Starity

A drága cuccok feltétlenül jobbak is?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 16. 14:27 #1
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9492
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
Sokszor hallottam már (különösen minőségre hajtó emberkéktől), hogy drága ruhákat, cipőket és kiegészítőket érdemesebb venni, azok tovább tartanak és sokkal menőbbek is. Hát én ezzel nem értek egyet. Attól, hogy valami nem méregdrága, még lehet trendi is. Ezzel a legtöbben így vannak, sokszor inkább nem is mondják, milyen pénztrácakímélően vettek maguknak hasznos dolgokat, edig ez szerintem sokkal jobb így, hiszen több pénz marad más cuccokra is. Nem mondom, nem rossz érzés márkás cipőkben járkálni, de egy kisboltban vett ruci éppen mutathat ugyanolyan jól.
2 felhasználónak tetszik: Fanni00, Minimanó94
2011. szeptember 16. 14:36 #2
fruitsgirl2624
fruitsgirl2624
visszatérő vendég
 
StátuszHope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.03.
Hozzászólás: 422
Csatolások: 5
Azonosító: 142465
Offline offline
én nem teljesen értek ezzel egyet!! Szerintem sőt biztos vok benne hogy egy kinai nadrág sokkal kevesebb ideig bírja mint mondjuk egy mango-s! Nem mindig a legdrágább cuccokat keresem a boltokban de sztem megéri mindig a jobbat venni az ártól függetlenül! Jó persze nem kell 12000 ezerért nacit venni! Ne értsetek félre!!
2011. szeptember 16. 14:44 #3
- törölt felhasználó -    
Szerintem nem feltétlenül jobb a méregdrága ruha/cipő/kiegészítő. Van amikor jobb minőségbe adják. Attól viszont a falra mászok, ha valaki csak azért költ több ezret egy pólóra mert a márka rá van nyomtatva, amúgy meg olyan mint márka nélküli társai. A másik ami szerintem szörnyű, ha amiatt szólják le a másikat, hogy nem márkás ruhákat hord. Nem vesz mindeki több ezerkért ilyen-olyan márkás cuccot, ha tudja, hogy a másik is ugyanolyan jó. Persze ezzel nem ellenezni akarom a márkás dolgokat. Nekem is van egy-kettő, de nincs annyi pénzem, hogy mindig azt vegyek magamnak. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor, jessie107
2011. szeptember 16. 14:46 #4
- törölt felhasználó -    
Én meg úgy vagyok vele, hogy nem az számít hogy mire milyen címkét varrnak, mert a ruhák 99%-a Kínában vagy valamelyik ázsiai országban készül, ergo mindegyiknek ugyan olyan a minősége, független attól, hogy pl. az egyik cipőért 25.000-et kérnek, a másikért meg 2.500-at pardon.gif
6 felhasználónak tetszik: KathPierce., iannina, bibicsibi, Sally Sparrow, Arcee23, Szandi0820
2011. szeptember 16. 14:46 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (Elody @ 2011.09.16. 14:27)
Sokszor hallottam már (különösen minőségre hajtó emberkéktől), hogy drága ruhákat, cipőket és kiegészítőket érdemesebb venni, azok tovább tartanak és sokkal menőbbek is. Hát én ezzel nem értek egyet. Attól, hogy valami nem méregdrága, még lehet trendi is. Ezzel a legtöbben így vannak, sokszor inkább nem is mondják, milyen pénztrácakímélően vettek maguknak hasznos dolgokat, edig ez szerintem sokkal jobb így, hiszen több pénz marad más cuccokra is. Nem mondom, nem rossz érzés márkás cipőkben járkálni, de egy kisboltban vett ruci éppen mutathat ugyanolyan jól.

nagyrészt igazad van nekem is volt már h kaptam szülinapomra egy Adidas pólót és 2 hónap után tönkrement.azért mondjuk egy kínais cipő nem bírja annyi ideig mint egy Nike.
2011. szeptember 17. 21:13 #6
Szecsó
Szecsó
visszatérő vendég
 
StátuszNon Timebo Mala.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.13.
Hozzászólás: 293
Csatolások: 827
Azonosító: 155344
Offline offline
Hát engem nem érdekelnek a drága cuccok, megelégszek az olcsókkal is.
Mondjuk én inkább a márkás cipőre esküszöm, mert amikor nem márkás cipőt hordok havonta kellett vennem, de hogy most Converse cipőt hordok az több mint egy éve megvan és még semmi baja sincs.biggrin.gif
Szóval cipő csak márkás a többi cucc meg tökmindegy. biggrin.gif
2011. október 02. 11:31 #7
- törölt felhasználó -    
Nem! Vegyük példának a New Yorkert. Még nyár elején vettem onnan egy toppot, de két hét se kellett hozzá, hogy kinyúlon, kilazuljon a varrat és bebolyhosodjon. Pedig nem mondhatnám olcsó toppnak. A nadrágok is nagyon drágák ott, de azok megérik az árukat. Én szoktam turikba is menni, na azok tele vannak egyedi, márkás ruhákkal, és sokkal olcsóbbak. Szeretem őket! wink.gif
2011. október 10. 14:09 #8
- törölt felhasználó -    
Egyedüli márkás dolog amit venni szoktam a Deichmann-os cipő. Mert azok tényleg jobban bírják mint a ragasztott kínai cipők és 5 havonta 7-8 ezer forint nem sok. Szerintem. laugh.gif
2012. március 09. 16:32 #9
- törölt felhasználó -    
általában igen, jobbak. mondjuk van, ahol tényleg csak a márkanévért fizetsz, de a legtöbb esetben a jobb anyag és a jobb gyártási technológia miatt kerülnek a dolgok többe.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2012. március 10. 08:22 #10
- törölt felhasználó -    
ma már minden Kínában meg Indiában készül, úgyhogy nem mindig jobbak.
2012. március 13. 21:34 #11
- törölt felhasználó -    
Van rá példa, viszont sok olyan drága dolog van, ami ugyanúgy tönkremegy pár hét után, mint az olcsóbbak, ami elég idegesítő.
2012. március 14. 15:27 #12
- törölt felhasználó -    
Szerintem nem feltétlenül a márkától függ a minőség, úgy értem hogy persze, pl. egy cipő jobb márkásan de ruhában tök más, sokszor egy normális nem márkás ruha tovább bírja mint egy márkás nagyon-drága...
2012. július 05. 23:02 #13
LittleKat
LittleKat
visszatérő vendég
 
StátuszFar from what i once was but not yet what i'm going to be.!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.03.
Hozzászólás: 116
Csatolások: 0
Azonosító: 179363
Offline offline
Na hát szerintem ez így nagyon nem igaz. Jó, persze, nem azt mondom, hogy mindent kínaiban kell megvenni. De én azért nem vásárolok ott, mert a tömegcikkek néha már kiborítanak a flitterekkel, izléstelen mintákkal és anyagokkal. Ami biztos, cipőt ott soha de soha nem veszek. Nagyon nem éri meg. A cipőkből inkább tényleg márka, de megfizethető áron. (pl. Deichmann)
Viszont szerintem okosan kell vásárolni. Tehát én 6000ftnál nem adok többet egy nadrágra sem. Még nem, mivel növésben vagyok, fél év alatt kinövöm. Akár Zara, akár nem.
A kedvenceim a turik és a H&M. A legjobbak. De a többi üzletben is mindig keresni kell az akciót, mert potom pénzekért extra darabokhoz lehet jutni.
Legjobb szezeményem ilyen akció téren csini C&A csőnaci, 7000ft... 2 héttel később visszanéztem, 1500ft már vittem is!
Szóval én mindig mérlegelem hogy mi mennyi éri meg.! smileeee.gif
2012. július 06. 17:57 #14
- törölt felhasználó -    
Általába igen mert ami drága az márkás. rolleyes.gif
2012. július 06. 18:40 #15
heyitsamyMT
heyitsamyMT
▪chatnoir
 
Státuszviva la vie boheme
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 2032
Csatolások: 34
Azonosító: 143368
Offline offline
Ez így nem igaz. Oké, van rá példa szép számmal, de általánosítani nem lehet. Sminkekben nem veszek 200 forintos tust vagy spirált, rúzst, de egy 1000 Ft körüli termék már elég jó, tökéletesen megfelel a célnak, és nem is annyira káros, mint a kétfilléres. Ruhákat sem veszek kínaiban, 1-2 darabom van onnan, de nem azért, mert cikinek tartom, hanem mert tényleg nem jó a minősége. De a turis cuccok pl nagyon jók, bár azok viszont tényleg márkásak, csak ugye second hand... Igazából tényleg nem lehet általánosítani, van, amiből jobb a drágább (cipő, nadrág), van, amiből nem (rengeteg sminktermék, pl Chanel, MAC... ugyanmár!)
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2012. július 08. 11:49 #16
- törölt felhasználó -    
Igazából.
Van olyan eset amikor nem. biggrin.gif
2012. július 09. 09:48 #17
- törölt felhasználó -    
Nekem nemigen vannak márkás ruháim. Bár volt már márkás cipőm, ami egy hónap után tönkrement (Deichmanban vettük pedig). A kínaiban vett szandálom viszont - nem márkás, bár olasz gyártmány - négy éve bírja, ahogy az ugyanott vett sportcipőm is. Sok cuccom van kínaiból, van ami már 3 éve megvan - nadrágok, pólók, pulcsik, szoknyák, és semmi bajuk, pedig hordom őket rendszeresen. Vagy talán csak mázlim volt eddig velük, hogy mindig beleválasztok a jó minőségbe az ártól függetlenül.

Szerintem attól, hogy valami többezer, vagy több tízezer forintba kerül, nem lesz feltétlenül jobb minőségű. Egy márkás ruhánál ugyanis nem a ruhát fizeti meg az ember, hanem a nevet, meg a kis emblémát, ami rá van nyomtatva az adott ruhára.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. július 15. 18:58 #18
Mkb Veszprém
Mkb Veszprém
Mrs.Lautner.♡
 
StátuszRIP Cory Monteith <3 <3 <3 <3 <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.13.
Hozzászólás: 1015
Csatolások: 117
Azonosító: 122642
Offline offline
Nem mindegyik,de általában igen smileeee.gif
2012. július 16. 16:49 #19
Vivi88vivi
Vivi88vivi
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://infintydream08.polyvore.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.22.
Hozzászólás: 119
Csatolások: 36
Azonosító: 178372
Offline offline
Természetesen. thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: Nikikke
2012. július 16. 16:52 #20
Vivi88vivi
Vivi88vivi
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://infintydream08.polyvore.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.22.
Hozzászólás: 119
Csatolások: 36
Azonosító: 178372
Offline offline
Márka,márka és márka cool.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!