Starity

A Fifth Harmony énekesnője most a kereszténységet bírálta

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. július 13. 18:18 #41
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9492
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
gondolkoztam rajta, írjak-e ide egy hosszabb kommentet, de tudom, az oldalon is van aki vallásos és konkrét háborút indítanék ellenük, amit nem szándékozom, így inkább jegeljük. valóban nem válogatta meg a mondanivalóját és csöpög belőle az általánosítás és a túlzás, a pedofília-vád speciel undorító. de van benne igazság, maradjunk annyiban. nálunk kötelező templomba járni, heti két hittan és hallgatni a baroms... khm furcsa dolgokat. valamint az életben is találkoztam már nem egy vallásos emberrel és sok jót nem tudok mondani róluk, viszont egytől egyik homofóbok voltak. kivételek mindig vannak és enyhébb verziók is, plusz aki vallásos családba születik és egy templomban él, nyilván befolyásolják a szülei is és a szociális háttere. én ugyan sosem fogom tudni felfogni, miért is hisznek ők abban, amiben, mert tudományos bizonyítékuk nincs, ellenben egy igen érdekes mesekönyvük, ami B-vel kezdődik és szent. valamint elég csak megnézni, miket műveltek a papok már egészen régóta a világban, pont erről olvasok egy könyvet.
1 felhasználónak tetszik: Midnight Memories
2017. július 13. 21:08 #42
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Elody,közlöd, hogy nem akarsz vitát indítani, aztán mégis megteszed. Tény az egyházi iskolákat én sem szívlelem, viszont hát az, amit a Bilbliáról mondasz, nos... nincsenek benne hülyeségek. Megfelelően kell kezelni, pl. mindenki azt hiszi, hogy mi a 6 napos teremtésben hiszünk, pedig nem, a Teremtés könyve műfaját tekintve etiológia (világmagyarázat), ugyanilyen világmagyarázat megfigyelhető a görög-római, és a germán mitológiában is. A teremtés történetét nem szó szerint kell érteni, sokkal mélyebben kell értelmezni. Mi elfogadjuk az ősrobbanást és az evolúciót is, úgy hisszük, mindez nem a véletlen, hanem Isten teremtő munkája által jött létre. Csak a kreacionisták veszik szó szerint a teremtés könyvét, viszont ők elég fanatikusak. Ahhoz, hogy a Bibliát értelmezzük, megfelelő irodalomtörténeti, teológiai, valamint történelmi ismeretekre van szükség.
Ja, és a Biblia nem mesekönyv. Olvasgasd, értelmezd, nem kell, hogy elhidd, viszont nem árt, ha ismered. smileeee.gif

Ja, és nem azért hiszek, mert a szüleim azt mondták! smileeee.gif Egyéni döntésem volt. smileeee.gif

Hát a történelem, nos igen... voltak érdekes dolgok a történelem folyamán az egyházban, ahol a hatalomvágy működött, és nem a krisztusi szeretet. sad.gif Ezt elítéljük. Ezt felhozni olyan, mintha a mai amerikaiakat vádolnád az indiánok kiirtásával. Nincs értelme, hiszen nem a mai emberek követték el, tanulnunk kell a múlt hibáiból.

Bocsi, ez lehet kicsit off volt, viszont fontosnak tartottam megemlíteni a véleményemet. Elody, ne csak egyoldalúan vizsgáld meg ezt az ügyet, mert akkor nem fogsz tudni átfogó képet kapni az egészről. smileeee.gif

Amúgy, ez Ferenc pápa véleménye a homoszexualitás témában: https://444.hu/2013/07/29/ferenc-papa-a-melegekrol-ki-vagyok-en-hogy-eliteljem-oket
2017. július 14. 01:15 #43
Filled-with-love
Filled-with-love
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.24.
Hozzászólás: 25
Csatolások: 0
Azonosító: 261482
Offline offline
Tudtommal nem csak a katolikusok kersztények. Ezzel a kijelentéssel tehát nem csak a katolikusokat "szólta le".
Én vallásos vagyok, személy szerint nem kedvelem a melegeket. Szerintem ha valaki homo- vagy biszexuális nem kellene hangoztatnia. Régen is voltak ilyen emberek, de ők sem kürtölték világgá.
Való igaz, hogy a Biblia kimondja, hogy a férfi számára a nő teremtetett, a nő számára a férfi. Azt is kimonja, hogy "...szaporodjatok és sokasodjatok..." /1 Móz. 9:1b/. Nő a nővel nem tud "szaporodni". Persze örökbefogadhatnak gyermeket, de szerintem egy gyermeknek egy apára és egy anyára van szüksége. Nem két anyára vagy két apára.
Abban teljesen egyetértek Lysandranevra-val, hogy a Biblia nem mesekönyv. Nem árt ismerni. De aki ismeri a Bibliát az tudja, hogy a világot Isten teremtette /nem egy ősrobbanás során keletkezett/, ahogy az embert is. smileeee.gif
2017. július 14. 01:49 #44
- törölt felhasználó -    
Idézet (Filled-with-love @ 2017.07.14. 01:15)
Tudtommal nem csak a katolikusok kersztények. Ezzel a kijelentéssel tehát nem csak a katolikusokat "szólta le". 
Én vallásos vagyok, személy szerint nem kedvelem a melegeket. Szerintem ha valaki homo- vagy biszexuális nem kellene hangoztatnia. Régen is voltak ilyen emberek, de ők sem kürtölték világgá.
Való igaz, hogy a Biblia kimondja, hogy a férfi számára a nő teremtetett, a nő számára a férfi. Azt is kimonja, hogy "...szaporodjatok és sokasodjatok..." /1 Móz. 9:1b/. Nő a nővel nem tud "szaporodni". Persze örökbefogadhatnak gyermeket, de szerintem egy gyermeknek egy apára és egy anyára van szüksége. Nem két anyára vagy két apára. 
Abban teljesen egyetértek Lysandranevra-val, hogy a Biblia nem mesekönyv. Nem árt ismerni. De aki ismeri a Bibliát az tudja, hogy a világot Isten teremtette /nem egy ősrobbanás során keletkezett/, ahogy az embert is. smileeee.gif


És akkor ő teremtette meg, majd irtotta ki a dinoszauruszokat is? Nem kötözködni akarok, csak mindig is érdekelt, hogy ti ezeket a dolgokat hogyan értelmezitek, amikor az ősrobbanást és az evolúciót a hozzászólásodból ítélve egy részetek szemenszedett marhaságnak tartja.
Továbbá nekem az sem nagyon világos, hogy hogyan lehet nem kedvelni a melegeket... O.o Nem tudtok semmit minden egyes meleg személyiségéről, ami mellesleg a legfontosabb egy emberben, csak annyi alapján tekintetek rájuk valamilyen furcsa emberfajtaként, hogy azonos neműekhez vonzódnak. Ez olyan, mintha kb. azért döntenél úgy, hogy nem kedvelsz valakit, mert nem a spagetti tésztát szereti, hanem a pennét.
2017. július 14. 07:24 #45
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Gothic 01, a kreacionisták azt vallják, hogy a dinoszauroszok az emberekkel egy időben éltek.
A történelmi egyházak viszont elfogadják az evolúciót, bár tagjai közt akadhatnak kreacionisták.
2017. július 14. 10:18 #46
Filled-with-love
Filled-with-love
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.24.
Hozzászólás: 25
Csatolások: 0
Azonosító: 261482
Offline offline
Gothic-1, én a saját véleményemet írtam le, nem minden keresztény gondolkodik így. Hozzászólásod alapján te kedveled a melegeket. Nem vagyunk egyformák. smileeee.gif
2017. július 14. 18:07 #47
TheTruthAboutLove
TheTruthAboutLove
folklore
 
Státuszgive me my dawns back
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 4209
Csatolások: 58
Azonosító: 203823
Offline offline
Bátor kijelentés az egyszer biztos, és ráadásul meggondolatlan is! Nos, akkor ehhez én is hozzászólok. Én igen is vallásos vagyok, és pluszban támogatom az Lgbt társadalmat is.. /itt nem a felvonulásos tangában flangáló meleg pasikat értem, mert azt bevallom elítélem, ez van/ DE tényleg nem kéne ilyesféle kijelentést tenni, mert nem minden keresztény utálja a másságot. Amikor gyakran jártam Templomba, a 10-ből talán ha három mondta azt, hogy IGEN, nem szimpatizálok velük! A másik pedig, hogy az sem helyes dolog, ha valaki nagy Ateista és a keresztényeknek próbálja bebízonyítani, hogy Nem Isten teremtette a Világot. Na, igen, fordítva is így van. Elég szomorú ez az egész, hogy még mindig ilyennek végett vannak a viták az emberek között. Jah és ami nekem nem tetszik mostanában ; múltkor rátalátam a facebookon egy 13 éves a gyerekre aki persze még semmit sem tudd a világról, de a szenny csak ömlik a szájából és melegnek vallja magát, és a keresztényeket ocsárolta. ez egy keresztény csoport, (nem is értem, hogy került be)és kijelentette egy-két tag, hogy a bibliában még pedig le van írva, hogy a "másság" igen is bűn! na és akkor elkezdődőtt a felindulása "kisgyereknek". Most akkor mit várnak az ilyenek a keresztényektől, netán kedvességet?
2017. július 14. 21:04 #48
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
TheTruthAboutLove , hát igen. Az a baj, hogy a meleg emberek közül vannak, akik fröcsögnek a keresztényekre, a keresztények közül, meg vannak, akik fröcsögnek a melegekre. Krisztus a szeretetet hirdette, azt, hogy szeressünk mindenkit, ne csak azt, aki olyan, mint mi.
A melegek közt is vannak, akik keresztények, közülük vannak, akik párkapcsolatban élnek, és olyanok is, akik úgy döntenek, lemondanak a szexualitásról, mert tartják magukat a Bibliában leírtakhoz. Igen, ezt meg lehet tenni, pl. a szerzetesek is így tesznek. Nem csak a katolikus, hanem a buddhista szerzetesek is. Komoly akaraterővel el lehet jutni arra a spirituális szintre, hogy valaki ne kívánja a szexet. Ez mindenkinek az egyéni döntése. Szerintem mindkét félnek nyitnia kellene a másik felé, és megértenie a másikat. Én nem vagyok ilyen LGBTQ aktivista, mert nem értek velük bizonyos dolgokban, meg a transzneműség témát még nem igazán tudom hova tenni, viszont úgy gondolom, nem szabad gyűlölködnünk. Se a melegeknek, se a keresztényeknek.
2017. július 16. 15:47 #49
Midnight Memories
Midnight Memories
 
Státusz#offline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.14.
Hozzászólás: 973
Csatolások: 224
Azonosító: 213467
Offline offline
Idézet (RedKoi @ 2017.07.12. 17:03)
Én  egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a keresztények elítélik a melegeket. Persze biztos vannak akik igen, de azért túlzás ennyire általánosítani.  "évek óta pedofília megy a háttérben náluk" kicsit gondolkozhatna mielőtt ilyet kijelent, biztos volt már rá példa, de könyörgöm, pedofilok mindig is voltak, és lesznek is, a kereszténységgel kár összevonatkoztatni.

Nyílt titok,hogy rengeteg pedofil pap ügye el lett tussolva. Nem nehéz összevonatkoztatni.
2017. július 17. 09:42 #50
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Midnight Memories, ez nem igaz.
Ha kiderül egy ilyen eset, az illetőt azonnal kirúgják az állásából, és mehet a börtönbe. A kereskedelmi média ezerrel ferdít a témán. Igen, sajnos előfordult már ilyen, könyörgöm, de egyáltalán nem több, mint a tanárok esetében. Érdekes pl hogyha nem katolikus pappal kapcsolatban van ilyen botrány, akkor meg sem említik, melyik felekezethez tartozik, hanem mutatnak egy bejátszást egy katolikus templomról. Vagy pl. pár év volt a katolikus világifjúsági találkozó Madridban, na azt nem mutatta a kereskedelmi tv, hát persze, hiszen akkor mutatni kellett volna, mennyi keresztény fiatal van még. Ez egy világméretű esemény volt. Viszont azt mutatta a tv, hogy egy ausztrál kisvároskában volt valami pedofilgyanús eset. A kereskedelmi média vadássza ezeket az eseteket, és felfújja, ezzel akar szenzációt kelteni. Igen, előfordul alkalmanként ilyesmi sajnos, viszont ez nagyon durva általánosítás, a média meg nagyon ferdít a képen.
2017. július 17. 15:14 #51
ecsetbettii
ecsetbettii
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.07.17.
Hozzászólás: 61
Csatolások: 0
Azonosító: 265491
Offline offline
Én keresztény ember vagyok, de nekem semmi bajom a melegekkel, szerintem cukik ^^ ( én nem vagyok az, de ami igaz az igaz smileeee.gif )
Szóval igazából nem értem, Lauren miért vette a keresztényeket egy véka alá. Nem mindenki (pl én sem) ítéli el a melegeket, akik keresztények.
2017. július 22. 13:26 #52
Midnight Memories
Midnight Memories
 
Státusz#offline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.14.
Hozzászólás: 973
Csatolások: 224
Azonosító: 213467
Offline offline
Idézet (Lysandranevra @ 2017.07.17. 09:42)
Midnight Memories, ez nem igaz.
Ha kiderül egy ilyen eset, az illetőt azonnal kirúgják az állásából, és mehet a börtönbe. A kereskedelmi média ezerrel ferdít a témán. Igen, sajnos előfordult már ilyen, könyörgöm, de egyáltalán nem több, mint a tanárok esetében. Érdekes pl hogyha nem katolikus pappal kapcsolatban van ilyen botrány, akkor meg sem említik, melyik felekezethez tartozik, hanem mutatnak egy bejátszást egy katolikus templomról. Vagy pl. pár év volt a katolikus világifjúsági találkozó Madridban, na azt nem mutatta a kereskedelmi tv, hát persze, hiszen akkor mutatni kellett volna, mennyi keresztény fiatal van még. Ez egy világméretű esemény volt. Viszont azt mutatta a tv, hogy egy ausztrál kisvároskában volt valami pedofilgyanús eset. A kereskedelmi média vadássza ezeket az eseteket, és felfújja, ezzel akar szenzációt kelteni. Igen, előfordul alkalmanként ilyesmi sajnos, viszont ez nagyon durva általánosítás, a média meg nagyon ferdít a képen.

Persze,hogy ezekre összpontosul, hisz meg kell mutatni az embereknek a szeretett egyházuk valódi arcát smileeee.gif Hihetetlen,hogy a 21. században még mindig találni ennyi vallásfanatistát...
2017. július 24. 20:14 #53
Lysandranevra
Lysandranevra
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.24.
Hozzászólás: 301
Csatolások: 0
Azonosító: 261023
Offline offline
Midnight Memories. Nem azt mondtam, hogy nem fordul elő ilyen, sőt, tudok is ilyen magyarországi faluról, ahol történt ilyen botrány. Viszont a kereskedelmi csatornák rengeteget ferdítenek és csúsztatnak a témával kapcsolatban.

Attól, mert van sajnos pár ilyen rossz pap, az nem azt jelenti, hogy ez k
lenne a kereszténység valódi arca. Ismerek olyan katolikus papot, akiért tűzbe tenném a kezem, mert egyszerűen tényleg egy nagyon rendes, jófej pap.
Igen, hívő vagyok, de nem vagyok fanatikus, bár szívesen leszek a szemedben az. smileeee.gif
Csak válogasd meg, milyen tv csatornákról és hírportálokról szerzed az információt, kérlek. smileeee.gif
2017. július 27. 23:06 #54
Rosier
Rosier
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.25.
Hozzászólás: 453
Csatolások: 0
Azonosító: 265083
Offline offline
Szerintem ilyen általánosan nem lehet egy témáról nyilatkozni, ami egy gyűjtőfogalom. Vallásos vagyok, bár nem igazán gyakorlom, de azzal én is tisztában vagyok, mi ment évszázadokig az egyházban. A pápák pénzért vásárolták meg a bizalmasaikat, törvénytelen gyerekeket rejtegettek a nyilvánosság elől és sokszor szinte az összes pénzét elvették a szegény, ártatlan hívőiknek. Eközben persze az apró falukban az egyszerű papok mindent megtettek az egyházért és tartották az emberekben a hitet.
A nemi hovatartozása meg mindenki saját dolga, én személy szerint nem ítélem el a melegeket, pedig én el sem tudnám képzelni, hogy az legyek. Azért még, mert mi ránk nem igaz egy állítás, az még nem jelenti azt, hogy mem is létezik, vagy, hogy helytelen. Mindenki maga kell, hogy döntsön a boldogságáról, ebbe senki más nem szólhat bele.
2017. július 28. 15:47 #55
- törölt felhasználó -    
Amellett, hogy én sem vagyok oda se a kereszténységért, se más vallásokért, Lauren megint túllőtt a célon. Ez az egy dolog van, amit NAGYON utálok benne: a politizálását. Inkább foglalkozzon azzal amihez ért, mert év elején már sikerült nagyon elvetnie a sulykot, még a saját fanjai is kiakadtak.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok