Starity

Eurovision Song Contest / Eurovíziós Dalfesztivál

39 oldal 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. május 17. 20:31 #761
- törölt felhasználó -    
Idézet (hana001 @ 2016.05.16. 17:15)

Na de nem mérgelődök tovább biggrin.gif biggrin.gif Nekem a francia, orosz, fehérorosz és ciprusi dalok voltak a kedvenceim. De a győzelmet Freddie-nek adtam volna smileeee.gif

A fehérorosz dal nekem is annyira tetszett. Fájt is a szívem, hogy Ivan nem jutott be a döntőbe sad.gif
1 felhasználónak tetszik: hana001
2016. május 17. 21:44 #762
hana001
hana001
звезда ♥
 
Státusz- Family don’t end with blood -
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.13.
Hozzászólás: 1716
Csatolások: 1266
Azonosító: 98592
Offline offline
Idézet (Whispers In The Dark @ 2016.05.17. 20:31)
A fehérorosz dal nekem is annyira tetszett. Fájt is a szívem, hogy Ivan nem jutott be a döntőbe sad.gif

Én kisebb sokkot kaptam mikor megláttam, hogy a legnagyobb kedvencem a második elődöntőből nem jutott tovább. Mondjuk az idei Eurovízió számomra elég sok "pofáraesést" tartogatott. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2016. október 30. 17:25 #763
Arcee23
Arcee23
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.13.
Hozzászólás: 595
Csatolások: 61
Azonosító: 222613
Offline offline
Sokkal jobb helyen kellett volna végeznünk.
Szomorú, hogy az ukrán szuka nyerte. Szörnyű dal,politikai töltet. Csak tudnám, hogy mi volt az a rángatózás amit a színpadon művelt. blink.gif
Freddienek minimum a legjobb 10-ben kellett volna lennie. De mint tudjuk, ez már rég nem a dalokról szól.
Amúgy meg várom a napot amikor elutazhatok az európai Ausztráliába ahol japán pincérek fognak angol nyelven kiszolgálni...
2017. április 02. 21:56 #764
LaDySmIth
LaDySmIth
wardinator
 
StátuszHow much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.11.16.
Hozzászólás: 4412
Csatolások: 15107
Azonosító: 112374
Offline offline
Most láttam, hogy idén Rátonyi Kriszta és Freddie fogja kommentálni az eseményeket.. már most hiányzik Gundi. Ahogy kifejezte az őszinte véleményét, pont olyannyira pallérozottan hogy ne tűnjön sértőnek, de közben érezte a hallgató hogy most odapirított egy kicsit. Ráadásul a küldöttünk dala is hagy némi kivetnivalót maga után.. mondanám, hogy kevés eséllyel indulunk, de éltünk már át csodát, lásd bájalex. rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: Bae Hee Yeon, ilus1996
2017. május 12. 11:14 #765
ilus1996
ilus1996
~Hope~
 
StátuszAz igazi sztár nem csak a rajongó tábora hanem a tehetsége is fenttartja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.28.
Hozzászólás: 3131
Csatolások: 116
Azonosító: 134089
Offline offline
Az első elődöntőből több jó dal volt, mint a másodikba. Egy kivételével mindegyiknek eltaláltam onnan.
A második sokkal színesebb felhozatal volt. természetesen örülök ,hogy Joci továbbjutott és ennyi embernek tetszik a dala.
Az első elődöntőből kiemelném: az ausztrálokat (tényleg jó dalt és énekest küldtek), Belgiumot (nekem nagyon tetszett, kiemelkedett a mezőből) és Azerbajdzsánt (egy kivétellel pedig sose tetszett egy daluk se, amit kiküldtek, de ezt jól eltalálták)
A második elődöntőből a dánok (nagyon odatette a színpadra Anja), a norvégok (akik jól elszórakoztattak), az izraeliek (tipikus euróvíziós dal, de tényleg ide való) illetve a legnagyobb kedvencem Bulgária (de komolyan, egy nagyon tehetséges tini srácot kiküldenek egy ilyen dallal! Még talán engem is rákényszerítenek egy szavazásra szombatra, pedig én sose szavazok ilyen showkba)
És hát Jocit is azért megemlíteném ,mert végre a színpadi előadás is össze lett rakva, nem pedig egy nagy kavalkád volt, ami a Dalba.
Izgatottan várom a szombatot, ezúttal meg is tudom nézni legalább. Eddig mindig úgy jártam ,hogy nem voltam otthon a két elődöntőnél és ismétlést kellett visszanéznem. Szombaton viszont már élőbe tudom követni. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Direction Rajongo6, Kincses Bogi
2017. május 14. 19:12 #766
- törölt felhasználó -    
Az idei dalfesztiválon a színpadi látvány volt erőteljes, magas színvonalú, ahhoz képest, hogy volt jó pár gagyi dal... Nekem például annyira nem tetszik a portugál dal sem, de lehet ha többször meghallgatom már kedvelni fogom, elégre olyan elmegy kategória.
Nagy kedvencem volt az olasz és a fehérorosz versenyzők. laugh.gif

Jocinak pedig itt is hatalmas gratuláció a 8. helyért! Magyarként nem semmi eredmény a top 10-be bekerülni. És az a sok közönségszavazat/pont is azt bizonyította, hogy szerették/tik a dalt. heart.gif
2017. május 19. 20:59 #767
LaDySmIth
LaDySmIth
wardinator
 
StátuszHow much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.11.16.
Hozzászólás: 4412
Csatolások: 15107
Azonosító: 112374
Offline offline
Kicsit megkésve bár, de kommentelném az idei Eurovíziós eseményeket.

Bár a küldöttünket eleinte nem szívleltem, sem a dalt, sem az előadást, a verseny kezdetére sikerült megkedvelnem. Olyannyira, hogy az összes dal meghallgatását követően arra jutottam, bizony a sajátos hangzásvilág és a magyar nyelv miatt igazán különlegesnek és kiemelkedőnek számít. De ugye ezen a rendezvényen nem a dalok minősége a mérvadó rolleyes.gif

Több szerzemény is volt ami felkeltette az érdeklődésem (Ausztria, Horvátország, Franciaország, s még a román is, bár a jódlizás nálam kiveri a biztosítékot), ami azért lep meg, mert utoljára ilyen több évvel ezelőtt fordult elő, azóta hébe-hóba egy-egy dal megtetszegetett, de ennyi. De! Milyen meglepő, hogy a portugál nincs közötte? Ahogyan a tavalyi ukrán se volt? És milyen meglepő, hogy bárki véleményét hallgattam/olvastam a show előtt, senki sem emelte ki ezeket. De miután kiderül hogy a Varga Viktor-imitátor szívbeteg, az ukrán csaj dala a háborúról szól, hopp, minden ország rájuk szavaz. Rájuk küldik a nézők a legtöbb szavazatot, és nocsak, még a zsűriknek is pont ugyanaz tetszik a legjobban. Én már csak azt találom meglepőnek, hogy van ország, amelyik nem áll be a sorba, és nem ugyanannak a 2-3 előadónak küldi a pontokat (lásd Horvátország, akiktől idén mi kaptunk 12 pontot; ekkor majdnem könnybe lábadt a szemem, mert igen, van nemzet akik nem megvesztegethetők).
Mert csak az nem látja a csalást aki nem akarja látni. Hogy lehetséges, hogy minden egyes országnak ugyanaz a néhány dal tetszik, és mondjuk egy spanyol vagy német már nem? Én személy szerint, az előbbit egész dallamosnak találtam, az életben nem mondtam volna meg, hogy (ha jól emlékszem) 3 pontot fognak kapni az első körben. Ez meg hogy lehetséges? Rajtam kívül az összes néző gyűlölte, és a szavazó közönség közt sem ültek olyanok, akik rájuk dobták volna az sms-t? Persze abban sem vagyok biztos, hogy a szavazás tisztán működik.
Apropó, ez megújított szavazási rendszer (amikor random mondják az országok neveit a random pontszámaikkal) csakis arra jó, hogy az átlagember végképp ne értse hogy működik a dolog, és ott lehessen minket rászedni, ahol csak lehet. És milyen jól gondolják.

A kommentátorokat sem lehet szó nélkül hagyni. Röviden, tömören: rémséges. Remélem az emberek felháborodása eljut hozzájuk illetve a feletteseikhez is, mert kettejüket hallgatni felér egy kínzással. A nő még nem is lenne rossz, rádióbarát hangja van, szépen artikulál, robotüzemmódban mondja az előre megírt szövegét, nincs ezzel baj, azon kívül hogy unalmas. Na de a srác.. csak azért berakni szak(!)kommentátornak, mert tavaly ő is megmérettette magát, de érezhetően semmiféle tapasztalata és érzéke nincs a hangalámondáshoz, na az bűn. A vicc legalja meg az, hogy a tavalyi leszereplésünk után azt nyilatkozta, ha tudta volna hogy ez lesz a végkimenetel, ki se megy a versenyre.. erre idén büszkén virít a köztévén rolleyes.gif
Ráadásul a két kommentátor között semmiféle kémia nem volt, egymás szavába vágtak, aztán nem tudták melyikük szólaljon meg, a szinkrontolmácsolásról nem is beszélve, valami tragédia volt, inkább maradtak volna csöndbe. Nem tudnak jól fordítani (mert az nem elég hogy beszéljük a nyelvet, úgy kell tolmácsolni egyik nyelvről a másikra, hogy a hallgató észre se vegye, hogy nem előre megírt szövegről van szó- mondjuk, ahogy Gundi csinálja), ha épp nem értettek valamit akkor benyögik hogy hopp ezt nem vágom, ha nem értik a nyelvet (francia) akkor bocs ezt nem értem, amúgy meg gondolkodás nélkül végigpofázzák az eredményhirdetést, hogy teljesen kiöljék az emberből a drukkot.
Most lehetne azzal védekezni, hogy tapasztalatlanok, valahol el kell kezdeni, de! Igen, valahol el kell, na de nem egy több százezer néző által követett nemzetközi műsor közben.
Ugyanakkor kap egy piros pontot is a srác, amiért a végén megjegyezte, hogy az idei helyezésünk sokkal jobb, mint a tavalyi.. smileeee.gif

Még visszatérve a mi produkciónkra, én büszkeséget éreztem amiért Joci magyarul énekelt, közel olyan minőségben, mint a stúdiófelvételen. Nem lesz a kedvenc dalom, sokat hallgatni se fogom a jövőben, de ott, akkor, abszolút megállta a helyét. Ennek a titokzatos ott-csalunk-ahol-akarunk szavazásnak köszönhetően nagyon szép helyezést is értünk el, így hiába dörzsölte a kezét a sok tipikus magyar mentalitású rasszista egyén, nem írogathatták tele az internetet azzal, hogy egy cigány járatta le az országot stb. Pedig hogy készülhettek rolleyes.gif

Hirtelen ennyi minden jutott eszembe, a műsor után biztos hosszabb és részletesebb regényt tudtam volna írni, de idén csak ennyire futotta. beer.gif
1 felhasználónak tetszik: Trapdoor
39 oldal 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!