Starity

Hét dolog, ami fejleszt, és, ami nem

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. május 19. 22:39 #1
- törölt felhasználó -    
Tény, ami tény, hogy ma sok olyan hobbi van, amivel lazíthatunk és egyben tanulhatunk is belőle. Csak meg kell nézni őket más szemszögből és jobban megkedvelni. Ezek a tevékenységek segítik az ember gyakorlati és mentális képességét.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. május 19. 22:48 #2
- törölt felhasználó -    
"Aktív kikapcsolódás, pl. a vízilabda" és a lány röplabdázik.
2017. május 19. 22:55 #3
- törölt felhasználó -    
Az idegen nyelvű zenék hallgatása és filmek nézése fejleszti a passzív nyelvtudást, ami van annyira fontos, mint az aktív.
Bizonyos videojátékok pedig jók a mozgáskoordináció és a reflexek fejlesztésére, nem beszélve arról, hogy némelyik a logikus gondolkodást is elősegítheti. És már nem azért, de egy darab nyelv megtanulása is nyelvtanulás, mégis hogy ne fejlesztene bármit is?
4 felhasználónak tetszik: Trapdoor, LeerdammerGirl, Alison Lerman, Bátor Ventillátor
2017. május 19. 22:59 #4
Amberius
Amberius
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.01.12.
Hozzászólás: 61
Csatolások: 0
Azonosító: 261888
Offline offline
Ez mire volt jó?
2017. május 19. 23:00 #5
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
Érdekes cikk lett!
2017. május 19. 23:32 #6
Artemis
Artemis
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.04.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 220552
Offline offline
Tipikus pszeudo értelmiségi maszlag.
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bátor Ventillátor
2017. május 19. 23:43 #7
MadHatter
MadHatter
funkycrime
 
Státuszradiohead makes music for people who have trouble asking for ketchup at kfc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.26.
Hozzászólás: 7353
Csatolások: 404
Azonosító: 170079
Offline offline
Rendben, hogy active relaxation, de ha aludni akarok, akkor aludni is fogok.
3 felhasználónak tetszik: An_d_a, Alison Lerman, Bátor Ventillátor
2017. május 20. 00:32 #8
- törölt felhasználó -    
Van, amivel egyetértek, pl. az olvasásos résszel, de a nagy része hülyeség.

A zenehallgatás is fejleszt, idegennyelvű esetén a nyelvtudáson segíthet, a szövegek meg hacsak nem valami értelmetlen "szeretlek, te meg hátba döftél, oh miért tetted ezt babyyy....?" típusú förmedvényről van szó, hanem intelligensebb dalról, akkor nagyon sokat tágíthatják a hallgató látásmódját, a fogalmazókészségét stb.

Egy film is fejleszthet, ha nem egy agyatlan szappanoperát, hanem egy krimit, pszicho-thrillert vagy akármilyen, nagyobb gondolkodást igénylő témájú filmet néz az ember, ezekben még érdekes dolgokat is megtudhat. Az ilyen típusú filmekből pl. én rengeteg új ismerethez jutottam, amikbe talán máshol nem futottam volna bele.

A nyelves már csak azért is egy röhejes kép, mert az utána lévő képes példával pont, hogy meg van hazudtolva, amit állítanak rajta. Ez nem tűnt fel a kedves művésznek? rohog.gif Azt mondják, hogy ha valaki egy nyelvet tanul az nem fejleszti csak, ha egyszerre többet tanul (ami bődületesen nagy hülyeség, mert szerintem az sokkal nagyobb tudás, ha valaki felsőfokon beszél spanyolul, mintha tudna egy picit angolul, egy picit németül, egy picit olaszul meg egy-két szót görögül. Az innen egy kicsi-onnan egy kicsi műfajjal úgyse tudja megértetni magát külföldön), a második képen meg már azt mondják, hogy rossz hatása van, ha egyszerre több dolgot akarunk a fejünkbe préselni. Akkor most melyik tippet kéne megfogadni? Vagy az nem számít sok dolgot fejbe préselésnek, ha valaki egyszerre több nyelven tanul? _nevet.gif

A videojátékok is taníthatnak csomó dolgokat a fiatal számítógépes zsenik nagy része, akik kész bankrendszereket tudnak feltörni, pont, hogy ilyenekkel ütik el az idejüket és ilyenekkel kezdték tanulgatni a "szakmát." Az igényes kidolgozásúak fejlesztik a logikai és stratégia készséget.

Az utolsó talán a legnagyobb marhaság mind közül, amihez csak azt tudom hozzáfűzni, amit minden biológiát tanuló gyereknek elmondanak, amikor az emberi testhez érnek: A valódi pihenést, valódi feltöltődést az alvás vagy a csendben, behunyt szemmel, fekvő helyzetbe történő ejtőzés adja, mert akkor pihen igazán az agy. Nem sport közben, nem olvasás közben, nem tévénézés, nem számítógépezés közben, mert ezek a tevékenységek mind igénybe veszik vagy az agyat, vagy a testet...
5 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Trapdoor, LeerdammerGirl, Alison Lerman, Bátor Ventillátor
2017. május 20. 06:46 #9
- törölt felhasználó -    
Hát akkor én már nem fejlődök...
2017. május 20. 07:15 #10
- törölt felhasználó -    
Én már nem fejlődök.
2017. május 20. 07:32 #11
adrusz
adrusz
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.28.
Hozzászólás: 45
Csatolások: 0
Azonosító: 263984
Offline offline
Az olvasásos résszel egyetértek, viszont azzal nem, hogy egyszerre több nyelvet kell tanulni, szerintem ez maximális összekeveréssel járna biggrin.gif Legalábbis az én esetemben biztos!
2017. május 20. 08:15 #12
Tamcsy2001
Tamcsy2001
 
StátuszJelenleg tök üres a fejem :P tetszik ez az érzés ^ ^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.09.
Hozzászólás: 587
Csatolások: 0
Azonosító: 255514
Offline offline
Sokan nem értenek elem egyet, de nekem nagyon tetszik, hogy egyszerre több nyelvet is tanulhatok, és nem is megy olyan rosszul, mivel az egyiket már 9 éve tanulom. Úgyhogy ezzel kötekednék egy kicsit, ez mindenkinek más
2017. május 20. 10:05 #13
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9492
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
hat ezekkel en nagyon nem ertek egyet. miert lenne baj, ha valaki csak egy nyelvet tanul? ha jol megy az illetonek sokkal hasznosabb, mint tobb nyelbe bele-belekezdeni, de ebbhigy csak kinyogni ket kifejezest. en is tanulok tobb nyelvet is es valoban egyre konnyebben megy, de aki egyet akar az egyet akar. a zenehallgatas szintugy ezt a teruletet fejleszti, az idegen nyelvu filmek is a kiejtes elsajatitasat segitik. illetve hallhatunk beloluk szlengeket es nem csak a tankonyvszaraz nyelvtant. ha valami tobbszor a fulunkbe jut szerintem hamarabb meg is jegyezzuk az adott szot.

a videojatekozas is hasznos tobb szempontbol is. egyreszt en egy rakat angol szot a jatekokbol tanultam meg. fejlesztik a strategiat, reflexet, memoriat, igazabol attol fugg, mivel jatszik az illeto.
2017. május 20. 10:15 #14
Récike2000
Récike2000
 
Státusz#FASHION #design #Wellhellove #ELNOK #rapshodyforyouandme
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.29.
Hozzászólás: 802
Csatolások: 8
Azonosító: 176748
Offline offline
A kedves Elody nevu felhasznaloval ertek egyet maximalisan,es szerintem sem feltetlen ertelmetlen zenet hallgatni,foleg nem idegennyelvut,ami minden tekintetben feljeszt,a zene amugyis alapmuveltseg es nem gondolnam,hogy csakis a komolyzenet kellene elonyben reszesiteni.
2017. május 20. 10:59 #15
Dorinadd
Dorinadd
Always
 
StátuszR5 & Harry Potter & TVD & TO & PLL
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.07.
Hozzászólás: 1937
Csatolások: 0
Azonosító: 259598
Offline offline
Jó cikk lett, bár szerintem mind egyértelmű.
2017. május 20. 11:07 #16
XerdeLili10
XerdeLili10
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.07.
Hozzászólás: 160
Csatolások: 0
Azonosító: 254590
Offline offline
1. Zenét hallgatni ugyan nem fejleszt, de érzéseket ad át, élvezed.
2. Ezt kérlek azonnal vedd ki. Méghogy a film nem fejleszt... Persze, ha valaki olyan sz.rokat néz - már elnézést - aminek értelme sincsen, de még az is elmegy szórakozásnak. Egy komolyabb film IS átadhatja az érzéseket, megértheted az embert, tanulhatsz belőle.
3. Szerintem ez elég egyértelmű.
4. Az igen. Igen, biztosan könnyebb egyszerre spanyolt, angolt, németet tanulni, mint egyszerre egyet. fucklogic.
5. Az első képen is "rendszerez" lényegében a csaj, szóval elég nagy hülyeség.
6. A videó játékok is elég sokat fejlesztenek, már nem azért. Stratégia, a heartstone számolást is, logika, sőt, van hogy memória. Deok.
7. Ezt nem is kell megmagyarázni. Szerintem fontosabb, hogy valaki kipihenje magát, minthogy rohanjon röpizni, mert ACTIVE BITCH.
MadHatter, adom biggrin.gif
2017. május 20. 13:04 #17
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2703
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
szerintem jobb, ha egyszerre egy nyelvet tanulunk, különben csak összezavarodunk és megnehezítjük a saját dolgunkat.
2017. május 20. 13:48 #18
FloraT
FloraT
visszatérő vendég
 
StátuszW- wait a minute, hold up!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.01.
Hozzászólás: 308
Csatolások: 1
Azonosító: 240999
Offline offline
Elkezdi: jobb több nyelvet tanulni egyszerre
Folytatja: ne vállalj túl sokat egyszerre.
Értelmes.
2017. május 20. 15:38 #19
Prettylittle9876
Prettylittle9876
visszatérő vendég
 
StátuszNinety-nine problems and none of 'em are men
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.29.
Hozzászólás: 153
Csatolások: 0
Azonosító: 249079
Offline offline
"1. Zenét hallgatni ugyan nem fejleszt, de érzéseket ad át, élvezed.
2. Ezt kérlek azonnal vedd ki. Méghogy a film nem fejleszt... Persze, ha valaki olyan sz.rokat néz - már elnézést - aminek értelme sincsen, de még az is elmegy szórakozásnak. Egy komolyabb film IS átadhatja az érzéseket, megértheted az embert, tanulhatsz belőle.
3. Szerintem ez elég egyértelmű.
4. Az igen. Igen, biztosan könnyebb egyszerre spanyolt, angolt, németet tanulni, mint egyszerre egyet. fucklogic.
5. Az első képen is "rendszerez" lényegében a csaj, szóval elég nagy hülyeség.
6. A videó játékok is elég sokat fejlesztenek, már nem azért. Stratégia, a heartstone számolást is, logika, sőt, van hogy memória. Deok.
7. Ezt nem is kell megmagyarázni. Szerintem fontosabb, hogy valaki kipihenje magát, minthogy rohanjon röpizni, mert ACTIVE BITCH.
MadHatter, adom biggrin.gif"

egyetértek mindegyikkel föleg a hatossal
2017. május 20. 16:41 #20
- törölt felhasználó -    
Ez fura cikk lett, mert van, ami nem igaz..
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!