Starity

Ki milyen nyelvet tanul?

59 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. december 03. 22:49 #41
- törölt felhasználó -    
Immáron 11. éve tanulom az angolt, 3 éve kezdtem el és idén nyáron fejeztem be a spanyolt (tanulni), bár sokat nem foglalkozok már vele, azért nem volna rossz nyelvvizsga (érettségim van), tavaly novemberben kezdtem a németet (és ennyi idő alatt sem sikerült megkedvelnem), illetve július óta próbálkozom a portugállal, ami ugye egyszer csak majd elvileg a második anyanyelvem lesz, vagy mifene rolleyes.gif
Ezeken kívül tetszik még a francia, egy időben gondolkodtam, hogy otthagyom a németet, de már nem tudnám behozni, szóval azt a suliban már tuti nem tanulom, illetve a latin is felkeltette egy szinten a figyelmem. Érdekel még az orosz, a svéd, és a norvég is, bár tudom, ennyi nyelvet akár alapfokon is megtanulni lehetetlen =/
3 felhasználónak tetszik: Lindsay019, duracell, N.k
2010. december 03. 22:57 #42
- törölt felhasználó -    
Idézet (Linnéa @ 2010.12.03. 22:48)
biggrin.gif Hűha! Azt szeretném kérdezni, hogy mivel foglalkozol? Valami nyelvekkel kapcsolatos dolog, vagy ez csak szabadidő/hobby?


Nem, hál'Istennek semmi köze a szakmámhoz, csak kikapcsolódás, mert így legalább szívesen csinálom. wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
2010. december 03. 23:20 #43
- törölt felhasználó -    
Idézet (Cynthia @ 2010.12.03. 22:49)
illetve a latin is felkeltette egy szinten a figyelmem. Érdekel még az orosz, a svéd, és a norvég is, bár tudom, ennyi nyelvet akár alapfokon is megtanulni lehetetlen =/

Négy évig tanultam latint. Az órák abból álltak, hogy régi szövegeket fordítottunk (megjegyzem kis ötödikeskén a drága tanár úr az alany és az állítmány kifejezéseket is használta, ami ugye 7-8-os anyag, ergo lényegében egy kukkot nem értettünk). Megtanultuk a declinatiokat és a coniugatiokat, emellett megtanultunk még cirka 250 szólást/közmondást (ezek maradtak meg legjobban) és mitológáról, történelemről is sokszor volt szó. Házinak szótározni vagy fordítani kellett (Catullus, Ovidius stb.). Számomra maximum annyi értelme volt, hogy pár szó megragadt és ezeket tudom néha használni az angolban és a németben (egyébként nem kellett megtanulni a szavakat). Talán, aki később jogra vagy orvosira megy, annak többet használ. Vajon mire jó még?
1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
2010. december 03. 23:25 #44
- törölt felhasználó -    
Idézet (Linnéa @ 2010.12.03. 23:20)
Négy évig tanultam latint. Az órák abból álltak, hogy régi szövegeket fordítottunk (megjegyzem kis ötödikeskén a drága tanár úr az alany és az állítmány kifejezéseket is használta, ami ugye 7-8-os anyag, ergo lényegében egy kukkot nem értettünk). Megtanultuk a declinatiokat és a coniugatiokat, emellett megtanultunk még cirka 250 szólást/közmondást (ezek maradtak meg legjobban) és mitológáról, történelemről is sokszor volt szó. Házinak szótározni vagy fordítani kellett (Catullus, Ovidius stb.). Számomra maximum annyi értelme volt, hogy pár szó megragadt és ezeket tudom néha használni az angolban és a németben (egyébként nem kellett megtanulni a szavakat). Talán, aki később jogra vagy orvosira megy, annak többet használ. Vajon mire jó még?

Hát, ezeken kívül körülbelül semmire =/ Volt sulimban a humánosoknak kötelező a latin, bár mindegyik rühelli, mert csak ragoznak, meg ugye holt nyelv.

Amúgy te csak Amy miatt érdeklődsz annyira a svéd után, vagy ez már úgymond egy hobbi, vagy külön nyelvszeretet? smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Lindsay019, Baharka34
2010. december 03. 23:27 #45
- törölt felhasználó -    
Hát hogy a latin mire jó? Pl. a spanyol a közvetlen folytatása. Én a latin szövegekből sok mindent megértek. Tulajdonképpen amit ma latinnak nevezünk, az a római költők által kimunkált i.e. 100 – i.sz. 100 közötti nyelvállapot volt, mert valójában a beszélt nyelv folyamatosan fejlődött, a végén már meg sem értették az írott nyelvet. És persze korántsem úgy beszélték a latint, ahogy ma tanítják. Pl. a szóvégi m-et ki sem ejtették...

Idézet (Linnéa @ 2010.12.03. 23:20)
Négy évig tanultam latint. Az órák abból álltak, hogy régi szövegeket fordítottunk (megjegyzem kis ötödikeskén a drága tanár úr az alany és az állítmány kifejezéseket is használta, ami ugye 7-8-os anyag, ergo lényegében egy kukkot nem értettünk). Megtanultuk a declinatiokat és a coniugatiokat, emellett megtanultunk még cirka 250 szólást/közmondást (ezek maradtak meg legjobban) és mitológáról, történelemről is sokszor volt szó. Házinak szótározni vagy fordítani kellett (Catullus, Ovidius stb.). Számomra maximum annyi értelme volt, hogy pár szó megragadt és ezeket tudom néha használni az angolban és a németben (egyébként nem kellett megtanulni a szavakat). Talán, aki később jogra vagy orvosira megy, annak többet használ. Vajon mire jó még?
1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
2010. december 03. 23:34 #46
- törölt felhasználó -    
Idézet (Cynthia @ 2010.12.03. 23:25)
Hát, ezeken kívül körülbelül semmire =/ Volt sulimban a humánosoknak kötelező a latin, bár mindegyik rühelli, mert csak ragoznak, meg ugye holt nyelv.
Amúgy te csak Amy miatt érdeklődsz annyira a svéd után, vagy ez már úgymond egy hobbi, vagy külön nyelvszeretet? smileeee.gif

Amy-n keresztül ismertem meg, de igazából a hangzása fogott meg, más egyebet nem igazán tudok róla. Lehet hogy azért szeretném nagyon tanulni, mert per pillanat nincs rá lehetőségem laugh.gif A suliban viszont egyértelműen a nyelvekben vagyok jó. És ezek alatt nem csak az idegennyelveket értem, a 2. kedvenc tantárgyam a nyelvtan. Anyámra ütöttem, aki latin-orosz szakos tanár, azt mondja van nyelvérzékem, apa nagy bánatára, aki matek-informatika szakos. A reál tantárgyak nem kötnek le és hiányzik a sikerélmény.
Téged miért a portugál érdekel és mióta?
2010. december 03. 23:37 #47
- törölt felhasználó -    
Amúgy a latin wikipédiában is írtam pár cikket... blush.gif
2010. december 03. 23:42 #48
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.12.03. 23:37)
Amúgy a latin wikipédiában is írtam pár cikket... blush.gif

Azt hiszem, te is olyasmi lehetsz mint én, de lehet hogy tévedek. Ha valami muszáj, akkor az már nem élvezet akkor sem, ha eredetileg szereted. Például azért nem járok zenére, mert az már teherenek tűnne, de itthon azért elvagyok. Vagy a kötelezőolvasmányok. Szívesen elolvasok bármit, de nem határidőre, úgy hogy tudom, hogy számonkérik, mert akor nagy a nyomás. Hiszen én magamnak olvasok, nem a tanárnak.
4 felhasználónak tetszik: El Mexicano, Dancsy, N.k, Baharka34
2010. december 03. 23:47 #49
- törölt felhasználó -    
Idézet (Linnéa @ 2010.12.03. 23:34)
Amy-n keresztül ismertem meg, de igazából a hangzása fogott meg, más egyebet nem igazán tudok róla. Lehet hogy azért szeretném nagyon tanulni, mert per pillanat nincs rá lehetőségem  laugh.gif A suliban viszont egyértelműen a nyelvekben vagyok jó. És ezek alatt nem csak az idegennyelveket értem, a 2. kedvenc tantárgyam a nyelvtan. Anyámra ütöttem, aki latin-orosz szakos tanár, azt mondja van nyelvérzékem, apa nagy bánatára, aki matek-informatika szakos. A reál tantárgyak nem kötnek le és hiányzik a sikerélmény. 
Téged miért a portugál érdekel és mióta?

Nálam 6 éve kezdődött a foci révén, de amúgy az egész család (mármint a focis szakosztály rohog.gif ) portugál beállítottságú. Nem nevelték belém, lehettem volna német vagy spanyol vagy egyéb ma igen divatos ország mániása, rám rám ragadt, de örülök is neki, nem szeretem, ha sokan szeretik a kedvenceimet.
A foci révén megkedveltem az országot, és bár bevallom első hallásra nem tetszett a nyelv, de ma ha meghallom, akkor vigyorgok, mint a vadalma biggrin.gif Ill. hát tanulom is, változtam én is az évek során smileeee.gif

Én is inkább humán beállítottságú vagyok, az megy, de a matekkal és a többi reál tárggyal igencsak sok bajom van. Engem annyira nem zavar, mert tudom, hogy csak addig "fontosak", amíg nem kerülök ki a suliból, utána biztos senki nem kérdezi meg tőlem, hogy akkor mi is a benzol szubsztitúciójának képlete, vagy hogy hogy kell egy másodfokú egyenletrendszert megoldani.
Na de hogy ne kanyarodjak el ez utóbbiban sem a témától: van, aki ezeket nem magyarul tanulja, azoknak küldeném szíves együttérzésem biggrin.gif
2010. december 03. 23:50 #50
- törölt felhasználó -    
Idézet (Linnéa @ 2010.12.03. 23:42)
Azt hiszem, te is olyasmi lehetsz mint én, de lehet hogy tévedek. Ha valami muszáj, akkor az már nem élvezet akkor sem, ha eredetileg szereted. Például azért nem járok zenére, mert az már teherenek tűnne, de itthon azért elvagyok. Vagy a kötelezőolvasmányok. Szívesen elolvasok bármit, de nem határidőre, úgy hogy tudom, hogy számonkérik, mert akor nagy a nyomás. Hiszen én magamnak olvasok, nem a tanárnak.


Ebbe nagyon beletrafáltál, pontosan így van. Amit nekem kötelezővé tesznek, azt attól kezdve nem szeretem, mert kényszer. S így vagyok a hétköznapi rutinnal is, gyakorlatilag mindent utálok, amit rendszeresen kell csinálni. Sokan nagyot néznek, amikor megtudják a valódi foglalkozásom, és mindenki szerint pályát tévesztettem, hogy nem a bölcsészkarra mentem, de én úgy érzem, hogy nekem ez így jó. Nem jó az, ha a munkám is a hobbim. Persze ettől még nem kevésbé érdekel a szakmám sem, de azzal csak akkor foglalkozom, amikor kell.
2010. december 04. 00:02 #51
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.12.03. 23:50)
Nem jó az, ha a munkám is a hobbim. Persze ettől még nem kevésbé érdekel a szakmám sem, de azzal csak akkor foglalkozom, amikor kell.

Többek között ezért hezitálok, ugyanis fogalmam sincs, hogy mi leszek. Kicsit aggaszt a dolog, ugyanis így kilencedikben az osztálytársaim már nagyjából eldöntötték, legalább azt, hoyg milyen irányba indulnak, de sokan már az egyetemet is kiválasztották. Van aki eldöntötte, hogy marketingre megy, ezért csak azokat a tantárgyakat tanulja, ami neki kell majd érettségin..Erről is meg van a véleményem. Szóval egynlőre nem találtam olyat, amiben ötvöződnek az érdeklődésiköreim biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: N.k
2010. december 13. 23:02 #52
- törölt felhasználó -    
Angol és Német dry.gif dry.gif dry.gif dry.gif
2010. december 14. 08:53 #53
Melcsi1997
Melcsi1997
Four™
 
StátuszYou have no power here, bitch!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.27.
Hozzászólás: 4042
Csatolások: 8013
Azonosító: 62084
Offline offline
Most németet, de majd később angolt is fogok thumbsup.gif
2010. december 14. 09:06 #54
- törölt felhasználó -    
Idézet (Linnéa @ 2010.12.04. 00:02)
Többek között ezért hezitálok, ugyanis fogalmam sincs, hogy mi leszek. Kicsit aggaszt a dolog, ugyanis így kilencedikben az osztálytársaim már nagyjából eldöntötték, legalább azt, hoyg milyen irányba indulnak, de sokan már az egyetemet is kiválasztották. Van aki eldöntötte, hogy marketingre megy, ezért csak azokat a tantárgyakat tanulja, ami neki kell majd érettségin..Erről is meg van a véleményem. Szóval egynlőre nem találtam olyat, amiben ötvöződnek az érdeklődésiköreim biggrin.gif


Ne aggódj emiatt. Én még 18 éves koromban sem tudtam, mi akarok lenni. Szerintem ez természetes, honnan is tudná ezt egy fiatal, aki még nem ismeri a nagybetűs életet. Ha már vannak elképzeléseid, akkor már annyival előrébb vagy, mert nekem még azok sem voltak konkrétan. Végül is a főiskolára is úgy kerültem be, hogy nem volt más, ahova a pontok alapján bejutottam volna, minden az utolsó pillanatban dőlt el. Nem volt könnyű végigszenvedni, de a gyakorlatban megkedveltem a szakmámat. Egy biztos, még egy egyetemet/főiskolát nem végeznék el, túl stresszes volt.

Szerk.: Akit érdekelnek a nyelvek, nézzen be a pár napja indított blogomba, igyekszem érdekes témákat feltenni. beer.gif
2010. december 14. 10:57 #55
pixxii
pixxii
visszatérő vendég
 
StátuszDon't let go never give up it such a wonderful life. ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.01.
Hozzászólás: 143
Csatolások: 21
Azonosító: 139916
Offline offline
én angolt tanulok.
2010. december 14. 11:04 #56
- törölt felhasználó -    
Én angolt tanulok már majdnem 4 és fél éve.Idén kezdtem a németet,de nem lett a kedvencem dry.gif Középsuliba meg tervezgetem a spanyolt vagy a franciát.Ti melyik javasolnátok inkább?
2010. december 14. 20:54 #57
agivagyok
agivagyok
gossip girl maniac
 
Státuszit's hard to fake a smile when you feel like you fall apart...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.09.27.
Hozzászólás: 1581
Csatolások: 705
Azonosító: 108674
Offline offline
angolt 9. éve és olaszt kezdtem idén smileeee.gif szeretem mindkettőt. thumbsup.gif
2010. december 14. 20:57 #58
Jenny Lawliet
Jenny Lawliet
Shadowhunter
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.30.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 87
Azonosító: 130326
Offline offline
Németet tanultam 5 évig, most angol tanulok 4 éve.
2010. december 14. 21:01 #59
TVDfan_
TVDfan_
The First Ŧσrbєร Doρρeℓgängεr™
 
Státuszhttp://t-v-d-fan.blogspot.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.04.
Hozzászólás: 2548
Csatolások: 172
Azonosító: 137894
Offline offline
Német 7 éve... smileeee.gif
Franciát nem rég kezdtem, és elég jól tudok Hollandul, néhány rokonunk Holland... smileeee.gif
2010. december 15. 06:53 #60
- törölt felhasználó -    
Angolt tanulok heti 12 órában,jövőre pedig felveszem még a németet is. smileeee.gif
59 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!