Starity

Végleg megszűnik az MSN

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. november 07. 22:49 #1
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
A Microsoft bejelentette saját azonnali üzenetküldő szolgáltatásának végleges leállítását, ezt követően pedig a korábban felvásárolt Skype veszi át a stafétabotot - a folyamat már elkezdődött.


A Microsoft a hivatalos Skype blogon keresztül jelentette be, hogy alig néhány hónapon belül bezárják saját platformjukat, hogy a jövőben minden tekintetben a szintén népszerű Skype szolgáltatására támaszkodjanak. A háttérben zajló változások már elindultak, a felhasználók pedig szintén kipróbálhatták az egységesítést szolgáló első opciókat.

2013 első negyedévében tehát a Messenger eltűnik, addig azonban még van némi idő arra, hogy az eddig WLM-et használók hozzászokjanak az új felülethez, a Skype esetében pedig megteremtsék a gond nélküli átállás feltételeit. A munka már megindult, hiszen az új Skype 6.0 a megszokott név/jelszó páros mellett lehetővé teszi a Facebook és Microsoft felhasználói fiók használatát is, ezzel pedig mind a közösségi platform, mind pedig a WLM alatt kialakított kapcsolati listákat elérhetjük a kliensen belül.

Az elmúlt hónapokban a háttérben azon dolgoztak, hogy egyre több funkciót vigyenek át a Messenger meglévő architektúrájára, vagyis a Skype hagyományos p2p gerince helyett a Microsoft saját megoldása veszi vállára a legtöbb terhet, ami egyelőre leginkább az üzenetküldést jelenti. Ma már a Skype üzenetek mintegy 80 százaléka a Messengeren keresztül talál utat a fogadó félhez, ezzel pedig jelentős mértékben leegyszerűsödött a mobil platformok (iOS, Android, Windows 8 és RT) bevonása és mindennapi alkalmazása.

forrás
3 felhasználónak tetszik: Blade Dancer, Kyra99, Stephie
2012. november 11. 12:36 #2
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Ezzel nem is lenne gond, de amikor én felraktam a Skype-ot, akkor az sz*eabb volt, mint az MSN. Halkabb volt, rosszabb volt a képi minőség, ráadásul akadozott is. Az MSN-el meg simán tudok kamerázni még sz*r net elérhetőséggel is, mivel a UPC nem éppen a legjobb szolgáltató itt a környéken. Én szerettem az MSN-t. Néha sz*r volt, néha nem ment, de egyébként, amire kellett mindig is kiszolgált. A Skype-al annyira nem állok jó haversággal, sőt engem egyenesen idegesített mindig is.
2012. november 11. 12:56 #3
- törölt felhasználó -    
nagyszerű. utálom a szkájp felhasználófelületét, egy személytelen sz@r semmi -.- pláne, hogy életemben nem használtam mikrofont mivel gyűlölök mikrofonba beszélni, így nem látom értelmét -.-"" mindenesetre már összekapcsoltam a wl felhasználói fiókom a szkájpéval .-." de ez akkor is gyökérség dry.gif ha pedig olyan lesz mint a messenger akkor még annyi értelmét nem látom
2012. november 11. 17:37 #4
AnymButterfly
AnymButterfly
 
Státuszhttp://aniaweria.tumblr.com/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.23.
Hozzászólás: 860
Csatolások: 1
Azonosító: 165763
Offline offline
De mi a tökömért szűntetik be?.Nagyon szeretem...Illetve szeretTEM.
2012. november 11. 19:26 #5
- törölt felhasználó -    
Remek, nincs Skype-om, de nem is akarok. Az MSN-t viszont minden nap használom, a Facebook chat hol hajlandó működni, hol meg nem, az MSN az, amit a legjobban szeretek...
1 felhasználónak tetszik: minibogárka
2012. november 11. 19:49 #6
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Valószínű, hogy nem a semmiért fizetett kicsit több, mint egy éve 8,5 milliárd dollárt a Microsoft a Skype-ért. Várható volt, hogy rövid időn belül valamelyik termék eltűnik, csak az volt a kérdés, hogy melyik olvad bele a másikba.

Itt a válasz. És meg kell mondjam, nem fog hiányozni az MSN, mert amit a Microsoft művelt vele Live Essentials 2011, és 2012 név alatt, az minden volt, csak használható program nem. Azt már csak mellékesen említem, hogy kellett a Plus! kiegészítés ahhoz, hogy normálisan lehessen használni a Messenger-t, ha nem hang alapú kommunikációt használt az ember.

Ami pedig a Skype-ot illeti, aki hang alapú beszélgetést akar folytatni, az szánjon rá kb. 2000 Ft-ot, egy mikrofonos fejhallgatóra. Vagy amit én is választottam, egy bluetooth fülest, plusz egy bluetooth usb adaptert használok, és tökéletesen működik. Az tény, hogy időnként vannak hibák, halk, vagy torz, esetleg megszakad, de ez egy mobiltelefonos beszélgetésben is előfordulhat.
5 felhasználónak tetszik: Bessie, Jessy, Cinzina, Pöttömke, Gajcsi
2012. november 12. 09:30 #7
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Milyen jó, hogy egyiket sem használom már évek óta. biggrin.gif
2012. november 12. 11:49 #8
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
őszintén szólva én nem tudom, hogy örüljek, vagy sem? rolleyes.gif Az MSN-en több ismerősöm volt, igaz egyikre sem megyek fel olyan gyakran. rohog.gif De azért jó hogy ott volt, ha kellett.
A Skype-ban a hangulatjeleket kifejezetten utálom, de mondjuk az úgysem annyira fontos. Az viszont igaz, hogy az MSN-en stabilabban lehetett webkamerával beszélgetni. biggrin.gif Sajnos a Skype-on nem egyszer akadozott, vagy megállt. rolleyes.gif
2012. november 12. 18:09 #9
Cinzina
Cinzina
*Crystal Light*
 
Státusz"What the hell is the matter with you?!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.15.
Hozzászólás: 1441
Csatolások: 4663
Azonosító: 37030
Offline offline
Egy ideig nagy MSN user voltam, aztán leálltam a napi szintű cseverészésről, a FB-n toltam tovább, ha olyan volt a helyzet. Most fent van MSN is meg Skype is, de jelenleg csak utóbbit használom. A Live Essentials nekem sem lett épp kedvencem, pont az MSN lényege veszett oda ezzel a frissítéssel, tehát nem is csodálkozom azon hogy megszűnik. Nekem amúgy teljesen mindegy, mit használok addig, amíg tökéletesen kielégíti az igényeimet.
2012. november 12. 18:13 #10
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Hallelujah, ideje volt. Hány de hány gépet kellett újratelepítenem vagy vírust írtanom azokon a nyomorult MSN miatt. rolleyes.gif Nagyon sokat. A nagy felefelé ívelő siker elérte csúcsát, megérett a megszűntetésre, a Skype mindent és mindenkit eltávolít az útjából, lehetett rá számítani hogy előbb vagy utóbb eljő az Utópia és megszűnik a harmatgyenge és vírusos, alap funkciós de pofás felületű program. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. november 12. 18:16 #11
PinkPoison
PinkPoison
† hentai tensai shoujo †
 
StátuszNéha
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.26.
Hozzászólás: 2582
Csatolások: 19
Azonosító: 176526
Offline offline
De jó már a cívis se tud többet MSN-ezni >:) (se kamozni) Én sose MSNeztem és nem is érdekel ez az egész rohog.gif A Skype sokkal jobb! heart.gif
2012. november 12. 18:17 #12
CrazyHeartx3
CrazyHeartx3
 
Státuszविकास के लिए सबसे अच्छा मार्ग आज़ादी का मार्ग है.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.20.
Hozzászólás: 1852
Csatolások: 43
Azonosító: 176171
Offline offline
Idézet (PinkPoison @ 2012.11.12. 18:16)
De jó már a cívis se tud többet MSN-ezni >:) (se kamozni) Én sose MSNeztem és nem is érdekel ez az egész rohog.gif A Skype sokkal jobb! heart.gif


nah ja:D skype heart.gif én msn-eztem de ritkaszar szal hamar abba is hagytam xdd
2012. november 12. 18:19 #13
PinkPoison
PinkPoison
† hentai tensai shoujo †
 
StátuszNéha
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.26.
Hozzászólás: 2582
Csatolások: 19
Azonosító: 176526
Offline offline
Idézet (CrazyHeartx3 @ 2012.11.12. 18:17)
nah ja:D skype  heart.gif én msn-eztem de ritkaszar szal hamar abba is hagytam xdd

meg mindig lefagyott ._." x'D
2012. november 12. 21:24 #14
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Na igen, de ilyet is olvastam a Skype-ról. blink.gif
2012. november 12. 23:11 #15
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.11.12. 21:24)
Na igen, de ilyet is olvastam a Skype-ról. blink.gif


Erre csak egy dolgot tudok mondani neked. Onnantól kezdve hogy bekapcsolod a gépedet és ráböksz az Internet Explorer, Mozilla, Firefox, Chrome vagy Iceweasel ikonra, úgymond 'veszélyben' vagy. A neten sehol sem lehetsz biztonságban, protokoll, port vagy https ide vagy oda, a csevegőprogiknál ez is előfordul. Ez számomra nem volt új, én már évek óta nem használok egyetlen ilyen progit sem mert biztos forrásból tudom hogy azok a bizonyos szervezetek, amiknek nem mondom a nevét és arra hajtanak hogy minnél több illegális letöltőt kapjanak el, az emberek 'biztonságos' oldalait és profiljait monitorozzák elsőként és legfőképpen, az ember előbb szólja el magát Facebookon vagy Skype programmal cseveg egy kedves barátnővel és elejt egy kis infómorzsát, ennyi. A Skype, MSN, Ebuddy és társai, monitorozhatnak és ha simán kiadják az adataidat. Beregeléskor neked is el kellett volna olvasni a 56 ezer oldalas szabályzatot de mivel te sem veszed azt figyelmbe, ők sem. biggrin.gif Őket sem érdekli a szabályzat és az hogy most miért tettél pipát a rublikába, elolvastad vagy nem, nekik a 9 is páros. Ezért nem lehet a neten már semmilyen programban vagy weboldalban megbízni, az ég világon semmiben és ez alól nem igazán akad kivétel, akár Windows az oprendszered, Linux vagy Mac. pardon.gif
5 felhasználónak tetszik: minibogárka, Bessie, Sally Sparrow, Pöttömke, Lizania
2012. november 13. 18:56 #16
Lili5512
Lili5512
 
StátuszNothing............... :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 1057
Csatolások: 371
Azonosító: 185626
Offline offline
Én amúgy sem használtam soha.Valahogy nem szerettem...
2012. november 14. 14:29 #17
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Idejét nem tudom mikor MSN-eztem utoljára. smileeee.gif Szóval ez engem nem érint. Skype-om is van, de már azt is régen használtam, sőt fent sincs a gépemen. Amennyit van időm netezni úgy sem érdemes ilyenekkel foglalkoznom. Ha pedig valaki megszeretne találni küld emailt, telefonál, stb.. smileeee.gif Szerencsére csak néhány ismerősöm van a neten, több van akikkel személyesen is találkozok naponta. smileeee.gif Úgyhogy annyira nem "függök" ezektől a programoktól. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. november 14. 14:41 #18
Lizania
Lizania
lied
 
Státusz"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.07.
Hozzászólás: 3171
Csatolások: 1228
Azonosító: 163471
Offline offline
Én ezt nagyon sajnálom, mivel régebben képes voltam órákon át elcseverészni MSN-en, imádtam! Skype nem jön be, szóvaloda a csevegésnek.
1 felhasználónak tetszik: melonfuckerweirdkid
2012. november 14. 16:33 #19
- törölt felhasználó -    
Elég régen léptem föl msn-re utoljára, most már napi szinten Skypeolok. Sokszor vacakol, de nincs más ami ingyen van. Ami a másik, hogy remélem ingyenes is marad...
3 felhasználónak tetszik: Bessie, ophely88, Gajcsi
2012. november 18. 19:09 #20
Empress
Empress
assassins™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.08.
Hozzászólás: 3521
Csatolások: 8561
Azonosító: 146868
Offline offline
Ne sírjatok mindenre van megoldás. -> FACEBOOK rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Gertie
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!