Starity

Mi volt a legrosszabb könyv, amit eddig olvastál?

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. október 22. 20:34 #1
Alizgirl98
Alizgirl98
lydia.
 
StátuszLégy önmagad! Mindenki más már foglalt.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 5220
Csatolások: 4353
Azonosító: 133490
Offline offline
Mi volt a legrosszabb könyv, amit eddig olvastál?
2010. november 16. 22:22 #2
zivi1996
zivi1996
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.12.28.
Hozzászólás: 537
Csatolások: 763
Azonosító: 80774
Offline offline
Móricz Zsigmond - Légy jó mindhalálig sad.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2010. november 16. 22:31 #3
sz.fannie
sz.fannie
 
StátuszSzabadság, egyenlőség, testvériség, jelszó.....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.04.
Hozzászólás: 607
Csatolások: 242
Azonosító: 121776
Offline offline
nekem a Fekete István-Tüskevár de az Egri csillagok is vetekszik vele boccs
2010. november 16. 22:33 #4
Beba13
Beba13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.02.
Hozzászólás: 1828
Csatolások: 11194
Azonosító: 119256
Offline offline
Egyértelműen P.C. cast és Kristina Cast Megjelölve című könyve, vagy ha jobban megnézzük az egész 'Az Éjszaka Háza' sorozat borzalmas 110.gif
1 felhasználónak tetszik: Hustler
2010. november 16. 22:40 #5
- törölt felhasználó -    
Henrik Ibsen: Vadkacsa.
Én megpróbáltam értékelni, értékelek mindenféle művészetet de van ami átlépi a határokat, na ez egy ilyen rolleyes.gif biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2010. november 17. 08:16 #6
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2010.11.16. 22:40)
Henrik Ibsen: Vadkacsa.
Én megpróbáltam értékelni, értékelek mindenféle művészetet de van ami átlépi a határokat, na ez egy ilyen  rolleyes.gif  biggrin.gif


Én szerettem azt a könyvet... biggrin.gif

Az én válaszom egyébként : Gárdonyi Géza : Egri csillagok
2 felhasználónak tetszik: Hustler, rencsi95
2010. november 17. 08:22 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.11.17. 08:16)
Én szerettem azt a könyvet...  biggrin.gif 
Az én válaszom egyébként : Gárdonyi Géza : Egri csillagok


Én nem szerettem. A Vadkacsa és a Sirály. Alig vártam hogy végezzek velük rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: tya04
2010. november 17. 08:23 #8
twilightgirl0910
twilightgirl0910
firefly
 
StátuszErős testbe bújt gyenge lélek.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.11.
Hozzászólás: 4803
Csatolások: 412
Azonosító: 131011
Offline offline
Idézet (Beba13 @ 2010.11.16. 22:33)
Egyértelműen P.C. cast és Kristina Cast Megjelölve című könyve, vagy ha jobban megnézzük az egész 'Az Éjszaka Háza' sorozat borzalmas  110.gif

Nekem az tökre tetszett. Dehát ízlések és pofonok.
Nekem a kőszívű ember fiai nagyon nem jött be. Szerintem unalmas volt.
2010. november 17. 08:53 #9
- törölt felhasználó -    
Twilight mad.gif
6 felhasználónak tetszik: kateblock, Abby_666, cukorbogyo, Porcicca, icarlyluv, Bátor Ventillátor
2010. november 17. 16:29 #10
- törölt felhasználó -    
Nem tudom mert a legtöbb könyvet ki sem olvastam rohog.gif
De ha nagyon mondani kéne egyet akkor talán Tamási Áron: Ábel a rengetegben
2010. november 17. 16:54 #11
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Szent Péter esernyője, Kőszívű ember fiai. És ami mostani és teljes szívemből gyűlölöm az a Csontváros. Írtam is róla szép kritikát a blogomba...
2011. augusztus 27. 19:51 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet (kriszti145 @ 2010.11.17. 08:53)
Twilight  mad.gif


Számomra is ez volt az eddigi legborzalmasabb olvasmány. Nem is értem, hogy mit esznek rajta. blink.gif
2 felhasználónak tetszik: Kiyla, Porcicca
2011. augusztus 27. 19:56 #13
- törölt felhasználó -    
Idézet (Mizi @ 2011.08.27. 19:51)
Számomra is ez volt az eddigi legborzalmasabb olvasmány. Nem is értem, hogy mit esznek rajta.  blink.gif

Én csak egy oldalt olvastam el belőle,de nekem nem jött be...
2011. augusztus 27. 20:03 #14
- törölt felhasználó -    
Mikszáth Kálmán - A gavallérok (nem is olvastam ki, néhány oldallal is heteken keresztül szenvedtem mellow.gif )
Ernest Hemingway - Az öreg halász és a tenger (ezt sem olvastam végig)
Molnár Ferenc - A Pál utcai fiúk (ezt elolvastam, de nekem elég unalmas volt)
Azt hiszem ennyi, illetve az Arany embert amikor olvastam akkor kész szenvedés volt - főleg az eleje, na az horror, de így visszagondolva rá szép történet, bár nem hiszem hogy mostanába ismét a kezembe venném smileeee.gif
2011. augusztus 27. 20:51 #15
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8513
Csatolások: 350243
Azonosító: 98426
Offline offline
Gárdonyi Géza: Egri csillagok. Soha nem olvastam ki, pedig kötelező volt. Egyszerűen nem bírtam elolvasni, pár oldal után már úgy untam, hogy csak végignézegettem a sorokon, az pedig nem sokat ér. Szóval, maradtam az internetes olvasónaplónál. Nem vagyok rá büszke, de nem tudtam elolvasni, bármennyire is akartam. unsure.gif
3 felhasználónak tetszik: tina9612, Hustler, Nina 10
2011. augusztus 28. 13:17 #16
- törölt felhasználó -    
talán a Twilight ami szörnyű,nem bírtam sokat olvasni belőle unsure.gif
2011. augusztus 28. 13:19 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lady Suzy @ 2011.08.27. 20:51)
Gárdonyi Géza: Egri csillagok. Soha nem olvastam ki, pedig kötelező volt. Egyszerűen nem bírtam elolvasni, pár oldal után már úgy untam, hogy csak végignézegettem a sorokon, az pedig nem sokat ér. Szóval, maradtam az internetes olvasónaplónál. Nem vagyok rá büszke, de nem tudtam elolvasni, bármennyire is akartam. unsure.gif

Nekem is az! Mivel kötelető volt muszáj volt elolvasnom, de csak második próbálkozásra jött össze, akkor is kínkeservesen, pedig én szeretek olvasni, de valahogy az Egri csillagok nem az én stílusom.
1 felhasználónak tetszik: Hustler
2011. augusztus 28. 13:21 #18
- törölt felhasználó -    
amik kötelezők de mostmár nem is olvasom őket inkább megnézem filmen dogaíráskor pedig lepuskázom xĐ rohog.gif rohog.gif
2011. augusztus 28. 13:25 #19
Alison Lerman
Alison Lerman
♦ Princess of Persia™♦
 
Státusz"Jesus gave his life for me, and I'll give my life to him." R.J.S.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.30.
Hozzászólás: 6379
Csatolások: 1346
Azonosító: 134139
Offline offline
Nekem a Twilight volt életem eddigi legszörnyűbb könyve! Bella szenvedését már nem bírtam tovább elviselni, olyan volt, mintha az ő negatív energiái átsugározódtak volna rám!! Borzalmas volt! Azt hittem, depressziós leszek miatta! Amikor befejeztem, olyan jó érzés volt, mintha bilincset vettek volna le rólam!

Az Egri csillagokról pedig annyit, hogy egy fantasztikus könyv! Nagyon részletes, fordulatokkal teli remekmű! Az embereknek szerintem a többsége már alapból rosszul áll hozzá, csak azért, mert kötelező olvasmány!
4 felhasználónak tetszik: Beyla, Porcicca, minibogárka, Bátor Ventillátor
2011. augusztus 28. 13:44 #20
MarlaSinger
MarlaSinger
új tag
 
StátuszDon't be sheeple!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.11.
Hozzászólás: 90
Csatolások: 22
Azonosító: 158045
Offline offline
Erre a kérdésre az én válaszom rejteget magában némi kis paradoxont, mivel mindkét mű az általam nagyra tartott, nemes egyszerűséggel zseniként aposztrofált Stephen Kinghez kötődik. King a világ valaha volt egyik legnagyobb író-géniusza,ezért fura, hogy olyan fantasztikus regények, novellák után, mint a Halásoron, Carrie, Titkos ablak,titkos kert, Langolierek, Sorvadj el! és még hosszú sorokon keresztül folytathatnám, hogyan volt képes olyan retteneteket összehozni, mint A két Rose és A mobil. unsure.gif
Előbbi ígéretesen kezdődik egy, sajnos minden korban és társadalmi osztályban jelenlévő problémával, a családon belüli erőszakkal nyit, melyhez társul a rendőrségi korrupció, mely szintén globális jelenség. A főhősnő, Rose, megelégeli, hogy zsaru férjének az asszony terhessége sem volt akadály abban, hogy ismételten jól megverje, ezzel a baba halálát okozva, a nő elhagyja azt a beteg állatot. A problémák itt kezdődnek igazán, a korrupt fakabát minden kapcsolatát bevetve üldözni kezdi a feleségét, s a misztikum még csak ezután következik egy megelevenedő festmény képében. Nos, ezt az ígéretes történetet sikerül Kingnek olyan vontatottan, unalmasan és szájbarágósan tálalni, hogy az olvasótól már az nagy teljesítmény, ha kitart az utolsó oldalig és nem vágja a sarokba a több, mint 400 oldalas könyvet.

A másik A mobil. Ez a mű már sokkal pörgősebb, azonban nem menti meg attól, hogy a bevett sztereotípiák és klisék a béka legnemesebb testrésze alá taszítsák a színvonalat. A sztori röviden annyi, hogy egy nap megszólalnak világszerte a mobilok és aki felveszi az teljesen megőrül, állatiasan kezd viselkedni, ahogyan a könyv egyik gyermekzseni szereplője (klisé dry.gif ) elmondja, valamilyen impulzus valószínűleg az emberi agyra úgy hatott a telefonon keresztül, hogy lecsupaszította az elmét egészen a "vörös magig", amely az eredendő természetünket jelenti, a puszta és mindenek felett álló erőszakot. A "telefonemberek" (így hívják a könyvben az őrülteket, no comment) vadásznak "normikra" (akiknek nincs mobiljuk, vagyis akik nem kattantak be, újabb no comment), azok természetesen menekülnek, közben King önmagához hűen kinyírja a történet tinilány karakterét, leharapnak pár kutya és mókusfejet, vége pedig nincs. Vagyis van, de mégsincs. Nem írom le, mert már így is elég hosszúra sikeredett a hsz-em és ahhoz ráadásul komolyabban rá kéne térnem a cselekményre, akit érdekel olvassa el. De utána nem mondhatja senki, hogy nem szóltam előre.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!