Starity

Kit tekintesz példaképnek? Mit jelent számodra, hogy példakép?

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. április 01. 18:32 #1
TamoArva
TamoArva
visszatérő vendég
 
Státusz"Your love makes me strong, your hate makes me unstoppable. ;) '
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.20.
Hozzászólás: 232
Csatolások: 0
Azonosító: 209904
Offline offline
Sziasztok segítségeteket kérném egy közvélemény kutatásban, hogy kinek mit jelent a példakép. Illetve, hogy ki kit tekint példaképnek! Sokat segítenétek vele nekem, ha erre válaszolnátok. Előre is köszönöm szépen! smileeee.gif wub.gif blush.gif beer.gif
2015. április 01. 21:57 #2
- törölt felhasználó -    
Idézet (TamoArva @ 2015.04.01. 18:32)
Sziasztok segítségeteket kérném egy közvélemény kutatásban, hogy kinek mit jelent a példakép. Illetve, hogy ki kit tekint példaképnek! Sokat segítenétek vele nekem, ha erre válaszolnátok. Előre is köszönöm szépen! smileeee.gif  wub.gif  blush.gif  beer.gif

Szia, szerintem a példakép fogalom az azt jelenti számomra, hogy látod benne hogy rá szeretnél hasonlítani, és követni szeretnéd a példáját. Vagy nagyon tehetségesnek tartod, a legjobbnak. Vagy hogy az életedet is odaadnád érte. Én ezeket érzem a bájos szőke Disney hercegnő, Olivia Holt iránt!
2015. április 01. 22:01 #3
Nárcisz
Nárcisz
új tag
 
StátuszMost éppen élem az életem... kérlek gyere vissza később ;)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.31.
Hozzászólás: 71
Csatolások: 0
Azonosító: 195053
Offline offline
Nekem Emma Watson a példaképem smileeee.gif
Nagyon sikeres, gyönyörű, feminista, nincsenek botrányai... kell ennyél több? biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: katussnagy
2015. április 01. 22:03 #4
dtsz
dtsz
Pacify her
 
StátuszYou think I'm psycho, you think I'm gone
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.19.
Hozzászólás: 4752
Csatolások: 5222
Azonosító: 213678
Offline offline
Selena Gomez a példaképem mert botránymentes,szép,kedves,segítőkész,tehetséges,jó énekes és színész és még táncosnak is jó,.....A példakép azt jelenti számomra hogy egy olyan ember akire felnézhetek és példát vehetek róla smileeee.gif
2015. április 01. 22:13 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (TamoArva @ 2015.04.01. 18:32)
Sziasztok segítségeteket kérném egy közvélemény kutatásban, hogy kinek mit jelent a példakép. Illetve, hogy ki kit tekint példaképnek! Sokat segítenétek vele nekem, ha erre válaszolnátok. Előre is köszönöm szépen! smileeee.gif  wub.gif  blush.gif  beer.gif

Számomra a példakép megnevezés olyan embereket takar,akikre fel lehet nézni-nem feltétlenül tehetségük és szépségük miatt.Olyan dolgokat vittek véghez,ami példaértékű lehet bizonyos emberek számára,inspirációt jelent egyeseknek.Ezen hatása miatt is tartom példaképemnek Michael J. Foxot.Szerintem hatalmas dolgot vitt véghez a Parkinson-kóros betegek segítése érdekében,és jelentősen hozzájárult a betegség kutatásához.Tehetsége és fiatalkori sármja elhanyagolható tényező ezzel kapcsolatban. meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: LeerdammerGirl
2015. április 01. 22:30 #6
zalan15
zalan15
visszatérő vendég
 
StátuszSelenator vagyok, Selena útját követem, Selenát védem ha nem tetszik ez neked...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.24.
Hozzászólás: 164
Csatolások: 0
Azonosító: 240750
Offline offline
Selena Marie Gomez a példaképem mert kedves, segít az elesseteken ,jó énekes-színésznő és mert közvetlen.

A példakép olyan ember/emberek akire/akikre fellehet nézni és követni lehet a példájuk mert az építő jelleggel hat a társadalomra.
2015. április 01. 22:34 #7
- törölt felhasználó -    
szerintem olyan ember a példaképünk, akinek tetszik a stílusa, a személyisége, aki szimpatikus számunkra.
nekem grimes a példaképem, azért, mert egyedi a stílusa, és a zenéje smileeee.gif
2015. április 01. 22:40 #8
Berrybaba
Berrybaba
visszatérő vendég
 
StátuszI'm a goddamn mermaid.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.25.
Hozzászólás: 470
Csatolások: 3
Azonosító: 91292
Offline offline
Szia! Nem hiszem, hogy híres emberek lennének a legjobb példaképek. Természetesen köztük is találhatunk nagyon kedveseket, akik alázatosak és kellő mennyiségű karitatív munkát végeznek, semmi rosszat nem tesznek.... etcetc. De személyesen sajnos nem ismerjük őket, márpedig minden embernek vannak hibái. Ezért úgy gondolom, hogy példaképet választani a környezetünkből a legjobb, mert ezeket az embereket a hibáikkal együtt ismerjük meg, és nem csak annyit látunk, milyen emberségesek, szorgalmas emberek de azt is, hogy olykor ők is összeomlanak, vagy nem tudnak egykönnyen megbirkózni a problémáikkal.
Ez attól is függhet, ki hogyan értelmezi a példakép fogalmát. Számomra a példakép egy követendő életutat vetít elénk, viselkedésformát, életstílust. Azért nem hiszem, hogy a híres emberek jó példaképek lennének, mert mint már mondtam, belőlük csak annyit látunk, amennyit a média láttatni enged. Ezek alapján csak fals képet tudunk alkotni róluk.
Mindezek mellett nem hiszem, hogy a példaképek fontos szerepet kellene hogy játszanának az életünkben. Sokkal fontosabb, hogy megtaláljuk önmagunkat, kiálljunk önmagunkért és a céljainkat kövessük.
7 felhasználónak tetszik: zalan15, I love music 2001, Rocket, LeerdammerGirl, Bátor Ventillátor, Lianda, BetterThanWords
2015. április 03. 12:50 #9
Gyllenhaal
Gyllenhaal
antichrist superstar
 
StátuszLehet, hogy nem vagyok túl jó ember. Nem vagyok. Na de jó gengszter?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.05.
Hozzászólás: 1039
Csatolások: 0
Azonosító: 238625
Offline offline
Számomra a példakép azt jelenti, hogy ő az, akit követni szeretnék, mert látom, hogy miket ért el az életében, és ő az, akire akkor is felnézek, amikor padlón vagyok, és mindig belőle merítek erőt az újrakezdéshez. Az én példaképem Tom Hiddleston, egy magyar válogatott röplabdás, Pallag Ágnes és az egyik barátom smileeee.gif
2015. április 03. 16:21 #10
- törölt felhasználó -    
Én azt tekintem példaképnek, aki olyan, amilyen én is lenni szeretnék. Valaki, aki olyan, mint amilyen lenni szeretnél. Nyugodtan utánozhatod bizonyos dolgokban vagy ihletet meríthetsz az életéből. Sztátok esetében: tehetséges, nem nagyképű, nem csinál botrányokat, a követőre is odafigyel. Az én példaképem Lodovica Comello. wub.gif
2015. április 13. 16:30 #11
- törölt felhasználó -    
Számomra a példakép egy olyan ember akinek az életvitelével egyetértek, és szeretnék én is úgy élni.
Nekem egy rokonom a példaképem.
2015. április 25. 12:39 #12
laaura_love
laaura_love
Te voltál a béke az örök háborúban!
 
StátuszLaissons le passé au passé - Hagyjuk a múltat a múltban
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.07.
Hozzászólás: 2037
Csatolások: 0
Azonosító: 227220
Offline offline
Olyan ember a példakép, akinek a cselekedeteit példaértékűnek tartod. Sok van: Hamilton, Scherzinger, Angelina Jolie....
2015. május 24. 09:31 #13
- törölt felhasználó -    
Laura Marie Marano.
Mert rá nézek fel annyira,hogy azt tudjam mondani,hogy példakép smileeee.gif
2015. június 12. 20:22 #14
DarkSilent
DarkSilent
visszatérő vendég
 
StátuszFuck Yeah MotherFucker!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.26.
Hozzászólás: 105
Csatolások: 0
Azonosító: 244206
Offline offline
Talán a legfontosabb ,hogy valamiféle tudást tanulhassunk tőlük ,mindegy milyen körben.
Szerintem 2 féle példakép létezik:
1. Aki nem híres , és személyesen ismerjük.
Azért jobbak a híreseknél mert személyesen jobban fel tud nézni egy ember a másikra ,mintha pl.: egy híresség elmond egy titkot az életéből amit ezáltal az egész világ megtudhat és az nem túl személyes. (ráadásképpen nem is biztos ,hogy olyanok a való életben mint a címlapokon). Ez az a személy aki megmutatja neked ,hogy mit-,hogyan-,miért csinálj az életed során ,hogy az jobb legyen. Az ilyen személyek nem mindig mutatják magukat jónak...de ez azért jó mert azok akik ezeket a személyeket tartják példaképüknek , az ő hibáikból is tudnak tanulni nem csak a saját magukéból. Ezeket a személyeket inkább élet/életcél szempontjából lehet inkább követni.
Ez számomra: Báttyám wub.gif , Tomcsa (haverom ,amolyan utca gyerek volt).

2. A hírességek.
Nekik muszály mindig a jó oldalukat mutatniuk, de vannak akik mégsem tesznek mindig így, és ezt később meg is fogalmazzák a rajongók és a hallgatóik számára. De mint azt az előbb is elmondtam nem biztos ,hogy olyanok a való életben mint a tv-ben. Ezeket a személyeket inkább foglalkozás szempontjából lehet követni. Vagy ha esetleg hasonló a stílusa a rajongónak ,akkor egyből példaképként tekintenek rá.
Ez számomra: Avril Lavigne wub.gif .

Az igazi példakép csak az lehet az ember számára ,akivé válni akarunk...egyszóval jah...az emberek nem nagyon szeretnének ma már egyéniségek lenni...
2015. június 12. 20:46 #15
- törölt felhasználó -    
Akármilyen furcsa is...Nekem a példaképem saját magam.
Elképzeltem magamról egy jövőt, amit követni szeretnék, azaz olyanná akarok válni. Számomra ez a "példakép". Nem szeretném más embereket "példának" tekinteni, esetleg a családom egyes személyeit, de sztárokat semmi esetre sem, ugyanis egyiket sem ismerem annyira, hogy valamelyikük a példaképem legyen. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Lianda
2015. június 12. 21:20 #16
- törölt felhasználó -    
Az én elsőszámú példaképem. Martina Alejandra Stoesel Muzlera azaz ismertebb nevén csak simán Martina Stoessel. Alig bírom kifejezni, hogy miért? de megpróbálom:
Azért ő a példaképem, mert hihetetlen nagy sikert ért el. És ezt a sikert tudja kezelni, s tud vele élni. Nem szállt el a hírnévtől. Tehát botránymentes! Hihetetlen mennyi de mennyi ember szívébe bele lopta magát ez a lány! Még Magyarországon, csak két éve ismerjük Tinit. De màr annyi rajongója lett it, hogy már 4 koncert kellett neki és társainak. Imádom őt, ès én vagyok az egyik legeslegeslegeslegnagyobb Tinista a világon!♥♥♥♡♡♡
További péladaképeim: Lodovica Comello, Candelaria Molfese, Taylor Swift, Mercedes Lambre♥♥♡♡★★☆☆
2015. június 13. 00:14 #17
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Én inkább úgy szoktam fogalmazni, hogy idolok nincsenek, csupán csak olyan emberek, akik olyan tetteket vittek véghez, amelynek a nyomán az ember felnézhet rájuk. Számomra az egyetlen példakép az édesanyám. Én úgy gondolom, hogy ő az, aki még a mai napig is - pedig mondhatná azt, hogy viszontlátásra - mos és főz rám, sőt volt, hogy hajnali négykor képes volt nekem felkelni szendvicset csinálni, azért, hogy kicsit kipihentebb legyek és bírjam a 12 órás hajtást gyakorlaton. Felnevelt engem és a húgomat úgy, hogy nem züllöttünk le - nem iszunk és nem is drogozunk. Nem mondhatom azt, hogy elhanyagolt minket, mert nem igaz. Még a húgom megszületése előtt folyton mesélt olvasott nekem, játszott velem stb. Szóval így felnőtt fejjel visszanézve, igen is a legtöbbet neki köszönhetem és szeretnék olyan jó és törődő anya lenni, mint ő, aki tanulmányi éveim során segített és támogatott.

Pluszban még két hírességet tudnék mondani, akire fel tudok nézni. Első sorban Kylie Minogue-ot mondanám, akinek 2005-2006 környékén melldaganata lett és azzal műtötték, illetve kezelték. Hihetetlen, hogy miket ki nem bírt. Kalapomat emelem előtte. Nagyon sok erőt adott nekem akkor ez a tudat, amikor nagyon-nagyon beteg lettem két évvel ezelőtt. Azt mondtam magamnak, hogyha Kylie képes volt átélni egy műtétet, illetve az agresszív kemo/sugár terápiát, akkor nekem is menni fog, pedig nem halálos beteg vagyok. A másik személy Jennifer Garner. Muszáj tisztelegnem előtte a gyerekek iránti szeretete okán, és itt most nem a saját gyermekeiről, hanem arról van szó, ahogyan törődik azokkal, akiknek nem fenékig tejfel az életük. Több ezer dollárt adományoz havonta, szervez gyűjtéseket alapítványoknak, tart megindító beszédeket stb. Mindig meg tudja melengetni a szívemet az, ha valaki elkötelezetten kiáll a hányatott sorsú gyermekek mellett. Ő önzetlen, és ezt tisztelem benne a legjobban.
1 felhasználónak tetszik: Nelia
2015. június 14. 14:52 #18
Nelia
Nelia
gasoline
 
StátuszI forgive, but I never forget!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.10.
Hozzászólás: 5152
Csatolások: 1554
Azonosító: 233172
Offline offline
Példakép, ki az én példaképem? Nehéz. De az évek során nagyon sok embert megismertem, és azt hiszem lett néhány ember a szememben, akit példaképnek tarthatok.Sokaknak van a neméhez illő példaképe, nekem az első számú példaképem egy férfi.
Calum Hood. Tudom, most mindenki azt gondolja, hogy csak azért tartom őt példaképnek, mert a kedvenc bandám tagja, és egyben a kedvenc sztárom is. Nos, nem. Calum egy rettenetesen kiegyensúlyozott ember. Ember, hol lenne még ő ember. Egy tizenkilenc éves gyerek. Nagyon nagyra becsülöm benne, hogy úgy bánik velünk, mint rajongókkal, ahogy kell. A kezén hordoz. Emellett minden hónapban legalább egyszer elmondja a rajongóknak, hogy mi csodásak vagyunk és gyönyörűek, fogadjuk el magunkat, úgy ahogy vagyunk. Ez mindig jó kedvre derít, főleg engem, aki nincs megelégedve magával. Cal egy alapítványt is támogat, ami gyerekekkel foglalkozik, ételt és családokat adnak nekik. Azért valljuk, be ez egy nagyra becsülendő dolog. Ahányszor ránézek, tudom, hogy boldog, és nekem ez nagy erőt ad, mivel így tudom, hogy minden rendben van vele. Most viszont a Michael-lel való baleset után, látszik rajta és a tweet-ein is, hogy rettenetesen össze van törve. Szóval, nekem ő a példaképem. wub.gif
2015. június 17. 19:00 #19
Viki376
Viki376
visszatérő vendég
 
Státusz"You haven't seen the best of me, I'm still working on my masterpiece"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.24.
Hozzászólás: 159
Csatolások: 36
Azonosító: 232132
Offline offline
Nekem a példaképem Jessei J. Azért, mert rendkívül tehetséges, gyönyörű,vicces és sokra jutott az életében. A dalai tanító jellegűek, személyiségben is egy nagyon nagy lelkű nő, ő egyszerűen tökéletes.
2015. június 17. 19:03 #20
Ramadaa
Ramadaa
láthatatlan †
 
Státusz'Ameddig van fény, addig van remény. ' - Poe Dameron
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.14.
Hozzászólás: 2383
Csatolások: 307
Azonosító: 229455
Offline offline
Számomra a példakép egy ideál,akit életünkben követünk,hasonlítani akarunk egy kicsit rá. Nem rossz ha van.
Felnézünk rá,büszkék vagyunk minden cselekedetére.
Példaképeim Ciara Bravot és Avrilt Lavignet tekintem.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!