Starity

Sztárok, akik a vegán életmódot választották

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. január 29. 14:35 #1
Rainbowdashh
Rainbowdashh
visszatérő vendég
 
StátuszDon't need permission, make my decision to test my limits
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.29.
Hozzászólás: 144
Csatolások: 0
Azonosító: 261602
Offline offline
Korábban már olvashattatok a vegetáriánus sztárokról, most szót ejtünk azokról, akik száműztek minden állati eredetű táplálékot az étrendjükből, ide értve a tejtermékeket, tojást, és a mézet is.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. január 29. 14:45 #2
CimFam
CimFam
 
Státusz#ShawnMendesToHungary Kérlek használd ezt a hashtaget minden közösségi oldalon!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.06.11.
Hozzászólás: 517
Csatolások: 0
Azonosító: 256999
Offline offline
Valaki elmondaná nekem, miért jó vegának lenni?
2017. január 29. 14:53 #3
Selena Gomez Fan.2
Selena Gomez Fan.2
#EvilRegal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.26.
Hozzászólás: 1983
Csatolások: 4
Azonosító: 200866
Offline offline
Jó, jó értem, hogy védik az állatokat, DE! Az embernek szüksége van a hús tápanyagaira is, az ember mindenevő és nem nyúl, hogy csak répát és eféléket rágcsáljon. Soha nem tudnék vegán lenni, azért sem, mert minden nap fogyasztok valamilyen húst, és azért is, mert nem lenne pénzem, energiám, időm vegán kajákat, saltákat venni/enni.
2017. január 29. 15:11 #4
- törölt felhasználó -    
Ez olyan hülyeség :/
2017. január 29. 15:20 #5
im_just_a_reject
im_just_a_reject
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.21.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 258243
Offline offline
Miért lenne hülyeség?
Akiknek van tetkójuk, miért nem szólnak azért, ha neked nincs?
Ennyi erővel, aki vegán/vega sem szól azért, hogy "te állatkínzó"
A húst könnyen lehet pótolni... Nem minden csak a húsból áll.. a rizsben rengeteg fehérje van, és különféle növényi olajok is tele vannak omega 3-mal
Jaj, most jöhettek azzal, hogy "nem hiába van gumós zápfogunk" vagy "ez a természet rendje".. abban a húsban, amit megesztek, több méreg van mint tápanyag.
Vagy nézzétek meg miből készül a virsli, mibe tömik a kolbászt vagy a hurkát, hogy néz ki egy disznótor..
Jó étvágyat
2017. január 29. 15:27 #6
Rossio
Rossio
Wrong Omen ▲
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.25.
Hozzászólás: 1146
Csatolások: 56
Azonosító: 135191
Offline offline
Miért mondjátok valamire, hogy hülyeség, ha sosem próbáltátok? És ha jól értem, mi emberek ha nem húst eszünk, akkor kizárólag salátát és répát. Alapanyagok százával állnak rendelkezésünkre, hogy megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyagot vigyünk be. Nem kell semmilyen speciális "vegán" kaját venni, magunk is el tudjuk készíteni anélkül, hogy bármilyen állat szenvedését okozzuk ezzel. Én nem vagyok vegán, mindössze vegetáriánus, és általában nem is szoktam téríteni senkit, de mélységes tisztelettel kérem ki magamnak, hogy bárkit lehülyézzünk azért, mert védi az állatokat és saját magát. Őrület. Továbbá: ha nem eszed meg a kiskutyádat (amit jóindulattal feltételezek), akkor miért öljük le szertartásosan a disznót, ami lényegesen okosabb állat, mint a kutya.
Megbántani senkit sem akarok, csak képtelen vagyok elviselni, ha emberek egymás tudatlanságát összefogva megegyeznek abban, hogy valami hülyeség.
2017. január 29. 15:33 #7
- törölt felhasználó -    
CimFarm én azért vagyok vegán, mert évekig tartó bőrproblémáim voltak, amelyeket a hús elhagyása oldott meg. smileeee.gif Alissa White-Gluzt hiányolom a cikkből, hiszen ő az egyik legismertebb PETA-aktivista. A hús maradványai az emberi bélben 48 órán át is erjedhetnek, ami nem egészséges, magas koleszterinszinthez, köszvényhez és bőrpanaszokhoz vezethet. Nem mellesleg a húsok tele vannak hormonozva, ami megbetegíti az ember pajzsmirigyét, hormonrendszerét. A másik pedig az etikai oldal. Növényi tejeket iszok. A tehéntej pedig, amit a boltban látunk, nem úgy kerül a zacskóba vagy dobozba, hogy a legelőn copfos kislányok gyengéden megfejik az állatot. Fejőgépekre kapcsolják őket, és a tőgyük egy idő után kisebesedik. A vér és a genny is belekerül a tejbe, ezt isszák sokan. Ahhoz pedig, hogy a tehénnek teje legyen, az szükséges, hogy vemhes legyen. Mesterségesen megtermékenyítik őket, a borjaikat pedig elveszik tőlük. Szegény anyaállat bőg és tombol a kicsinye után. Vajon egy nőnek milyen érzés lenne, ha megszülné a kisbabát és elvennék tőle, aztán soha többé nem látná viszont...? A tojásról pedig annyit, hogy a nagyüzemi baromfitartás körülményei iszonyatosak. A tyúkok olyan pici ketrecben vannak, hogy nem tudják természetes igényeiket kielégíteni, mint pl. a szaladgálás, kapirgálás, homokban fürdőzés. A kiscsibéknek levágják a csőrét, ami nem egy érzéketlen szerv, óriási fájdalmat okoz nekik a csonkítás - de ha nem vágják le, halálra csipkednék egymást. Ez csak néhány példa, meg lehet nézni a Földlakók című filmet. Abban minden benne van. Emellett a vegánok nem járnak cirkuszba, állatkertbe, hogy idomított, fogva tartott szerencsétlen állatokat lássanak, nem hordanak valódi bőrt és szőrmét, nem használnak olyan kozmetikumokat, amelyek hatóanyagait állatokon tesztelték. 2 éve nem eszek húst, de pár hónapja tejterméket és tojást sem. Viszont eszek rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és teljes kiőrlésű gabonát.
2017. január 29. 15:37 #8
- törölt felhasználó -    
Arianá-ról tudtam de a többiekről még nem ohmy.gif
2017. január 29. 15:39 #9
- törölt felhasználó -    
Jó cikk lett smileeee.gif
2017. január 29. 15:54 #10
TheTruthAboutLove
TheTruthAboutLove
folklore
 
Státuszgive me my dawns back
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 4209
Csatolások: 58
Azonosító: 203823
Offline offline
Selena Gomez Fan.2: Ebből a hozzászólásodból látszik, hogy gyerek vagy. Nem lenne pénzed rá? haha, főleg, hogy azt írtad, hogy mindennap fogyasztasz húst, Mintha a hús az olyan olcsó lenne, vagy mi a fene. Te jó ég.. biggrin.gif a másik hülyeség, hogy azt írtad, hogy a szervezetnek szüksége van a húsra, minden feltétel nélkül. biggrin.gif
2017. január 29. 15:56 #11
Dorinadd
Dorinadd
Always
 
StátuszR5 & Harry Potter & TVD & TO & PLL
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.07.
Hozzászólás: 1937
Csatolások: 0
Azonosító: 259598
Offline offline
Nekem sose menne, mindenem a hús!
2017. január 29. 16:12 #12
kuci100
kuci100
 
Státusz"La vie est, ce qu'elle est"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.23.
Hozzászólás: 801
Csatolások: 0
Azonosító: 248788
Offline offline
"Ariana Granda teljesen vegán életmódra válotott". Aha, akkor miért vannak saját rúzsai a Mac-nél, ami köztudottan állatokon kísérletezik?
2017. január 29. 16:48 #13
Girl23
Girl23
 
Státusz...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.13.
Hozzászólás: 754
Csatolások: 0
Azonosító: 240285
Offline offline
Örülök, hogy ők ezt csinálják, de én nem tudnék nem enni húst
2017. január 29. 16:51 #14
Bellarina.19
Bellarina.19
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.07.
Hozzászólás: 112
Csatolások: 0
Azonosító: 231021
Offline offline
A Mac nem végez az állatokon kísérleteket!
2017. január 29. 16:51 #15
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9492
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
sejtettem hogy tele lesz a topik husevok hozzaszolasaval...bar jonagam nem vegan vagyok hanem vegetarianus es csak egy fel eve. en meg azt nem tudom felfogni miert imadja mindenki a hust ami alapbol se nem finom se nem nelkulozhetetlen. es nem, nem muszaj kapasbol megvenni a legdragabb bio es novenyi elelmiszereket a boltokban a hus nelkuli eletmod alapbol nem csak errol szol. sminkelni pedig megintcsak nem letkerdes es rengeteg fajta sminkmarka van mar amik nem allatokon kiserleteznek.
2017. január 29. 17:04 #16
madeleine.
madeleine.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.25.
Hozzászólás: 1662
Csatolások: 10275
Azonosító: 261034
Offline offline
Idézet (Juresz @ 2017.01.29. 15:33)
CimFarm én azért vagyok vegán, mert évekig tartó bőrproblémáim voltak, amelyeket a hús elhagyása oldott meg. smileeee.gif Alissa White-Gluzt hiányolom a cikkből, hiszen ő az egyik legismertebb PETA-aktivista. A hús maradványai az emberi bélben 48 órán át is erjedhetnek, ami nem egészséges, magas koleszterinszinthez, köszvényhez és bőrpanaszokhoz vezethet. Nem mellesleg a húsok tele vannak hormonozva, ami megbetegíti az ember pajzsmirigyét, hormonrendszerét. A másik pedig az etikai oldal. Növényi tejeket iszok. A tehéntej pedig, amit a boltban látunk, nem úgy kerül a zacskóba vagy dobozba, hogy a legelőn copfos kislányok gyengéden megfejik az állatot. Fejőgépekre kapcsolják őket, és a tőgyük egy idő után kisebesedik. A vér és a genny is belekerül a tejbe, ezt isszák sokan. Ahhoz pedig, hogy a tehénnek teje legyen, az szükséges, hogy vemhes legyen. Mesterségesen megtermékenyítik őket, a borjaikat pedig elveszik tőlük. Szegény anyaállat bőg és tombol a kicsinye után. Vajon egy nőnek milyen érzés lenne, ha megszülné a kisbabát és elvennék tőle, aztán soha többé nem látná viszont...? A tojásról pedig annyit, hogy a nagyüzemi baromfitartás körülményei iszonyatosak. A tyúkok olyan pici ketrecben vannak, hogy nem tudják természetes igényeiket kielégíteni, mint pl. a szaladgálás, kapirgálás, homokban fürdőzés. A kiscsibéknek levágják a csőrét, ami nem egy érzéketlen szerv, óriási fájdalmat okoz nekik a csonkítás - de ha nem vágják le, halálra csipkednék egymást. Ez csak néhány példa, meg lehet nézni a Földlakók című filmet. Abban minden benne van. Emellett a vegánok nem járnak cirkuszba, állatkertbe, hogy idomított, fogva tartott szerencsétlen állatokat lássanak, nem hordanak valódi bőrt és szőrmét, nem használnak olyan kozmetikumokat, amelyek hatóanyagait állatokon tesztelték. 2 éve nem eszek húst, de pár hónapja tejterméket és tojást sem. Viszont eszek rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és teljes kiőrlésű gabonát.

Ezek szerint akkor ez ember- és szervezetfüggő. Van egy barátnőm, aki egy időben teljesen elhagyta a húst az étrendjéből, gondok lettek a vérnyomásával, egy idő után pedig volt, hogy naponta többször elájult. Orvos mondta neki, hogy vegye vissza a húst az étrendjébe, különben rossz vége lesz.
A zacskós/dobozos tejnek meg nem sok köze van a valódi tehéntejhez, ha jól tudom, a legtöbb tejporból készül és még csak távolról sem látott tejet vagy ahhoz hasonlót.

Én személy szerint nagy húsevő vagyok (nem mindennap eszek és nem is létfontosságú számomra), de semmi gondom azokkal, akik vegetáriánusok vagy vegánok, magánügy. Mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar enni, mi a jó neki. Csak ne kéne az ilyen témák alatt mindig azt olvasni, hogy a húsevőket szapulják - mert nem mindig csak a húsevők piszkálják a nem húsevőket.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2017. január 29. 17:12 #17
Diala
Diala
Miss Objective
 
Státusz"Forgive your enemies, but never forget their names."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.27.
Hozzászólás: 2235
Csatolások: 0
Azonosító: 214153
Offline offline
Idézet (Bellarina.19 @ 2017.01.29. 16:51)
A Mac nem végez az állatokon kísérleteket!

De, végeznek. A PETA oldalán is fent van.
2017. január 29. 17:27 #18
Bbb8
Bbb8
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.10.
Hozzászólás: 106
Csatolások: 0
Azonosító: 253080
Offline offline
helyess <3
2017. január 29. 17:55 #19
- törölt felhasználó -    
Akkor most megyek és eszek egy csirkecombot.
2017. január 29. 18:00 #20
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (madeleine. @ 2017.01.29. 17:04)
Ezek szerint akkor ez ember- és szervezetfüggő. Van egy barátnőm, aki egy időben teljesen elhagyta a húst az étrendjéből, gondok lettek a vérnyomásával, egy idő után pedig volt, hogy naponta többször elájult. Orvos mondta neki, hogy vegye vissza a húst az étrendjébe, különben rossz vége lesz.
A zacskós/dobozos tejnek meg nem sok köze van a valódi tehéntejhez, ha jól tudom, a legtöbb tejporból készül és még csak távolról sem látott tejet vagy ahhoz hasonlót.
Én személy szerint nagy húsevő vagyok (nem mindennap eszek és nem is létfontosságú számomra), de semmi gondom azokkal, akik vegetáriánusok vagy vegánok, magánügy. Mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar enni, mi a jó neki. Csak ne kéne az ilyen témák alatt mindig azt olvasni, hogy a húsevőket szapulják - mert nem mindig csak a húsevők piszkálják a nem húsevőket.

A barátnőd esete az élő példa rá, hogy a hús igen is szerves részét képzi az egészséges táplálkozásnak. Mindez azért van, mert a hús egyfajta energiaforrás a test számára. Ha nem fogyasztasz úgymond "energiát", akkor mégis mitől érezd magadat energikusnak? A zöldségek, gyümölcsök nem laktatnak, nem táplálnak, sőt mi több nem is kalorizálnak. Nem véletlen az sem, hogy azok az emberek, akik fizikai állóképességet igénylő munkát végeznek napi 8-12 órában, abszolút nem vegánok, nemhogy vegetáriánusok, de, ha engem kérdeztek, szerintem 10 sportolóból 9 tutira a hús fogyasztásra teszi le a voksát. Miért? Mert, ha nem fogyasszák a fizikai teljesítményük pillanatok alatt a béka feneke alatt lesz. Így számomra teljesen nyilvánvalóvá vált - akárcsak a manapság lakto-gluténmentes diéta esetében -, hogy a vegetériánus-vegán étrend egyfajta "sznob divattá" nőtte ki magát az évek során. Általában a gazdagok, jó anyagiakban élő emberek étrendje, akik nem dolgoznak, otthon vannak, vagy napi nyolc órában egy irodában kuksolnak, ahol maximum a toalettre menet kell megmozdítaniuk a feneküket. Fogalmam sincs ki írta, de elég nagy butaságot írt, ugyanis a hús alapú étrend jóval olcsóbb, mintha a vegán. Ha valaki egymagára főz, akkor még korrekt, de egy nagy család vegán-jellegű étkeztetését szinte lehetetlen olcsó alapárból kihozni, főleg, hogy vacsi után két órával mindenki gyomra ismételten korogni fog. A szója drága és mérgező, abszolút nem emberi fogyasztásra alkalmas növény, hiába ez a kitöltő anyag még a csokoládéban és az ezer fajta felvágottban. Pluszban a növényekben, zöldségekben, gyümölcsökben nincsen olyan magas szinten jelen az ún. esszenciális aminosavak, amelyek nem csak a gyermekek fejlődésében játszanak nagy szerepet, de egy felnőtt emberi test regenerációjában is. Nem véletlenül adnak főtt húst és hús levest a kórházi betegeknek, és ahogyan anyud, mamád sem véletlenül töm ilyenekkel, ha egy betegség ledönt téged a lábadról.

Effektíve engem sem izgat, hogy ki mit fogyaszt, mit eszik, hisz az életem nem lesz jobb vagy rosszabb tőle. Csupán még ennyi év távlatból is azt tudom mondani, hogy a hús kihagyása az étrendből hosszú távon nem a legegészségesebb. Attól pedig, hogy az állatokért kampányoltok, előrébb nem vagytok, ugyanúgy le fogják vágni az állatokat, és ugyanolyan brutális körülmények között fogják tartani. Persze, sajnálom az állatokat, tényleg szörnyű, de magamat még mindig jobban szeretem. Hála a jó Istennek az elmúlt fél évben 44 kilóról felhíztam 52 kilóra, mindezt úgy, hogy több húst kezdtem el fogyasztani. Persze, én egy négy éve Crohn-betegségben szenvedő páciens vagyok, és eszem ágában sincs elhagyni a húst, ami tulajdonképpen az "életemet mentette meg." Szóval végbemenően lehetne vitatkozni azon, hogy melyik a károsabb és az egészségesebb. Szerintem ez is emberfüggő, kinek ez, kinek az jön be.

Egyébként mindent állatokon tesztelnek, úgy ahogyan a gyógyszereket is. Oké, hogy igyekeztek olyan sminktermékeket vásárolni, amiket nem állatokon tesztelnek (ami még korrekt is szerintem), de akkor mi a helyzet a gyógyszerekkel? Ugye tudjátok, hogy a gyógyszerek 100%-át először állatokon tesztelik és csak utána kerülnek ki stadiba (önként jelentkezést alapul véve beteg embereken végzett gyógyszerkísérlet), majd a patikák polcaira? Ezen túl, ha beteg leszel, nem fogsz bevenni antibiotikumot, lázcsillapítót, vagy akármilyen gyógyszert, mert állatokon tesztelték? Kétve hiszem, és ez egy kicsit képmutatás a részetekről. pardon.gif
4 felhasználónak tetszik: _ToTo_, madeleine., silenc, SpecialError
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Sia Sia 782.