Starity

Ben-Hur (2016)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. április 01. 20:19 #1
- törölt felhasználó -    
Amerikai történelmi, kaland, dráma

Rendező: Timur Bekmambetov
Író: Lew Wallace
Forgatókönyvíró: Keith R. Clarke, John Ridley
Szereplők: Jack Huston, Nazanin Boniadi, Haluk Bilginer, Pilou Asbæk, Marwan Kenzari, Rodrigo Santoro, Moises Arias, Yasen Atour, David Walmsley, Ayelet Zurer, Morgan Freeman, Toby Kebbell, Sofia Black-D'Elia, James Cosmo, Denise Tantucci

Mozibemutató (USA): 2016. augusztus 12.
Magyar bemutató: 2016. augusztus 11.

Lew Wallace 1880-ban megjelent regénye a Ben Hur: A Tale of the Christ korának legnagyobb bestsellerévé vált. Már többször adaptálták filmvászonra a rabszolgává lett zsidó herceg, Judah Ben Hur történetét.
A klasszikus filmeposz új feldolgozása a hírek szerint pontosabban követi Wallace könyvét. A felújításban párhuzamos szálként szintén feltűnik Jézus Krisztus története, de nagyobb hangsúlyt kap Ben Hur és a római adóbehajtó fia, Messala közötti küzdelem.


3 felhasználónak tetszik: Tamás2.0, idone, Toxic
2016. április 01. 20:22 #2
- törölt felhasználó -    
Plakát

2 felhasználónak tetszik: standoffan, idone
2016. április 02. 09:57 #3
- törölt felhasználó -    
Fúúú ezzel a filmmel nagyon szkeptikus vagyok.
1 felhasználónak tetszik: Szandi0820
2016. április 02. 19:42 #4
- törölt felhasználó -    
Idézet (gonzales7 @ 2016.04.02. 09:57)
Fúúú ezzel a filmmel nagyon szkeptikus vagyok.

Én is így vagyok ezzel, de mivel túl sok beharangozást nem kapott eddig még az évben, gondoltam megérdemel egy topicot.
Nyilván köszönőviszonyban sem lesz az 1959-es változattal. A főszereplőt alakító színész mögött nincsenek "nagy szerepek". Morgan Freeman kivételével tulajdonképpen nincs húzónév a produkcióban. Gondolom megpróbálják erősen elvinni a látvány felé a filmet és így nem tudom mennyire fog átjönni a történet annak, aki nem látta a korábbi adaptációkat. Vagy például nekem, aki látta és imádja a sok Oscart bezsebelt Charlton Heston féle remekművet. Mindenesetre egy megnézés erejéig tuti kap tőlem egy esélyt.
2 felhasználónak tetszik: Éowyn, Szandi0820
2016. április 02. 20:37 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (Glorita @ 2016.04.02. 19:42)
Én is így vagyok ezzel, de mivel túl sok beharangozást nem kapott eddig még az évben, gondoltam megérdemel egy topicot.
Nyilván köszönőviszonyban sem lesz az 1959-es változattal. A főszereplőt alakító színész mögött nincsenek "nagy szerepek". Morgan Freeman kivételével tulajdonképpen nincs húzónév a produkcióban. Gondolom megpróbálják erősen elvinni a látvány felé a filmet és így nem tudom mennyire fog átjönni a történet annak, aki nem látta a korábbi adaptációkat. Vagy például nekem, aki látta és imádja a sok Oscart bezsebelt Charlton Heston féle remekművet. Mindenesetre egy megnézés erejéig tuti kap tőlem egy esélyt.


Áhhh nem azért mondtam! wink.gif Nem baj hogy kapott topikot! smileeee.gif Csak láttam múlthéten a trailert és így adásszünetet kaptam tőle se kép se hang! rohog.gif Főleg hogy aza vizi csata olyan mint a 300 második részében. rohog.gif nagyon gáznak tünik nekem... Egyébként a castingja nem rossz remek karakter színészek vannak benne de mindenképp fenntartásaim vannak a filmmel kapcsolatban! biggrin.gif én is megfogom nézni de áhhhhh.... 110.gif laugh.gif De viszont van egy Risen című Római ókori film Joseph Fiennes játszik benne aki egy Római centuriót alakít akit azzal bíznak meg hogy találja meg Jézus testét ami eltünt a feltámadása után egy elég érdekes film erről nem tudsz valamit hogy bemutatják e itthon eggyáltalán vagy ilyesmi? Főleg azért is érdekel ez a film mert Kevin Reynolds a rendezője aki nagyon jó kis kalandfilmeket rendezett régebben szeretem a filmjeit és ráadásul 10 éve rendezett utoljára filmet.
2 felhasználónak tetszik: Éowyn, Szandi0820
2016. június 04. 22:30 #6
- törölt felhasználó -    
+magyar plakát
3 felhasználónak tetszik: standoffan, idone, Szandi0820
2016. július 10. 17:13 #7
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12094
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
4 felhasználónak tetszik: Szandi0820, standoffan, Toxic, idone
2016. július 17. 16:21 #8
- törölt felhasználó -    
Magyar előzetes

1 felhasználónak tetszik: idone
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!