Starity

Érkezik a Stargate Universe folytatása

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. október 05. 19:18 #1
- törölt felhasználó -    
Hamarosan újra belecsöppenhetünk a Stargate fantasyvilágába, hiszen nemsokára indul a legújabb Stargate-sorozat második szezonja.
A teljes cikkhez kattints ide!
2010. október 05. 20:35 #2
- törölt felhasználó -    
Nem leszek népszerű a véleményemmel, de számomra ez az eddigi legjobb Stargate sorozat smileeee.gif
2010. október 05. 23:12 #3
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12489
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
"Hamarosan újra belecsöppenhetünk a Stargate fantasyvilágába, hiszen nemsokára indul a legújabb Stargate-sorozat második szezonja."
Annyira hamarosan jön a sorozat, hogy már két hete megy is biggrin.gif
2010. október 05. 23:19 #4
Hiro
Hiro
visszatérő vendég
 
StátuszPaintball fertőzött.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.01.10.
Hozzászólás: 403
Csatolások: 40
Azonosító: 49037
Offline offline
Nem tudom ki, hogy van vele de nekem ez a sorozat túl lapos.Nincsenek olyan jó karakterek benn, mint mondjuk O'Neill("két L-lel" biggrin.gif )Carter, vagy Daniel,vagy akár T'Ealc.A story is laposabb...Nekem megvan az összes csillagkapu Sg-1 Évaed mind a 10.Az Atlantiszból 3..de ez nem tudom nekem nem jött be.Megnézem de nem fogom begyűjteni. sad.gif
2010. október 06. 05:33 #5
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3345
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
Imádom a Stargate sorozatot,kis pelenkás korom óta nézem (enyhe túlzással hehe biggrin.gif )
2010. október 06. 16:41 #6
Barak Stefánia
Barak Stefánia
örök álmodozó
 
StátuszA lehetetlen nem létezik.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.11.20.
Hozzászólás: 6372
Csatolások: 608
Azonosító: 112664
Offline offline
Szerettem a Stargatet. De ezek a folytatások már nem túl érdekesek.
2010. október 06. 17:31 #7
AmyVie
AmyVie
Like a soldier.♥
 
Státusz"Azt, hogy néha megpillanthatjuk a hiányzó részt valaki másban is." - Kartik
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.28.
Hozzászólás: 21368
Csatolások: 1197888
Azonosító: 91559
Offline offline
Én nagyon szeretem az SGU-t, bár nekem ez az első Stargate sorozatom, szóval az előzőkre nem igen tudok véleményt mondani. Nekem igazán tetszik a sorozat, bár mondjuk engem Rush nagyon idegesít, de nem tudom miért:$ és a kedvenceeem, ami szerintem örök kedvenc marad Scott.♥♥♥
2010. október 18. 00:58 #8
Glambert
Glambert
†ℓɩττℓɛ ςℓɑɱƿɩяɛ†
 
Státusz(: Jelölj, szavazz, írj! :) | ღ♪ Adam Lambert & Lady GaGa 4ewer ♫ღ | B.Ú.É.K.!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.07.
Hozzászólás: 1477
Csatolások: 0
Azonosító: 132784
Offline offline
Idézet (Barak Stefánia @ 2010.10.06. 16:41)
Szerettem a Stargatet. De ezek a folytatások már nem túl érdekesek.


Hasonlóan érzek.
2010. december 26. 18:37 #9
sasorr
sasorr
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.03.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 113768
Offline offline
"Annyi a Stargate Universe-nek

2010. december 17. 08:00, Péntek

Alig másfél évad után az amerikai Syfy csatorna úgy döntött, hogy megelégeli a Stargate Universe szenvedését és kivégzi a sorozatot.
Hirdetés



December 16-ra nagy bejelentést ígért a Syfy és a legtöbb scifi-rajongó sejteni vélte, hogy a hír a Stargate Universe című sorozattal lesz kapcsolatos, hiszen a csatornának nagyjából mostanran kellett eldöntenie, hogy akar-e tovább évado(ka)t a szériából. A döntés megszületett - a Csillagkapu-rajongók nagy bánatára, hiszen kiderült, hogy nem folytatódik újabb szezonokkal az SGU.



Ez azt is jelenti, hogy a csatornára a hatodik szezonnal, 2002-ben átkerült eredeti Stargate óta majd egy évtizeden át jelen volt a Syfy-on (illetve annak elődjén) valamilyen formában a Csillagkapu. Azonban jelen állás szerint 2012-ben már nem kerül sor erre. Az ugyanis a búslakodó tömegnek mindenképpen jó hír, hogy a pár hete lepihenő 2. évad tavasszal folytatódni fog az etap másik felével, 10 további epizóddal, de jelen állás szerint legközelebb csak akkor kerül Stargate a képernyőre, ha valamelyik korábban tervezett Stargate vagy Stargate Atlantis tévéfilm ismét zöld lámpát kap.

A Stargate Universe készítői nemrég elárulták, hogy történetüket öt évadosra tervezték, az ötödik szezonra teljesedett volna ki a sztori, a kérdések zömére akkor adtak volna választ. Bár arról is szó volt, hogy ha arra lenne igény a csatornától, akkor egy 3. szezonban is meg tudnák oldani a lezárást, erre minden bizonnyal a tavasszal képernyőre kerülő tíz részben már nem kerül sor, hiszen azokat ősszel leforgatták, s valószínűleg abban a hiszemben tették, hogy a sorozat folytatódni fog, így még a nyitott befejezés sem zárható ki.



A Stargate Universe a Stargate Atlantist váltotta 2009. októberében és ígért sokkal sötétebb tónusú, inkább a karakterekre koncentráló, igazi felnőttes történetet. Kezdetekben erre a közönség is vevő volt, hiszen a premier majdnem 2,5 milliós nézettséggel futott, azonban a rajongók nagyon hamar elkezdtek elpártolni a szériától, és 1,5 milliósra esett az SGU nézettsége. A visszhang a fórumokon pedig kifejezetten negatív volt, sokan az SG-franchise lábbal tiprásáról beszéltek.

Az igazi csapást azonban épp akkor szenvedte el a sorozat, amikor a csatorna azt várta, hogy életre kel: a második évad elején. A szezon végi cliffhanger, a nyári ismétlések és a DVD-s megtekintések az évadok között gyakran új nézőket szereznek, illetve megbékélő régieket csábítanak vissza, viszont az SGU esetében ilyenről szó nem volt, a két évad között a nézők inkább még jobban elvesztették érdeklődésüket Rush-ék kalandjai iránt. Ez pedig abban csúcsosodott ki, hogy szezon közben már egymillió alá esett a nézők száma, végül az őszi finálét 1,09 millióan látták a megváltozott keddi időpontban.



A Syfy közleményében azzal "vigasztalja" a nézőket, hogy a csatorna többi saját sorozata, az ugyancsak megszüntetett Caprica kivételével folytatódik, nyáron visszatér a 2,5 milliós átlagnézettséggel bíró Eureka és a 13-as raktár (Warehouse 13), valamint a nagyjából 1,8 milliós átlagot produkáló Haven. A nagy kérdés, hogy a jelenleg péntekenként 1,4 millió néző által figyelemmel kísért Sactuary - Génrejtekben (Sanctuary) benne van-e a 4. évad lehetősége. A régiek mellett pedig szokás szerint újoncok is képernyőre kerülnek, hiszen heteken belül elkezdődik az angol Being Human feldolgozása, s lehet, hogy már 2011-ben bemutatásra kerül a szuperhősös Alphas is. Aki pedig az űrhajós sorozatokért rajong, annak meg kell várnia a Battlestar Galactica: Blood & Chrome-filmet, mely Adamáról és az első cylon háborúról fog szól, s melyből jó fogadtatás esetén sorozatot készíthet a Syfy 2012-ben."

Bárén is nagyon szeretem a sorozatot és bánom, hogy vége.
1 felhasználónak tetszik: Kokonuth
2010. december 26. 18:56 #10
sz.fannie
sz.fannie
 
StátuszSzabadság, egyenlőség, testvériség, jelszó.....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.04.
Hozzászólás: 607
Csatolások: 242
Azonosító: 121776
Offline offline
ne már bakker szerintem nagyon szar..szerintem sokkal jobb lett volna ha az Atlantisz szálat folytatják mint h ki találnak valami vacakot..semmi értelme csal ott vannak azon a hülye ős hajón aztán kész...FÚJJ mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif
2010. december 26. 18:57 #11
sz.fannie
sz.fannie
 
StátuszSzabadság, egyenlőség, testvériség, jelszó.....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.04.
Hozzászólás: 607
Csatolások: 242
Azonosító: 121776
Offline offline
az eddigi legrosszabb csillagkapu próbálkozás beleértve a legelső filmet is.. mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif
2010. december 26. 19:13 #12
- törölt felhasználó -    
Megértem a kinti nézőket.Sem a karakterek nem voltak jók, sem az egész sztori,semmi sem klaffol a Universel.De a 10 rész után csinálhatnának egy befejező filmet, hogy le legyen zárva.
Mert ez az egész csillag kapusdi marha jó ötlet.És szerintem az O'Neill (két L-lel _nevet.gif ) Carter, Danielle,T'Ealc gárdát nem tudják felül múlni.NE is akarják.. cool.gif
2010. december 26. 22:30 #13
sasorr
sasorr
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.03.
Hozzászólás: 2
Csatolások: 0
Azonosító: 113768
Offline offline
Szerintem nem is az volt a lényeg, hogy felülmúlják a régi nagy gárdát. Az alapkoncepció az volt, hogy sokkal "felnőttebb" sorozatot készítsenek. Sok fórumon olvastam, hogy ez az eredeti sorozat sárbatiprása, meg meggyalázása, de szerintem jó kis sorozat ez. Kicsit mélyebb az egész történet és nem az van, hogy szinte minden részben megmentik a világot vagy éppen valamelyik társukat. Ahogy a cikk is írja eredetileg 5 évadosra tervezték az írók az SGU-t. A történet akkorra teljesedett volna ki. Nem értem azokat akik azt mondják, hogy sci-fi sorozatban nincs helye egy kis drámai szálnak. Igenis van és ez az egyik olyan tényező amitől tényleg egy kicsit "felnőttesebb és komolyabb hangvételű" ez a sorozat.
2013. március 08. 16:47 #14
stacy17
stacy17
új tag
 
Státusz„Profinak előleg kell, amatőrnek kell a próba!”-IHM
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.05.28.
Hozzászólás: 40
Csatolások: 0
Azonosító: 30821
Offline offline
RDA nélkül nem sokat érnek...
2013. december 02. 15:18 #15
Szabofamily
Szabofamily
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.30.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 216086
Offline offline
Szerintem sem sikerült túl jól az első széria, de a másodikra belejöttek. Igaz nincsenek benne nagy egyéniségek, mint az SG1-ben. De ott van Dr. Nicolas Rush! Ő egyedül eredeti karakter - szerintem. smileeee.gif Szóval a második évad úgy ért véget, hogy legszívesebben máris néztem volna a harmadik első részét. HOGY LEHET ÍGY ABBAHAGYNI EGY SOROZATOT???? Vazze!
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!