Starity

Zavar a rossz helyesírás és igénytelen fogalmazás a fórumokon?

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. október 30. 06:28 #121
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*

StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Hozzászólás: 6941
Csatolások: 3183
Azonosító: 133484
Idézet (El Mexicano @ 2010.10.29. 23:11)
Engem inkább a primitív magyar felfogás zavar, de most már egyre inkább... az, hogy nem megpróbálunk tenni valamit a színvonal emelése érdekében, hanem belekötünk és leugatjuk azt, aki segíteni akar. Egy hasonlattal élve, mi a magyar hozzáállás?
Ha gödör van az úttesten, nem kijavítjuk, hanem kiteszünk egy kresztáblát, hogy "vigyázat, gödör". Na hát ez sajnos jellemző itt mindenhol...
Most lehet jönni utálni és leugatni ezért is.

Nagyon is igazad van, és ha már itt tartunk, lehet engem is leugatni. biggrin.gif Teljesen egyetértek veled. Mert mit mondunk átlagosan: "ilyen vagyok, akinek nem tetszik, mehet a fenébe". Valahol ez érthető és jogos, de nem minden helyzetben. Nem kell elfogadnom azt, ha valamit nem tudok, nem kell elfogadnom, ha valamiben gyengébb vagyok és megrántanom a vállam, hogy én már ilyen vagyok. Főleg akkor nem, ha jön valaki, hogy: "nézd, így kell, így csináld és akkor jó lesz". Ilyen esetben köszönöm szépen a segítséget és FEJLŐDÖK, TANULOK. Szóval igen, egyszerűbb kitenni a táblát, hogy "Vigyázat gödör", de mennyivel jobb érzés inkább kijavítani. biggrin.gif
2015. április 07. 13:49 #122
Lovatics04
Lovatics04
jake edwards' buddy.

Státuszsick of losing soulmates
  Csoport: Tag
Hozzászólás: 2260
Csatolások: 56
Azonosító: 237163
Engem is zavar.Jó,ha nagyon nincs kedvem helyesen írni,akkor is megpróbálok,de persze emberek vagyunk,hibázhatunk.Említették a muszáj szót.Sokáig én se tudtam megjegyezni,míg végül nyelvtantanárom mondta,hogy ő úgy jegyezte meg,hogy,amikor ezt kellett leírni,azt mondta:A muszájt muszáj j-vel írni.
Az is zavar,hogy 2 millió felkiáltó jelet tesznek,de vesszőt kitenni luxus.Ezen kívül a hangulatjelek túlzott használata(értsd:valaki 234 szívet tesz kedvenc sztárja egyik cikkéhez...)
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. április 07. 13:59 #123
- törölt felhasználó -    
Igen, zavar. A nyelvbotlás nem, mert bárkivel előfordulhat, hogy félreír valamit, ami igazándiból szúrja a szemem, az az, ha valaki helytelenül használja a szóközöket (túl sok, ill. túl kevés helyen) és az írásjeleket (főleg vesszőre gondolok). A súlyos helyesírási hibákról nem is beszélve (összetett szavak különírása, j/ly-felcserélése...). Sokan azzal védekeznek, hogy "nyelvtanórán kell helyesen írni, nem itt", de ezzel nem értek egyet. Ha pl. később önéletrajzot, vagy bármilyen hivatalos dokumentumot kell írnia számítógép segítségével, abban sem javítja ki majd a tévedéseket, mert ütközik az elveivel?
2015. április 07. 14:11 #124
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.07.27. 21:46)
Én egy iskolában dolgozom, és a kolléganő(i)m gyakran panaszkodnak, hogy egyszerűen lehetetlen haladni az anyaggal, mert lassú felfogásúak a gyerekek, meg tele van felesleges dolgokkal is a tananyag, ami csak elveszi az időt. Viszont ez az újfajta kompetenciás dolog sem jó, mert ez meg már béka segge alatti követelmény. sad.gif
Magam is tapasztaltam 10-12 éves gyerekek körében, amikor órát tartottam nekik, hogy mennyire nagy problémát okoz számukra a sima ABC (!) is. Nincsenek tisztában alapfogalmakkal (például nem tudják elmondani, hogy a könyv első borítóján a könyv szerzője, címe szerepel, meg ilyenek)... Persze vannak kivételek - szerencsére - de nem ez a jellemző sajnos.
Ami pedig a felsőoktatásból jelenleg kikerülő pedagógusokat illeti, teljesen egyetértek. A párom közel 10 évig tanított többek között pedagógiai karon, és sík hülye a legtöbb, de a végén persze mégis megkapják a diplomát...
Meg kiderülnek olyan dolgok később, hogy például olyanok végzik el a szakot és kerülnek állásba, akik korábban semmilyen szűrőn nem vettek részt, és pl. utálják a gyerekeket, vagy pl. látványosan viszolyognak a kisebbségből származó apróságoktól és volt, aki kijelentette valami gyakorlat kapcsán, hogy Ő oda bizony nem megy, mert...  blink.gif
Az ilyeneknek nem hogy diplomát adni nem kellene, de fel sem kéne őket venni ilyen szakra... Agyrém...  mad.gif

Ismerős helyzet.Nekem is volt ilyen oktatóm,történetesen az alsós magyartanárom.Konkrétan letojta,a gyerekek hogyan tanulnak meg olvasni,kijelentette;Ő bizony nem szenved velünk.Így történhetett meg az,miszerint heti egy délutáni foglalkozás keretében a matektanárom tanította meg a társaságot olvasni,és az is,hogy hatodik osztályban a legtöbb gyerek még mindig másodikos-harmadikos szinten bújta a könyveket.Nonszensz.Persze a fizetését azért felvette,biztos,ami biztos.A poén az egészben,pedig az,hogy Ő kivételesen nem frissen végzett újonc volt,már akkor is 20 éve tanított.
On:Mostanában a divat szlengtől kapok agyfxt.Imádás van,vok,oszt' csáá...-a legtöbbet lehetőleg ékezet nélkül,mert úgy az igazi és egyébként is;ez még jobban kifejezi az egyén értelmi képességeit.A másik,amivel ki lehet kergetni a világból,a két azonos magánhangzóra végződő nevek,például Kingaa,Zsófii...Nem tudom,belefér-e ebbe a kategóriába az "anyuci,apuci eltart-jelenség",de az sem piskóta.
2015. április 07. 14:46 #125
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™

Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
Hozzászólás: 8440
Csatolások: 181784
Azonosító: 59785
Engem alapjáraton nem zavar, még jókat is röhögök egy-két ilyen szösszeneten, mert hiába vagyok nyelvtannáci, én sem vagyok tökéletes. smileeee.gif Akkor bosszantó a dolog, hogyha valaki úgy osztja a nem létező eszét, hogy közben a központozást hírből sem ismeri, a helyesírásáról meg már ne is beszéljünk... olyankor tud elszállni az agyam. rolleyes.gif Nem vagyok én kínai tolmács, hogy a mondandóját elemezgessem. rohog.gif
Illetve akkor, ha valaki ódákat zeng valakiről/valamiről, akinek/aminek még a nevét sem képes helyesen leírni. Ez kicsit ugyan más témakör, de kapcsolódik. laugh.gif
2015. április 07. 21:48 #126
Konvektor
Konvektor
hálni jár belém az életkedv
Hozzászólás: 1802
Csatolások: 3520
Azonosító: 236767
Gyönyörűségesen felsoroltátok előttem, hogy mitől tudok-tudunk néha megőrülni. rolleyes.gif
Hozzátenném, igénytelen fogalmazás: annyiszor, de annyiszor elhangzik milyen csodálatos a magyar nyelv, de mostanában mindenki áttért arra, hogy nem hogy ki nem fejtené mi baja, odatereget egy smileyt aztán találd ki. Meg amikor tényleg el nem mondaná mi az, hanem csak egy: érted, hát tudod. dry.gif
Fórumon meg a szokásos:
lyajde,,,szereteeeeemmmmnm!!!!xDDDDolanédivok láttaddh?:PPPPPPxD
- de hála istennek, ilyennek egyre ritkábban találkozom meghajolo.gif -
2015. április 08. 12:54 #127
Zsuzsy93
Zsuzsy93

StátuszA clone is never alone.
Hozzászólás: 944
Csatolások: 2
Azonosító: 175845
Engem is zavar, de nem csak a fórumokon... Én se írok tökéletesen, de próbálok.
2015. április 08. 13:01 #128
- törölt felhasználó -    
Engem ezek borzalmasan zavarnak! >.< Én sem írok tökéletesen, de ahogy előttem is kifejtették:próbálok helyesen. Ezek a szlengek még zavarnak, amit sokan használnak: "Rám írt"...
Meg persze ezek is: " eszek, iszok, veszek..." Ezektől, - szó szerint -, kiráz a hideg.
2015. április 08. 13:12 #129
AFCfan
AFCfan

StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Bah... de még mennyire. Nagyon bogaras vagyok rá, és ami itt megy, főleg a cikkeknél... az összeset ásóval ütném agyon, aki olyan hülye egyszerűen, hogy képtelen elolvasni hogy mit írt le... a rövidítésekkel annyira nincs bajom, de a többi... 110.gif
2 felhasználónak tetszik: JBT1, Bátor Ventillátor
2015. április 08. 16:33 #130
Selena Gomez 199
Selena Gomez 199
ari

Státusznot your bae
Hozzászólás: 2003
Csatolások: 9
Azonosító: 168601
Eléggé. Nincs annál kiábrándítóbb amikor valaki nem tud leírni egy mondatot vagy rosszabb esetben egy szót helyesen az anyanyelvén.
Ja meg a másik kedvencem ezek a "cuki" kis rövidítések mint pl: vok,thx,cshőőő,sya,tső stb
Nem hiszem el hogy olyan nehéz lenne helyesen írni és beszélni és megfelelő szókincset használni, magyar az anyanyelvünk könyörgöm. A falat tudom kaparni ha valaki nem képes helyesen írni.
2015. május 01. 21:52 #131
Pocok2001
Pocok2001
freestyler

Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Engem iszonyúan zavar, mondjuk anyám magyartanár, és nekem elég jó a helyesírásom, és elég érzékeny is vagyok rá. Nem is az ilyen kis vesszőhibák vagy elgépelések zavarnap, mer who cares, de amikor valaki nem tudja múlt időbe tenni az igét, az ciki........
2015. november 05. 14:51 #132
- törölt felhasználó -    
Engem minden helyesírási hiba eléggé megvisel. Ha interneten írsz, még könnyű is, hiszen aláhúzza pirossal, na meg ott az online helyesírás-szabályzat..
A legjobban az igekötők körüli hibák (bekell menni- helyesen: be kell menni) és a j vagy ly közti hibák (muszály- helyesen: muszáj) zavar, de az nagyon. A vesszőhibák nem érdekelnek annyira, de azért mégis, tiszteljük már a nyelvünket..
2015. november 14. 23:31 #133
- törölt felhasználó -    
hibától függ, egy hosszú betű tévesztése nem. de a szó ismétlés nagyon... mellow.gif
2015. november 14. 23:37 #134
- törölt felhasználó -    
Engem mindenhol zavar. biggrin.gif Nem tudom megérteni, ha valaki nem diszlexiás, akkor hogy nem képes helyesen írni. És még azt imádom nagyon, ha valaki próbál okosnak tűnni, és túlfogalmazni dolgokat, csak egyszerűen teljesen katasztrofálisan és oda nem illően használja a kifejezéseket.
2015. november 14. 23:41 #135
Vlover13
Vlover13
×Suicide Squad×

Státusz#PLLEndGame
Hozzászólás: 2156
Csatolások: 88
Azonosító: 241895
Nem nagyon biggrin.gif Én is szoktam helytelenül ìrni (egész sokat).Ebben a mai rohanò vilàgban nem ismerek olyan embert aki még nem ìrt volna helytelenül valamit...
2015. december 30. 17:05 #136
- törölt felhasználó -    
Sajnos menthetetlen nyelvtahnartsis vagyok, szóval általában észreveszem őket.. És kicsit zavarnak.
2015. december 31. 01:32 #137
MadHatter
MadHatter
funkycrime

Státuszradiohead makes music for people who have trouble asking for ketchup at kfc
Hozzászólás: 7353
Csatolások: 404
Azonosító: 170079
Általában nem zavar, mert nem az én problémám, ha valaki nem tud helyesen írni. Ameddig értem, hogy az illető mit akart leírni, addig nincs különösebb bajom, meg az én helyesírásom sem tökéletes. Engem inkább az szokott idegesíteni, ha teljesen egybefolyik a mondat, nincs benne nagybetű és nem használnak írásjeleket, mert ilyenkor többszor is el kell olvasnom a szöveget, hogy egyáltalán megtaláljam a mondat végét. blink.gif Vannak emberek, akiknek egyszerűen nincs érzékük ehhez, például az egyik osztálytársam képtelen megjegyezni, hogy hol van hosszú magánhangzó és hol nincs, mert valahogy nem hallja a különbséget, ha azt mondom neki, hogy kór és kor, vagy örült és őrült. Nekem ez fura.

A diszlexia kicsit más tészta, tesóm nagyon szenved miatta évek óta. Hiába gyakorol napi két órát, hiába jár magyartanárhoz, nagyon lassan halad. Tulajdonképpen újra kellett tanulnia írni és olvasni, mindent az alapoktól kellett kezdenie. Szerintem már csak azért sem kell feltétlenül elővenni a "grammar nazi" stílust, mert nem tudhajuk, hogy mi áll a háttérben. Az meg egyenesen nevetséges, ha valaki a nyilvánvaló elgépeléseket is helyesírási hibának tartja. rolleyes.gif

Egyébként sokakat zavar az "eszek, iszok, alszok", de nekem fel sem tűnik az ilyen, sőt az én fülemnek inkább az eszem és az iszom hangzik rosszul, attól függetlenül, hogy az a helyes. Lehet, hogy azért mert vajdasági vagyok, nem tudom. unsure.gif
2015. december 31. 18:45 #138
- törölt felhasználó -    
Engem zavar. Én sem vagyok egy nagy helyesíró, főleg úgy, hogy az oldalon 95%-ban telefonról vagyok fent, de kifejezetten zavarnak az ilyenek. Én még azt mondom, hogy inkább gépelje el az adott betűt, mert ez bárkivel előfordulhat, de az alapvető helyesírási szabályokat illene tudni. Gondolok itt a mondatok nagy kezdőbetűvel való használatára, a nevek nagybetűvel való írására, azt a fránya muszáj szót nem ly-nal való írására, a mondatvégi jelek használatára, a nem kilométeres kérdőjelek és felkiáltójelek használatára, stb. Persze, az ilyeneket nem várhatjuk el a fórumozóktól, akik évről évre egyre fiatalabbak, jelenleg úgy 10-11 évesek, és még nem tudják megfelelően használni a hozzászólás funkciót és a számítógépet és teljesen érthetetlen a fogalmazásuk /tisztelet a kivételnek/.
2015. december 31. 18:48 #139
- törölt felhasználó -    
Utálom, amikor a 11-12 évesek, vagy még annál is fiatalabbak feljönnek az oldalra, és nem elég, hogy nem tudják helyesen használni a fórumot, és felbontják a rendet, még a helyesírásuk is siralmas.
Hogy engedhetik őket géphez a szüleik?
2015. december 31. 19:14 #140
virgi09
virgi09
i'm a sinner bitch

StátuszAz "izé" olyan mint a Raffaello...többet mond minden szónál.
Hozzászólás: 2097
Csatolások: 10
Azonosító: 240469
Engem is (mint az előbbi hozzászólókat) az zavar mikor ilyen rövidítéseket használnak mint pl.:komcsi,vok,menci...
ja meg akkor arról ne is beszéljünk mikor 2 i-vel írják:mencii
De visszatérve a helyesírásra engem is az zavar ha a j-ly-nal nincsenek tisztába-a vesszőket én se mindig teszem ki, pedig tudom hogy ki kellene.
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!