Starity

Szépségtippek!

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 07. 18:41 #41
- törölt felhasználó -    
arcápolás :egy tesápollókrémet (aki könnyen akarja) két szeletelt uborka és várunk egy órát wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif blush.gif blush.gif blush.gif blush.gif blush.gif meghajolo.gif
2013. január 11. 21:51 #42
- törölt felhasználó -    
Azt hiszem ez lesz az egyik kedvenc topikom thumbsup.gif biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Tündiii, nicol bellox
2013. január 12. 11:14 #43
Corby
Corby
-
 
Státuszi love him a lot.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.12.
Hozzászólás: 7040
Csatolások: 1424
Azonosító: 147096
Offline offline
Wááá de jó hogy belekattintottam ebbe a topikba, sok jó dolgot láttam, amit ki is próbálok a mai napon smileeee.gif w00t.gif

Ricinusolaj a szempillákra
Tulajdonképpen a ricinusolajt nem csak a hajra lehet használni, hanem a szempillákra is.Egy hétig mindennap kend be vele, régi szempillaspirállal, vagy a fültisztító pálcika is megteszi.Majd rá két hétre hosszú életteli szempillákat ad.

Egyéni vélemény: Én egy hétig folyamatosan kentem vele, és tényleg hosszabb szempilláim nőttek smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Tündiii
2013. január 12. 13:34 #44
Tündiii
Tündiii
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1995
Csatolások: 228
Azonosító: 149865
Offline offline
Imádom ezt a topikot! laugh.gif
Idézet (Vy98 @ 2010.09.03. 15:46)
Sziasztok!Itt egy YouTube-os link:
http://www.youtube.com/user/MichellePhan
Itt sok videó van a sminkek elkészítéséhez(Nem csak hétköznapi sminkek) cool.gif

Ez tök jó. happy.gif

Gyümölcsös pakolások
(hetente max. 1-2 alkalommal, mindig frissen, csak alaposan megtisztított arcbőrre vidd fel)
Alma:frissít, feszesít, táplál és hidratál.
Meggy:zsíros bőrre kitűnő, pórusösszehúzó hatású, táplál, frissít.
Őszibarack:száraz bőrre alkalmas, hidratál, táplál.
Sárgabarack:zsíros vagy vegyes bőrre radírként, tisztítóként alkalmazható.
Sárgadinnye:tonizál, puhít, frissít. Napégésre is tökéletes!
2013. január 12. 13:45 #45
- törölt felhasználó -    
sminktippeket is mondhatok?smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Tündiii
2013. január 12. 13:54 #46
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
ARCRADÍROZÁS HÁZILAG

Legegyszerűbben cukorból, sóból vagy kávézaccból keverhetünk magunknak házi arcradírozó krémet. Ők segítenek a radírozásban, de magában nem lenne jó, ezért szükségünk van valamilyen folyadékra. Lehet olaj (pl. olíva), méz, tej, tojás (fehérje a legjobb), víz vagy illóolaj (hordozó olaj vagy sima illóolaj, vagy a kettő keveréke). Keverésnél természetesen több olyan anyagot tegyünk a keverékbe, amivel radírozunk. A mézzel azért óvatosan bánjunk. Kevés méztől szép, puha, hidratált bőrünk lesz, de sok már kiszárítja !!!
- A sós arcradírt legjobb zsíros vagy keverék bőrön alkalmazni.
- A kávézacc bármilyen bőrre alkalmazható, és csodás eredményt ad.

A masszába szinte bármit bele lehet tenni (zöldség, gyümölcs, tejtermék, stb...), csak a fantáziánk szab határt. Persze ha igazán profi akarsz lenni, nem árt kicsit kiböngészni, hogy melyik termék milyen hatással lehet a bőrre.
2 felhasználónak tetszik: Tündiii, nicol bellox
2013. január 12. 13:56 #47
Tündiii
Tündiii
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1995
Csatolások: 228
Azonosító: 149865
Offline offline
Idézet (peace25 @ 2013.01.12. 13:45)
sminktippeket is mondhatok?smileeee.gif

Szerintem igen. smileeee.gif
2013. január 12. 19:07 #48
- törölt felhasználó -    
ha pedikűrözöl a lágujjaid közé rakhatsz szivacsot w00t.gif
2013. január 13. 10:49 #49
Plume
Plume
 
StátuszValar morghulis
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 90
Azonosító: 176589
Offline offline
Én segítséget szeretnék kérni.
Nagyon karikás a szemem, és már egyszerűen nem tudok mit csináni. Már nagyon sok mindent kipróbáltam (jegelés, masszázs, kenőcsök), de szerintem a monitortól és az étrendemtől ilyen. Rendesen alszom. Mit egyek és emellett mivel csökkentsem a karikákat?
A másik pedig, hogy a sminkem amit reggel felviszek, nagyon hamar elkenődik. Nem szoktam dörzsölni és már szinte hozzá se merek nyúlni. Valami jó kis fixálótipp?
A válaszokat előre is köszönöm! ^^
1 felhasználónak tetszik: Tündiii
2013. január 13. 11:34 #50
Tündiii
Tündiii
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1995
Csatolások: 228
Azonosító: 149865
Offline offline
Idézet (Plume @ 2013.01.13. 10:49)
Én segítséget szeretnék kérni.
Nagyon karikás a szemem, és már egyszerűen nem tudok mit csináni. Már nagyon sok mindent kipróbáltam (jegelés, masszázs, kenőcsök), de szerintem a monitortól és az étrendemtől ilyen. Rendesen alszom. Mit egyek és emellett mivel csökkentsem a karikákat?
A másik pedig, hogy a sminkem amit reggel felviszek, nagyon hamar elkenődik. Nem szoktam dörzsölni és már szinte hozzá se merek nyúlni. Valami jó kis fixálótipp?
A válaszokat előre is köszönöm! ^^

Gyógyszertárban kapható ricinusolaj: kezeli a ráncokat, kijavítja és fiatalítja a bőrt, hogy hibátlan és sima maradjon. Segít eltüntetni a szem alatti sötét karikákat.
Picit melegítsd fel az olajat, de nehogy forró legyen, és kend a szemed alá, kicsit paskold bele, talán éjszakára a legjobb, de ne közvetlenül lefekvés előtt kend, hanem kb 1 órával előtte.
Ezen az oldalon találtam. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Plume
2013. január 13. 15:50 #51
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! Először is, ez a topik nagyon jó olvasgattam a tanácsokat és nagyon hasznosaknak tűnnek, egy párat ki is néztem. wink.gif A kérdésem az lenne, a hajamat kétnaponta kell mosnom, mert hamar zsirosodik, a fodrászom mondta hogy szoktassam magam kevesebbre, de sajnos nem tudom mert könyörtelenül kell neki a 2 naponta mosás. Egyébként ha megmostam nagyon puha (sokszor mondták már)és tökéletes, de gondoltam ha már benéztem akkor megkérdezem van-e a zsirosodásra is valami tipp (a zsirosodás elleni sampon mellet rohog.gif). Köszönöm, a választ előre is. További szép napot! blush.gif
malna90
1 felhasználónak tetszik: Tündiii
2013. január 13. 15:59 #52
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (malna90 @ 2013.01.13. 15:50)
Sziasztok! Először is, ez a topik nagyon jó olvasgattam a tanácsokat és nagyon hasznosaknak tűnnek, egy párat ki is néztem. wink.gif A kérdésem az lenne, a hajamat kétnaponta kell mosnom, mert hamar zsirosodik, a fodrászom mondta hogy szoktassam magam kevesebbre, de sajnos nem tudom mert könyörtelenül kell neki a 2 naponta mosás. Egyébként ha megmostam nagyon puha (sokszor mondták már)és tökéletes, de gondoltam ha már benéztem akkor megkérdezem van-e a zsirosodásra is valami tipp (a zsirosodás elleni sampon mellet rohog.gif). Köszönöm, a választ előre is. További szép napot!  blush.gif 
malna90

Próbáltad már a száraz sampont? Nem száraz hajra valót, hanem olyat, ami porból áll, és a célja az, hogy megakadályozza a gyors zsírosodást. Illetve a Head and Shoulders samponjai is csökkentik a zsírosodást. Sajnos a megfelelő sampon megtalálása nem a legkönnyebb feladat smileeee.gif
2013. január 13. 15:59 #53
pixie1013
pixie1013
cheeky
 
StátuszEverything is OK in the end. If it's not OK, then it's not the end...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.02.
Hozzászólás: 2570
Csatolások: 3842
Azonosító: 154469
Offline offline
Idézet (malna90 @ 2013.01.13. 15:50)
Sziasztok! Először is, ez a topik nagyon jó olvasgattam a tanácsokat és nagyon hasznosaknak tűnnek, egy párat ki is néztem. wink.gif A kérdésem az lenne, a hajamat kétnaponta kell mosnom, mert hamar zsirosodik, a fodrászom mondta hogy szoktassam magam kevesebbre, de sajnos nem tudom mert könyörtelenül kell neki a 2 naponta mosás. Egyébként ha megmostam nagyon puha (sokszor mondták már)és tökéletes, de gondoltam ha már benéztem akkor megkérdezem van-e a zsirosodásra is valami tipp (a zsirosodás elleni sampon mellet rohog.gif). Köszönöm, a választ előre is. További szép napot!  blush.gif 
malna90

Próbáld ki a száraz sampont, én amikor lusta vagyok megmosni a hajam, de már zsíros azzal szoktam kicsit rendbetenni. Így a hajad is normálisan néz ki, de nem kell megmosni. smileeee.gif
2013. január 13. 16:00 #54
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2013.01.13. 15:59)
Próbáltad már a száraz sampont? Nem száraz hajra valót, hanem olyat, ami porból áll, és a célja az, hogy megakadályozza a gyors zsírosodást. Illetve a Head and Shoulders samponjai is  csökkentik a zsírosodást. Sajnos a megfelelő sampon megtalálása nem a legkönnyebb feladat smileeee.gif

Porosat még nem, de többfélét már igen. Akkor megpróbálom azt és köszönöm a segitséget! smileeee.gif
2013. január 13. 19:13 #55
Corby
Corby
-
 
Státuszi love him a lot.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.12.
Hozzászólás: 7040
Csatolások: 1424
Azonosító: 147096
Offline offline
Idézet (malna90 @ 2013.01.13. 15:50)
Sziasztok! Először is, ez a topik nagyon jó olvasgattam a tanácsokat és nagyon hasznosaknak tűnnek, egy párat ki is néztem. wink.gif A kérdésem az lenne, a hajamat kétnaponta kell mosnom, mert hamar zsirosodik, a fodrászom mondta hogy szoktassam magam kevesebbre, de sajnos nem tudom mert könyörtelenül kell neki a 2 naponta mosás. Egyébként ha megmostam nagyon puha (sokszor mondták már)és tökéletes, de gondoltam ha már benéztem akkor megkérdezem van-e a zsirosodásra is valami tipp (a zsirosodás elleni sampon mellet rohog.gif). Köszönöm, a választ előre is. További szép napot!  blush.gif 
malna90

Bár mindenkinek más a hajtípusa, de egyetértek az előttem hozzám szólókkal.Én is ugyanígy voltam vele, de a ricinusolajos - mézes hajpakolás nagyon rendbe hozta a hajamat, így már csak 7 naponta mosok hajat! smileeee.gif
2013. január 15. 18:27 #56
nicol bellox
nicol bellox
Huncut
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.22.
Hozzászólás: 8136
Csatolások: 5409
Azonosító: 143848
Offline offline
Gondoltam leírom, hogy nekem mitől nőtt a legjobban a hajam!! Nagy hajnövesztő vagyok, szóval rengeteg mindent kipróbáltam már.
Ezt a pakolást hónapokig használtam, és igen, rengeteget nőtt tőle a hajam, 3 hónap alatt simán nőtt 8-10 cm-t, tehát 1 hónapban a 3cm simán megvolt!!!

KÁVÉS HAJPAKOLÁS

2 evőkanál citromlét éés 1 evőkanál ecetet elkeverünk 2 tojássárgájával és fél csomag szalakáli-val, majd annyi kávét teszünk bele, hogy massza legyen belőle, ezt kell rákenni vizes hajra, minimum 1 óráig rajta hagyni. Balzsamot és Sampont nem szabad utána használni!!

Amúgy én szalakálit nem szoktam bele tenni, és miután feltettem a pakolást betekerem fóliával, hogy ne potyogjanak le a kávészemek. biggrin.gif

Egyébként elég macerás, kb úgy néz ki a fürdő utána, mintha homokoztam volna a kádba : D De kajak, na meg elég nehéz is felkenni, és az egész házba olyan kávé illat van..!
De úgy nő tőle az ember haja, mint a gomba, tehát nekem megéri!!

Akinek bármi kérdése van erről, nyugodtan írjon wink.gif
3 felhasználónak tetszik: Corby, Tündiii, Nórii. SelFan.
2013. január 15. 19:58 #57
nicol bellox
nicol bellox
Huncut
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.22.
Hozzászólás: 8136
Csatolások: 5409
Azonosító: 143848
Offline offline
Még egy hajnövesztésre alkalmas "recept" amit használok!!

Amik kellenek hozzá:
-Ricinusolaj
-Erős chili paprika/ Cayanne bors
-Olívaolaj
-Rozmaring olaj

Ezeket kell összekeverni egy befőttes üvegbe, és legalább 2 hétig állni hagyni, hogy a csípős paprika kifejtse a hatását, utána kis lángon felmelegíteni , ami az olaj miatt szükséges, hisz melegen könnyebb felkenni.
Miután bemasszíroztuk vele a fejbőrünket, utána tegyünk rá egy fóliát, hogy ne kenjünk össze mindent, illetve , h melegen tartsuk a fejbőrünket. Ilyenkor érdemes még egy turbánt is készíteni fejünkre, egy törcsiből, szintén ,h melegen tartsuk fejbőrünket! Minimum 3-4 órát hagyjuk fennt, majd mossuk le!



+1 hajnövesztős recept:

Ügyebár az erős (chili) paprika jó a hajra. Csípőssége miatt vérbőséget okoz, és ezáltal növeszti a hajat.

Illetve az erős paprika hatására erős és fényes lesz a haj. A folyadék könnyen előkészíthető házilag: be kell áztatni egy egész erős paprikát 500 ml alkoholban.

Nyolc napig sötétben kell tartani, majd megszűrni. Naponta kis mennyiséget célszerű a hajba dörzsölni. Kalábriai népi hagyomány szerint ez a folyadék csodálat művel hajhullás ellen is.


Én mindkettőt használom, és őszintén állíthatom, hogy nekem bevált mindkettő!! Bár a kávés pakolás az, ami tényleg a legjobban növeszti a hajam
3 felhasználónak tetszik: Corby, Tündiii, Nórii. SelFan.
2013. január 22. 09:33 #58
Tündiii
Tündiii
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1995
Csatolások: 228
Azonosító: 149865
Offline offline
Nekem ezek beváltak. smileeee.gif

Ezt NE tedd a hajaddal
-Az erősen hátragumizott frizura divatos, de ne hordd így mindennap, mert töredezni fog a hajad, ahol a gumi megnyomja.
-A hajszárítót midig 15-20 cm távolságra tartsd a hajadtól, mert a túlzott meleg károsítja.
-Az erősen belakkozott hajat fésülés nélkül mosd meg, csak utána fésüld ki, különben az összeragadt hajszálak megsérülhetnek.

5 tipp az egészséges hajért
1. A sampont mindig higítsd fel vízzel, és keveset használj belőle.
2. Hajmosás végén öblítsd át a hajad hideg vízzel.
3. Lehetőleg olyan hajszárítót használj ami hideg levegőt is fúj.
4. Ha hullik a hajad, lehetséges, hogy vashiányod van. Egyél több vasban gazdag ételt. (hús, olajos hal, tojás, zöld leveles növények)
5. Ne használj alkoholtartalmú hajformázó termékeket.

Élesztő és kamilla a zsíros hajnak
Keverj össze 1 dkg élesztőt 1 ek. frissen főzött, langyos kamillateával. Add hozzá 2 tojás felvert habját. Ezt a pépet vidd fel a hajadra, és finoman masszírozd a fejbőrbe, majd húsz perc elteltével öblítsd le.

Tojás és méz a száraz hajnak
Egy tojássárgájához keverj hozzá 2-3 ek. mézet. Vidd fel a frissen megmosott hajadra, tekerd körbe folpakkal, majd egy óra múlva öblítsd le és moss hajat samponnal.
2 felhasználónak tetszik: nicol bellox, Vampire Lady
2013. január 22. 16:44 #59
- törölt felhasználó -    
Nem igazán szépségtipp, de csajok, SOHA ne használjatok testápolót borotvazselé helyett!(úgy 10 helyen vágtam meg a lábam )
2 felhasználónak tetszik: Tündiii, Ajsika
2013. február 05. 18:50 #60
nicol bellox
nicol bellox
Huncut
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.22.
Hozzászólás: 8136
Csatolások: 5409
Azonosító: 143848
Offline offline
Kókuszolaj hajra

"Az afrikai nők hajápolásra is használják – állítólag csupán tíz perc pakolás után a haj visszanyeri a természetes fényességét és rugalmasságát. Sokan, akik festik a hajukat, vagy nagyon szálkás a sérójuk, esküsznek a kókusz olaj pozitív hatására."

"Hajápolás: a kókuszolaj a haj és a szaruhártya legjobb természetes tápanyaga. Elősegíti a haj egészséges növekedését, és gyönyörű fényt ad neki. Ha rendszeresen masszírozod a fejbőröd kókuszolajjal, az megelőzi a korpát, kezeli az esetleges tetveket és serkéket, és szabályozza a fejbőr zsírháztartását. Kiváló hajkondicionáló, és segít rendbe hozni a károsodott hajat."

"Erősebbé, fényesebbé varázsolja a hajat…
A modern ember számára mindennapi probléma a száraz haj. A napsugárzás, a hajszárítás, a légkondicionáló berendezések és a környezetszennyezés egyaránt szárítják a hajat és a fejbőrt. Ettől a haj elveszti fényét, és töredezetté válik, a fejbőr pedig korpásodik. A száraz haj gyakran hullani is kezd. A tápanyaghiány (például E-vitamin hiány) gyors őszüléshez és kopaszodáshoz is vezethet. Ezek a problémák mind orvosolhatóak a természetes kókuszolaj használatával."

"Kiváló haj és bőrszépítő anyag (külsőleg és belsőleg is). A kókuszolaj csillogóvá varázsolja haját, védi a töredezéstől! A termékben található laurinsav közeli rokonságban áll a haj proteinjeivel, képes behatolni a hajszálak és a bőr belsejébe."

"Egészséges fej.Indiában egy egész kókuszolaj-iparágnak sikerült túlélnie az elmúlt években a telítetlen zsírok/kókuszolaj propaganda közepette, majdnem kizárólag egyetlen okból: a hajkondicionálás miatt. Ez az első számú ok, amiért Indiában manapság kókuszolajat vesznek az emberek: hogy kondicionálják és táplálják a hajukat.
Indiában tanulmányokat folytattak annak kiderítésére, hogy mennyire hatékonyak a sérült haj ápolásában a különféle olajok. A tanulmány összehasonlította az ásványi olajat, a napraforgó-olajat és a kókuszolajat, mivel ez a három leggyakrabban használt olajféleség az Indiában gyártott hajápoló-szerekben. A kutatás célja a különféle kezelések és azok hatásának vizsgálata volt a különféle hajtípusokra. Rengeteg kísérletet végeztek, módszerként a Taguchi-féle kísérlettervezést használva. Az eredmények a következők lettek:
Ezen eredmények világosan jelzik, hogy a kókuszolaj milyen erős hatással van a hajra, összevetve az ásványi olajokkal és a napraforgó-olajjal. E három olaj közül csak a kókuszolaj csökkentette lényegesen mind a sértetlen, mind a sérült haj proteinvesztését, amikor hajmosás előtti és utáni ápolásra használták. A másik két olaj egyáltalán nem segített csökkenteni a haj fehérjeveszteségét. Ez a különbség a különböző olajok összetételében keresendő. A kókuszolaj, amely a lauránsav (fő zsírsav) trigliceridje, közeli rokonságban áll a haj proteinjeivel, emellett alacsony molekulasúlyának és egyenes láncszerkezetének köszönhetően képes behatolni a hajszálak belsejébe. Az ásványi olaj, amely szénhidrogén, nem áll rokonságban a fehérjékkel, és ezért nem is képes behatolni és jobb eredményeket nyújtani. Ami a napraforgó-olajat illeti, habár az a lenolajsav trigliceridje, de a kettős kötések miatti vaskos felépítése megakadályozza, hogy behatolhasson a haj belsejébe és hatást gyakoroljon a proteinveszteségre."

"Kemikália nélküli hajkondicionálót keres?
Ne menjen tovább. Hozza vissza haja puhaságát.
A kókuszolaj az egyik legjobb kémiai anyagoktól mentes hajkondicionáló.
Ereje részben a közepes láncú zsírsavak ellen harcban rejlik. Egyedi zsírsavai nagyon kicsi molekuláris struktúrában vannak jelen, éppen akkorák, hogy szabadon átjutnak a virusok sejtjein és elpusztítják. Sőt könnyedén áthatolnak a haj sejtmembránjain is.
Ez teszi lehetővé a tápláló olajnak, hogy felszívódjon a hajgyökereknél és belülről mélykondicionáljon.
Míg más hajkondicionálók kívülről befelé dolgoznak, a kókuszolaj belülről kifelé.
Másik fő előnye, hogy nagymennyiségű antioxidánst tartalmaz, melyek védelmet biztosítanak a szabadgyökök kárt okozó hatásától, így a hőtől és a környezeti károsodástól. A legjöbb kereskedelmi hajkondicionáló feldolgozott növényi olajokat tartalmaz. Ezek létrehozzák a szabadgyököket, mivel hiányoznak belölük az eredeti antioxiánsok.
Az olaj fejbőrbe masszírozása is erőteljes hatással jár. A kókuszolaj táplálja a fejbőrét. Természetes gombaellenes tulajdonsága miatt hatásosan csökkenti a korpásodást.
A korpát gyakran a szervezetben található gombák, a candida túlzott méretű elszaporodása okozzá, mikor elérik a fejbőrt.
Rendszeres használattal a kókuszolaj elpusztítja a fejbőrben található gombákat és így a korpásodás eltüntethető. Ezután búcsut mondhat a kémiai összetételű korpásodást gátló kémiai anyagoknak, melyek hozzájárulnak szervezete mérgezéséhez."
2 felhasználónak tetszik: Vampire Lady, Tündiii
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!