Starity

Zavar a rossz helyesírás és igénytelen fogalmazás a fórumokon?

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. augusztus 27. 17:36 #81
Boroo
Boroo
Falat ™

StátuszHoney, this is not a wonderland. you're drunk.
  Csoport: Tag
Hozzászólás: 910
Csatolások: 14
Azonosító: 125871
engem nem nagyon zavarnak az ilyenek... smileeee.gif
2010. augusztus 27. 17:41 #82
- törölt felhasználó -    
Engem a kisbetűvel kezdett mondatok nem zavarnak, de ha valaki minden második szót rövidít (pl. "vok" stb.), attól a falra tudok mászni. Nekem mániám a helyesírás, soha nem rövidítek, max sms-ben. Nem értem, miért olyan nehéz erre odafigyelni. Sokkal igényesebben néz ki, ha valaki nagybetűkkel ír és odafigyel az apróságokra is.
5 felhasználónak tetszik: Encsy19, Qiny, Fuller, ancsa13, Szandi0820
2010. augusztus 27. 17:41 #83
- törölt felhasználó -    
Engem igazából az zavar, ha egy hosszabb hozzászólást leírnak mindenféle írásjel nélkül és ki nem lehet bogarászni, hogy mire gondol az illető. dry.gif
És az is zavar kicsit, amikor nyelvtanilag nem helyesen írnak le egy szót.
Azt már észre sem veszem, ha valaki kis betűvel kezd mondatot. Én is néha úgy írom, megszokásból.
De iszonyatosan zavar a szavak végén a 'h', amit odaírnak, ha kell, ha nem és ha 'v' helyett 'w'-t írnak. dry.gif
Nem értem, hogy magyar embernek miért nem lehet magyarul írni. mad.gif
2 felhasználónak tetszik: Dancsy, Fuller
2010. augusztus 27. 17:42 #84
Ency112
Ency112
visszatérő vendég

StátuszNe álmodd az életed, hanem éldd az álmaidat" // ♥PLL♥ Ezra♥//
Hozzászólás: 376
Csatolások: 494
Azonosító: 132131
Idézet (Dancsy @ 2010.08.27. 17:41)
Engem a kisbetűvel kezdett mondatok nem zavarnak, de ha valaki minden második szót rövidít (pl. "vok" stb.), attól a falra tudok mászni. Nekem mániám a helyesírás, soha nem rövidítek, max sms-ben. Nem értem, miért olyan nehéz erre odafigyelni. Sokkal igényesebben néz ki, ha valaki nagybetűkkel ír és odafigyel az apróságokra is.

teljesen egyetértek veled... biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Dancsy
2010. augusztus 27. 17:44 #85
- törölt felhasználó -    
Idézet (Encsy19 @ 2010.08.27. 17:41)
Engem igazából az zavar, ha egy hosszabb hozzászólást leírnak mindenféle írásjel nélkül és ki nem lehet bogarászni, hogy mire gondol az illető. dry.gif

Na még ez az, amit kihagytam. Ettől elkap az agyvérzés, pedig nem egy példát láttam már erre is... dry.gif
2010. augusztus 27. 18:04 #86
- törölt felhasználó -    
Néha engem is zavar, hogy vannak sajnos olyanok, akik egyáltalán nem tudnak helyesen írni. A kisbetüre még azt mondom, hogy oké, de néha csak nézek, hogy vannak itt olyanok is, akik Isten sem tudja hanyasok voltak tavaly évvégén magyar nyelvtanból.
2010. augusztus 27. 19:03 #87
wannascream
wannascream
-
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Idézet (Dancsy @ 2010.08.27. 17:41)

_nevet.gif rohog.gif
2010. augusztus 27. 19:08 #88
- törölt felhasználó -    
a cikkekben jobban zavar...ha valaki ír egy cikket, lehetne annyira igényes, hogy alaposan átnézi és próbálja igényesen megírni:S

a fórumon a szleng nem zavar és én is szinte mindig kisbetűvel írok (kivéve neveket). de az írásjelek elhagyása zavar, mert sokszor alig lehet érteni, h mit akar a másik. viszont attól, h kisbetűvel kezdem a mondatot vagy rövidítek, ugyanúgy lehet érteni, mert egyértlemű. a rossz helyesírás pedig zavar mindenhol. tudom, hogy nagyon sok itt aki még szinte gyerek, de én 12 évesen sem írtam ilyeneket, hogy "pártyán állok" :S
azért ilyen alap nyelvtani dolgokat már 7 éves kora körül el kéne, hogy sajátítson az ember...
2010. augusztus 28. 12:44 #89
- törölt felhasználó -    
Idézet (mermaid girl @ 2010.08.27. 19:08)
a cikkekben jobban zavar...ha valaki ír egy cikket, lehetne annyira igényes, hogy alaposan átnézi és próbálja igényesen megírni:S
a fórumon a szleng nem zavar és én is szinte mindig kisbetűvel írok (kivéve neveket). de az írásjelek elhagyása zavar, mert sokszor alig lehet érteni, h mit akar a másik. viszont attól, h kisbetűvel kezdem a mondatot vagy rövidítek, ugyanúgy lehet érteni, mert egyértlemű. a rossz helyesírás pedig zavar mindenhol. tudom, hogy nagyon sok itt aki még szinte gyerek, de én 12 évesen sem írtam ilyeneket, hogy "pártyán állok" :S
azért ilyen alap nyelvtani dolgokat már 7 éves kora körül el kéne, hogy sajátítson az ember...

A cikkekben még hagyján a helyesírási hibák, de sokszor a mondatoknak sincs értelme a szövegben, amit beküldenek... most is beküldött valaki egy webfordítóval fordított szöveget, semmi értelme nem volt az egésznek...
2010. augusztus 28. 12:47 #90
Vikici
Vikici
Hozzászólás: 2041
Csatolások: 313
Azonosító: 126670
Jójó,a megfogalmazásban nem kellene hibának lennie,de szerintem egy kis helyesírási hiba még elfogatható,mivel már annyi szleng van,hogy követni nem lehet.De azért álljon meg a menet,hogy mindenki helyesírási szótárral üljön le gépezni! reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif
2010. augusztus 28. 12:50 #91
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus

StátuszMár több, mint 16 éve...
  Csoport: Moderátor
Hozzászólás: 12232
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Idézet (El Mexicano @ 2010.08.28. 12:44)
A cikkekben még hagyján a helyesírási hibák, de sokszor a mondatoknak sincs értelme a szövegben, amit beküldenek... most is beküldött valaki egy webfordítóval fordított szöveget, semmi értelme nem volt az egésznek...

Nagy kaland, 10 adatlapból 6 ilyen webfordítós. Ha nincs sok lap, fogom, lefordítom, kíjavítom. Ha olyan az illető, akkor megírom neki, hogy jóváhagyom, ha kijavítja, ha nem akarja, akkor törlöm. Nem kell ezen rágódni.

Viszont a helyesírás kijavítása után a cikkben található adatokat, információkat sem ártana ellenőrízni, a napokban több olyan cikkbe is belefutottam amiben valótlan vagy téves adatok/információk szerepeltek.
2010. augusztus 28. 12:52 #92
- törölt felhasználó -    
Idézet (Vikici @ 2010.08.28. 12:47)
Jójó,a megfogalmazásban nem kellene hibának lennie,de szerintem egy kis helyesírási hiba még elfogatható,mivel már annyi szleng van,hogy követni nem lehet.De azért álljon meg a menet,hogy mindenki helyesírási szótárral üljön le gépezni! reklamalo.gif  reklamalo.gif  reklamalo.gif

Pontosan, aki cikket ír, legyen nála helyesírási szótár. Előttem is itt van, mivel én sem tudok mindent fejből. Egyébként pedig www.magyarhelyesiras.hu – sajnos nincs benne minden, de nagyon hasznos.
Ugyanis egy dologról feledkezik el mindenki: hogy nekünk ki kell javítani az összes hibát a cikkekben, ami sokszor több időnkbe telik, mint annak, aki megírta (jobban mondva összehányta). S ha annyi hiba van benne, akkor nem fogjuk erre az időnket pocsékolni, hanem egyszerűen megy a cikk a kukába. Ezek után érdemes lesz meggondolnotok, hogy vagy betartjátok a helyesírási szabályokat, vagy nem lesznek megjelentetve a cikkeitek. Most lehet engem utálni. tongue.gif

Szerk.: Ezért is írtam meg pár tagnak privátban, még mielőtt elbízná magát, hogy ne gondoljátok, hogy olyan egyszerű cikket írni.
2010. augusztus 28. 12:53 #93
Vikici
Vikici
Hozzászólás: 2041
Csatolások: 313
Azonosító: 126670
Idézet (El Mexicano @ 2010.08.28. 12:52)
Pontosan, aki cikket ír, legyen nála helyesírási szótár. Előttem is itt van, mivel én sem tudok mindent fejből. Egyébként pedig www.magyarhelyesiras.hu – sajnos nincs benne minden, de nagyon hasznos.
Ugyanis egy dologról feledkezik el mindenki: hogy nekünk ki kell javítani az összes hibát a cikkekben, ami sokszor több időnkbe telik, mint annak, aki megírta (jobban mondva összehányta). S ha annyi hiba van benne, akkor nem fogjuk erre az időnket pocsékolni, hanem egyszerűen megy a cikk a kukába. Ezek után érdemes lesz meggondolnotok, hogy vagy betartjátok a helyesírási szabályokat, vagy nem lesznek megjelentetve a cikkeitek. Most lehet engem utálni. tongue.gif

-Te is modi vagy?
2010. augusztus 28. 12:55 #94
- törölt felhasználó -    
Idézet (Vikici @ 2010.08.28. 12:53)
-Te is modi vagy?

Nem vagyok moderátor, csak hírszerkesztő.
1 felhasználónak tetszik: Vikici
2010. augusztus 28. 12:57 #95
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus

StátuszMár több, mint 16 éve...
  Csoport: Moderátor
Hozzászólás: 12232
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Idézet (El Mexicano @ 2010.08.28. 12:52)

Könnyebb törölni, mint kijavítani, elhiszem - múlik a lelkesedésed. Úgy látszik csak tényleg én vagyok ilyen hülye és lelkiismeretes, hogy ami rossz azt kijavítom az adatlapokon a törlés helyett.

És nyugi, nem ezért fognak utálni.
2010. augusztus 28. 13:08 #96
- törölt felhasználó -    
Idézet (_ToTo_ @ 2010.08.28. 12:57)
Könnyebb törölni, mint kijavítani, elhiszem - múlik a lelkesedésed. Úgy látszik csak tényleg én vagyok ilyen hülye és lelkiismeretes, hogy ami rossz azt kijavítom az adatlapokon a törlés helyett.
És nyugi, nem ezért fognak utálni.

A lelkesedésem nem múlik, csak a beküldött cikkek száma növekszik iszonyatos iramban, a szabadidőm pedig csökken. Eddig azért tudtam olyan lelkesen csinálni, mert szabdságon voltam, ami sajnos lejárt a múlt héten. sad.gif

A munkahelyi gépem pedig egy rakás szerencsétlenség 256 MB memóriával (2003-ban még a legjobb gép volt, csak azóta eltelt 7 év), egyszerűen szenvedés rajta bármit is szerkeszteni az interneten, ráadásul a helyi hálózat is egy akkora szahara, hogy időnként visszadobja az egészet, amikor el akarok menteni valamit. Szóval ennek jegyében nézd a lelkesedésemet. mellow.gif
2010. augusztus 28. 17:11 #97
eva tarko
eva tarko
єxpєc†o pα†ronum™
Hozzászólás: 2151
Csatolások: 7196
Azonosító: 114770
Hat engemet nem annyira,mert en nallam is van hogy nem figyelek oda meg hogy nem birok ekezettel irni(de ez nem az en hibam)de szajnalom. sad.gif De amikor nem figyelek oda akkor mindjart szerkesztem mellow.gif es azt szeretnem tanacsolni azoknak akik olyanok mint en smileeee.gif
2010. augusztus 28. 17:16 #98
eszter03
eszter03
visszatérő vendég

Státusz"Hαppinєss-Lovєє *.*
Hozzászólás: 381
Csatolások: 8
Azonosító: 134011
hát... nem végülis !! senkisem tökéletes.smileeee.gif csak eltudjam azért olvasni!! meg hát.. nem csak másnál nálam is előfordul!! biggrin.gif
2010. augusztus 28. 17:17 #99
- törölt felhasználó -    
Idézet (wannascream @ 2010.08.27. 19:03)
_nevet.gif  rohog.gif

Bocsi, de mi ilyen nevetséges?
2010. augusztus 28. 20:16 #100
wannascream
wannascream
-
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Idézet (Dancsy @ 2010.08.28. 17:17)
Bocsi, de mi ilyen nevetséges?

Az, hogy "soha nem rövidítesz, max sms-ben". A max a maximum rövidítése. biggrin.gif
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!