett, hogy hozzászokjak biggrin.gif De nagyon ajánlom, akitől nem áll távol a szélsőségesebb metál, annak valszeg tetszeni fog ^^
Legjobb dalok: Charging the Void, Cygnus Terminal, LCD (Liquid Crystal Disease), Pillars of Sand, Collapse, Recharging the Void --> személyes kedvenc, így kell lezárni egy albumot.

2017. július 30. 18:03 #29
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Imagine Dragons - Evolve
Egyszerűen imádom ezt a kreatív bandát, kiemelkedően felemelő és inspiráló zenét csinálnak. Nagyon vártam ezt az albumot, főleg azért, mert az összes single, amit kiadtak róla, tetszett. Az összeset rongyosra hallgattam. És azt kell hogy mondjam, kicsit becsapva érzem magam, mert szerintem pont azok a számok a legjobbak, melyeket megosztottak hamarabb a rajongókkal. Nem azért, jó album lett ez, de a többi számból hiányzik az a lendület, ami a single anyagokban benne van. Dan hangja azért mindegyik számban fantasztikus.
Legjobb dalok: I Don't Know Why, Whatever It Takes, Believer, Walking The Wire, Rise Up, Mouth of The River, Thunder, Not Today

Depeche Mode - Sounds of The Universe
Komolyan nem értem, hogy miért nem hallgattam egész életemben Depeche Mode-ot. Biztos azért mert hü-lye vagyok. Ez egy 2009-es album és nagyon tetszett.
Legjobb dalok: Hole to Feed, Wrong, In Sympathy, Perfect, Miles Away/ The Truth, Corrupt

Depeche Mode - Playing The Angel
Erős album, erős kezdéssel.
Legjobb dalok: A Pain That I'm Used To, John The Revelator, Suffer Well, The Sinner In Me, Precious, Nothing's Impossible, Lilian

Franz Ferdinand - You Could Have It So Much Better
Jó kis pörgős album, takarítás közben nagyon jól működött. biggrin.gif De köztudottan király banda, bulis hangzással.
Legjobb dalok: The Fallen, Do You Want To, This Boy, Walk Away, Well That Was Easy, What You Meant, I'm Your Villain

She Wants Revenge - This Is Forever
Anno egy sorozat mutatott be a bandának (Fringe), azóta imádom őket. Iszonyat hangulatos zenét nyomnak, az énekesnek kellemes a baritonja. Általában színezéshez vagy olvasáshoz szoktam hallgatni őket, nagyon relaxáló zene (legalábbis nekem). biggrin.gif A legjobb dalokhoz konkrétan kimásolhatnám a tracklistet, de igyekszem válogatni. wink.gif
Legjobb dalok: Written In Blood, Walking Away, True Romance, What I Want, This Is The End, Replacement

She Wants Revenge - She Wants Revenge
Mint mondtam: hangulatos as fuck.
Legjobb dalok: These Things, I Don't Wanna Fall In Love, Monologue, Tear You Apart, Spend The Night

Nine Inch Nails - Greatest Hits
Oké, nagyon vártam az új albumot, már nálam is van, de még csak egy számot hallgattam meg. Hamarosan át is adom magam neki, de előbb még szerettem volna írni erről a hitsről. Ha nem ismered a munkásságukat, ez a dupla lemez valóban jó kis talpaló, hogy milyen egyedi zenét csinálnak Trenték.
Érdemes meghallgatni az összes albumukat, de én konkrétan ezzel a két lemezzel vártam az Add Violence-t.
Legjobb dalok: Down In It, Something I Can Never Have, Suck, Dead Souls, Hurt, We're In This Together, Deep, Every Day Is Exactly The Same, Only,
The Hand That Feeds, Sunspots, The Beginning Of The End, Capital G
2019. május 14. 19:21 #30
- törölt felhasználó -    
Ariana Grande-Sweetener heart.gif
Selena Gomez-Revival heart.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!