Starity

Vuk (1981)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. március 29. 13:51 #1
- törölt felhasználó -    
rendező: Dargay Attila
író: Fekete István
forgatókönyvíró: Dargay Attila, Imre István, Tarbay Ede
zeneszerző: Wolf Péter
operatőr: Henrik Irén
hangmérnök: Bársony Péter
vágó: Hap Magda, Czipauer János

szereplő(k):
Pogány Judit (Vuk gyerekhangja)
Gyabronka József (Vuk felnőtt hangja)
Csákányi László (Karak hangja)
Bitskey Tibor (Mesélő)
Földi Teri (Iny hangja)
Szabó Gyula (Kag hangja)
Szabó Sándor (Vahur hangja)


A rókacsaládban "gyermekáldás" van. Mind életrevaló, de egy különösen csintalan. A szülők úgy vélik, nagyapjára ütött és ezért a Vuk nevet adják neki. Amikor árván marad, nagybátyja, a híres Karak veszi pártfogásába. Befogadja barlangjába és vadászni tanítja. Vuk ügyes tanítványnak bizonyul, és Karak legnagyobb örömére ügyes, bátor rókává fejlődik. Okosságát bizonyítja akkor is, amikor a rókalányt kiszabadítja a vadász fogságából. Egy hajtóvadászat során Karak feláldozza életét a fiatalok megmentéséért. Vuk és Iny családot alapítanak, majd sok borsot törtek a vadász és kutyái orra alá.
14 felhasználónak tetszik: dave095, DisneyFan, DaveChris, Twilight6, Domcicc, gonzales7, thunderbird, Hesztia, funny18, Tamás2.0, Sally Sparrow, zsofeeh, BunnyGirl, Charmed and Dangerous
2011. március 29. 14:06 #2
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.11.
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Offline offline
Te jó ég ezen a rajzfilmen nőttem fel, és kötelező olvasmány is volt még általánosban a regény, nagyon szeretem és most felnőtt fejjel is nagyon szívesen megnézzem ha adja a tv smileeee.gif , köszönet érte. meghajolo.gif
2011. március 29. 19:45 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (TheAda @ 2011.03.29. 17:28)
ohmy.gif  ohmy.gif Hát... nem is tudom.


Én viszont tudom,hogy ez egy csodálatos rajzfilm.!
5 felhasználónak tetszik: DaveChris, Domcicc, thunderbird, BunnyGirl, Charmed and Dangerous
2011. március 29. 19:49 #4
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.11.
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Offline offline
Idézet
Én viszont tudom,hogy ez egy csodálatos rajzfilm.!


Csatlakozom az előttem szólóhoz csodálatos rajzfilm, de sajnos ma már nem készítenek ilyeneket.
5 felhasználónak tetszik: funny18, s.t.a.r., thunderbird, Sally Sparrow, Charmed and Dangerous
2011. március 29. 20:45 #5
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Én meg csak csodálkozom, hogy van olyan magyar ember, aki nem látta legalább egyszer életében a Vukot... blink.gif

Imádom, hipphopp jön Vuk dance.gif És most hihetetlen vágyat érzek arra, hogy megnézzem. blush.gif
6 felhasználónak tetszik: DaveChris, funny18, s.t.a.r., thunderbird, Hesztia, Sally Sparrow
2011. március 29. 20:53 #6
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12096
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
Idézet (Domcicc @ 2011.03.29. 20:45)
Én meg csak csodálkozom, hogy van olyan magyar ember, aki nem látta legalább egyszer életében a Vukot... blink.gif 
Imádom, hipphopp jön Vuk dance.gif És most hihetetlen vágyat érzek arra, hogy megnézzem. blush.gif

Ezen szerintem ne csodálkozz. blink.gif Előfordul, hogy a magyar meséket a mai fiatalok már nem vagy csak hallomásból ismerik.
Nem egy ismerősöm van aki a Szaffit nem ismeri pedig már rég nem tini.
2011. március 29. 20:54 #7
- törölt felhasználó -    
2011. március 29. 20:56 #8
- törölt felhasználó -    
Idézet (funny18 @ 2011.03.29. 20:53)
Ezen szerintem ne csodálkozz. blink.gif  Előfordul, hogy a magyar meséket a mai fiatalok már nem vagy csak hallomásból ismerik. 
Nem egy ismerősöm van aki a Szaffit nem ismeri pedig már rég nem tini.


Pedig a Szaffi is egy ritka jó mesefilm blush.gif
7 felhasználónak tetszik: Hesztia, DaveChris, funny18, Sally Sparrow, Domcicc, BunnyGirl, Charmed and Dangerous
2011. március 30. 09:08 #9
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Gyermekkorom egyik kedvenc meséje! thumbsup.gif

Köszönet a topikért! meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Domcicc
2011. április 02. 15:20 #10
- törölt felhasználó -    
Rajzfilmben régen nagyon szerettem,olvasni már kevésbé. Bár lehet,hogy abban az is közrejátszott,hogy kötelező volt,no meg az is,hogy régebben nagyon nem szerettem olvasni. laugh.gif Lehet,hogy ha újra elolvasnám szeretném.
Minden esetre a rajzfilm nagyon aranyos volt,mindig néztem ha volt a tv-ben. smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok