Starity

Az Alkonyat után kémregénnyel borzolja a kedélyeket Stephenie Meyer

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. július 21. 13:54 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Az Alkonyat-sorozattal ismertté vált amerikai írónő legújabb regénye ősszel kerül a könyvesboltok polcaira.
A teljes cikkhez kattints ide!
2016. július 21. 14:12 #2
LJolt
LJolt
visszatérő vendég
 
StátuszIs it July yet? No? Well... damn.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.05.09.
Hozzászólás: 100
Csatolások: 0
Azonosító: 256217
Offline offline
Olvastam az Alkonyatot, és A Burokba is belekezdtem. Nem igazán tudnám elképzelni, hogy kémregényt dobjon piacra. Az ő és Robert Ludlum stílusa ég és föld szerintem, de majd kiderül.
2016. július 21. 14:42 #3
- törölt felhasználó -    
Hát... nem nagyon tudom elképzelni, hogy jó kémregényt írna. Az Alkonyat sok helyen volt szájbarágós, az abban a műfajban meg még zavaróbb.
2016. július 21. 15:04 #4
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Elég volt a cikk címét elolvasni, hogy felbődüljön belőlem a röhögés. rohog.gif Tényleg, nem vagyok rosszindulatú meg semmi, de aki ezt a műfajt kedveli, annak igen nagy elvárásai vannak. Számtalan kémregényt, kémfilmet, kémsorozatot láttam rövidke pályafutásom alatt, így biztosra tudom állítani, hogy iszonyú magasra rakta a mércét. Évek óta próbálkozok, hogy a kémregények világában valami olyat alkossak meg, ami másnak eddig nem jutott eszébe. Tapasztalatból mondom, nem könnyű.

Idézet
A regény középpontjában egy hölgy áll majd, aki az Egyesült Államok kormánya elől menekül, bizalmát pedig egy régi barátjába helyezi. Hősünk időközben a lehető legrosszabbkor esik szerelembe, ráadásul olyasvalakibe, akibe nem kellene...

Hát ezt elolvasván, nem gondolom azt, hogy a sztori kiemelkedő. Komolyságát tekintve... nevetséges. Ez egy újabb lávsztori lesz kémkötösbe bújtatva. Fogadjunk, hogy semmi köze nem lesz sem a kémkedéshez, sem a hírszerzéshez.

Idézet
Meyer elmondása szerint a történet írásakor a legnagyobb hatást a Jason Bourne / Aaron Cross-rejtély gyakorolta rá, és úgy nyilatkozott, hogy a thriller elemekkel átitatott krimiben a legveszélyesebb fegyvernek az ész és a furfang ígérkezik majd.

Olvasta is Robert Ludlum Bourne könyveit, vagy csupán csak a filmeket látta? Mert ahhoz, hogy képes legyen a stílussal azonosulni, minimum ötször el kellett olvasnia. Az meg már rég rossz, ha egy ilyen kaliberű regényben az ész és a furfang lesz a fegyver. mellow.gif Végül is Bourne is közelharccal és stukival tolja, de ez a csaj biztosan túl fogja élni negyven kilóval ésszel és furfanggal. Na, ne szórakozzunk. Akik jártasak a modern irodalom e műfajában, az tudja nagyon jól, hogy Meyer ehhez konkrétan lepkefing. Persze, nem ítélek elhamarkodottan, de belőlem szimpla nevetést vált ki, ha a neve és a kémregény egy mondatban szerepel. rohog.gif
2016. július 21. 15:54 #5
anzi7
anzi7
Mrs. Tomlinson
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.15.
Hozzászólás: 4240
Csatolások: 9
Azonosító: 191626
Offline offline
Kissé nevetségesen hangzik, de meglátjuk mi lesz belőle....az biztos,hogy sokat nem várok...
2016. július 21. 17:08 #6
Cassie3
Cassie3
leebit♡
 
Státusz"life is too short to focus on things that you don't like" - pewdiepie
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.13.
Hozzászólás: 1867
Csatolások: 1452
Azonosító: 124987
Offline offline
Nem kéne ezt erőltetni.
2016. július 21. 17:31 #7
- törölt felhasználó -    
Juj, hogy ez milyen ... rossz hír. Szerintem rohadtul nem kéne erőltetnie az írást és ez az egész ötlet nevetségesen hangzik!
2016. július 21. 22:06 #8
- törölt felhasználó -    
Fohászkodom Budapestről:
Istenem, ments meg Meyer-től!
biggrin.gif
2016. július 22. 09:33 #9
- törölt felhasználó -    
Erre kíváncsi vagyok.
2016. július 22. 09:59 #10
Eroszi
Eroszi
visszatérő vendég
 
StátuszWhy so serious?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.22.
Hozzászólás: 241
Csatolások: 0
Azonosító: 232003
Offline offline
Pff, Jason Bourne nevével szerintem ne nagyon dobálózzon, mert korántsem biztos, hogy ez össze jön neki. Én elismerem, hogy nagyon sokan szeretik, de a könyveinek nyelvezete és a hű de izgalmas sztorijai alapján nem tudom hogy mit hoz ki a krimi/kémregény műfajából.
Főleg ez a "kém vagyok, de hú beleszerettem a rossz fiúba, mit csináljak most?" stílusú förmedvény az ami kiakaszt igazán. Stephenie, ez nem kémregény lesz, hanem lovestory. biggrin.gif
2016. július 24. 14:10 #11
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Annak idején elolvastam az Alkonyat-ot is, az első könyvet, de megmondom őszintén, kínlódás volt. Nem szeretek ilyesmit mondani, de szerintem a neten olvasható fanfic-ek közül jónéhány messze lehagyta Stephenie Meyer alkotását, és itt nem is feltétlenül az Alkonyat témára gondolok. Sok tizenévesnek százszor jobb a stílusa (már ha írásról van szó), mint neki.
Innentől fogva nem várok nagy dolgokat tőle. Igaz, egyetlen könyvet olvastam tőle, de az egy életre elég volt nekem, más írók hasonló jellegű irományaitól is távol tartottam magam - egyszerűen a vámpír-démon-angyal történetek hidegen hagynak.
Szerintem hozzányúlhat bármilyen témához, nem fogja levetkőzni azt, amiért nem szeretem. Ugyanaz lesz a történet, mint az Alkonyat, csak természetfeletti nélkül.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok