Starity

Nyelvvizsga tapasztalatok

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. november 29. 17:24 #41
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Megvan! Igaz, külön-külön, de a komplex. Végre. biggrin.gif yahoo.gif
3 felhasználónak tetszik: kateblock, El Mexicano, Domcicc
2010. november 30. 15:13 #42
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.11.29. 17:24)
Megvan! Igaz, külön-külön, de a komplex. Végre.  biggrin.gif yahoo.gif


Gratulálok! smileeee.gif beer.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. január 17. 12:06 #43
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2010.11.30. 15:13)
Gratulálok! smileeee.gif  beer.gif


Köszönöm!

Most már angolozgathatok. Abból is kell egy közép... unsure.gif
2011. január 17. 14:28 #44
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Én február 12.-én fogok ECL középfokú nyelvvizsgát csinálni, nyár óta készülök rá, remélem csak összejön.
2018. február 05. 21:24 #45
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9492
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
nekem németből van ÖSD C1-em (7 és fél éve tanulom) illetve angolból TELC B2-m (3 és fél éve tanulom). tapasztalat: az angol könnyebb, legalábbis középfokig mindenképp, talán azért, mert az ember mindenhol angolt lát és egyszerűen rögzül. és szerethető is, bár én a németet is szeretem. mindenképpen szeretnék még egy harmadik nyelvből is egy középfokút, oroszból, vagy esetleg svédből. és természetesen angolból felsőt.

viszont nagyon igaz: csak akkor lehet jól megtanulni egy nyelvet, ha anyanyelvűekkel kommunikál az ember, mert amit az oktatásban tanulunk és ahogyan azt az adott nemzet használja a közvetlen környezetében/anyaországban...ég-és föld. ezért is rohadt nehéz például fordítónak/tolmácsnak szakosodni, nagyon bele kell jönni a gyakorlatba a teszteken kívül is.
2018. február 06. 15:56 #46
- törölt felhasználó -    
Én is csak ugyan azt tudom mondani, mint az előttem hozzászólók, hogy nem sok értelme van a nyelvvizsgának. Olyan marhaságokat követelnek, amikre egyébként semmi szükséged. Igazán "haladhatnának a korral" és tényleg azt kérnék számon, amit fogunk is használni. Minek pl angolból az összes igeidőt kívülről fújni, mikor egy anyanyelven beszélő se használja mindet?
Én kilencedikes voltam mikor letettem az LCCI-nél a középfokú nyelvvizsgát angolból, de "megbántam", mert végül nem olyan helyre mentem tovább, ahol ennek hasznát venném.
2018. február 06. 23:23 #47
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (sunmi. @ 2018.02.06. 15:56)
Minek pl angolból az összes igeidőt kívülről fújni, mikor egy anyanyelven beszélő se használja mindet?

Dehogynem használják, elég ha csak a függő beszédre vagy a múlt idejű feltételes módra (vagy mi a halál) gondolsz. Az mindig megizzaszt (nem gyakoroltam, na biggrin.gif), ott aztán röpködnek a past perfectek meg az összes ilyesmi szarok. (De hogy a future perfect mi a fenére jó, még egy felsőfokú után sem jöttem rá XD Már maga az egész koncept egy oxymoron nekem.)
Ha meg diplomát akarsz, oda meg muszáj egy legalább középfokú nyelvvizsga, anélkül meg se kapod.
2019. április 27. 20:31 #48
littleleo77
littleleo77
Életművész™
 
StátuszSleep with the devil and then you must pay
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.09.20.
Hozzászólás: 4413
Csatolások: 153
Azonosító: 270825
Offline offline
Amúgy igen, igaz, nekem középfokúm van még csak, de nem érzem megváltásnak a dolgot. Külföldön szerintem elvesznék.
Beszéltem pont tegnap egy angliában élő sráccal angolul aki amúgy magyar, de ő is mondta, hogy az angolok, az anyanyelviek se használják helyesen sokszor a nyelvet.
2019. május 20. 21:25 #49
Nuti
Nuti
 
Státuszdanger! mouth operates faster than brain
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.09.
Hozzászólás: 771
Csatolások: 207
Azonosító: 263544
Offline offline
A legelején megjegyezném, hogy 14 éves vagyok. December elején megvoltam az angol nyelvvizsgámmal (A2) komolyan mondom ezzel úgy elvagyok. Második napja nézek sorozatot magyar felirat nélkül (rá voltam "kényszerítve", vagyis inkább úgy mondanám, hogy kicsit lemaradtak a fordítók és nekem haladnom kellett mivel nem akartam lemaradni). Eddig annyira nem volt alkalmam megnézni magam így nyelvvizsga után, hogy mizu van ha csak angolul mennek a dolgok. Bár szerintem ha élesbe lekéne nyomnom egy egy hosszabb párbeszédet (komolyabb témákkal) akkor belebonyolódnék. De a gimibe ahova menni fogok erős az angol (+ még nyek-es osztályba is megyek) így nekivetemedek majd a B2-nek is. beer.gif
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!