Starity

Avatár, animáció, mozgókép készítés egyszerűen

13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. szeptember 06. 15:32 #1
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Már többen kérdeztétek tőlem, hogy hogyan lehet egyszerűen avatárt készíteni, úgyhogy úgy gondoltam, leírom én hogyan szoktam, és ha más tud egyszerűbb módot, ossza meg velünk itt. beer.gif

1. Pillanatképekre van legelőször szükségünk. Ezt többféleképpen szerezhetjük meg.
- különböző rajongói oldalakon is találhatunk pillanatképeket
- ha nincs szerencsénk, magunknak kell készíteni.

Hogyan készítsünk pillanatképeket?
Szükségünk lesz a lejátszó programunkra. Legtöbb lejátszó készít pill. képet. (pl.: KMPlayer, VLC player, BS Player) Ha ilyen lejátszónk van, akkor kézzel kell a képeket kilopkodni. (Nem egyszerű, de megéri.)
Ha van Windows Media Playerünk (de a BS Playerhez is jó) akkor ha letöltjük a ffdshowt, akkor beállíthatjuk úgy is, hogy automatikusan lopja ki a képeket. Viszont ha egyszerűségre vágysz, azt megoldja a KMPlayer. A felvételre, majd a videó index képre kattintva, majd a start gombot megnyomva magától szedi ki a képeket. Be lehet állítani, hogy csak a videót, vagy a videó feliratát kiszedje?

2. Képek összefűzése avagy animáció, mozgó kép készítése
Ha a képek megvannak képszerkesztő programra lesz szükségünk. Rengeteg jó progi van. Legegyszerűbb a PhotoScape, de használhatsz Photoshop, vagy Gimp képszerkesztőt is.

- PhotoScape:
Válaszd ki a gif animáció készítést, majd a mappát, ahol a képeket tárolod. Ha megvannak, a képeket "behúzod" középre. (miközben nyomod az egér bal oldali billentyűjét, behúzod középre, majd elengeded).
Látsz egy lenyíló ablakot a következő lehetőségekkel:
~ első fotó mérete
~ legnagyobb fotó mérete
~ legkisebb fotó mérete
~ vászonméret beállítása (válaszd ki a 100x100-at)

Majd ezek alatt:
* nyújtás
* papírra (teljes)
* képre (teljes)
* teljes kép (nagyítás nélkül)

Az animációt a vászonbeállítás alatti lehetőségekkel variálhatod. Plusz a fotót igazíthatod középre, balra, jobbra, stb...



A Photoshop animációkoz annyira nem értek, de itt találsz információt. beer.gif
97 felhasználónak tetszik: Levente1991, raspberry, Karina197, xBlondie, Alizgirl98, Nana95, cintia0023, cukimálna, Christo, Zsanett.Zsüliett, tothbianka, diana14, adry1415, juli és ancsi, Riri,Avrilfan, fanni1998, Halál lánya, Disney Channel, Xelly, anna21, ivonn a demi fan, S. Klau, kriszti765, SelenaDebbyMiley, Ronetta001, bellsiam, Lisa Veronicas, Chels, Fruzsiinah, cukorbogyo, itsQuinn, Hajni-Twilight, Kicsilány16, Rihannna, Twilight6, Maite12, Victorie, An_d_a, Kriszti10, Peace_Devil boy, DisneyFans, Sugarbabes, Ivett98, Doryna01, moonprincess94, csilagoseg, Vampiregirl1, Cintii, nora rose, arianagrande26, LaGirl9292, k.timike 22, NikiBlack, doriella, Vivyy22, Enaa, ItsLénaa, pink_bunny, Catherine, N.k, Eszter97, FlorEnciiA, Darkness, MadHatter, minibogárka, AlízGirl., xDLovatox, Kazuo, Seherezade1050, Rékakroki72, Vandi, claudiadora, Nina 10, TamariaaLewis, pinkgirl, ViviOsztCshőő, Bella99, Patyó12, ParaGirl, Eszti0305, BarbieFan, hayley4, Bae Hee Yeon, Esztóka122, Minimanó94, Filmfan719, JadeB, menthol, Fancsilio, MarkHoffmanlives, CandUs, aníítaaa, Jenny32, ONE DIRECTION20, Sofi Chan, Ramadaa, NiceandCute
2010. szeptember 07. 17:07 #2
Fanni00
Fanni00
 
Státusz"So fuck you,you can go cry me an ocean and leave me be...."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.03.
Hozzászólás: 4117
Csatolások: 1483
Azonosító: 126355
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.09.06. 15:32)
Már többen kérdeztétek tőlem, hogy hogyan lehet egyszerűen avatárt készíteni, úgyhogy úgy gondoltam, leírom én hogyan szoktam, és ha más tud egyszerűbb módot, ossza meg velünk itt. beer.gif 
1. Pillanatképekre van legelőször szükségünk. Ezt többféleképpen szerezhetjük meg. 
- különböző rajongói oldalakon is találhatunk pillanatképeket
- ha nincs szerencsénk, magunknak kell készíteni. 
Hogyan készítsünk pillanatképeket?
Szükségünk lesz a lejátszó programunkra. Legtöbb lejátszó készít pill. képet. (pl.: KMPlayer, VLC player, BS Player) Ha ilyen lejátszónk van, akkor kézzel kell a képeket kilopkodni. (Nem egyszerű, de megéri.) 
Ha van Windows Media Playerünk (de a BS Playerhez is jó) akkor ha letöltjük a K-Lite Codek Packot, akkor beállíthatjuk úgy is, hogy automatikusan lopja ki a képeket. (Ez egyszerűbb.)
2. Képek összefűzése avagy animáció, mozgó kép készítése
Ha a képek megvannak képszerkesztő programra lesz szükségünk. Rengeteg jó progi van. Legegyszerűbb a PhotoScape, de használhatsz Photoshop, vagy Gimp képszerkesztőt is. 
- PhotoScape:
Válaszd ki a gif animáció készítést, majd a mappát, ahol a képeket tárolod. Ha megvannak, a képeket "behúzod"  középre. (miközben nyomod az egér bal oldali billentyűjét, behúzod középre, majd elengeded). 
Látsz egy lenyíló ablakot a következő lehetőségekkel: 
~ első fotó mérete
~ legnagyobb fotó mérete
~ legkisebb fotó mérete
~ vászonméret beállítása (válaszd ki a 100x100-at)
Majd ezek alatt: 
* nyújtás
* papírra (teljes)
* képre (teljes)
* teljes kép (nagyítás nélkül)
Az animációt a vászonbeállítás alatti lehetőségekkel variálhatod. Plusz a fotót igazíthatod középre, balra, jobbra, stb...
A Photoshop animációkoz annyira nem értek, de itt találsz információt.  beer.gif



hali.. izéé.. ömm.. hogy fogalmazzam meg.. blink.gif
nah szal.. én próbálnék avatarokat csinálni.. eddig csináltam is párat.. a Photoscape-val.. viszont a mérettel vannak gondjaim..
a Szerkesztőnél szoktam.. de ott h kell átállítani a képet 100x100-ra?? mellow.gif
2 felhasználónak tetszik: TamariaaLewis, balcsi0202
2010. szeptember 07. 21:12 #3
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Fanni00 @ 2010.09.07. 17:07)
hali.. izéé.. ömm.. hogy fogalmazzam meg..  blink.gif 
nah szal.. én próbálnék avatarokat csinálni.. eddig csináltam is párat.. a Photoscape-val.. viszont  a mérettel vannak gondjaim..
a Szerkesztőnél szoktam.. de ott h kell átállítani a képet 100x100-ra??  mellow.gif

Egyszerűbb, ha mutatom. biggrin.gif
13 felhasználónak tetszik: Karina197, Dancsy, tothbianka, ivonn a demi fan, Fanni00, Halál lánya, anna21, Chels, cukorbogyo, Rihannna, Little Monster-GFF, Darkness, BloggerinaBella
2010. szeptember 10. 16:43 #4
xxxddd
xxxddd
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.02.
Hozzászólás: 947
Csatolások: 561
Azonosító: 128694
Offline offline
szia segítsen valaki a gifsoup.com-on próbálok avatart csinálni és tök jó meg minden de itt nem játsza le szal csak a kezdőképe látszik a mozgóképemnek... h kell segítsetek légyszii meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: stelly28
2010. szeptember 10. 16:50 #5
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Kivágsz valamilyen videoszerkesztővel (én Avidemux-ot használok, de ott van pl. a VirtualDub is) egy részletet, amiből animációt akarsz csinálni. Ezt vagy eleve .mov formátumban mented el vagy átkonvertálod (én a SUPER-t használom erre), majd megnyitod az Adobe ImageReady programban. Itt átméretezheted, ezt-azt alakíthatsz, állíthatsz, majd optimalizált mentés másként és meg is van a gif. Pofonegyszerű, nem kell rengeteg képpel macerálni. Ha a fájlméret túl nagy, akkor lehet optimalizálni automatikusan vagy alacsonyabb minőségben konvertálod át a videofájlt .mov formátumba, vagy játszol az ImageReady-ben a beállításokkal, vagy törölsz pár képkockát. De itt szerencsére nincs limit, szóval annyira nem számít.
10 felhasználónak tetszik: xBlondie, Levente1991, zsofeeh, diana14, tothbianka, Halál lánya, anna21, Wiwix, XUtauxNiichanX, Rihannna
2010. szeptember 10. 17:05 #6
xxxddd
xxxddd
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.02.
Hozzászólás: 947
Csatolások: 561
Azonosító: 128694
Offline offline
Idézet (Necros @ 2010.09.10. 16:50)
Kivágsz valamilyen videoszerkesztővel (én Avidemux-ot használok, de ott van pl. a VirtualDub is) egy részletet, amiből animációt akarsz csinálni. Ezt vagy eleve .mov formátumban mented el vagy átkonvertálod (én a SUPER-t használom erre), majd megnyitod az Adobe ImageReady programban. Itt átméretezheted, ezt-azt alakíthatsz, állíthatsz, majd optimalizált mentés másként és meg is van a gif. Pofonegyszerű, nem kell rengeteg képpel macerálni. Ha a fájlméret túl nagy, akkor lehet optimalizálni automatikusan vagy alacsonyabb minőségben konvertálod át a videofájlt .mov formátumba, vagy játszol az ImageReady-ben a beállításokkal, vagy törölsz pár képkockát. De itt szerencsére nincs limit, szóval annyira nem számít.

huu.. köszi meghajolo.gif
már megoldottam vhogy azért nagy segítség volt az amit leírtál : D beer.gif
2010. szeptember 10. 19:13 #7
bestiak
bestiak
Sweet and Sticky
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 07.03.11.
Hozzászólás: 6373
Csatolások: 68391
Azonosító: 25642
Offline offline
Szerintem a legegyszerűbb animáció készítő program az Ulead GIF Animator 5.Igaz a képeket előtte nem árt photoshopban megszerkeszteni,de a kész művet legegyszerűbb ezzel a programmal létrehozni. beer.gif
PÉLDA
4 felhasználónak tetszik: tothbianka, Halál lánya, melasz12, kriszti145
2010. szeptember 10. 21:31 #8
AMaya
AMaya
Átérző *-*
 
StátuszKit szeretünk igazán? Akiben az álmunk és a valóságunk egybeesik.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.17.
Hozzászólás: 2108
Csatolások: 755
Azonosító: 43838
Offline offline
Amit leírtatok az jól és (számomra is) érthetően van leírva.

Én itt (gickr.com) készítettem ikont egyszer.
7 felhasználónak tetszik: zsofeeh, diuss, tothbianka, moonprincess94, nora rose, Pannika XD, Nina 10
2010. szeptember 10. 22:18 #9
Riley13
Riley13
EvilRegal ♡
 
Státusz"Az életben mindig az a fontos, hogy jól érezzük magunkat"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.13.
Hozzászólás: 5052
Csatolások: 1091
Azonosító: 131122
Offline offline
nagyon szépen köszönöm a segítséget biggrin.gif
meghajolo.gif
2010. szeptember 11. 13:58 #10
- törölt felhasználó -    
Én elég bonyolult módon szoktam, de szeretem így csinálni, és így a leghatásosabb. smileeee.gif

Először is letöltöm Youtube-ról a videót, amiből megcsinálom, de általában a gépemen meglevő Odaát részekből csinálom. biggrin.gif De ha letöltök, azt YouTube Downloaderrel teszem.
Második lépésben Movie Makerrel kivágom a videóból azt a részt, amire szükségem van, majd egy nagyon jó konvertáló programmal .gif formátumba teszem. -> Total Video Converter.
Utána fogom a PhotoFiltre-t, és levágom az utálatos reklám feliratát a konvertáló programnak. Utána Photoscape-pel átméretezem, és kész is. biggrin.gif
8 felhasználónak tetszik: diana14, szoffanty, SelenaDebbyMiley, MycySmiley, melasz12, nora rose, Simike, eperkeeee
2010. szeptember 11. 15:20 #11
Fruzsyka11
Fruzsyka11
Princess❤️
 
Státusz3 év után újra aktív ! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.02.
Hozzászólás: 1534
Csatolások: 530
Azonosító: 126243
Offline offline
Köszi, mindenki sokat segített nekem!
2010. szeptember 13. 21:35 #12
mutyafangirl19
mutyafangirl19
visszatérő vendég
 
Státusz"A chapter can be a book"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.29.
Hozzászólás: 208
Csatolások: 61
Azonosító: 70362
Offline offline
hali!
szeretnék egy kis segitséget kérni smileeee.gif . a photoscape-es rész tök jól megy, egyetlen egy problémám van hogy a K-lite codec packkal nem tudom kimenteni a képeket, vki elmagyarázná h kell?(fogadok könnyű csak én nem jöttem rá xD)Vagy hova menti automatikusan? biggrin.gif blush.gif
2010. szeptember 14. 18:16 #13
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (mutyafangirl19 @ 2010.09.13. 21:35)
hali!
szeretnék egy kis segitséget kérni  smileeee.gif . a photoscape-es rész tök jól megy, egyetlen egy problémám van hogy a K-lite codec packkal nem tudom kimenteni a képeket, vki elmagyarázná h kell?(fogadok könnyű csak én nem jöttem rá xD)Vagy hova menti automatikusan?  biggrin.gif  blush.gif

Milyen lejátszó programod van? biggrin.gif
2010. szeptember 14. 18:42 #14
mutyafangirl19
mutyafangirl19
visszatérő vendég
 
Státusz"A chapter can be a book"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.29.
Hozzászólás: 208
Csatolások: 61
Azonosító: 70362
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.09.14. 18:16)
Milyen lejátszó programod van? biggrin.gif


Van Windows Media Player (az amit a windows XP automatikusan telepit) KMPlayer, MPCstart biggrin.gif
2010. szeptember 14. 19:06 #15
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (mutyafangirl19 @ 2010.09.14. 18:42)
Van Windows Media Player (az amit a windows XP automatikusan telepit) KMPlayer, MPCstart biggrin.gif

A Media Player tökéletes. Azzal automatikusan tudja lopkodni a képeket. blush.gif
Kövesd a következő képéseket:
Eszközök -> beállítás -> DVD -> speciális -> képlopás (jelöld ki) -> minden képkocka (jelöld ki)

itt találod meg, hogy hova menti el a képeket. Persze te is beállíthatsz magadnak egy helyet ahova menteni szeretnéd. beer.gif
Remélem tudtam segíteni. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: mutyafangirl19
2010. szeptember 14. 19:39 #16
mutyafangirl19
mutyafangirl19
visszatérő vendég
 
Státusz"A chapter can be a book"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.29.
Hozzászólás: 208
Csatolások: 61
Azonosító: 70362
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.09.14. 19:06)
A Media Player tökéletes. Azzal automatikusan tudja lopkodni a képeket. blush.gif 
Kövesd a következő képéseket: 
Eszközök -> beállítás -> DVD -> speciális -> képlopás (jelöld ki) -> minden képkocka (jelöld ki)
itt találod meg, hogy hova menti el a képeket. Persze te is beállíthatsz magadnak egy helyet ahova menteni szeretnéd. beer.gif 
Remélem tudtam segíteni. biggrin.gif



KÖSZI KÖSZI KÖSZI!! Rengeteget segítettél!!! meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif Nagyon, nagyon szépen köszönöm meghajolo.gif beer.gif
2010. szeptember 14. 19:45 #17
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Csak még annyit megjegyeznék: ha filmet nézel rajta ne felejtsd el kikapcsolni a képlopást, mert akkor az egész filmről pillanatképet fog készíteni. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Darkness
2010. szeptember 14. 20:03 #18
mutyafangirl19
mutyafangirl19
visszatérő vendég
 
Státusz"A chapter can be a book"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.29.
Hozzászólás: 208
Csatolások: 61
Azonosító: 70362
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.09.14. 19:45)
Csak még annyit megjegyeznék: ha filmet nézel rajta ne felejtsd el kikapcsolni a képlopást, mert akkor az egész filmről pillanatképet fog készíteni. biggrin.gif


rendeben, de gépen annyira filmet nem nézek biggrin.gif XD
2010. szeptember 17. 20:30 #19
Jessica1992
Jessica1992
visszatérő vendég
 
StátuszDemi Lovato, Selena Gomez és a Jonas Brothers számait hallgatom!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.01.
Hozzászólás: 125
Csatolások: 28
Azonosító: 132401
Offline offline
Rök jó lett! Köszi!
2010. szeptember 26. 13:55 #20
Alizgirl98
Alizgirl98
lydia.
 
StátuszLégy önmagad! Mindenki más már foglalt.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 5220
Csatolások: 4353
Azonosító: 133490
Offline offline
Köxiii:)
meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Amrita Rebeka Balazs
13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!