Starity

Könyves idézetek

14 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 28. 17:52 #21
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Most olvasom a könyvet, tehát megit Folttal jöttem... kit vehetek meg még kilóra? air_kiss.gif

"Éreztem, hogy az ujjai egy pillanatra megszorítják a kezem, mielőtt gyengén, halkan meghallottam őt a gondolataim között.
Angyalom.
Attól az egyetlen szótól a szívem szárnyalni kezdett örömében.
Itt vagyok, itt vagyok. Szeretlek Folt, olyan nagyon szeretlek!"
Becca Fitzpatrick - Finale (Végjáték)

"– Esküszöm neked, Nora Grey, hogy mától, most és mindörökké neked adom önmagam. A tiéd vagyok. A szerelmemet, a testemet, a lelkemet, mindenemet a kezedbe teszem, rád bízom.
Felemelte a gyűrűt – egyetlen ajánlat, egyetlen eskü.
– Folt… – suttogtam.
– Ha nem teljesítem a fogadalmamat, végtelen nyomorúság és keserűség legyen az osztályrészem – nézett a szemembe, tiszta őszinteség fénylett a pillantásában."
Becca Fitzpatrick - Finale (Végjáték)
7 felhasználónak tetszik: An_d_a, Lili 24, Szandi0820, Bessie, Vampiregirl1, elin., Zsanika01
2014. január 28. 20:28 #22
krisztucsá
krisztucsá
visszatérő vendég
 
Státusz"If you love me right, we fuck for life."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.22.
Hozzászólás: 354
Csatolások: 12
Azonosító: 192108
Offline offline
SZJG Idézetek
Egy deszka deszkás nélkül is deszka, de a deszkás deszka nélkül elesik.
Eddig beképzelt voltam, de ma már tökéletes vagyok.
Emó, ne visíts már.
Csak ne akarna kiszsiráfot.
3 felhasználónak tetszik: Lili 24, Reija, Dorina1024
2014. február 01. 03:34 #23
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Minimanó94 @ 2014.01.28. 17:52)
Most olvasom a könyvet, tehát megit Folttal jöttem... kit vehetek meg még kilóra? air_kiss.gif 

Engem Folttal bármikor. Dimitri (Vámpírakadémia) után ő a legkedvesebb regényhősöm. rohog.gif

Ez most picit hosszú lesz. blush.gif

"- Önmagad ura vagy. Te irányítod mindkét feledet. - mondta nekem Gideon, amikor 10 éves lehettem.
- Mindkét énemet?
- Nem. Te Kellan Black vagy. Akár boszorka, akár démon, de mindig Kellan Black!
- Akkor miért van különbség? Miért kell uralnom?
- Hogy tisztában legyél a korlátaiddal. Mindenkinek van egy vadabb oldala, amit csak nagyon ritkán enged szabadjára. Ezért van olyan sok befelé forduló, önértékelés-hiányában szenvedő ember a világban.
Ideje van a békességnek, és eljön az ideje annak is, amikor szabadjára engedheted a vad énedet. Nem a démon az, ami veszélyes benned, hanem az elnyomott indulatok.
- Indulatok?
- Az elfojtott érzelmek olyanok, mint az időzített bomba, aminél nem tudhatod, mikor aktivizálódik. A boszorka Kellan is tud éppolyan rosszcsont lenni, mint amennyire a démoni Kellan jó.
A jó és gonosz birtoklása nem származásodban dől el, hanem a fejedben."
Kellan Black / Gideon Black - Benina: Bíborhajú2: a boszorka démona

" - Szüleid nem meséltek neked a lidércekről?
- Hallottam kísértethistóriákat kiskoromban és mondták, hogy vigyázzak velük, de azt hittem ... tudod, hogy csak mesék.
Balthazar felvonta a szemöldökét.
- Ahhoz képest, hogy vámpír vagy, elég szkeptikusan állsz a természetfeletti jelenségekhez." biggrin.gif
Balthazar / Bianca - Claudia Gray: Stargazer
2 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Lili 24
2014. február 05. 16:16 #24
Lili 24
Lili 24
Magányos angyal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.19.
Hozzászólás: 1539
Csatolások: 78
Azonosító: 173792
Offline offline
Immár mélyen együtt érzek a lányregények hőseivel, pedig tőlük aztán folyton behánytam. Mert én pontosan ugyanolyan nyálas, tökkelütött idióta vagyok, mint ők. Mindent feláldoznék egy lányért. Estoy enamorado... szerelmes vagyok.

Amikor találkozik a tekintetünk, megáll az idő. Az a szempár egyenesen belém hatol, és megesküdnék rá, hogy látja, ki vagyok. Hogy ki vagyok én, amikor nem pózolok, nem színlelek.

/ Simone Elkeles : Tökéletes kémia /
5 felhasználónak tetszik: Bessie, Minimanó94, Szandi0820, Jody, Vampiregirl1
2014. február 08. 14:00 #25
- törölt felhasználó -    
J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége :

„Sajnálod? Bilbó meg őt sajnálta meg. Szánalom és irgalom tartotta vissza a kezét. És ezért el is nyerte a jutalmát, Frodó. Hidd el, azért fogott rajta olyan kevéssé a gonosz, és végül is azért sikerült megmenekülnie, mert így kezdte a Gyűrű birtoklását. Szánalommal.” (Gandalf)

„Megérdemli! Lehet. Sokan vannak, akik élnek, pedig halált érdemelnek. És vannak, akik meghalnak, pedig életet érdemelnének. Nekik mit tudsz adni? Hát akkor ne siess úgy a halálos ítéletekkel. Hiszen még a legbölcsebbek se látják mindennek a végét.” (Gandalf)

„A Hármat nem Szauron készítette, s még csak nem is érintette egyiket sem. Ezekről azonban tilos beszélnünk. De ennyit a kétség órájában talán szabad mondanom: nem tétlenkednek. Ám azok nem a háború vagy a hódítás fegyveréül készültek: hatalmuk nem ebben áll. Készítőik nem erőre, uralomvágyra vagy felhalmozott kincsekre vágytak, hanem tudásra, munkás- és gyógyító kézre, hogy mocsoktalanul tudjanak megőrizni mindent. S Középfölde tündéi minderre bizonyos mértékben szert is tettek, sok bánat árán. De mindaz, amit a Három készítői a Három Gyűrű aranyába belekalapáltak, semmivé válik, s tulajdonosaik szíve feltárul Szauron előtt, ha ő az Egyet visszakapja.” (Elrond)

„Ha az együgyű népek nem tudják, mi a gond és a félelem, az úgy van rendjén, s nekünk őriznünk kell a titkot, hogy ne is tudják meg soha. Az én fajtámnak ez a dolga, mióta világ a világ, és fű nő a Földön.” (Aragorn)
3 felhasználónak tetszik: Bessie, Lili 24, Jody
2014. február 08. 14:59 #26
Bloodrage12
Bloodrage12
izé
 
StátuszUtálsz? Állj be a sorba.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.24.
Hozzászólás: 1050
Csatolások: 2491
Azonosító: 214009
Offline offline
– Nincs időm könyvekre.
– Hogyhogy nincs ideje? Mit csinál?
– Sokmindent. Franciául tanulok, naplót írok és…
– És?
Maria azt akarta mondani: „várom, hogy megcsörrenjen a telefon”, de elhallgatott.
– Kedvesem, maga még fiatal, maga előtt még ott áll az egész élet. Olvasson. Felejtse el, mi mindent mondtak magának a könyvekről, és olvasson.
- Paulo Coelho: Tizenegy perc
5 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Bessie, Szandi0820, Jody, Lili 24
2014. február 10. 20:41 #27
- törölt felhasználó -    
Világéletemben kívülállónak éreztem magam, bárhol voltam is, mindig kilógtam a képből, a társaságból, mintha más hullámhosszon lennék, mintha egyedül én hallanék meg dolgokat vagy szavakat, amit a többiek nem észlelnek, és süket lennék azokra, amiket ők meg a látszólag hallanak, mintha csak kívül esnék a kereten, egy hatalmas, láthatatlan üveg túloldalán lennék.”

"Azt hittem, az erőszak a kiabálásban, az ütésekben, a háborúban, a vérben van. Most már tudom, hogy az erőszak a csöndben is van, hogy szabad szemmel néha láthatatlan. Erőszak az idő, ami befedi a sebeket, erőszak a napok kérlelhetetlen láncolata, a visszafordulás lehetetlensége. Erőszak, ami kicsúszik a kezünkből, ami hallgat, nem mutatkozik, erőszak az, amire nincs magyarázat, ami örökre átlátszatlan marad."

Delphine de Vigan: No és én wub.gif
1 felhasználónak tetszik: hayley4
2014. február 12. 17:13 #28
Lili 24
Lili 24
Magányos angyal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.19.
Hozzászólás: 1539
Csatolások: 78
Azonosító: 173792
Offline offline
/Jenny Downham : Amig élek /

"Élni akarok, mielőtt meghalnék. Egyes-egyedül ennek van értelme."

"- Mit akarsz tőlem? (...)
- Azt akarom, hogy mellettem légy a sötétben. Hogy átölelj. Hogy továbbra is szeress. Hogy siess a segítségemre, amikor félek. Hogy gyere el velem a szakadék szélére, és nézd meg, mi van ott...
- És mi van akkor, ha elhibázom?
- Lehetetlen elhibázni."

"Eszembe jut a kifejezés, miszerint "örökkön-örökké", hogy mennyivel több dolog halott, mint amennyi élő, és hogy mindenütt kísértetek vesznek körül bennünket. Ennek vigasztalónak kellene lennie, de mégsem az."
2 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Bessie
2014. február 12. 17:16 #29
Muffin00
Muffin00
DEADINSIDE
 
StátuszTHINK BEFORE YOU SPEAK.!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.28.
Hozzászólás: 1246
Csatolások: 5
Azonosító: 184856
Offline offline
"Az idő van, de nem létezik."
3 felhasználónak tetszik: hayley4, Lili 24, Bessie
2014. február 21. 08:28 #30
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8753
Csatolások: 214828
Azonosító: 59785
Offline offline
"Hallgasd, daroga... hallgasd meg... ahogy a lábánál hevertem... hallottam, hogy azt mondja: "Szegény, szerencsétlen Erik!", és megfogta a kezem! És én már, értsd meg, már csak egy szegény kutya voltam, aki kész volt meghalni érte..." cray.gif - Gaston Leroux: Az Operaház Fantomja
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Dorina1024, Lili 24
2014. február 26. 08:33 #31
- törölt felhasználó -    
"A hiány érdekes dolog. Amikor egy jó barát tűnik el, homályos emléke akkorára dagad, hogy nem marad más, csak a hiányérzet."

435. oldal
Libba Bray: Az az édes, távoli harang
3 felhasználónak tetszik: Minimanó94, Vampiregirl1, elin.
2014. március 01. 10:07 #32
Mrs.KiryuZero
Mrs.KiryuZero
visszatérő vendég
 
StátuszI don't understand why your heart doesn't do what your mind tells it to
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.21.
Hozzászólás: 491
Csatolások: 120
Azonosító: 221524
Offline offline
"Egyesek azt mondják, hogy amikor igazán szerelmes leszel valakibe, az lesz az a személy, akivel majd leéled az életed. Aki ismeri a legmélyebb és legsötétebb titkaidat, de ennek ellenére ugyanúgy szeret téged. Aki mindig pontosan tudja, mit kell mondania, hogy hogy mosolyt csaljon az arcodra, hogy megnevettessen, vagy egyszerűen csak jobb kedvre derítsen. Ő lesz az, aki nélkül nem tudsz majd élni, bármi is történjen."

Beth Reekles : Kissing Booth (Csókot vegyenek) 177. oldal
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Minimanó94
2014. március 26. 01:05 #33
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

Néha borzalmas dolgokat kell megtennünk, és hatalmas áldozatokat kell hoznunk. De nem tehetünk mást. Mert az alternatíva sokkal rosszabb.
(Arthur SanGreal)

- Nem vagy fogoly a Pokolban?
- Mi az a Pokol SanGreal? - tárta ki a karját. - A pokol az éhező gyermek sírása. A Pokol, amikor a férfi megcsalja az asszonyt. A hazugság apa és gyermek között. - Megpaskolta a mellkasát. - A Pokol ott van, ahol a szív. - Az Ördög körülnézett a rommá lett templomban. - Ha Isten meghall minden imát, ki hallja meg az átkokat? A fájdalomkiáltásokat? A keserű hazugságokat? Mi. Végül olyan nagy lesz a kín, hogy az Éter kinyílik, és az ördög az anyagi világba lép.
- hazudsz! Ha ez igaz, az utca tele lenne ördögökkel.
- És honnan tudod, hogy nem így van?
(Billi / Sátán)
1 felhasználónak tetszik: Minimanó94
2014. március 27. 02:27 #34
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
- Tudsz repülőt vezetni? - a srác tuti minden reggel James Bond -vitamint szedett.

(Billi SanGreal / Sarwat Chadda: Éjistennő)
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Jody, Minimanó94
2014. március 30. 18:01 #35
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8753
Csatolások: 214828
Azonosító: 59785
Offline offline
Most olvastam ki Alexandra Ripley-től a Scarlettet, így abból hozok egyet-kettőt. heart.gif

"– Mondd, hogy szeretsz – követelte Scarlett.
Rhett elvigyorodott. – Honnan veszed? Azért járok át Írországba azokon a zötyögő-pöfögő, istenverte gőzhajókon, mert imádom az éghajlatot.
Scarlett nevetett. Aztán két ököllel bokszolt bele a férfi vállába. – Mondd, hogy szeretsz.
Rhett ujjai közé szorította a csuklóját. – Szeretlek, te ronda nyelvű hárpia. – Elkomorodott az arca. – És megölöm azt a fattyú Fentont, ha el akar venni tőlem."
drool.gif heart.gif wub2.gif

"– (…) Vagy ha már annyira írnak érzed magad, igyál meg vacsorára egy pohár whiskyt, és öblítsd le egy korsó sörrel.
– Nem is csoda, hogy az írek mindenütt szellemeket látnak. (…)"
~ Colum és Scarlett (ebben a sorrendben)

"– Mama, mit veszel a nyereményeden?
– Az az én dolgom, neked pedig semmi közöd hozzá – felelt az asszony, hetykén fölkapva a fejét.
Scarlett, Rhett és Rosemary egyszerre nevették el magukat."
~ nem is kérdés, hogy Rhett drága kire ütött rohog.gif heart.gif
4 felhasználónak tetszik: An_d_a, Bessie, Minimanó94, Lili 24
2014. március 30. 20:46 #36
- törölt felhasználó -    
- Talán külföldön van, talán nem, de tény, hogy az emberünk szükség esetén olyan fürge tud lenni, mint Perselus Piton, ha samponnal kergetik. rohog.gif

J.K. Rowling: Harry Potter és a Halál ereklyéi
7 felhasználónak tetszik: hayley4, Lady Suzy, Szandi0820, Bessie, Minimanó94, Lili 24, Zsanika01
2014. április 08. 18:01 #37
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Oh én most többet is hoztam, Kerstin Gier Rubinvöröséből egyet, mert megint levettem a polcról és már vagy hatodszorra is ki akarom olvasni.

"Qua redit nescitis – ismételte Mr. de Villiers. – Az Őrzők jelszava szeptember huszonnegyedikére.
(…)
– Qua redit nescitis- ismételtem én is. Soha, de soha nem leszek képes egy másodpercnél tovább fejben tartani. Na tessék! Már el is felejtettem."


A másik kedvencem Jus Accardo - Touch c. könyvéből van, ami egy kicsit - na jó nagyon- elgondolkodtatott, azon, milyenek is vagyunk.

"– Ez így jó. Nem? – emelte fel a kezünket. Ujjaink még mindig szorosan egymásba fonódtak. Egy idős házaspár felé biccentett, akik kézen fogva, nevetgélve közeledtek felénk. – Az emberek így csinálják errefelé?
– Ez ennél azért egy kicsit bonyolultabb.
– Úgy tűnik, idekint minden bonyolultabb – zsémbeskedett.
– Ilyen az élet – nevettem fel. – Bonyolult."
4 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Bessie, Vampiregirl1, Lili 24
2014. április 14. 18:51 #38
- törölt felhasználó -    
– Lassan megtanulsz királynéként beszélni, Daenerys.
– Nem királyné vagyok – javította ki Dany –, hanem khaleesi.

George R.R. Martin: Trónok harca
3 felhasználónak tetszik: hayley4, Lady Suzy, Lili 24
2014. április 16. 20:56 #39
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
A mai napra egy kicsit komolyabb idézeteket hoztam:

"EGY APRÓ KIS IGAZSÁG
Nincs se kaszám, se sarlóm. Csak akkor viselek csuklyás fekete köpenyt, ha hideg van. Az arcvonásaim pedig, hát, egyáltalán nincs az a halálfejem, amilyennek olyan élvezettel szoktak lerajzolni. Akarjátok tudni, hogy nézek ki igazából? Segítek. Kerítsetek egy tükröt, miközben folytatom."

"Azt mondják, a háború a halál legjobb barátja, de nekem erről más a véleményem. Számomra a háború olyan, mint az új főnök, aki lehetetlent követel. Megáll a vállad fölött, és egyfolytában ugyanazt ismételgeti: „Csináld meg, csináld meg!” Úgyhogy keményebben dolgozol. Megcsinálod. A főnök azonban nem köszöni meg. Hanem még többet követel."

"Folyton túlértékelem és alábecsülöm az embereket - és nagyon ritkán tudom egyszerűen csak értékelni őket."

"Az egyetlen dolog, ami rosszabb, mint egy fiú, aki gyűlöl. Egy fiú, aki szeret."

"Nem elmenni: a bizalom és szeretet aktusa, amit a gyerekek szinte mindig megértenek."

"Lophat az ember boldogságot? Vagy ez is csak egy belső, pokoli emberi trükk."


Markus Zusak: A könyvtolvaj - szerintem igazán megható könyv...
4 felhasználónak tetszik: hayley4, Lili 24, Szandi0820, Bessie
2014. április 17. 16:12 #40
- törölt felhasználó -    
"Szerelmes vagyok beléd, és nem fogom megtagadni magamtól az igazmondás egyszerű örömét. Szerelmes vagyok beléd, noha tudom, hogy a szerelem csak egy kiáltás az űrbe, a feledés elkerülhetetlen, valamennyien halálra vagyunk ítélve, és eljön a nap, amikor minden munkánk porrá válik, azt is tudom, hogy a Nap elnyeli az egyetlen földünket, de azért szerelmes vagyok beléd."
John Green: Csillagainkban a hiba
"Egyes végtelenek nagyobbak más végteleneknél."
John Green: Csillagainkban a hiba
"Egy csomó oka van annak, hogy mivé válunk. És a legtöbb okról sejtelmünk sincs. És ha azt nem választhatjuk meg, hogy honnan jövünk, azt eldönthetjük, hogy hová tartunk."
Stephen Chbosky: Egy különc srác feljegyzései
"– Íme. A hatalom ott van, ahol az emberek hiszik, hogy van. Ott, és nem máshol.
– A hatalom tehát egy komédiás szemfényvesztése?
– Árnyék a falon – suttogta Varys. – De az árnyak ölni tudnak. És néha nagyon kicsi ember is óriási árnyékot vethet."
George R. R. Martin: Királyok csatája
"Hiszünk a mámorító jövőben, ami évről évre távolabb kerül tőlünk. Ma sem sikerült elérnünk, de sebaj, majd holnap gyorsabban futunk utána, messzebbre nyújtjuk a kezünket, és akkor majd egyszer, talán, tovább küzdünk hát, evezünk az ár ellen és sodródunk napról napra a tegnap felé."
F. Scott Fitzgerald: A nagy Gatsby
4 felhasználónak tetszik: BlackRose69, hayley4, elin., Dorina1024
14 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!