Starity

Susan Sarandon

Susan Sarandon Susan Sarandon nemzetisége 2211. 205rajongó 13vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 97%
  • stílus: 93%
  • szimpátia: 96%
  • Születési név
  • Susan Abigail Tomalin
  • Születési idő
  • 1946. október 04.
  • Születési hely
  • Jackson Heights, Queens, New York, Amerikai Egyesült Államok
  • Foglalkozás
  • Színésznő, producer, aktivista
  • Családi állapot
  • elvált, 3 gyermek
  • Magasság
  • 170 cm
  • Eredeti hajszín
  • Barna
  • Szemszín
  • Barna
  • Csillagjegy
  • Mérleg
  • Linkek
  • IMDB-adatlap
  • Twitter-oldal
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Catherine Deneuve Jena Malone Julia Roberts Mary-Louise Parker Michelle Pfeiffer Geena Davis Ed Harris Jack Nicholson Kevin Costner Ralph Fiennes Ryan Phillippe Sean Penn Tommy Lee Jones Cher Eva Amurri Jeff Goldblum Tim Robbins Bill Pullman Anthony Edwards Anthony LaPaglia Kieran Culkin James Spader Nick Nolte Lynn Whitfield Scott Wilson

Susan Sarandon életrajza

Korai élete, magánélete

 

Susan Abigail Tomalin 1946. október 4-én, New York City Queens kerületében, Jackson Heights-ban született. Lenora Marie (született Criscione) és Phillip Leslie Tomalin reklámügynök, televíziós producer és egykori éjszakai klubénekes kilenc gyermeke közül ő a legidősebb. Négy fivére van: Phillip Leslie Jr., Terry, Timothy és O'Brian; és négy nővére: Meredith (vagy "Merry"), Bonnie Priscilla, Amanda és Melissa (vagy "Missy"). Édesapja angol, ír és walesi felmenőkkel rendelkezett. Angol ősei a londoni Hackney-ből, walesi ősei pedig Bridgend-ből származtak. Anyai ágon olasz származású, felmenői Toszkána és Szicília régiójából származnak. Édesapja a New York-i WOR-TV-nél dolgozott. 

Négyéves volt, amikor a Tomalin család New York City-ből az újonnan kialakított Stephenville közösségbe költözött, amely a New Jersey állambeli Raritan (ma Edison) Township északi részén található. A gyerekek római katolikus neveltetésben részesültek, ő és lánytestvérei a közeli Metuchen-ben lévő, kizárólag lányokból álló Saint Francis Grammar School-ba jártak, míg fiútestvérei az Edison Township-ben lévő, kizárólag fiúkból álló Saint Matthews Grammar School-ba. Édesanyja tagja, illetve igazgatótanácsi igazgatója volt a Stephenville-i Női Klub-nak és a Terra Tova Garden Club-nak. A család tagja volt a Woodside Swim Club-nak is, egy magán úszó klubnak és parknak Stephenville-ben, ahol Sarandon és testvérei számos úszóversenyt nyertek. Sarandon 1960-ban végzett a Saint Francis Grammar School-ban.

Sarandon az Edison High School-ba járt, egy Edison Township-ben található állami iskolába. 1962-ben, még középiskolás korában csatlakozott egy zenekarhoz és tánccsoporthoz, hogy beteg gyerekeket szórakoztasson egy közeli rehabilitációs kórházban. Középiskolásként a Lady Precious Dream című darab főszerepét játszotta. Végzősként a My Sister Eileen című vígjátékban játszotta a címszereplőt, amiért a helyi újságok is megemlítették. 1964-ben a National Honor Society tagja lett.   

1964 májusában a Tomalin család az újonnan kialakított Chandler Hill közösségbe költözött, Stephenville-től keletre. 1964-ben érettségizett az Edison High School-ban. 1964 és 1968 között az Amerikai Katolikus Egyetemre járt Washington D.C.-ben, ahol dráma szakon szerzett Bachelor of Arts diplomát, és Gilbert V. Hartke drámatanárnál tanult. Az egyetem alatt és közvetlenül utána hajvágásból, takarításból élt, illetve telefonközpontosként is dolgozott. 

 

Susan Tomalin a főiskolán ismerkedett meg diáktársával, a görög-amerikai Chris Sarandon-nal, és a pár 1967. szeptember 16-án összeházasodott. 1979-ben elváltak, de a Sarandon vezetéknevet megtartotta művészneveként. Ezután romantikus viszonya volt Louis Malle rendezővel, David Bowie zenésszel és rövid ideig Sean Penn színésszel. Az 1980-as évek közepén Sarandon Franco Amurri olasz filmrendezővel járt, akitől egy lánya született, Eva Amurri (született 1985. március 15-én), aki szintén színésznő. 2017-ben Sarandon elárulta, hogy viszonya volt Philip Sayer brit színésszel, akiről továbbá elárulta, hogy meleg volt.  

1988-tól kezdve Sarandon együtt élt Tim Robbins színésszel, akivel a Baseball bikák forgatásán ismerkedett meg. Két fiuk van: John "Jack" Henry (született 1989. május 15-én) és Miles Robbins (született 1992. május 4-én). Sarandon, akárcsak Robbins, hitehagyott katolikus, és mindketten liberális politikai nézeteket vallanak. A pár 2009-ben szakított. 

Miután vége lett a Robbins-szal való kapcsolatának, hamarosan új kapcsolatot kezdett Jonathan Bricklin-nel, Malcolm Bricklin fiával. Sarandon és Bricklin segítettek létrehozni egy SPiN nevű ping-pong társalgó láncot. Sarandon társtulajdonosa ennek a New York-i ping-pong klubnak és annak torontói fiókjának, a SPiN Torontónak. 2015-ben szakítottak.  

Sarandon 2022 szeptemberében, The Tonight Show Starring Jimmy Fallon című műsorban biszexuálisnak vallotta magát. Korábban, 2017-ben a Pride Source-nak is azt mondta, hogy a szexualitása "nyitott" és "megragadható", a Divorced Not Dead podcast 2021-es epizódjában pedig azt mondta a randizási érdeklődéséről: "Nem érdekel, hogy férfi vagy nő. Úgy értem, nyitott vagyok minden korosztályra, minden bőrszínre. És ezek számomra, ezek a dolgok csak részletek." 

Tagja az Amerikai Demokratikus Szocialistáknak. 

 

Karrier

1969-ben Sarandon az akkori férjével, Chris Sarandon-nal elment a Joe (1970) című film castingjára. Bár a férfi nem kapott szerepet, ő megkapta a főszerepet, egy elégedetlen tinédzsert alakítva, aki eltűnik a lepukkant alvilágban. 1970 és 1972 között szerepelt A World Apart és a Search for Tomorrow című szappanoperákban, ahol Patrice Kahlman-t, illetve Sarah Fairbanks-et alakította. 1975-ben szerepelt a Rocky Horror Picture Show-ban (The Rocky Horror Picture Show), valamint A nagy Waldo Pepper (The Great Waldo Pepper) női főszerepét is ő játszotta, Robert Redford-dal szemben. Kétszer szerepelt egy Louis Malle általt rendezett filmben, a Csinos kislányban (Pretty Baby; 1978) Hattie-t játszotta, míg az Atlantic City-ben (1980) Sally-t. Ez utóbbi hozta meg Sarandon számára az első Oscar-jelölést. 

Legvitatottabb filmes szereplése Tony Scott Az éhség (The Hunger; 1983) című modern vámpírtörténetében volt, amelyben leszbikus szexjelenetet játszott Catherine Deneuve-vel. 1987-ben Jack Nicholson, Cher és Michelle Pfeiffer mellett szerepelt Az eastwicki boszorkányok (The Witches of Eastwick; 1987) című vígjáték-fantasyben. Sarandon azonban csak akkor vált "közismert névvé", amikor Kevin Costner és Tim Robbins oldalán feltűnt a Baseball bikák (Bull Durham; 1988) című filmben, amely kereskedelmi és kritikai sikert aratott. Roger Ebert a Chicago Sun-Times kritikájában méltatta Sarandon alakítását: "Nem tudom, ki mást vehettek volna fel Annie Savoy, Sarandon karakterének eljátszására, aki szezononként egy játékosnak ígéri a szívét és a testét, de kétlem, hogy a karakter működött volna Sarandon csodálatos alakítása nélkül". 

Sarandon-t az 1990-es években még négyszer jelölték a Legjobb Színésznőnek járó Oscar-díjra: Louise Sawyer szerepéért a Thelma és Louise-ban (Thelma & Louise; 1991), Michaela Odone szerepéért a Lorenzo olaja (Lorenzo's Oil; 1992) című filmben, és Reggie Love szerepéért Az ügyfélben (The Client; 1994). Végül 1995-ben nyert a Ments meg, Uram! (Dead Man Walking) című filmért, amelyben Helen Prejean nővért alakította, aki rendszeresen meglátogat egy halálraítélt gyilkost a halálsoron. Janet Maslin a The New York Times-ban így írt az utóbbi filmben nyújtott alakításáról: "Ms. Sarandon olyan kockázatot vállal, mint amilyet a Lorenzo olajában a makacsul megszállott anya szerepében. Lenyűgözően nyers, és elkerüli, hogy az alakítását a rosszfajta együttérzéssel olcsóbbá tegye. Az ő Helen nővérét taszítja és riasztja ez a férfi, de elhatározza, hogy mindenképpen segít neki. Ettől olyan kérlelhetetlen a film." Sarandon 1994-ben elnyerte a Women in Film Crystal-díjat. Emellett kilenc Golden Globe-jelölést kapott: a Baseball bikák (Bull Durham), A gyönyör rabjai (White Palace), a Thelma és Louise (Thelma & Louise), a Lorenzo olaja (Lorenzo's Oil), a Ments meg, Uram! (Dead Man Walking), az Édesek és mostohák (Stepmom), a Minden jöhet (Igby Goes Down), a Bernard és Doris (Bernard and Doris), illetve a Viszály (Feud: Bette and Joan) című filmekért, limitált sorozatért. 

Sarandon két tucat dokumentumfilmet narrált, amelyek közül sok társadalmi és politikai kérdésekkel foglalkozik. Emellett a PBS dokumentumfilm-sorozatának, az Independent Lens-nek, többször is ő volt a műsorvezetője. 1999-ben és 2000-ben házigazdája és előadója volt a néhai amerikai mitológiaprofesszor, Joseph Campbell Mythos című előadássorozatának. 1999-ben és 2000-ben Sarandon a NYICFF zsűrijének tagjaként is részt vett a helyi New York-i filmfesztiválon, amely a 3 és 18 év közötti gyerekeknek készült filmek vetítésével foglalkozik.

Sarandon szerepet kapott a Komfortos mennyország (The Lovely Bones) című filmben Rachel Weisz oldalán, és lányával, Eva Amurri-val szerepelt A cél szerelmesíti az eszközt... (Middle of Nowhere) című filmben; mindkettő 2007-ben jelent meg. 2010 júniusában Sarandon csatlakozott az HBO The Miraculous Year című pilotjának szereplőgárdájához, mint Patty Atwood, egy Broadway rendező-koreográfus. A sorozat azonban nem került képernyőkre. 2012-ben Sarandon hangoskönyv-előadásában jelent meg Carson McCullers The Member of the Wedding című műve az Audible.com-on. 2012-ben Sarandon hangját adta Dishonored című lopakodós/akciós videojátékban Granny Rags-nek, egy különc és baljós öreg hölgy karakterének. Szerepelt a Végzetes hazugságok (Arbitrage; 2012), A nagy nap (The Big Wedding; 2013), a Tammy (2014) és a The Meddler (2015) című filmekben. 2017-ben Sarandon alakította Bette Davis-t az FX Viszály (Feud) című antológiasorozatának első évadában. 2017-ben a Rossz anyák karácsonyában (A Bad Moms Christmas) - a 2016-os Rossza anyák című film folytatásában - Isis-ként, Carla Dunkler édesanyjaként tűnt fel.

2018-ban csatlakozott a San Diego-i Nemzetközi Filmfesztivál "Social Impact Advisory Board" tanácsadó testületéhez. 2019-ben a Magic for Humans című műsor karácsonyi epizódjának különleges vendégeként volt jelen. 2022 őszén Sarandon a FOX televíziós drámájában, a Monarch-ban játszott, mint Dottie Cantrell Roman. 2023-ban jelent meg a Talán igent mondok (Maybe I Do) című film, melyben Monica-t alakítja. A Marvel's Wastelanders című sorozatban Fekete Özvegy hangját adja.

 

Politikai nézetek, aktivizmus

 

Sarandon ismert arról, hogy aktívan támogatja a progresszív és baloldali politikai ügyeket, kezdve az olyan szervezeteknek való adományozástól, mint az EMILY's List, egészen a MADRE, egy "társadalmi, környezeti és gazdasági igazságosságot" támogató szervezet által támogatott 1983-as nicaraguai delegációban való részvételéig. 1999-ben az UNICEF jószolgálati nagykövetévé nevezték ki. Ebben a minőségében aktívan támogatta a szervezet globális érdekérvényesítő tevékenységét, valamint a kanadai UNICEF-bizottság munkáját. 2006-ban egyike volt annak a nyolc nőnek, akiket kiválasztottak arra, hogy a 2006-os téli olimpiai játékok megnyitó ünnepségén, az olaszországi Torino-ban az olimpiai zászlót vigyék az olimpián. Ugyanebben az évben Sarandon megkapta az Action Against Hunger Humanitarian Award-ot. 2010-ben Sarandon-t kinevezték a FAO jószolgálati nagykövetévé. 2018-ban gyümölcsfákat adományozott a New York City Housing Authority Jamaica Houses nevű lakótelepen, Queens kerületében. 

 

Sarandon és Tim Robbins is korán állást foglalt a 2003-as iraki invázió ellen, Sarandon kijelentette, hogy határozottan ellenzi a háborút, mint megelőző csapást. Az Együtt a Békéért és Igazságosságért koalíció által szponzorált 2003-as tüntetés előtt azt mondta, hogy sok amerikai "nem akarja kockáztatni a saját gyermekeit vagy az iraki gyermekeket". Sarandon az elsők között szerepelt a TrueMajority, a Ben & Jerry's Ice Cream alapítója, Ben Cohen által létrehozott szervezet által szponzorált politikai reklámsorozatban. Cindy Sheehan háborúellenes aktivistával együtt Sarandon részt vett egy 2006-os anyák napi tüntetésen, amelyet a Code Pink szponzorált. 2007 januárjában Robbins-szal és Jane Fonda-val együtt megjelent egy háborúellenes tüntetésen Washington D.C.-ben, ahol az amerikai erők Irakból való kivonását célzó kongresszusi intézkedést támogatták. 

 

1995-ben Sarandon egyike volt a sok hollywoodi színésznek, rendezőnek és írónak, akikkel interjút készítettek a The Celluloid Closet című dokumentumfilmhez, amely azt vizsgálta, hogyan ábrázolták a hollywoodi filmek a homoszexualitást. Sarandon és Robbins megjelent a 2000-es árnyékkongresszuson Los Angeles-ben, hogy a kábítószer-bűnözők indokolatlan büntetéséről beszéljenek. 2004-ben tagja volt a 2004 Racism Watch nevű aktivista csoport tanácsadó bizottságának. 

 

Sarandon a halálbüntetés és a tömeges bebörtönzés megszüntetésének szószólója lett. Csatlakozott az Oklahoma-ban halálraítélt Richard Glossip életének megmentéséért küzdő emberek csapatához. 2015 májusában Sarandon a Represent.com adománygyűjtő platformmal közösen kampányt indított, hogy pólókat áruljon a Deep Run című dokumentumfilm finanszírozására, amely egy szegény észak-karolinai tinédzser történetét mutatja be, aki nemi átalakuláson megy keresztül. 

 

2011. március 12-én Sarandon felszólalt a Wisconsin állambeli Madison-ban egy tömeg előtt, amely Scott Walker kormányzó és a költségvetés-javítási törvénytervezet ellen tiltakozott. 2011. szeptember 27-én Sarandon újságírók és érdeklődők előtt beszélt a New York-i Occupy Wall Street tüntetésen. A náci szó használata XVI. Benedek pápa jellemzésére 2011. október 15-én panaszt váltott ki a római katolikus hatóságok és a Rágalmazásellenes Liga részéről, amely bocsánatkérésre szólította fel Sarandon-t. 2018 júniusában Sarandon elvitte magával Rosa Clemente aktivistát a 75. Golden Globe-díjátadóra, és részt vett egy fegyveres erőszak elleni tüntetésen 2018 júniusában. 

 

2018. június 28-án Sarandont letartóztatták a Women Disobey tüntetések során, 575 másik emberrel együtt, akik a Hart Senate Office Building-nél tüntettek, ahol ülősztrájkot tartottak Donald Trump migránsok elkülönítési politikája ellen. 

 

2021. május 27-én Sarandon twitteren támogatta a palesztin népet, szavai szerint "a Netanjahu apartheid-kormánya ellen küzd", és az izraeli népet, "hogy ők is élvezzék a békét". Támogatását fejezte ki Bella Hadid palesztin-amerikai modellnek, "amiért volt bátorsága szolidaritást vállalni a népe mellett". Egy nyílt levelet is társszerzőként írt alá, amelyben bírálta Izraelt, amiért hat palesztin emberi jogi csoportot terrorszervezetnek bélyegzett, és Desmond Tutut idézte a konfliktusról, aki szerint "az igazi béke végül csak az igazságosságra épülhet". Sarandon volt a Soufra című dokumentumfilm executive producere, amely a libanoni Bejrút-ban, a Bourj el Barajneh palesztin menekülttáborban egy ételkocsi fejlesztéséről szólt. 

 

Írta és fordította: Lil98

1970Joe - Melissa Compton 

1971 - Fleur bleue - Elizabeth Hawkins 

1971 - Owen Marshall, Counselor at Law - Joyce (1 epizód)

1971 - Mortadella - Sally

1970-1971 - A World Apart - Patrice Kahlman (325 epizód)

1972 - Search for Tomorrow - Sarah Fairbanks (1 epizód)

1973 - Calucci's Department - Samantha (1 epizód)

1974 - F. Scott Fitzgerald and 'The Last of the Belles' - Ailie Calhoun 

1973-1974 - The Wide World of Mystery - Dita; Kate (2 epizód)

1972-1974 - Great Performances - Eileen; Patsy Johnson (2 epizód)

1974 - Drága Molly / Lovin' Molly - Sarah

1974 - The Lives of Benjamin Franklin - fiatal Deborah Franklin (1 epizód)

1974 - Szenzáció! / The Front Page - Peggy Grant 

1975 - A nagy Waldo Pepper / The Great Waldo Pepper - Mary Beth

1975 - Rocky Horror Picture Show / The Rocky Horror Picture Show - Janet Weiss; a főhősnő

1976 - Nyári szerelem / Dragonfly - Chloe

1977 - Checkered Flag or Crash - C.C. Wainwright 

1977 - The Last of the Cowboys - Ginny

1977 - The Other Side of Midnight - Catherine Douglas 

1978 - Csinos kislány / Pretty Baby - Hattie

1978 - A cigányok királya / King of the Gypsies - Rose

1979 - Kis híján édenkert / Something Short of Paradise - Madeline Ross 

 

1980 - Atlantic City - Sally

1980 - Loving Couples - Stephanie 

1982 - American Playhouse - Helene Shaw (1 epizód)

1982 - Vihar / Tempest - Aretha Tomalin 

1983 - Az éhség / The Hunger - Sarah Roberts 

1984 - Szexközelben / The Buddy System - Emily

1984 - Faerie Tale Theatre - Szépség (1 epizód)

1984 - Oxbridge Blues - Natalie Carlsen (1 epizód)

1985 - A.D. - Livilla (5 epizód)

1985 - Compromising Positions - Judith Singer 

1985 - Mussolini és én, Galeazzo Ciano / Mussolini and I - Edda Mussolini Ciano (4 epizód)

1986 - Women of Valor - Margaret Ann Jessup ezredes

1987 - Az eastwicki boszorkányok / The Witches of Eastwick - Jane Spofford 

1988 - Baseball bikák / Bull Durham - Annie Savoy 

1988 - Amerikai négyes / Sweet Hearts Dance - Sandra Boon 

1989 - Szorul a hurok / The January Man - Christine Starkey 

1989 - Forrongó évszak / A Dry White Season - Melanie 

 

1990 - A gyönyör rabjai / White Palace - Nora Baker 

1991 - Thelma és Louise / Thelma & Louise - Louise 

1992 - Könnyű altató / Light Sleeper - Ann

1992 - A játékos / The Player - Susan Sarandon 

1992 - Bob Roberts - Tawna Titan 

1992 - Lorenzo olaja / Lorenzo's Oil - Michaela Odone 

1994 - Az ügyfél / The Client - Reggie Love 

1994 - Kisasszonyok / Little Women - Mrs. March 

1994 - Halálhírre várva / Safe Passage - Mag

1994 - School of the Americas Assassins - narrátor

1995 - American Experience - narrátor (1 epizód)

1995 - Ments meg, Uram! / Dead Man Walking - Helen Prejean

1996 - James és az óriásbarack / James and the Giant Peach - Pók (hang)

1998 - Rejtélyes alkony / Twilight - Catherine Ames 

1998 - Illuminata - Celimene 

1998 - Édesek és mostohák / Stepmom - Jackie Harrison 

1999 - Our Friend, Martin - Mrs. Clark (hang)

1999 - Meglepő túszdráma / Earthly Possessions - Charlotte Emory 

1999 - Broadway 39. utca / Cradle Will Rock - Margherita Sarfatti 

1999 - Mindenütt jó / Anywhere But Here - Adele August 

1999 - Goodnight Moon & Other Sleepytime Tales - narrátor

 

2000 - Joe Gould titka / Joe Gould's Secret - Alice Neel 

2000 - A fecsegő tipegők Párizsban / Rugrats in Paris: The Movie - Rugrats II - Coco LaBouche (hang)

2001 - Jóbarátok / Friends - Cecilia Monroe (1 epizód)

2001 - Kutyák és macskák / Cats & Dogs - Ivy (hang)

2002 - Már megint Malcolm / Malcolm in the Middle - Meg (2 epizód)

2002 - Minden jöhet / Igby Goes Down - Mimi

2002 - Örök lányok / The Banger Sisters - Lavinia 

2002 - Holdfényév / Moonlight Mile - Jojo Floss 

2002 - Little Miss Spider - narrátor

2003 - A Dűne gyermekei / Children of Dune - Wensicia Corrino hercegnő (3 epizód)

2003 - Ice Bound - Dr. Jerri Nielsen 

2003 - Freedom: A History of US - Mary Hagidorn; Susan B. Anthony (2 epizód)

2004 - Karácsony / Noel - Rose Collins 

2004 - Diliwood / Jiminy Glick in Lalawood - Susan Sarandon 

2004 - Hölgyválasz / Shall We Dance? - Beverly Clark 

2004 - Alfie - Liz

2005 - The Exonerated - Sunny Jacobs 

2005 - Elizabethtown - Hollie Baylor 

2005 - Románc és cigaretta / Romance & Cigarettes - Kitty Kane 

2005 - Sonnet 22 - narrátor

1995-2006 - A Simpson család / The Simpsons - ballett oktató; Susan Sarandon (2 epizód, hang)

2006 - Veszedelmes vonzerő / Irresistible - Sophie 

2006 - Bernard és Doris / Bernard and Doris - Doris Duke 

2006-2007- Ments meg! / Rescue Me - Alicia Green (6 epizód)

2007 - Elah völgyében / In the Valley of Elah - Joan Deerfield 

2007 - Anyámon a tanárom / Mr. Woodcock - Beverly Farley 

2007 - Érzelmi számtan / Emotional Arithmetic - Melanie Winters 

2007 - Bűbáj / Enchanted - Narissa királynő

2008 - Speed Racer - Totál turbó / Speed Racer - anya

2008 - A cél szerelmesíti az eszközt... / Middle of Nowhere - Rhonda Berry 

2009 - Míg a halál el nem választ / The Greatest - Grace Brewer 

2009 - Vészhelyzet / ER - Nora (1 epizód)

2009 - The Lonely Island Feat. Justin Timberlake: Motherlover - anya

2009 - Leaves of Grass - Daisy 

2009 - A visszavonuló / Solitary Man - Nancy Kalmen 

2009 - Komfortos mennyország / The Lovely Bones - Lynn nagymama

 

2010 - Dr. Halál / You Don't Know Jack - Janet Good 

2010 - Peacock - Fanny Crill 

2010 - Tőzsdecápák: A pénz nem alszik / Wall Street: Money Never Sleeps - Jake édesanyja

2010 - La Mama: An American Nun's Life in a Mexican Prison - narrátor

2011 - Beastie Boys: Fight for Your Right Revisited - anya

2009-2011 - Saturday Night Live - anya (2 epizód)

2011 - The Lonely Island Feat. Lady Gaga & Justin Timberlake: 3-Way (The Golden Rule) - 2:30 AM anya

2011 - Jeff, aki otthon lakik / Jeff, Who Lives at Home - Sharon

2011 - The Miraculous Year - Patty Atwood 

2012 - A robot és Frank / Robot & Frank - Jennifer 

2012 - Végzetes hazugságok / Arbitrage - Ellen Miller 

2011-2012 - A stúdió / 30 Rock - Lynn Onkman (2 epizód)

2012 - The Big C - Joy Kleinman (6 epizód)

2012 - Apa ég! / That's My Boy - Mary McGarricle 

2012 - A hallgatás szabálya / The Company You Keep - Sharon Solarz 

2012 - Felhőatlasz / Cloud Atlas - több karakter

2012 - Dishonored - Granny Rags (videójáték, hang)

2013 - Csapda / Snitch - Joanne Keeghan 

2013 - A nagy nap / The Big Wedding - Bebe 

2013 - Robin Hood végnapjai / The Last of Robin Hood - Florence Aadland 

2013 - Doll és Em / Doll & Em - Susan (1 epizód)

2014 - Ping Pong Summer - Randi Jammer 

2013-2014 - Mike és Molly / Mike & Molly - J.C. Small (2 epizód)

2014 - Tammy - Pearl 

2014 - A hívás / The Calling - Hazel Micallef 

2014 - Tammy: Mindless Chat-O-Rama - Pearl  

2015 - Marilyn Monroe titkos élete / The Secret Life of Marilyn Monroe - Gladys Mortenson (2 epizód)

2015 - April és az ál-világ / Avril et le monde truqué - Chimène (angol szintkronhang)

2015 - 3 Generations - Dolly 

2015 - The Meddler - Marnie 

2015 - Hell and Back - Barb, az angyal (hang)

2015 - The Crossing - házigazda

2016 - Zoolander 2. /  Zoolander 2 - Susan Sarandon

2016 - Spark: A Space Tail - Bananny (hang)

2016 - Mothers and Daughters - Millie 

2016 - Ace the Case - Dottie Wheel 

2016 - My Entire High School Sinking Into the Sea - Lorraine (hang)

2016 - Amerikai fater / American Dad! - Mrs. Jasperterian (1 epizód, hang)

2017 - Viszály / Feud - Bette Davis (8 epizód)

2016-2017 - Skylanders Academy - arany királynő (6 epizód, hang)

2017 - Rossz anyák karácsonya / A Bad Moms Christmas - Isis 

2017 - Jay-Z: Legacy - Stroud 

2018 - The Death & Life of John F. Donovan - Grace Donovan 

2018 - Viper Club - Helen 

2017-2018 - Neo Yokio - Agatha néni; vásárló (7 epizód, hang)

2017-2019 - Ray Donovan - Samantha Winslow (19 epizód)

2019 - Roger Vivier's Jewels to Shoes - dráma tanár

2019 - Szótlan szív / Blackbird - Lily

2019 - VHYes - Tracy Beth 

2019 - Robot Chicken - több karakter (1 epizód, hang)

2019 - The Jesus Rolls - Jean 

2019 - Love - művészettanár

 

2020 - A vakmerő / Fearless - anya (hang)

2021 - Search Party - Lylah (2 epizód)

2021 - Sokk / Jolt - név nélküli nő

2021 - Ride the Eagle - Honey 

2021 - Red Bird Lane - Catherine 

2022 - Marvel Wastelanders: Black Widow - Fekete Özvegy; Helen Black (10 epizód, hang)

2022 - Forty Winks - Connie Montoya 

2022 - Monarch - Dottie Cantrell Roman (4 epizód)

2017-2023 - Rick és Morty / Rick and Morty - Dr. Wong (4 epizód, hang)

2023 - Talán igent mondok / Maybe I Do - Monica 

2022-2023 - Marvel's Wastelanders - Fekete Özvegy (10 epizód, hang)

2023 - Kék Bogár Blue Beetle - Victoria Kord 

2023 - C*A*U*G*H*T - Alaska Adams (6 epizód)

2023 - Krapopolis 

 

202? - The Fabulous Four 

202? - Six Triple Eight 

202? - Slipping Away - Dr. Sylvia Mansfield 

202? - Tunnels - Ruby 

 

Produceri munkásság

 

1977 - The Last of the Cowboys 

1998 - Édesek és mostohák / Stepmom 

2002 - Holdfényév / Moonlight Mile 

2013 - Waiting for Mamu 

2014 - These Storied Streets 

2014 - Silenced 

2015 - Radical Grace 

2015 - Deep Run 

2015 - The Meddler 

2017 - Bombshell: The Hedy Lamarr Story 

2017 - Soufra 

2018 - Survivors Guide to Prison 

2019 - VHYes 

2017-2023 - Viszály / Feud 

202? - Tunnels 


Utolsó frissítés: 2023.10.30. 20:08 Astelia által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace