Starity

Wintersun

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 29. 18:09 #1
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Nos látom még nincs ilyen téma és az együttest sem ismerik annyira igy én most bemutatnám a Wintersunt,és természetesen lehet hozzászólni. wink.gif

A Wintersun egy finn metal együttes.Az együttest Jari Mäenpää énekes,gitáros alapította 2004-ben,miután kilépett az Ensiferumból.A szövegeik témája leginkább a tél,az idő,az álmok,a halucináció,és a képzelet világára alapulnak.A Wintersun stílusára a harmonikus, gyors tempó jellemző, illetve keveredik a tiszta és a torz "hörgés"énekhang.Az első albumuk,amely azonos a banda nevével 2004-ben jelent meg,a második pedig(TimeI)2012-ben,új albumuk,amely a TimeII azaz a TimeI folytatása idén várható.

Tagok:




Jari Mäenpää - ének,gitár(2004-)
Teemu Mäntysaari - gitár,háttérének(2004-)
Jukka Koskinen - basszusgitár,háttérének(2004-)
Kai Hahto - dob(2004-)

Korábbi tag:

Oliver Fokin - dob(2004)
2014. július 05. 13:48 #2
- törölt felhasználó -    
Húha, én ma bukkantam rájuk, és nagyon-nagyon jó zenét játszanak, és látszik a tagokon, főleg Jarin, hogy szereti amit csinál. smileeee.gif Azt hiszem, hogy rajongótáboruk gyarapodott eggyel biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2014. július 05. 14:46 #3
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (Magggot @ 2014.07.05. 13:48)
Húha, én ma bukkantam rájuk, és nagyon-nagyon jó zenét játszanak, és látszik a tagokon, főleg Jarin, hogy szereti amit csinál. smileeee.gif Azt hiszem, hogy rajongótáboruk gyarapodott eggyel biggrin.gif

Ennek igazán örülök! smileeee.gif És bizony a srácok,imádják amit csinálnak,mint már említetted négyük közül ez jobban az én drágámon,Jarin látszik,hiszen sokat kellet neki küzdenie,hogy megalapítsa ezt a bandát - és lássuk be nem hiába.Ráadásul ez neki egy igen nehéz döntés volt,mivel ahogy azt ő is mondta,egy "most vagy soha" helyzetbe került és választania kellett az Ensiferum és Wintersun között - amely az egyik nagy álma volt.Ensiferum,Wintersun vagy Immemorial lényegtelen én nagyon büszke vagyok rá és menthetetlenül imádom, és még miníg úgy gondolom,hogy Ő Suomi egyik legeslegjobb zenésze,és ezt az én szememben senki sem tudja felülmúlni!! blush.gif
2014. július 09. 18:38 #4
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Azt hiszem én is jelentkezek biggrin.gif Ma hallgattam bele a zenéjükbe (Na jó, ez is úgy volt, hogy épp a te profilodon jártam blush.gif és jött az ötlet, hogy meghallgatom a zenéjüket, mert miért ne), és egyszerűen fergeteges thumbsup.gif Szerintem most éjjel-nappal a Starchild-ot fogom hallgatni beer.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2014. július 09. 20:24 #5
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (AFCfan @ 2014.07.09. 18:38)
Szerintem most éjjel-nappal a Starchild-ot fogom hallgatni beer.gif

Ezzel én is így vagyok,csak én az egész albummal(mármint a TimeI-t is beleértve) biggrin.gif Lehetetlen leszakadni azokról a csodás dalokról,csak most már nemártana jelentkezniük a TimeII-val smileeee.gif
2014. július 09. 23:19 #6
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Idézet (TarjaNightwish @ 2014.07.09. 20:24)
Ezzel én is így vagyok,csak én az egész albummal(mármint a TimeI-t is beleértve) biggrin.gif Lehetetlen leszakadni azokról a  csodás dalokról,csak most már nemártana jelentkezniük a TimeII-val smileeee.gif

Fenékbe lesznek rugdosva, ha nem sietnek vele nagyon gyorsan. reklamalo.gif
1 felhasználónak tetszik: TarjaNightwish
2014. július 09. 23:25 #7
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (AFCfan @ 2014.07.09. 23:19)
Fenékbe lesznek rugdosva, ha nem sietnek vele nagyon gyorsan.  reklamalo.gif

szerintem júli vége vagy augusztus eleje körül várható az album,mert láttam,hogy augusztusban már turnézni kezdenek,szóval kezdhetek reménykedni,hogy most már a TimeII-val smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: AFCfan
2014. július 13. 14:12 #8
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (TarjaNightwish @ 2014.07.09. 23:25)
szerintem júli vége vagy augusztus eleje körül várható az album,mert láttam,hogy augusztusban már turnézni kezdenek,szóval kezdhetek reménykedni,hogy most már a TimeII-val smileeee.gif


Ha annyit kell várni rá, mint az első részére, akkor nem valószínű, hogy most kijön tongue.gif (pedig mintha tavaly karácsony környékére lett volna ígérve a megjelenése, mivel a dalok már megvoltak az első idején is, de a Time I felvételekor meglévő problémák már nem hátráltatták őket, szóval éppen lehetett volna úgy is. )
Mindenesetre az első albumuk ott van a legnagyobb kedvencek között, főleg a két epikus tétel, a Death and the healing és a Sadness and hate. Azért Jari távozása (részemről legalábbis) eléggé megviselte az Ensiferumot, mert az utána következő albumok nekem már nem jöttek be annyira, a Wintersunt viszont továbbra is szeretem. Viszont sűrűbben is jelentkezhetnének albumokkal biggrin.gif
2014. július 15. 14:56 #9
TarjaNightwish
TarjaNightwish
Bruja de Oz
 
StátuszYo soy la muerte, soy la maldición, soy tu perdición....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 2036
Csatolások: 235
Azonosító: 198762
Offline offline
Idézet (otyg @ 2014.07.13. 14:12)
Ha annyit kell várni rá, mint az első részére, akkor nem valószínű, hogy most kijön  tongue.gif  (pedig mintha tavaly karácsony környékére lett volna ígérve a megjelenése, mivel a dalok már megvoltak az első idején is, de a Time I felvételekor meglévő problémák már nem hátráltatták őket, szóval éppen lehetett volna úgy is. )
Mindenesetre az első albumuk ott van a legnagyobb kedvencek között, főleg a két epikus tétel, a Death and the healing és a Sadness and hate. Azért Jari távozása (részemről legalábbis) eléggé megviselte az Ensiferumot, mert az utána következő albumok nekem már nem jöttek be annyira, a Wintersunt viszont továbbra is szeretem. Viszont sűrűbben is jelentkezhetnének albumokkal  biggrin.gif

Nem hiszem mert már amikor 100 év után végre kijött a TimeI akkor azután azt mondták,hogy 2014-ben érkezik a másik is.Bár a Wintersun az valahogy százévente ad ki albumot mintsem 2-3 év, oké értem én,hogy ez nem megy egyiknapról a másikra meg sok herce-hurcával jár,de azért kicsit sokat csúsznak az albumokkal lényegtelen,hogy 10 vagy öt dal van rajta.Lassan tényleg azt hiszem,hogy Jari nem csak viccelt azzal a 2033-mal rohog.gif Amúgy az Ensiferum valóban háromszázhatvan fokos változáson esett át,amióta Jari kilépett.Szerintem a mostani dalok sokkal jobban illenének az ő hangjához(ez alatt nem azt értem,hogy Sami,Markus és a drága Petri nem végez jó munkát és nem születnek csodásnál csodásabb dalok)de Jari idejében még bátran mondtam rájuk,hogy "na ez igazi folk/viking-metal"- de ennek ellenére az Ensiferum is hatalmas kedvenc,mert egyszerűen nemlehet őket nem imádni lényegtelen kiénekel és ki a frontember(bár reménykedek egy újabb Mäenpää-feltünésben akárcsak egy dal vagy koncert erejéig csak énekelje már el Ő azt a LAI LAI HEI-t koncerten!!! :3)
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Kai Hahto Kai Hahto 8117.