Starity

Botrány! Bőrszíne miatt hátrányos megkülönböztetésben részesült Zendaya egy üzletben

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. szeptember 08. 10:47 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Ezúttal egy üzletben illették rasszista megjegyzésekkel a 20 éves tévésztárt, ráadásul más vásárlók szeme láttára.
A teljes cikkhez kattints ide!
2016. szeptember 08. 10:56 #2
- törölt felhasználó -    
Látom a magyarázkodés megy. "A szabályzatunk korlátozza egy bizonyos mennyiség fölött az ajándékkártyák hitelkártyával történő finanszírozását."

Arra bezzeg nem reagált az üzlet vezetője, hogy a nőci eldobta Zendaya pénztárcáját. Mindenhol ez a logika megy? Kerüljük ki a kényes témákra a választ? Ez a baj a mai világban... Mindenki terel, meg jogszabályokra hivatkozik, meg okoskodik, de az hogy egy értelmes kérdésre, értelmes választ adjon az luxus.
2016. szeptember 08. 11:12 #3
- törölt felhasználó -    
na és ebben hol esik szó a bőrszínről?
2016. szeptember 08. 12:11 #4
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 2009
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
Nekem sántít Zendaya története főleg mert előszeretettel szeret egy ideje bőrszíne miatti megkülönböztetésről beszélni plussz ha ki sem akarták szolgálni mi a francot kereset az eladónál a pénztárcája és ki a franc vesz 400 dollárért ajándékkártyákat 107ezer forint kicsit sok. Imádom Zendayat mert nagyon tehetséges de ez a folytonos rasszizmus áldozata vagyok viselkedés kezd kicsit átmenni feltünési viszketegségbe. OceanSoul igazad van sehol nincs szó bőrszínről csak ő tesz úgy mintha amiatt lett volna az egész közben csak a saját figyelmetlensége és nem odafigyelése a hibás
2016. szeptember 08. 12:26 #5
Zoey28
Zoey28
új tag
 
StátuszDon't forget to smile
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.21.
Hozzászólás: 75
Csatolások: 0
Azonosító: 233635
Offline offline
Igaza Zendayának jogosan volt felháborodott egyébként tényleg sokszor támadják bőszíne miatt vagy származása miatt ott volt az Oscar gálás eset vagy mikor a szüleit támadtak stb. Egyébként nem teljesen így adta elő ahogy itt le van írva a Snapchaten rendesen fent van ahol az is látható hogy nem a barátnőjével volt vásárolni
2016. szeptember 08. 13:10 #6
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 2009
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
Tudta ,hogy van limit 200dollár ( ő a dupláját vette) de nem igazán érdekelte előszőr azt mondta az eladó odadobta a tárcáját (mit kereset nála Zendaya pénztárcája)a következő posztjában már azt állította arrébb lökte és kiesett a hitelkártyája most akkor melyik az igaz. Az Oscar gálán a raszta paróka miatt cikizte Juliana Rancic, a szüleiről meg azt mondták hogy lehet két ilyen nem különösebben szép ("ronda" én csak a finomított verziót használtam) embernek ilyen gyönyörű gyereke. Ebben az esetben szó sincs rasszizmusról ezt csak ő állítja jobban mondva gondolja talán benne van az hogy elvárja vele kivételt tegyen az eladó és szegje meg az üzlet szabályzatát. Azért mert valaki különleges bánásmódot vár el és nem óhajtja betartani az üzlet szabályzatot még nem kell rasszizmussal vádolni egy eladót hogy aztán az elveszítse a munkáját. Megértem a rajongók úgy is neki adnak igazat de arra nem gondolt senki hogy a nő elveszíti a munkáját mert valaki faji kérdést csinál a saját nemtörődömségéből, bele gondoltak abba hogy talán az eladó egyedüli kereső a családjában vagy kisgyereke van esetleg beteg hozzátartozója nem csak arra hogy szegény Zendaya a bolt szabályzatát figyelembe nem véve történeteit változtatva rasszizmus áldozata lett már megint
2016. szeptember 08. 13:15 #7
Zoey28
Zoey28
új tag
 
StátuszDon't forget to smile
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.21.
Hozzászólás: 75
Csatolások: 0
Azonosító: 233635
Offline offline
Egyébként azt még hozzá tenném hogy nem Zendaya vádolta meg rasszizmussal az eladót ő csak elmondta mi történt ha velem is hasonló történt volna én is hasonlóan reagáltam volna
2016. szeptember 08. 13:32 #8
Lilisztar
Lilisztar
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.09.
Hozzászólás: 318
Csatolások: 0
Azonosító: 244672
Offline offline
Uristen ezt hogy képzeltek
Szegény Zendaya
2016. szeptember 08. 13:45 #9
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 2009
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
"Azt hiszem nem volt nagy rajongója a bőrszínünknek" ezt ő mondta egyértelműen Zendaya csinál faji kérdést ha nyíltan nem is de rasszistának nevezi az eladót. De végül is elérte amit akart kicsinált egy eladót azzal hogy kihívatta a főnökét aki kivételt tett vele megszegve az üzlet szabályzatát http://perezhilton.com/2016-09-07-zendaya-says-she-was-refused-service-over-color-of-skin-at-store-sna...at#.V9FN0jWb8dU
2016. szeptember 08. 13:47 #10
SpecialError
SpecialError
 
Státuszccc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.27.
Hozzászólás: 664
Csatolások: 160
Azonosító: 192434
Offline offline
És ebben mi volt a rasszizmus? biggrin.gif
2016. szeptember 08. 13:50 #11
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5265
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
Rosa82, egyetértek veled!
2016. szeptember 08. 14:25 #12
- törölt felhasználó -    
"Nagyra tartjuk Zendayát, amiért felszólalt az ügyben, és hasonlóan elkötelezettek vagyunk a sokszínűség és a befogadás mellett." think.gif Hmm nekem nem úgy tűnik.
Mellesleg valakik szerint maga Zendaya csinált ebből az egészből ekkora ügyet, meg hogy ő mondta csak erre, hogy rasszizmus, na de amikor már valakit úgy megaláznak, hogy a saját tulajdonát fogják és elhajítják, na az már a pofátlanság legteteje. Lehet néhány emberkének ez természetes, mert alsóban még csinálnak ilyet az eszetlen kölykök, de egy felnőtt azért lehetne ennél érettebb. (Ráadásul akinek ez a normális, hát arra inkább nem mondanék semmit...)
Az pedig, hogy nem a bőrszínük rajongója, szerintem ő maga, sőt, bárki ki tudja következtetni abból, ahogyan viselkedett velük, de ő nem kisregényt írva fejtette ki minden egyes pillanatát az eseménynek, hanem összefoglalta, szóval ebből adódóan nem ismerjük az eset száz százalékát, így annak a hölgyeménynek minden egyes lépését sem. Így valóban megtörténhetett az, amiről beszámolt. (Amúgy sem a hazugságairól és botrányairól híres Zendaya, szóval kicsit csodálkozom, hogy néhányan már most ennyire utálják...)
2016. szeptember 08. 14:35 #13
NóraMészáros
NóraMészáros
 
Státuszinsta/snap: @mszrs.nora
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.10.
Hozzászólás: 546
Csatolások: 41
Azonosító: 208863
Offline offline
OceanSoul,hát ja!
2016. szeptember 08. 15:07 #14
Pityang
Pityang
 
Státusz//10.27.//
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.17.
Hozzászólás: 755
Csatolások: 0
Azonosító: 243873
Offline offline
Tekintettel arra, hogy nem kaptunk részletes beszámolót az esetről, hanem egy Snapchat sztoriban lett összefoglalva a valszeg tíz-tizenöt perc alatt történt események sorozata, az lehet, hogy Zendaya-nak feltűnt, hogy mondjuk az eladó meglehetősen megkülönböztetően viselkedik vele, de nem vettem észre, hogy itt rasszizmusról lenne szó. Talán az eladóhölgy azt mondta, hogy nem engedhetik meg maguknak az áru megvásárolását, mert különbözik a bőrszíne az övétől? Nem. Tett rasszista megjegyzéseket? Nem. Akkor meg mégis hol van itt szó rasszizmusról, kérem szépen?
Mostanában, ahogyan egyre többször jönnek a hírek a rasszizmusról, ami éri őt, és arról, hogy megkülönböztető bánásmódban részesül, elgondolkodok rajta, hogy miért ő az egyetlen sötét bőrű celeb, akivel havi rendszerességgel történnek ilyenek. Valamiért mintha mindenbe ezt akarná beleképzelni, holott ebben az esetben, ahogyan azt olvashattuk, erről szó sem volt. Még ha a kiszolgálás tényleg barátságtalan is volt, Zendaya pedig abba képzelte bele a rasszizmust, ahogyan viselkedtek vele (és még ha a pénztárca dobálós eset (miért is volt a nőnél a pénztárcája??) tényleg meg is történt), az akkor sem vezethető vissza arra, hogy "nem volt a bőrszínük rajongója! Ez nekem az elmondottak alapján inkább tűnik egy barátságtalan kiszolgálásnak, nem pedig faji megkülönböztetésnek. Ennél fogva pedig, mivel szerintem valamennyiünknek volt már része barátságtalan kiszolgálásban, az egész balhé teljesen felesleges.
2016. szeptember 08. 15:23 #15
Zoey28
Zoey28
új tag
 
StátuszDon't forget to smile
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.21.
Hozzászólás: 75
Csatolások: 0
Azonosító: 233635
Offline offline
Amúgy csak megjegyzem Zendaya kijött az üzletből és a menedzsere elintézte a kártyákat az áruház nyilatkozata ezután jelent meg miután Zendayát több szemtanú előtt megalázták ő kiment az üzletből
2016. szeptember 08. 16:34 #16
Girl23
Girl23
 
Státusz...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.13.
Hozzászólás: 754
Csatolások: 0
Azonosító: 240285
Offline offline
Fogadok, hogy csak irigykedett, amiért Zendaya bőrszíne ilyen szép, barnás. Nekem például tökre tetszik.
2016. szeptember 08. 17:05 #17
- törölt felhasználó -    
Move, teljesen egyetértek veled.
2016. szeptember 08. 17:43 #18
anzi
anzi
 
StátuszHey girl, open the walls, play with your dolls..
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.30.
Hozzászólás: 870
Csatolások: 0
Azonosító: 148296
Offline offline
Ez elég nagy szemétség.Nem értem hogy egy ember azért mert barna bőrű miért ér kevesebbet? (Én világos bőrű vagyok,de ez egyáltalán nem fontos.) Minden barna bőrű EMBER ugyan annyit ér mint egy fehér bőrű EMBER!!!!
2016. szeptember 08. 18:32 #19
bestgirlever
bestgirlever
visszatérő vendég
 
StátuszMy current situation is not my final destination.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.06.06.
Hozzászólás: 456
Csatolások: 0
Azonosító: 256897
Offline offline
Hát én helyből pofán vágtam volna az eladót.
2016. szeptember 08. 18:35 #20
- törölt felhasználó -    
Ezt szerintem túlreagálta, mert én semmi rasszizmust nem fedeztem fel abban amit mondott.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok