Starity

Különbségek a sorozat és könyv között: 13 okom volt

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. április 05. 16:18 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Spoileres cikk! Íme pár különbség, amit a sorozat és a könyv között felfedezhet az ember a 13 okom volttal kapcsolatban.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. április 05. 16:41 #2
Alexaaa09
Alexaaa09
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.03.
Hozzászólás: 1897
Csatolások: 0
Azonosító: 263421
Offline offline
Clay és Hannah kapcsolatát nem tudtam először hová tenni mert a könyvben nagyon limitált volt a kapcsolatuk még a sorozatban szinte minden részben volt közös jelenetük. Be kell vallanom hogy így sokkal jobban tetszett mert a könyvet olvasva furcsáltam Clay szerepét hisz csak távoli ismerősök voltak. A sorozat egy sokkal jobb kapcsolatot mutatott be ami nekem nagyon imponált.
2017. április 05. 18:04 #3
Shiinon
Shiinon
✿❀봄날❀✿
 
StátuszThe most beautiful things are not seen with your eyes, but felt with your heart.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.22.
Hozzászólás: 1034
Csatolások: 0
Azonosító: 239342
Offline offline
Sokkal másabb szerintem a sorozat, mint a könyv.
2017. április 05. 19:02 #4
Ági012
Ági012
új tag
 
Státusz"You make me wanna die I'll never be good enough..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.25.
Hozzászólás: 32
Csatolások: 0
Azonosító: 184544
Offline offline
Őszinten, szerintem életemben először de a sorozat sokkal jobban bejött mint a könyv. A könyvben valahogy nem találtam elégnek az indokokat, amiket felsorakoztatott, míg a sorozatban számomra ezeknek érezhetően több súlya van. Másrészt tetszett, hogy Caly és Hannah közelebb állnak egymáshoz.
2017. április 06. 12:55 #5
- törölt felhasználó -    
Érthető, hogy a sorozatban sokkal tovább hallgatta Clay a kazettákat, hiszen az a neve, hogy SOROZAT. Ha film készült volna belőle, akkor nagyjából Gyűrűk ura hosszúságú lenne és sok rész kimaradna belőle. Bár a sorozatban is számomra feleslegesek voltak a szereplők háttértörténetei. Hiszen a valószínűleg a könyvben sem esett róluk szó. A Tony-s követő dolog, pedig szintúgy ehhez köthető. Hiszen a könyvben egy este alatt hallgatja meg, így ott teljesen mindegy, hogy mikor is jelenik meg a kis spanyol fiú. Tetszett, hogy Clay és Hannah közel állt egymáshoz a sorozatban, de nem sokat változtatott a dolgon, így az se lett volna baj, ha a könyvhöz maradnak hűek. A hármas csoportjuk mottója pedig kicsit elvont lett...Azt viszont nem értem, hogy Jenny miért változott át Sherire, illetve, hogy Jeff-et miért kellett beleírni, majd megölni. Szerencsétlen gyerek, pedig őt kedveltem egyedül az egész sorozatban. Hannah halálának a jelenete, pedig számomra elég nyomasztó volt még csak végig nézni is.
2017. április 09. 19:46 #6
ciel
ciel
Carat
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.02.
Hozzászólás: 2897
Csatolások: 0
Azonosító: 163123
Offline offline
Nekem sokkal jobban tetszett, mint a könyv. Valahogy jobban átjött a mondanivalója, emellett nyilván nézni sokkal megterhelőbb volt, mint olvasni (pont az utolsó rész ominózus jelenetét).
2017. április 10. 23:11 #7
lily flowers
lily flowers
visszatérő vendég
 
Státusz*·˚➹₊·➳
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.19.
Hozzászólás: 425
Csatolások: 3
Azonosító: 260958
Offline offline
Szerintem zseniálisan lett megcsinálva a sorozat, semmi mellett nem csusszantak el. Úgy mutatták be a nemi erőszakot és az öngyilkosságot, hogy a nézőnek is 'fájjon', vagy kényelmetlen legyen nézni, hiszen a való életben az áldozatok ugyan ezt érzik. Sokan azt mondják, hogy romaticizálva van az öngyilkosság meg a nemi erőszak, de ezzel nem tudok egyetérteni, az említett okok miatt.
Engem nem sok sorozat hat meg, és elég kritikusnak vallom magam sorozatokkal szemben, de ez egy azok közül a sorozatok közül, ami teljességében hatott rám érzelmileg. Átéreztem az összes fájdalmat és szorongást, és átértékeltem az életem. Nagyon nagy hatással volt rám, és szeretném, ha folytatódna. Szeretném tudni mi történik most. De ha nem is lesz második évad, akkor is imádni fogom, hiszen sok kérdést hagyott bennem és a legtöbb nézőben, ami viszont elég jót jelent a sorozat számára.
2017. április 22. 19:26 #8
XerdeLili10
XerdeLili10
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.07.
Hozzászólás: 160
Csatolások: 0
Azonosító: 254590
Offline offline
Hát igazából nem tudom mit mondjak a sorozatra.
A hősnőnk számomra rendkívül unszimpatikus, és szerethetetlen volt. Mármint sajnálom, hogy mik történtek vele, de nem fogom ezért szeretni.
A mellékkarakterek sokkal kidolgozottabbak és szerethetőbbek voltak számomra, emellett jobban voltak megcsinálva a jeleneteik. Jobban sajnáltam Justint, meg mik történtek vele, mint Hannaht. De lehet ez csak a sorozat hibája.
2017. április 25. 15:18 #9
léda00
léda00
 
Státusz"Elbújok egy fűszál mögött s innen figyelem, hány dimenziós ez a világ"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.16.
Hozzászólás: 652
Csatolások: 0
Azonosító: 211915
Offline offline
Amúgy az csak nekem tűnt fel,hogy Tyler fegyverei és amikor levette Alex képét utalhatott arra,hogy ő lőtte le Alexet?
Vagy csak én gondoltam túl? biggrin.gif
2017. április 25. 16:36 #10
- törölt felhasználó -    
Idézet (léda00 @ 2017.04.25. 15:18)
Amúgy az csak nekem tűnt fel,hogy Tyler fegyverei és amikor levette Alex képét utalhatott arra,hogy ő lőtte le Alexet?
Vagy csak én gondoltam túl? biggrin.gif

Nekem is feltűnt smileeee.gif
2017. május 10. 09:41 #11
TinistaSwifter
TinistaSwifter
visszatérő vendég
 
StátuszI'm a dreamer, don't hurt me pls.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.09.
Hozzászólás: 320
Csatolások: 0
Azonosító: 257897
Offline offline
En eloszor a sorozatot neztem ma erkezett a konyv kivancsi vagyok
2017. május 16. 22:29 #12
alltimelover
alltimelover
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.24.
Hozzászólás: 154
Csatolások: 0
Azonosító: 223147
Offline offline
Idézet (léda00 @ 2017.04.25. 15:18)
Amúgy az csak nekem tűnt fel,hogy Tyler fegyverei és amikor levette Alex képét utalhatott arra,hogy ő lőtte le Alexet?
Vagy csak én gondoltam túl? biggrin.gif

Igen, kicsit tényleg félreérthető volt, de nyilt titok volt végig hogy Alex öngyilkos lett, ezt se a készítők, se az Alexet alakító színész nem tagadta.
2017. június 07. 19:52 #13
Lia7
Lia7
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.26.
Hozzászólás: 419
Csatolások: 43
Azonosító: 75039
Offline offline
Csak néhány észrevétel:
Az autóbaleset áldozata a könyvben is egy diák volt.
"Nem ismertem azt a srácot. Végzős volt. És mikor megláttam a képét az újságban, nem ismertem fel. Csak egy volt a sok arc közül a suliból, akiket soha nem ismertem meg... és nem is fogok."

A könyvben is megerőszakolta Bryce Hannah-t, csak azt már nem részletezte az író.
"Elkezdted csókolgatni a vállamat, a nyakamat, közben ki-be csúsztattad az ujjaidat. És ennél is tovább mentél. Nem álltál meg ott."
2017. december 04. 12:57 #14
dekala2002
dekala2002
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.20.
Hozzászólás: 43
Csatolások: 0
Azonosító: 260975
Offline offline
Ezek tényleg hasznosak
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok