Starity

Zavar a rossz helyesírás és igénytelen fogalmazás a fórumokon?

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. február 23. 18:17 #41
Macaroth
Macaroth
Hintalózsoké
 
StátuszKripke! Megtaláltam a fúvókádat és meghalsz! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.01.20.
Hozzászólás: 1059
Csatolások: 147
Azonosító: 118038
Offline offline
Idézet(Tinkerbell @ 2010. February 17. - 14:37)
A -csi végû szavak is irritálnak /köszcsi, szercsi, cukcsi...stb...stb.../  Nem hiába, öregszem biggrin.gif  rohog.gif


hát ettõl én is a falra mászok... dry.gif dry.gif
2010. február 23. 18:18 #42
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Engem zavar is meg nem is. Mondjuk, ha valaki véletlenül külön írja a dolgokat, akkor az szerintem még nem gáz. De az ly & j és társaik engem is idegesítenek . Na, meg a szleng.

Az eszek / eszem engem totálisan nem érdekel. Például a környékünkön mi nem azt mondjuk, hogy férfivel, hanem férfival. Ez is ugyanaz a kategória.
2010. február 23. 18:51 #43
- törölt felhasználó -    
Szerintem az eszek iszok alszok és társai k-val és m-mel is elmennek, az már szõrszálhasogatás.. Amúgy én is k-val beszélek, ez van. Én a jó kis szögedi nyelvet bírom, amikor azt máshol is használják, pl a "mög" igekötõtõl mászok a falra biggrin.gif
2010. április 26. 11:53 #44
- törölt felhasználó -    
Hát általában engem is nagyon zavarnak a helyesírási hibák. Viszont ha valaki csak rövidíteni akar, akkor az nem gáz, csak ne kezdjen el az illető "-csi"-vel beszélni! blink.gif
2010. április 26. 12:37 #45
tironman
tironman
HQParadise.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 1908
Csatolások: 774
Azonosító: 5
Offline offline
Ha valaki bekapcsolt Caps Lock-al ír kommentet és a végére 46000 felkiáltójelet és smile-t tesz az rettentően irritáló. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2010. május 08. 10:09 #46
- törölt felhasználó -    
A helyesírási hibák tényleg irritálóak,főleg ha sok van belőle egyszerre. A legzavarobbak között említeném a folyamatos nagybetűvel írást például...semmi értelme,kisbetűvel is megérti az emberXD. Persze,mikor egyszer megemlítettem egy új tagnak,rögtön nekem ugrott...na mindegy. De a legzavaróbb mégis az mikor valaki nem képes jól leírni egy egyértelmű szót...találkoztam már olyannal hogy okostolyás...ly? azért ennél egy kicsit jobban figyelhetnének....XD. Az ilyen apróbb hibák,elírások még nem zavarnak,mindenki hibázik. De az ilyen egyértelmű szavak azért...
2010. július 27. 19:28 #47
kloé
kloé
új tag
 
Státuszolyan finom rózsaillata lett a hajamnak.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.29.
Hozzászólás: 23
Csatolások: 2
Azonosító: 130224
Offline offline
nem csak a fórumokon. a kisebb hibákkal nincs gond, senki sem ír tökéletesen, valamilyen apróbb helyesírási hiba bármikor becsúszhat. de mikor már ránézésre látszik, hogy van benne vagy tíz-húsz, azt azért nem olvassa el szívesen az ember - legalábbis számomra zavaró. úgy gondolom, hogy senki nem siet sehova, mielőtt elküldi, amit ír, nyugodtan átfuthatná a szemével, hogy helyes-e vagy sem, mert olyan orbitális hibák, amik gyakran előfordulnak, simán feltűnnének az illetőnek is, ha venné a fáradtságot.
általában nem szoktam szólni érte, egyetlen egyszer fordult elő, mikor beszéltem egy fiúval, és egy szót nem bírt helyesen leírni. =) a végén már annyira idegesített, hogy kijavítom és azért is úgy írja, hogy keményen beszóltam neki, és letiltott. annyi baj legyen. =)
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2010. július 27. 20:44 #48
Viktoriiaa
Viktoriiaa
obsessed with FOB and P!ATD ♥
 
StátuszWhen you say you love me, know I love you more... ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.02.22.
Hozzászólás: 1122
Csatolások: 1946
Azonosító: 88094
Offline offline
Kifejezetten irritál. A legidegesítőbb a muszály. Nem tudom, miért nem lehet megjegyezni, hogy az muszáJ. Az is nagyon zavaró, amikor betűket hagynak ki a szóból, ilyen például az ien (ILYEN), oan (OLYAN), stb. Ezektől a falra tudnék mászni. A légyszi' pedig NEM létszi, vagy lécci.
3 felhasználónak tetszik: ventura, El Mexicano, cocoselly
2010. július 27. 21:18 #49
- törölt felhasználó -    
Idézet (Viktoriiaa @ 2010.07.27. 20:44)
Kifejezetten irritál. A legidegesítőbb a muszály. Nem tudom, miért nem lehet megjegyezni, hogy az muszáJ. Az is nagyon zavaró, amikor betűket hagynak ki a szóból, ilyen például az ien (ILYEN), oan (OLYAN), stb. Ezektől a falra tudnék mászni. A légyszi' pedig NEM létszi, vagy lécci.

a muszálytól én is hatalmas nagy agyf*szt tudok kapni blink.gif meg a csi meg ww meg a h (erre régen én is rá voltam szokva blush.gif )
1 felhasználónak tetszik: El Mexicano
2010. július 27. 21:34 #50
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
A szleng nem zavar (1-2), kivéve ha csak úgy tud kommunikálni az illető. A legtöbb helyesírási hiba szerintem is zavaró. Legutóbbi szösszenet valakitől: "kijez" omg.gif

Ilyenkor sajnálom a nyelvtan tanárokat. Hogy tudják megtanítani a fiataloknak a helyesírást? Mert itt aztán látható, hogy nem zavartatják magukat. Minden értelemben. mellow.gif
2010. július 27. 21:39 #51
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2010.07.27. 21:34)
A szleng nem zavar (1-2), kivéve ha csak úgy tud kommunikálni az illető. A legtöbb helyesírási hiba szerintem is zavaró. Legutóbbi szösszenet valakitől: "kijez" omg.gif 
Ilyenkor sajnálom a nyelvtan tanárokat. Hogy tudják megtanítani a fiataloknak a helyesírást? Mert itt aztán látható, hogy nem zavartatják magukat. Minden értelemben.  mellow.gif


Van egy olyan érzésem, hogy ez már nem (csak) a fiatalok hibája, hanem éppen az oktatással van a probléma. Azzal, hogy ezek a fiatalok, akik ilyen hibákat vétnek, ötösek helyesírásból. És nem tudják, mikor kell egybeírni az igekötőt az igével és mikor külön. A probléma sajnos az oktatás színvonalával van, nem lepődnék meg azon, ismervén a mai, főiskoláról frissen kikerült tanárokat. Nekem is van egy nyelvtanár ismerősöm, nem elég, hogy azon a nyelven nem tud rendesen, amelyet tanít, de még magyarul helyesen írni sem. Szóval én ebben látom a problémát.
2010. július 27. 21:46 #52
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Én egy iskolában dolgozom, és a kolléganő(i)m gyakran panaszkodnak, hogy egyszerűen lehetetlen haladni az anyaggal, mert lassú felfogásúak a gyerekek, meg tele van felesleges dolgokkal is a tananyag, ami csak elveszi az időt. Viszont ez az újfajta kompetenciás dolog sem jó, mert ez meg már béka segge alatti követelmény. sad.gif
Magam is tapasztaltam 10-12 éves gyerekek körében, amikor órát tartottam nekik, hogy mennyire nagy problémát okoz számukra a sima ABC (!) is. Nincsenek tisztában alapfogalmakkal (például nem tudják elmondani, hogy a könyv első borítóján a könyv szerzője, címe szerepel, meg ilyenek)... Persze vannak kivételek - szerencsére - de nem ez a jellemző sajnos.
Ami pedig a felsőoktatásból jelenleg kikerülő pedagógusokat illeti, teljesen egyetértek. A párom közel 10 évig tanított többek között pedagógiai karon, és sík hülye a legtöbb, de a végén persze mégis megkapják a diplomát...
Meg kiderülnek olyan dolgok később, hogy például olyanok végzik el a szakot és kerülnek állásba, akik korábban semmilyen szűrőn nem vettek részt, és pl. utálják a gyerekeket, vagy pl. látványosan viszolyognak a kisebbségből származó apróságoktól és volt, aki kijelentette valami gyakorlat kapcsán, hogy Ő oda bizony nem megy, mert... blink.gif
Az ilyeneknek nem hogy diplomát adni nem kellene, de fel sem kéne őket venni ilyen szakra... Agyrém... mad.gif

Idézet (El Mexicano @ 2010.07.27. 21:39)
Van egy olyan érzésem, hogy ez már nem (csak) a fiatalok hibája, hanem éppen az oktatással van a probléma. Azzal, hogy ezek a fiatalok, akik ilyen hibákat vétnek, ötösek helyesírásból. És nem tudják, mikor kell egybeírni az igekötőt az igével és mikor külön. A probléma sajnos az oktatás színvonalával van, nem lepődnék meg azon, ismervén a mai, főiskoláról frissen kikerült tanárokat. Nekem is van egy nyelvtanár ismerősöm, nem elég, hogy azon a nyelven nem tud rendesen, amelyet tanít, de még magyarul helyesen írni sem. Szóval én ebben látom a problémát.
2010. július 30. 19:54 #53
Qiny
Qiny
 
StátuszMosolyogj a világra és a világ visszamosolyog rád....vagy hülyének néz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.27.
Hozzászólás: 902
Csatolások: 338
Azonosító: 125906
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.07.27. 21:46)
Én egy iskolában dolgozom, és a kolléganő(i)m gyakran panaszkodnak, hogy egyszerűen lehetetlen haladni az anyaggal, mert lassú felfogásúak a gyerekek, meg tele van felesleges dolgokkal is a tananyag, ami csak elveszi az időt. Viszont ez az újfajta kompetenciás dolog sem jó, mert ez meg már béka segge alatti követelmény. sad.gif
Magam is tapasztaltam 10-12 éves gyerekek körében, amikor órát tartottam nekik, hogy mennyire nagy problémát okoz számukra a sima ABC (!) is. Nincsenek tisztában alapfogalmakkal (például nem tudják elmondani, hogy a könyv első borítóján a könyv szerzője, címe szerepel, meg ilyenek)... Persze vannak kivételek - szerencsére - de nem ez a jellemző sajnos.
Ami pedig a felsőoktatásból jelenleg kikerülő pedagógusokat illeti, teljesen egyetértek. A párom közel 10 évig tanított többek között pedagógiai karon, és sík hülye a legtöbb, de a végén persze mégis megkapják a diplomát...
Meg kiderülnek olyan dolgok később, hogy például olyanok végzik el a szakot és kerülnek állásba, akik korábban semmilyen szűrőn nem vettek részt, és pl. utálják a gyerekeket, vagy pl. látványosan viszolyognak a kisebbségből származó apróságoktól és volt, aki kijelentette valami gyakorlat kapcsán, hogy Ő oda bizony nem megy, mert...  blink.gif
Az ilyeneknek nem hogy diplomát adni nem kellene, de fel sem kéne őket venni ilyen szakra... Agyrém...  mad.gif


Lássuk be, hogy nem is nagyon izgatja őket a helyesírás. Annyira le akarják írni, ami az eszük bejutott, hogy nem is figyelnek arra, hogy hova ütnek. Oké. Az ember feje nem káptalan. Mindenki vét hibákat, még az is, aki általában figyel, arra, hogy mit ír. Ötlet: A legtöbb számítógépben van hibajelző; kapcsoljátok be.
2010. július 30. 19:57 #54
Cheryl Cole fan
Cheryl Cole fan
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.15.
Hozzászólás: 1128
Csatolások: 522
Azonosító: 129312
Offline offline
persze, hogy zavar szar olyan szöveget olvasni ahol a vesszők nem a helyükön vannak és kimarad egy-két szóköz dry.gif mellow.gif
2010. július 31. 13:44 #55
Evie
Evie
visszatérő vendég
 
StátuszA magány újra mellém dől, cigifüst száll az erkélyről
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.29.
Hozzászólás: 359
Csatolások: 39
Azonosító: 132189
Offline offline
Sajnos igen, nagyon is.De ezen ellen nem tudunk mit tenni :) Ha nekik így jó, akkor így.
2010. július 31. 13:45 #56
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
El sem tudom mondani, mennyire... dry.gif
2010. július 31. 13:49 #57
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.07.27. 21:46)
Én egy iskolában dolgozom, és a kolléganő(i)m gyakran panaszkodnak, hogy egyszerűen lehetetlen haladni az anyaggal, mert lassú felfogásúak a gyerekek, meg tele van felesleges dolgokkal is a tananyag, ami csak elveszi az időt. Viszont ez az újfajta kompetenciás dolog sem jó, mert ez meg már béka segge alatti követelmény. sad.gif
Magam is tapasztaltam 10-12 éves gyerekek körében, amikor órát tartottam nekik, hogy mennyire nagy problémát okoz számukra a sima ABC (!) is. Nincsenek tisztában alapfogalmakkal (például nem tudják elmondani, hogy a könyv első borítóján a könyv szerzője, címe szerepel, meg ilyenek)... Persze vannak kivételek - szerencsére - de nem ez a jellemző sajnos.
Ami pedig a felsőoktatásból jelenleg kikerülő pedagógusokat illeti, teljesen egyetértek. A párom közel 10 évig tanított többek között pedagógiai karon, és sík hülye a legtöbb, de a végén persze mégis megkapják a diplomát...
Meg kiderülnek olyan dolgok később, hogy például olyanok végzik el a szakot és kerülnek állásba, akik korábban semmilyen szűrőn nem vettek részt, és pl. utálják a gyerekeket, vagy pl. látványosan viszolyognak a kisebbségből származó apróságoktól és volt, aki kijelentette valami gyakorlat kapcsán, hogy Ő oda bizony nem megy, mert...  blink.gif
Az ilyeneknek nem hogy diplomát adni nem kellene, de fel sem kéne őket venni ilyen szakra... Agyrém...  mad.gif

Ez azért van, mert manapság senki sem akar tanár lenni, így arra a szakra azokat veszik fel, akik máshova nem jutottak be. Épp ezért van manapság annyi nem tanárnak való fiatal "tanár", mert van diplomája, hát akkor dolgozik is vele, ha végigszenvedte azt az x évet pardon.gif
2 felhasználónak tetszik: El Mexicano, Mia
2010. július 31. 13:50 #58
- törölt felhasználó -    
Igen,zavar. Szerintem nem lehet olyan nehéz valamit rendesen leírni. Ha az ember valamiben nem biztos ott van a helyesírási szótár vagy esetleg a szülei. És szerintem az ékezetek kirakása sem lehet nagy luxus. Persze ha valaki csak félrenyomja az más,az mindenkivel előfordul de könyörgöm mielőtt valahova írunk valamit,nézzük már át a mondatot mielőtt elküldjük dry.gif
2010. július 31. 13:50 #59
- törölt felhasználó -    
Igen, de én se írok mindig helyesen pardon.gif szerintem
2010. július 31. 13:58 #60
- törölt felhasználó -    
Nagyon. unsure.gif Elismerem, néha én is elírok valamit, de az nagyon bántja a szememet, ha valaki képtelen helyesen írni. unsure.gif
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!