Starity

Javaslat a felesleges topikok ellen

28 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2010. április 10. 23:09 #41
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Idézet (Dream7 @ 2010.04.10. 23:06)
ugyan már kicsit elragadott a hév  _nevet.gif  rohog.gif


Kicsit... rolleyes.gif
2010. április 10. 23:10 #42
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.04.10. 23:01)
Na de most őszintén, szerinted tudja itt bárki bárkiről is, hogy kicsoda, azon kívül, hogy lát egy felhasználónevet és az írásait? Ha a valódi személyes ismeretségről lenne szó, akkor szerintem nem sokunknak lennének barátai. wink.gif

Nem arra gondolok, hogy mindenkinek mindenkit kell ismernie, hanem arról, hogy például én azokat jelöltem barátnak akik szimpatikusak ÉS beszéltem már velük legalább egyszer-kétszer egy-egy topicban. Én úgy értem az ismeretleneknek való jelölgetést, hogy életemben nem láttam akár, hogy egy képet feltöltött volna, nem is szóltunk semmihez egy topicon belül, teljesen másokat szeret mint én, van körülbelül 5 hozzászólása, abból is három olyan, hogy se vessző, se pont, se semmi.
2010. április 10. 23:22 #43
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.04.10. 22:02)
Erre is lehetne egy olyan megoldás, hogy pl. a vélemény legalább 40 karakter legyen, ez alatt nem lehetne elküldeni, s így megelőzhetőek lennének az olyan "vélemények", hogy "......", ":)))", "szeretem" stb. Freeze?

Időközben már fel lett emelve 50-re... beer.gif
2010. április 10. 23:23 #44
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Nem lehetne azt megoldani, hogy az új tagok kapjanak egy körüzenetet benne a szabályokkal? Így talán elolvasnák. blush.gif
Előfordul olyan eset, hogy egy új tagra szépen rászól egy régebbi tag mondjuk felesleges téma nyitogatásról, vagy éppen segíteni akarnak nekik, ők erre meg megsértődnek, beszólnak, stb... Olvastam már ilyen hozzászólást. mellow.gif

Én nem sok LQ/MQ képet tettem fel, de ha feltöltöttem, külön hozzászólásba tettem, és feltüntettem, hogy ki mire számítson.
Egyébként lehet, hogy hülye kérdés, de méretben mi a különbség LQ és MQ kép között? blush.gif pardon.gif
2010. április 10. 23:31 #45
- törölt felhasználó -    
Idézet (Freeze @ 2010.04.10. 23:22)
Időközben már fel lett emelve 50-re... beer.gif


Naccerű. beer.gif
2010. április 10. 23:39 #46
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.04.10. 23:01)
Na de most őszintén, szerinted tudja itt bárki bárkiről is, hogy kicsoda, azon kívül, hogy lát egy felhasználónevet és az írásait? Ha a valódi személyes ismeretségről lenne szó, akkor szerintem nem sokunknak lennének barátai. wink.gif

Hidd el, hogy lennének. Nagyon sokan vannak a fórumon, akik személyesen is ismerik egymást. De ha még élőben nem is találkoztak, msnen napi-heti szinten is lehet tartani a kapcsolatot és egyéb közösségi oldalon is. Lényeg, hogy személy szerint tudod, hogy kicsoda, tudod mi történik vele, belelátsz az életébe és ha nem a világ másik végén lakna, akkor mehetnél vele esténként sörözni is.

Direkt nem ismerősnek jelölés van. Azért van barátnak jelölés mert ez inkább szól haverkodásról, mint személyes ismeretségekről. Akivel néha váltasz egy privit, már lehet a fórumos barátod, attól függetlenül, hogy nem tudod név szerint, hogy kiről van szó. De ebből kialakulhat személyes ismeretség, barátság, szerelem, akármi.... ez már egy másik téma. smileeee.gif

A mai interneten az anonimitás már nagyon megszűnőben van, évekkel ezelőtt, amikor még se iwiw se facebook nem volt, nagyon gyakran lehetett beszélgetni olyan emberekkel, akikről csak annyit tudtál, amennyit msnen vagy a fórumon elmondott. Nagyon sok visszaélés is volt ezzel kapcsolatban. Ma már nem beszélek olyannal msnen, akiről ne láttam volna egy iwiw/facebook adatlapot, legalább egy képpel. Innentől viszont már személyes jellege lesz az egésznek.
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2010. április 10. 23:43 #47
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.04.10. 23:23)
Nem lehetne azt megoldani, hogy az új tagok kapjanak egy körüzenetet benne a szabályokkal? Így talán elolvasnák.  blush.gif 
Előfordul olyan eset, hogy egy új tagra szépen rászól egy régebbi tag mondjuk felesleges téma nyitogatásról, vagy éppen segíteni akarnak nekik, ők erre meg megsértődnek, beszólnak, stb... Olvastam már ilyen hozzászólást.  mellow.gif 
Én nem sok LQ/MQ képet tettem fel, de ha feltöltöttem, külön hozzászólásba tettem, és feltüntettem, hogy ki mire számítson. 
Egyébként lehet, hogy hülye kérdés, de méretben mi a különbség LQ és MQ kép között?  blush.gif pardon.gif

Nem olvassák el. A cikkekhez pirossal írtam ki, a szabályokat, ennek ellenére tömegével küldik be a másolt vagy két éves híreket. omg.gif

Szerintem nincs erre pontos méret meghatározás. Számokkal nem lehet kifejezni.
LQ = Low Quality = Szar minőség... ránézel és látod hogy rossz a kép minősége.
MQ = Medium Quality = Közepes minőség... Nem túl nagy felbontású, de jó minőségű kép.
HQ = High Quality = Jó minőség... Látod hogy baromi jó minőség.
2010. április 10. 23:46 #48
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Freeze @ 2010.04.10. 23:43)

LQ = Low Quality = Szar minőség... ránézel és látod hogy rossz a kép minősége.
MQ = Medium Quality = Közepes minőség... Nem túl nagy felbontású, de jó minőségű kép.
HQ = High Quality = Jó minőség... Látod hogy baromi jó minőség.


Hú, hát én azt hittem ez mérettől függ... felraktam néhány képet a filmes topicba (sorozatokhoz), kicsik, de jó minőségűek és azt írtam oda, hogy LQ... ez most nagy baj? vagy linkeljem be a modis topicba és valaki átírja őket? smileeee.gif
2010. április 10. 23:48 #49
RachelWillows
RachelWillows
Meme Ma'am™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.24.
Hozzászólás: 1500
Csatolások: 18304
Azonosító: 37583
Offline offline
Egyébként a véleményezésnél nem lehetne valami olyasmi, hogy az adatlap szerkesztője döntse le, hogy mehet-e a vélemény, vagy sem? Így nem lenne plusz munka a moderátoroknak..
blush.gif
2010. április 10. 23:50 #50
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Christo @ 2010.04.10. 23:46)
Hú, hát én azt hittem ez mérettől függ... felraktam néhány képet a filmes topicba (sorozatokhoz), kicsik, de jó minőségűek és azt írtam oda, hogy LQ... ez most nagy baj? vagy linkeljem be a modis topicba és valaki átírja őket? smileeee.gif

Mérettől függ elsősorban, de nagy kép is lehet szemcsés, zajos, ezért írtam, hogy nem lehet meghúzni a határvonalat.
2010. április 10. 23:52 #51
Nikaaa
Nikaaa
team free will
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.09.
Hozzászólás: 1942
Csatolások: 2268
Azonosító: 124647
Offline offline
Idézet (prézli @ 2010.04.10. 14:15)
Azért hoztam létre ezt a topikot, mert már elegem van a felesleges témákból, a kisfelbontású képekből és a tagged fotókból, amiket az alig egyhetes tagok raknak fel, az meg más tészta, hogy egyben rossz témába, a szabályok betartása nélkül  mellow.gif
Nem tudom, nem lehet úgy megoldani a helyzetet, hogy hozzászólások számához/regisztrációhoz kötni a képfeltöltést és témanyitást? 
A moderátoroknak is plusz meló, hogy mindennapra van valami adag, amit helyre kell állítani vagy törölni (stb.)
Ez csak egy javaslat, ha másnak vannak ötletei, az itt ossza meg  beer.gif 
Köszönöm!

Megértelek!Igaz még nem vagyok régen itt,de nagyon idegesítőek azok amiket felsoroltál!Valamit csinálni kéne ellenük,de hát most túl fáradt vagyok törni a buksimat,de ha majd lesz vmi ötletem írok smileeee.gif
2010. április 11. 00:00 #52
- törölt felhasználó -    
Felesleges topik nyitás a fórum indulása óta van, jaj nem, bocsi, akkor még nem volt tele ennyi okoskával. Idegesítő és a falra tudok mászni tőle, de sajna vannak olyanok, akik csak bele, durr, had szóljon, fittyet hánynak a leírásokra. Nem tagadom, eleinte én is ilyen voltam annak idején, jó egy hónap kellett, mire kiismertem magam a fórumon, ezért nem is kötök bele az ilyenekbe, de ez a mai felfedezés sokkolt. Egy 10 éves kislányt találtam itt. ohmy.gif Sokkot kaptam. De itt inkább abba is hagyom, mert a végén 1 éves tiltás kapok. Én nem ítélkezem. wink.gif
2010. április 11. 00:01 #53
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Freeze @ 2010.04.10. 23:50)
Mérettől függ elsősorban, de nagy kép is lehet szemcsés, zajos, ezért írtam, hogy nem lehet meghúzni a határvonalat.


Jah, értem. smileeee.gif
2010. április 11. 00:58 #54
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Freeze @ 2010.04.10. 23:43)
Nem olvassák el. A cikkekhez pirossal írtam ki, a szabályokat, ennek ellenére tömegével küldik be a másolt vagy két éves híreket. omg.gif
Szerintem nincs erre pontos méret meghatározás. Számokkal nem lehet kifejezni.
LQ = Low Quality = Szar minőség... ránézel és látod hogy rossz a kép minősége.
MQ = Medium Quality = Közepes minőség... Nem túl nagy felbontású, de jó minőségű kép.
HQ = High Quality = Jó minőség... Látod hogy baromi jó minőség.

Azt se? mellow.gif Jaj.
Cikkekről annyit, hogy rengeteg hírportál van, akár hazai, akár külföldi. Több oldalról is össze lehet hozni egy értelmes cikket - nem bemásolva. Gugli a barátunk. biggrin.gif
Csak utána kéne nézni. Akárcsak az adatlapok szerkesztésénél. Na de ez más téma. cool.gif
A közepes mérettel pedig úgy vagyok, hogy még nem nagyon merek feltölteni. Nem igazán tudom mi lesz a végleges szabály, addig nem akarok ugrálni. Vagy nektek több munkát adni. blush.gif Maradok a jól bevált HQ képek feltöltésénél.

A választ pedig köszönöm. beer.gif
2010. április 11. 01:06 #55
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Nekem kezd úgy tűnni, hogy kettéválóban van a fórum. Van aki "rendeltetésszerűen", kép fel-, és letöltésre használja, illetve vannak azok, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy mi zajlik itt, de vannak tvájlájt sztárok szóval mindenki a barátjuk. Kissé zavar, de pár módosítás után én boldog leszek.
2010. április 11. 09:37 #56
- törölt felhasználó -    
Szerintem lehetne korhatárhoz kötni a fórumot és a szükséges hozzászólások számát megemelni, akkor talán nem lenne ennyi "fölös" dolog. Bár igaz, valaki írta előttem, hogy akkor átírnák a születési évüket. dry.gif Nem tudom ezen kívül még mit lehetne tenni... mellow.gif
2010. április 11. 09:38 #57
- törölt felhasználó -    
Privát, meghívásos rendszer, valaki?
2010. április 11. 09:43 #58
dreamgirl
dreamgirl
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.10.10.
Hozzászólás: 260
Csatolások: 54
Azonosító: 18804
Offline offline
Idézet (inspiredboy @ 2010.04.11. 09:38)
Privát, meghívásos rendszer, valaki?


Én abszolút támogatom! Pont emiatt értelmesebb az iwiw is a myvipnél, mert nem rakják föl magukat egyesek x ezerszer és mivel "idősebb" társadalom is van rajta, nem irkálnak a taknyosok mindenféle hülyeséget biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2010. április 11. 09:48 #59
- törölt felhasználó -    
Idézet (inspiredboy @ 2010.04.11. 09:38)
Privát, meghívásos rendszer, valaki?

Ó, hogy ez nekem miért nem jutott eszembe. smileeee.gif Ez tök jó! thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2010. április 11. 09:52 #60
Tamás2.0
Tamás2.0
Cpl. "Radar" O'Reilly™
 
StátuszTudod, hogy kik a kistölcsérek™? Nem? Akkor kistölcsér™ vagy...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 06.11.05.
Hozzászólás: 7115
Csatolások: 43451
Azonosító: 19754
Offline offline
Idézet (dreamgirl @ 2010.04.11. 09:43)
Én abszolút támogatom! Pont emiatt értelmesebb az iwiw is a myvipnél, mert nem rakják föl magukat egyesek x ezerszer és mivel "idősebb" társadalom is van rajta, nem irkálnak a taknyosok mindenféle hülyeséget  biggrin.gif


Mi lesz avval a sok "kistölcsérrel", akik már itt vannak? Egyszerűen kitesszük őket?
1 felhasználónak tetszik: CandUs
28 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!