Starity

Nemet váltott a Glee sztárja

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. június 22. 12:37 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
A 25 éves színész-énekesnő új név alatt kezd új életet – immár férfiként.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. június 22. 13:03 #2
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Meg fogtok kövezni ezért amit most mondok, de az egész csak egy feltűnősködni vágyás ezeknél a sztárocskáknál szerintem. Ja, egyik napról a másikra kitalálja, hogy ő most csini nőciből pasi lesz... ez csak egy feltűnősködés, úgy gondolom. Már mással nem tud érvényesülni, így meg kapja majd a pozitív reakciókat, hogy hú ezaz, jó hogy felvallalod önmagad, stb...
Nyilván, tudom, vannak, akik tényleg úgy érzik, rossz testbe születtek, de ez egyáltalán nem gyakori, hihetetlen, hogy a sztárvilágban ez már mindennapos lett. Szerintem teljesen félremegy ez a világ.

És, jöhetnek az oltások, nyugodtan....
2017. június 22. 13:16 #3
Loreen.
Loreen.
jeed
 
Státusznow my heart feels nothing at all
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.15.
Hozzászólás: 3628
Csatolások: 314
Azonosító: 254798
Offline offline
Lysandranevra: egyetértek.
2017. június 22. 14:43 #4
gibraella
gibraella
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.02.
Hozzászólás: 12
Csatolások: 0
Azonosító: 262757
Offline offline
Szerintem a nemváltoztatás nem olyan dolog, amit "unalomból" tesznek meg az emberek, vagy feltűnösködésből. Mert azért ez egy egész komoly dolog ahhoz, hogy csak úgy belemenjen valaki.
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2017. június 22. 14:44 #5
Dorinadd
Dorinadd
Always
 
StátuszR5 & Harry Potter & TVD & TO & PLL
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.07.
Hozzászólás: 1937
Csatolások: 0
Azonosító: 259598
Offline offline
Csinál amit akar.
2017. június 22. 15:09 #6
Diala
Diala
Miss Objective
 
Státusz"Forgive your enemies, but never forget their names."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.27.
Hozzászólás: 2235
Csatolások: 0
Azonosító: 214153
Offline offline
Unalomból? Feltűnősködésből?
"Kicsit" nagy horderejű döntés ez ahhoz, hogy az ember csak úgy hóbortból, heppből erre az útra lépjen...
2 felhasználónak tetszik: CandUs, LaDySmIth
2017. június 22. 15:11 #7
eggsy
eggsy
új tag
 
Státuszdon't break character.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.26.
Hozzászólás: 46
Csatolások: 0
Azonosító: 263961
Offline offline
Lysandranevra, ne beszélj már hülyeségeket! Szerinted valaki feltűnősködésből ilyet tenne? Azért ez már kissé túlzás, ez nem pusztán egy 'leborotválom kopaszra a fejemet' vagy 'kiteszem a szőrös lábam a netre' dolog.
Én büszke vagyok Jake-re. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: CandUs, LaDySmIth
2017. június 22. 15:40 #8
- törölt felhasználó -    
Nem örülök neki.
2017. június 22. 16:08 #9
- törölt felhasználó -    
Nem ismerem, úgyhogy nem akarok felette pálcát törni. Ha ő így jól érzi magát, semmi okom elmondani, hogy "én ugyan nem alakíttatnám magam férfivá". Büszke lehet magára, amiért meg merte hozni ezt a lépést, és a rajongói is büszkék lehetnek, amiért olyan embert szeretnek, aki meri vállalni a vágyait és tenni azért, hogy önmagának megfeleljen, még ha ezzel a módszerrel sokan nem is értenek egyet.
2017. június 22. 16:17 #10
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Nem,ez valóban egy komoly dolog. És én nagyon sajnálom azokat az embereket, akik ilyen helyzetben vannak. DE! Azok, akik tényleg így érzik, egész életüket végigkíséri az, hogy úgy érzik, nem jó testbe születtek. Egy olyan lány, aki nem érzi magát annak, nem fog sminkelni, nőiesen öltözködni, és ő (Meg még Bruce Jenner is) szinte egyik napról a másikra döntötte el, hogy neki nem jó abban abban a testben, amibe született. Szerintem ez csak feltűnősködés, és hidd el, aki annyira vágyik a hírnévre, megcsinálja.
2017. június 22. 16:24 #11
Selena Gomez Fan.2
Selena Gomez Fan.2
#EvilRegal
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.26.
Hozzászólás: 1983
Csatolások: 4
Azonosító: 200866
Offline offline
Gratulálok neki. smileeee.gif
2017. június 22. 16:43 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lysandranevra @ 2017.06.22. 16:17)
Nem,ez valóban egy komoly dolog. És én nagyon sajnálom azokat az embereket, akik ilyen helyzetben vannak. DE! Azok, akik tényleg így érzik, egész életüket végigkíséri az, hogy úgy érzik, nem jó testbe születtek. Egy olyan lány, aki nem érzi magát annak, nem fog sminkelni, nőiesen öltözködni, és ő (Meg még Bruce Jenner is) szinte egyik napról a másikra döntötte el, hogy neki nem jó abban abban a testben, amibe született. Szerintem ez csak feltűnősködés, és hidd el, aki annyira vágyik a hírnévre, megcsinálja.

Tévedsz, ha azt hiszed, egyik pillanatról a másikra döntötték el. Fogalmad sincs (ahogy nekem sem, se senki másnak, természetesen), hogy az ezt megelőző években miken ment keresztül a magánéletében, amit a közösségi oldalakon, vagy bárhol máshol a médiában nem mutatott. Caitlyn Jenner a bejelentését és a műtétjét megelőző években fokozatosan kezdett el nőiesedni, ki tudja, hogy még azelőtt mik játszódtak le a fejében, és igen hosszú idő után jelentette csak be, hogy mit érez. Az pedig, hogy sminkelt és nőiesen öltözködött, megint más tészta... szerintem ha valaki egy olyan világban, olyan családi/baráti környezetben, amely még igen nehezen tolerálja a transzneműséget rájön, hogy az ellenkező nemhez tartozik, nem fogja egyből még saját magának sem bevallani, hogy nem érzi magát jól ebben a testben - ergo próbálja minél jobban meggyőzni saját magát, hogy ez nem igaz, próbál "átlagos" és boldog lenni, de ilyen érzelmek mellett ezt így piszok nehéz elérni. Hatalmas bátorság kell ahhoz, hogy ebben a társadalomban kiállj a véleményedért, saját magadért és küzdj a boldogságért, legfőképpen akkor, ha ehhez egy olyan dolgot kell tenned, ami nem felel meg a már jól előírt társadalmi normáknak.
2 felhasználónak tetszik: CandUs, LaDySmIth
2017. június 22. 16:44 #13
H.Vivien
H.Vivien
 
StátuszLife isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.05.
Hozzászólás: 567
Csatolások: 0
Azonosító: 205328
Offline offline
Nem ismerem őt, de szerintem jobb ha maradt volna nő...
2017. június 22. 17:18 #14
fuckingprincess
fuckingprincess
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.22.
Hozzászólás: 487
Csatolások: 13
Azonosító: 263883
Offline offline
Nekem is van olyan ismerősöm aki lány és az első pillanattól kezdve azt hittem hogy pasi...Úgy jöttem rá hogy lány hogy a koliba hozzánk rakták egy szobába biggrin.gif De ő már nagyon rég óta így van és szerintem illik is hozzá. Egyeltalán nem ítélem el az ilyen embereket, sőt csodálom őket hogy mernek lépni és kiállnak azért amit éreznek és azért hogy kik is valójában. Ha ő férfiként szeretné élni az életét, hát legyen ebbe nekünk úgy sincs beleszólásunk sőt semmi közünk hozzá. Az ő élete ő dönt felette nem pedig a rajongók és a többi emberke.
2017. június 22. 17:20 #15
N_évi024
N_évi024
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.05.
Hozzászólás: 124
Csatolások: 0
Azonosító: 254541
Offline offline
Elolvastam a kommenteket, és sokkal nem értek egyet. Szegfű körülbelül megfogalmazta azt, amit én is gondolok arról, hogy "egyik napról a másikra döntötte el" ez irtózatosan nagy hülyeség, honnan tudod, hogy az utóbbi években mit érzett? Igenis nagy dolog ez, egyébként sem lehet egyik pillanatról a másikra eldönteni. A másik idegesítő dolog az volt, hogy "feltűnősködésből csinálta". Ha magára szerette volna irányítani a figyelmet, akkor elég lett volna, ha meztelen képeket posztol a közösségi oldalaira. Csak gondoljatok bele jobban, kérlek...
2017. június 22. 17:41 #16
LollyPoop
LollyPoop
 
StátuszLollyPoop még nem állította be a státuszát... és nem is fogja.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.08.
Hozzászólás: 941
Csatolások: 0
Azonosító: 262892
Online online
Szuper dolog, ha vki végre mer úgy élni, ahogy valójában érzi magát! Úgyhogy gratulálok a metamorfózishoz! smileeee.gif

Bár az érdekelne, hogy csak a test fizikai megjelenésének a megváltoztatása az egyetlen lehetséges megoldás, vagy pszichológiai terápia is képes ezen az állapoton változtatni?
2017. június 22. 18:41 #17
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12488
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (LollyPoop @ 2017.06.22. 17:41)
Bár az érdekelne, hogy csak a test fizikai megjelenésének a megváltoztatása az egyetlen lehetséges megoldás, vagy pszichológiai terápia is képes ezen az állapoton változtatni?


Valószínűleg egyénenként változik/változhat. Valami bibi van az agyukban. Láttam olyan műsort a discoveryn, ami arról szólt, hogy vannak emberek, akik pl valamelyik végtagjukat nem érzik a sajátjuknak, azt mondják nem az övék, nem hozzájuk tartozik. Teljesen bele betegedtek az évek alatt. Bemutattak néhányat, akik drasztikus módon megszabadultak ezektől a végtagjaiktól. Volt, aki szándékosan szétfagyasztotta a lábát, hogy aztán amputálni kellett. Azóta vígan él, semmi baja, jól érzi magát fél lábbal vagy fél karral. Dehogy egyik sem természetes dolog, hanem az agy játéka/hibája/betegsége az is biztos, csak úgy, mint nemet váltani.
2017. június 22. 18:46 #18
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 2011
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
Nem egyik napról a másikra döntött már évekkel ezelőtt felvállalta másságát de most jutott el arra a pontra hogy megtegye az utolsó lépést. Gratulálok neki mert Bruce Jennerrel ellentétben ő nem gázolt át másokon
2017. június 22. 19:35 #19
LollyPoop
LollyPoop
 
StátuszLollyPoop még nem állította be a státuszát... és nem is fogja.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.08.
Hozzászólás: 941
Csatolások: 0
Azonosító: 262892
Online online
@_ToTo_
Szóval akkor ez egy tőről fakad. Értem, és köszi a felvilágosítást. Azt a műsort én is láttam, nagyon érdekes és megrázó volt. Azt hiszem az a betegség neve, hogy idegen-kéz/idegen-végtag szindróma.
2017. június 22. 21:02 #20
Jacqueline
Jacqueline
új tag
 
Státuszobviously doctor, you've never been a thirteen-year-old girl.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.02.18.
Hozzászólás: 69
Csatolások: 0
Azonosító: 262534
Offline offline
Idézet (Lysandranevra @ 2017.06.22. 13:03)
Meg fogtok kövezni ezért amit most mondok, de az egész csak egy feltűnősködni vágyás ezeknél a sztárocskáknál szerintem. Ja, egyik napról a másikra kitalálja, hogy ő most csini nőciből pasi lesz... ez csak egy feltűnősködés, úgy gondolom. Már mással nem tud érvényesülni, így meg kapja majd a pozitív reakciókat, hogy hú ezaz, jó hogy felvallalod önmagad, stb... 
Nyilván, tudom, vannak, akik tényleg úgy érzik, rossz testbe születtek, de ez egyáltalán nem gyakori, hihetetlen, hogy a sztárvilágban ez már mindennapos lett. Szerintem teljesen félremegy ez a világ.
És, jöhetnek az oltások, nyugodtan....

Szerintem ez nem teljesen van így. Ez nem olyasmi, ami egyik napról a másikra letisztázódik az emberben, ez több évnyi önmarcangolással jár a legtöbb esetben. Az a kijelentésed, hogy a sztárvilágban mindennapos a transzneműség, pedig nem hinném, hogy teljesen igaz lenne. Nyilván manapság sokkal elfogadóbban az emberek az LGBT+ közösség tagjaival, emiatt többen vállalják fel, de megnyugtatlak: még mindig több a heteroszexuális/cisznemű ember. Jelenleg (és ez kb. mindig is így volt) egy hetero/cisznormatív társadalomban élünk, így annyira hozzászoktunk a heteroszexualitáshoz és a ciszneműséghez, hogy észre sem vesszük, hogy milyen sok a hetero/cisz ember (és ezzel nyilván semmi baj nincs, sőt). És mivel az utóbbi időben fel lett kapva az egész LGBT+ téma, nyilván szemet szúr az, amihez nem vagyunk hozzászokva. Talán emiatt érzékeli a legtöbb ember úgy, hogy "alig van már olyan, aki hetero", pedig még most is ők vannak többségben, és mindig is így lesz.
1 felhasználónak tetszik: Elody
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok