Starity

Volt olyan hogy nem adták ki egy cikkedet?

5 oldal 1 2 3 4 5
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2010. szeptember 06. 20:22 #41
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.06. 20:02)
mert pl. nincs benne állítmány...


http://img541.imageshack.us/img541/2992/rtki75.gif
8 felhasználónak tetszik: Christo, bibicsibi, RachelWillows, Pandus, Bessie, Sally Sparrow, amira17, katie993
2010. szeptember 06. 21:19 #42
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (inspiredboy @ 2010.09.06. 20:22)


_nevet.gif

De valahol igaza van Mexicanonak, végül is azzal kezded a mondat elemzését. Tehát az egy fontos összetevő smileeee.gif

Egyébként szerintem nagyon felesleges a topik...
2010. szeptember 06. 21:25 #43
- törölt felhasználó -    
Idézet (Christo @ 2010.09.06. 21:19)
Idézet (inspiredboy @ 2010.09.06. 20:22)


_nevet.gif
De valahol igaza van Mexicanonak, végül is azzal kezded a mondat elemzését. Tehát az egy fontos összetevő smileeee.gif
Egyébként szerintem nagyon felesleges a topik...

Egyetértek, és szerintem a kicsiknek előbb meg kellene tanulniuk igényes munkát kiadni a kezeik közül, és ha az minimum már elfogadható vagy valami, utána háborogni.
Ne felejtsük el, hogy mostanság ez az oldal igen népszerű lett, mégsem lehet a főoldalon egy olyan cikk (most én fogok előre is elnézést kérni) hogy Miley el ment be vásárolni és otthon haggyta a tasijját ami ojan mint Selenának.
Szóval egy alapkövetelmény szerintem sem árt, ha van smileeee.gif
8 felhasználónak tetszik: cocoselly, Beba13, RachelWillows, wannascream, Pandus, Bessie, Sally Sparrow, amira17
2010. szeptember 06. 21:46 #44
- törölt felhasználó -    
Idézet (Cynthia @ 2010.09.06. 21:25)

Egyetértek, és szerintem a kicsiknek előbb meg kellene tanulniuk igényes munkát kiadni a kezeik közül, és ha az minimum már elfogadható vagy valami, utána háborogni.
Ne felejtsük el, hogy mostanság ez az oldal igen népszerű lett, mégsem lehet a főoldalon egy olyan cikk (most én fogok előre is elnézést kérni) hogy Miley el ment be vásárolni és otthon haggyta a tasijját ami ojan mint Selenának.
Szóval egy alapkövetelmény szerintem sem árt, ha van smileeee.gif


Hát most nem önfényezést akarok tartani, de csak azért nem látsz ilyen cikkeket a főoldalon, mert én az összeset átírom. Mert egyébként lenne... Viszont a cikkírók javára szóljon, hogy mintha egy kicsit emelkedne a beküldött cikkek színvonala, egyre kevesebb dedós stílusban íródott cikk jön be. A gyerekeknek csak példát kellene mutatni, egyszerűen, előbb-utóbb hozzászoknának ahhoz, amit látnak.
4 felhasználónak tetszik: RachelWillows, Bessie, Sally Sparrow, amira17
2010. szeptember 10. 21:30 #45
agnes
agnes
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.20.
Hozzászólás: 662
Csatolások: 481
Azonosító: 58638
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.06. 21:46)
Hát most nem önfényezést akarok tartani, de csak azért nem látsz ilyen cikkeket a főoldalon, mert én az összeset átírom. Mert egyébként lenne... Viszont a cikkírók javára szóljon, hogy mintha egy kicsit emelkedne a beküldött cikkek színvonala, egyre kevesebb dedós stílusban íródott cikk jön be. A gyerekeknek csak példát kellene mutatni, egyszerűen, előbb-utóbb hozzászoknának ahhoz, amit látnak.

Szóval te vagy az!
én csak azt nem értem, hogy ha még nem is vagy moderátor, akkor hogyan lehet az, hogy a cikkekben te ügyködsz? na rendben, a helyesírási hibákat ki kell javítani, de az átírás előtt azért lehetne értesíteni
rolleyes.gif

Szerk.: később ezt találtam egy másik témánál:
Idézet
Jelzem, hogy a híreket már én is tudom szerkeszteni, javítani, tehát ha valakinek valamilyen problémája van (már megjelent hírrel kapcsolatban), lehet nálam is privátban jelezni. wink.gif
by El Mexicano

no, de akkor mindegyiket te korrigálod?!
2010. szeptember 10. 21:39 #46
AMaya
AMaya
Átérző *-*
 
StátuszKit szeretünk igazán? Akiben az álmunk és a valóságunk egybeesik.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.17.
Hozzászólás: 2108
Csatolások: 755
Azonosító: 43838
Offline offline
Nekem is volt amit nem fogadtak el.De rájöttem közben hogy nem vagyok nagy cikk író.
Más:Megírtam Madonna lányának az adatlapját ,de nem fogadták el(nem volt adatlapja előtte).Kicsivel később valaki mégis megcsinálhatta.Szomorú voltam,de megy tovább az élet.. cool.gif
2010. szeptember 10. 21:42 #47
Enny96
Enny96
member
 
StátuszEnny96 még nem állította be a státuszát....de talán egyszer majd befogja...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.08.
Hozzászólás: 1253
Csatolások: 3
Azonosító: 130891
Offline offline
én még nem irtam cikket biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
2010. szeptember 10. 21:42 #48
agicaa9412
agicaa9412
Hope and Love ♥
 
Státusz11.16 ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.04.
Hozzászólás: 1664
Csatolások: 5360
Azonosító: 132611
Offline offline
Persze hogy volt, nem is egy. De azért nem egyet fogattak el smileeee.gif
2010. szeptember 10. 21:43 #49
Mrs. Frankenstein
Mrs. Frankenstein
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.09.
Hozzászólás: 4451
Csatolások: 2054
Azonosító: 126723
Offline offline
ha nem jelenik meg, az valoszinuleg azert van, mert valamelyik eloirasnak nem feleltel meg, ami a cikkirasnal egy kis szovegdobozba van beirva. nekem is volt mar ilyen, csak az a kulonbseg, hogy en elfogadom, es beismerem, talan jogos volt.
2010. szeptember 10. 21:48 #50
AMaya
AMaya
Átérző *-*
 
StátuszKit szeretünk igazán? Akiben az álmunk és a valóságunk egybeesik.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.17.
Hozzászólás: 2108
Csatolások: 755
Azonosító: 43838
Offline offline
Idézet (EszterLondon @ 2010.09.10. 21:43)
ha nem jelenik meg, az valoszinuleg azert van, mert valamelyik eloirasnak nem feleltel meg, ami a cikkirasnal egy kis szovegdobozba van beirva. nekem is volt mar ilyen, csak az a kulonbseg, hogy en elfogadom, es beismerem, talan jogos volt.

Nagyon igaz!!!
2010. szeptember 12. 00:25 #51
- törölt felhasználó -    
ja velem is volt ilyen mér többször is.. reklamalo.gif
2010. szeptember 12. 00:28 #52
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Egyszer. 50 Cent fogyásáról szóló cikkem nem került be (tartalmazott néhány sokkoló képet azért) laugh.gif
2010. szeptember 12. 00:36 #53
danyelle
danyelle
visszatérő vendég
 
StátuszVarsity Fanclub 4EVER :):):)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 10.09.06.
Hozzászólás: 210
Csatolások: 34
Azonosító: 134384
Offline offline
én a tegnap írtam volna az első cikkemet, de sajna nem jelent meg sad.gif
2010. szeptember 12. 22:29 #54
- törölt felhasználó -    
Idézet (agnes @ 2010.09.10. 21:30)
Szóval te vagy az! 
én csak azt nem értem, hogy ha még nem is vagy moderátor, akkor hogyan lehet az, hogy a cikkekben te ügyködsz? na rendben, a helyesírási hibákat ki kell javítani, de az átírás előtt azért lehetne értesíteni
rolleyes.gif
Szerk.: később ezt találtam egy másik témánál:
by El Mexicano
no, de akkor mindegyiket te korrigálod?!


Nem vagyok moderátor. A hírkesztői jog teljesen független, én csak és kizárólag a hírekbe tudok belenyúlni, szerkeszteni és elfogadni; de pl. már kikerült cikket nem tudok törölni. A moderátorok viszont a cikkekhez nem tudnak hozzányúlni, minden mást tudnak. A két jogosultság tehát (a moderátori és a hírmoderátori) egymástól teljesen független. Két lány van, aki mindkét jogosultsággal rendelkezik, továbbé természetesen az oldal fejlesztője, aki mindent tud, mivel ő programozta az egészet. Csak hogy tisztán lásson mindenki. beer.gif

A kérdésedre válaszolva, igen, én javítok és írok át minden cikket, hogy a színvonala elérje azt, amit cikknek neveznek. És sajnos erre 100 cikkből 99-nél szükség van. Hogy miért? Szóismétlések, értelmetlen mondatok, vessző nélkül minden egybe (az iskolában nem tanítják, hogy pl. a "hogy" előtt vessző kell?), stb. stb. A háttérmunkát ti nem ismeritek, de sokszor segítő szándékkal írok a cikkszerkesztőknek, hogy magyarázzák el, mit akartak írni, mert egyszerűen nincs értelme a mondatnak, amit leírtak. Egyszerűen csak végig kellene olvasnia minden egyes cikkbeküldőnek, amit írt (jobban mondva összecsapott), hogy van-e értelme magyarul a mondatoknak. Én mint kívülálló, mivel nem ismerem a mai tizenévesek által kedvelt sztárokat és karrierjüket, csak azt tudom vizsgálni, hogy megértem-e a szöveget, vagy sem. S egy jó cikk akkor cikk, ha egy teljesen kívülálló is megérti, a cím első betűjétől a cikk utolsó betűjéig.

Csak néhány gyakori hiba, amiért nem szoktak megjelenni a cikkeitek:

Más oldalról lopott, azaz szó szerint másolt. A forrást nem azért kell megadni, hogy utána nyugodtan lehessen másolni, hanem azért, hogy mi szolgál az állítások alapjául. Mert pl. nyilván azt, hogy X.Y. szerepelni fog egy filmben, nem a cikk szerkesztője találja ki, ezért kell a forrás.
A téma már volt, más már írt róla. Körül kellene nézni, mielőtt cikket írtok; egyszerű: az adott sztárnál, akiről szól, rákattintani a "Cikkek" linkre.
Nem hír, nem aktuális. A tipikus "Selena Gomezt leszarta egy madár" és hasonlók.
Aznap már volt hír a sztárról. Egy sztárról egy nap csak egy hírt fogadunk el, mert sok volt a reklamáció. Még így is reklamálnak néhányan, hogy miért van minden nap bizonyos sztárokról hír.
Sporthíreket (sporteseményekről és azok eredményeiről szóló híreket) nem jelenítünk meg, mivel az oldal sztárokról, azaz személyekről szól, nem pedig eseményekről, melyekben a személyek kiléte csak másodlagos. Természetesen jöhetnek sportolókról, mint személyekről, magánemberekről hírek, de nem olyanok, hogy "X csapat legyőzte az Y-t", mert az ilyen már nem a sztárokról szól.

És sajnos az a legszomorúbb, hogy vannak olyan tagok, akik a többszöri szép szóval történő figyelmeztetés ellenére sem tartják be a cikkírás szabályait, és továbbra is másolnak és másolnak. Most is szóltam valakinek, hogy a cikk bevezetőjét sem lehet máshonnan lopni, erre beküld még egy cikket ugyanígy. Törölve, kész. Ne haragudjatok, de az ilyenekkel már tényleg nem tudok mit kezdeni. Kétszer szólok, utána mennek a cikkei a kukába.
5 felhasználónak tetszik: Bessie, Sally Sparrow, inspiredboy, amira17, Twilight6
2010. szeptember 12. 23:36 #55
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.12. 22:29)

A tipikus "Selena Gomezt leszarta egy madár" és hasonlók.


_nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, amira17
2010. szeptember 14. 10:17 #56
- törölt felhasználó -    
Most már ide írok, mert szerintem a Cikkek írása topikot már nem olvassa senki. Amit még kérnék, illetve jó lenne betartani:

A cikkek szövegében (nem a bevezetőkben) legalább egyszer szerepeljen – lehetőleg toldalék nélküli formában – az érintett sztár(ok) teljes neve (tehát nem Taylor, Selena, Katy stb. hanem a teljes név). Erre azért van szükség, hogy rendszer linkelni tudja, így a kereső is megtalálja az érintett sztárokkal kapcsolatos híreket.

Cikkekben ne rövidítsünk, ahogy az MSN-en vagy a fórumon. Tehát nincs "c.", "h" stb. hanem írjuk ki, hogy "című", "hogy" stb.

A címből derüljön ki, hogy kiről és miről van szó. Tehát lehetőleg legyen benne a sztár teljes neve és az, hogy miről szól a cikk: film, videoklip, könyv, dal, album stb. Tehát pl. ne egy semmitmondó idézet legyen csak a cikk címe, amiből semmi nem derül ki egy kívülálló számára.

A kulcsszabály, amit jól jegyezzetek meg: akkor jó egy cikk, ha az az első mondatától az utolsóig érthető egy teljesen kívülálló számára is, aki még nem is hallott a cikk alanyáról és témájáról. Azt kérem, hogy legalább egyszer, mielőtt bekülditek a cikket, olvassátok el alaposan, hogy értelmesek-e, magyarul vannak-e a mondatok.
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, amira17
2010. szeptember 14. 11:02 #57
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
omg.gif Komlyan mondom, nem értem. Mit nem lehet azon érteni, hogy miért nem adják ki az ember cikkét? Nincs elmagyarázva milliószor: NE LOPJ, MÁSOLJ SZÖVEGET!!!
Előfordul, hogy belejavítanak. Na és? Rosszabb lett? Nem hinném. A hírszerkesztők és a moderátorok azért vannak, hogy segítsenek, és javítsák, amit kell. De nehéz felfogni. mellow.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, amira17
2010. szeptember 14. 11:05 #58
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2010.09.14. 11:02)
omg.gif Komlyan mondom, nem értem. Mit nem lehet azon érteni, hogy miért nem adják ki az ember cikkét? ...
... De nehéz felfogni.  mellow.gif

Igen anyu ... blush.gif rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, katie993
2010. szeptember 14. 11:13 #59
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Billy Costigan @ 2010.09.14. 11:05)
Igen anyu ... blush.gif  rohog.gif

air_kiss.gif laugh.gif Sorry. Tudod a türelmetlenség. biggrin.gif Hihetetlen számomra, hogy ennyire nehéz valamit felfogni. mellow.gif Főleg, amit ennyiszer elmondanak.

Én ha elcseszek valamit elnézést kérek és behúzom fülem-farkam. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, amira17
2010. szeptember 14. 11:18 #60
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2010.09.14. 11:13)
air_kiss.gif laugh.gif Sorry. Tudod a türelmetlenség. biggrin.gif Hihetetlen számomra, hogy ennyire nehéz valamit felfogni.  mellow.gif Főleg, amit ennyiszer elmondanak. 
Én ha elcseszek valamit elnézést kérek és behúzom fülem-farkam. rohog.gif

Isten hozott a való világban ... biggrin.gif
Manapság embereket már senki nem nevel, könyörgöm akiknek most van gyermekük ... szeressék és foglalkozzanak velük ... vagy a végeredmény itt a fórumon látható.
Kell ez nekünk? ... blink.gif
Ez nem sztárvórz ahol a droid sereg a lényeg ...
1 felhasználónak tetszik: amira17
5 oldal 1 2 3 4 5
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!