Starity

Vikings / Vikingek (2013 - 2020)

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. február 06. 14:35 #1
- törölt felhasználó -    
Új történelmi sorozat a Tudorok készítőjétől. Bemutató: 2013. március 3.

Gabriel Byrne, Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Jessalyn Gilsig, George Blagden

IMDb
Főcím
Teaser
6 felhasználónak tetszik: Éowyn, otyg, Bessie, Adrianna, saii, LaDySmIth
2013. február 10. 22:00 #2
- törölt felhasználó -    
Promotional photoshoot
7 felhasználónak tetszik: Éowyn, Bessie, otyg, Adrianna, saii, Alison Lerman, LaDySmIth
2013. február 11. 12:12 #3
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Névből, készítőkből és a színészekből indulva jó lesz ez is. Köszi az infót, ez is nézős lesz azt hiszem. rohog.gif meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: LaDySmIth
2013. február 12. 16:15 #4
- törölt felhasználó -    
HQ Stills
7 felhasználónak tetszik: Éowyn, Bessie, otyg, Domcicc, saii, Alison Lerman, LaDySmIth
2013. február 16. 18:49 #5
- törölt felhasználó -    


Idézet (***aiden*** @ 2013.02.10. 22:00)
Promotional photoshoot

tagmentes
7 felhasználónak tetszik: Éowyn, Bessie, otyg, Domcicc, saii, Alison Lerman, LaDySmIth
2013. február 21. 12:42 #6
- törölt felhasználó -    
2013. március 05. 16:44 #7
- törölt felhasználó -    
Megnéztem tegnap este az első 2 részt, mivel már a másodikat is le lehet tölteni. Tetszett:) A pilot epizódtól kicsit többet vártam, de a második rész sokkal jobb lett. Kíváncsi vagyok a folytatásra.

1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. március 08. 14:16 #8
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Én is túl vagyok az első részen. Nekem már az első perctől kezdve tetszett. Zabáltam mindent benne. rohog.gif Szerintem elég korhű volt, legalábbis annak tűnt, és szeretem a kiejtést is. Engem megvett az egész évadra. rohog.gif Most pedig gyorsan megnézem a második részt is. wub.gif
1 felhasználónak tetszik: otyg
2013. március 09. 22:17 #9
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Az első részen én is túl vagyok, bár a megnézését a kicsit felemás vélemények miatt halogattam (az idei évados sorozatok közül nagyon kevés volt csak, amit megszerettem, azok közül, amiket meg vártam, szinte mind alulmúlta a várakozásokat.) Tartottam tőle, hogy a viking témát nem akként fogják kezelni, mint amilyen valóban volt: brutális és a mai értékektől abszolút messzeálló társadalomként. De szerencsére nem így lett. Nem lett persze tökéletes, voltak apró kifogásaim, amiket lehetne magyarázni a költségvetéssel, de pont nem ilyeneket szúrtam ki, hanem amik abban a történelmi közegben idétlennek tüntek (tényleg apróságok csak: pl. a kutyák egytől-egyig ír farkasok voltak; vagy a szégyenfutásnál kizárólag ép zöldségekkel dobáltak, ami egy olyan környezetben, ahol kevés az élelem nem hiszem, hogy reális ). Egyetlen olyan dolog volt benne viszont, ami tényleg nem tetszett: Gabriel Byrne. Szerintem itt rosszul játszik, sokkal jobb lett volna egy kevésbé ismert, de lelkes színésznek adni a szerepet, mert ő nekem hiteltelen.
Van viszont csodaszép északi környezet, jól megcsinált díszlet és kosztümök, de a színészekkel és a karakterekkel sincs gond, Ragnarról és Rolloról teljesen hihető, hogy abban a korban éltek. Női karakterből viszonylag kevés volt, de azok legalább jók (különösen Lagertha, az anyatigris/szerető/real badass ).
Örülök, hogy a történelmi hűséget nem a sztori mögé helyezték és végre egy olyan sorozat is kijött idén, ami nem okozott csalódást. Jó lesz ez! biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: saii, Bessie, Alison Lerman
2013. március 19. 19:18 #10
- törölt felhasználó -    
Megnéztem tegnap a negyedik részt is. Szerintem minden rész jobb mint az előző smileeee.gif Mostanra nagyon felpörögtek az események, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar megjárják Angliát 2x-szer is. Sokan a Spartacus-szal hasonlítják össze a sorozatot, de én speciel örülök neki, hogy nem nonstop vérontásból és szexjelenetből áll az egész. A szokásokat bemutató jelenetek tetszenek, bár nem vagyok szakértő a témában, hogy tudjam, hogy történelmileg korrektek-e. Karakterek közül nekem Athelstan a kedvenc, na meg a Ragnar & Lagertha páros. Ja, meg a gyereknek is vannak jó beszólásai laugh.gif
- I wanna make a sacrifice to Thor.
- What will you sacrifice?
- YOU!
3 felhasználónak tetszik: otyg, Alison Lerman, LaDySmIth
2013. március 19. 21:35 #11
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2013.03.19. 19:18)
Megnéztem tegnap a negyedik részt is. Szerintem minden rész jobb mint az előző smileeee.gif Mostanra nagyon felpörögtek az események, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar megjárják Angliát 2x-szer is. Sokan a Spartacus-szal hasonlítják össze a sorozatot, de én speciel örülök neki, hogy nem nonstop vérontásból és szexjelenetből áll az egész. A szokásokat bemutató jelenetek tetszenek, bár nem vagyok szakértő a témában, hogy tudjam, hogy történelmileg korrektek-e. Karakterek közül nekem Athelstan a kedvenc, na meg a Ragnar & Lagertha páros. Ja, meg a gyereknek is vannak jó beszólásai laugh.gif 
- I wanna make a sacrifice to Thor.
- What will you sacrifice?
- YOU!


A Spartacus ugyan kimaradt az életemből, de amennyire én tudom az sokkal inkább fikció, mint ez. Bár egészen biztos, hogy nem ebben a formában zajlottak az események, viszont történelmileg hű maradt, mert valós eseményeket fűztek fel egy kitalált családra/törzsre alapozva. Gondolom ez azért volt fontos szempont (a szokásokon/építészeten/ruházaton kívül), mert a sorozatot a History adja, ennél fogva a hitelesség nagyobb hangsúlyt kapott, mint adott esetben egy kábeles sorozat esetén. Szerencsére. És a brutalitást illetően még csak túlzásba sem kellett esniük a készítőknek. Ugyan az idő múlása nehezen követhető, de nem olyan hihetetlen a tempó. Mivel az első időszakban Anglia és Skócia (illetve akkori megfelelőik) keleti partjait támadták, a távolság 5-600 km lehetett. Bár írott feljegyzések nincsenek róla, de a hajó rekonstrukciókból kiderült, egyes viking hajótípusok a 17 km/h sebességet is elérhették. Egy ilyen kaland tehát néhány hetet vett csak igénybe, valószínű ez is volt az oka annak, hogy gyakran portyáztak smileeee.gif
2013. március 28. 12:38 #12
- törölt felhasználó -    
Pár kép ami kimaradt a stillek közül és a promotional shootból.
4 felhasználónak tetszik: Éowyn, otyg, saii, Alison Lerman
2013. március 29. 05:36 #13
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2013.03.28. 12:38)
Pár kép ami kimaradt a stillek közül és a promotional shootból.

Az elsőn mennyire jól látszik, hogy olyan részletekre is odafigyeltek, amik mozgás közben elkerülnék a figyelmet. smileeee.gif (most épp a díszletre gondolok, a házon a deszkákat megcsinálhatták volna géppel egyformára, de abban az időben ez bajos lett volna, ezt akarták gondolom érzékeltetni azzal, hogy bár hasonlítanak, de nem egyformák, mégis az összkép szép. Kár, hogy a sorozatban látható faragások itt nem látszanak)

Köszi a képeket! smileeee.gif meghajolo.gif beer.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. április 06. 09:37 #14
- törölt felhasználó -    
Berendelték a sorozat második évadát!pompom.gif
5 felhasználónak tetszik: Éowyn, Bessie, saii, otyg, Alison Lerman
2013. április 06. 12:12 #15
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2013.04.06. 09:37)
Berendelték a sorozat második évadát!pompom.gif

Beelőztél. biggrin.gif Én most olvastam ezt a fantasztikus hírt. yahoo.gif hullam.gif
2013. április 06. 19:25 #16
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2013.04.06. 09:37)
Berendelték a sorozat második évadát!pompom.gif


A hírrel megint csak annyi baj van, mint az ilyen jóságoknál általában: túl sokat kell várni a következő évadra! biggrin.gif Mindenesetre örülök, mert a korszakban és ebben a történetben benne van még jópár évadnyi lehetőség thumbsup.gif chicken.gif chicken.gif chicken.gif
3 felhasználónak tetszik: Bessie, saii, Alison Lerman
2013. április 06. 19:52 #17
- törölt felhasználó -    
Most néztem meg az ötödik részt, imádom. Egyre jobb sorozatok jönnek itt ki (leginkább a "noname" csatornáktól), csak győzz az ember nézni mindet blush.gif
3 felhasználónak tetszik: Bessie, otyg, Alison Lerman
2013. április 07. 08:40 #18
Average Girl
Average Girl
Lady of the Ñoldor
 
StátuszAuta i lómë!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.08.
Hozzászólás: 3268
Csatolások: 273
Azonosító: 172960
Offline offline
Eddig még nem is hallottam erről a sorozatról...és már el is kezdődött... unsure.gif
Természetesen a gépemen máris kap egy külön topikot a sorozatos mappámban. tongue.gif
2013. április 07. 10:07 #19
- törölt felhasználó -    
1x06 "Burial of the Dead" HQ Stills
5 felhasználónak tetszik: Éowyn, Bessie, otyg, Alison Lerman, LaDySmIth
2013. április 07. 12:05 #20
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Cynthia @ 2013.04.06. 19:52)
Most néztem meg az ötödik részt, imádom. Egyre jobb sorozatok jönnek itt ki (leginkább a "noname" csatornáktól), csak győzz az ember nézni mindet blush.gif

Nem csodálkozom. Tényleg fantasztikus. biggrin.gif Tegnap néztem meg az 5-ik epizódot, de néha annyira izgultam, hogy átmentem kisgyerekbe. rohog.gif A 6-ik rész előzetese is ott volt nagyon. meghajolo.gif
Ezzel egyébként én is igy vagyok. Vannak állandó sorozataim, de most bepróbálkozok néhány újjal is. Vikings teljesen megvett, és a Bates Motel is. A Hannibalt még nem néztem meg, de már leszedtem, tőle is jó dolgokat várok. Elvégre Mads Mikkelsen a főszereplő. rohog.gif A másik várós új sorozat a Da Vinci's Demons. Bele kell abba is nézni. rohog.gif
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!