Starity

Tisztában vagy azzal, hogy mit is jelent halloween?

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. október 31. 14:33 #1
xxangi20xx
xxangi20xx
☆StarDust☆
 
StátuszI lost my mind long ago... down that yellow brick road...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.02.
Hozzászólás: 1890
Csatolások: 247
Azonosító: 124044
Offline offline
Az elmúlt héten, elég sok téma nyílt, aminek fő témaja a halloween. A témanyitók többsége pedig csak annyit tud róla, amennyit az amcsi filmekben látott.
Szóval, a halloween egy ősi kelta (és nem amcsi) ünnep, az Írországban és Skóciában élő kelta törzsek ezen a napon ünnepelték az újévet - a Samhain-t, vagyis "a nyár végét" és ilyenkor egyszerre hódoltak a Napisten és a holtak Ura előtt.
Hitük szerint ugyanis ezen a napon tért vissza a földre azoknak a bűnös, démonok szelleme, akik az elmúlt esztendőkben haltak meg, és azóta állatok testében "léteztek".
Ez kb akkor lehetett, amikor a rómaiak elfoglalták Angliát, szóval sehogysem lehet amerikai ünnep! Ezt a kelta ünnepet majd az angolszász országok is átvették, majd az angolok segítségévek amerikába jutott a 19. században.
3 felhasználónak tetszik: Vikici, raspberry, Long Fart
2010. október 31. 14:36 #2
- törölt felhasználó -    
Volt valami elképzelésem róla, hogy mi lehet, úgy értem láttam nem egy ezzel foglalkozó dokumentumfilmet, csak így hirtelen nem tudtam volna elmondani. Ez az ünnep is egy meghitt, bensőséges dolog volt valamikor szerintem, csak ez is átment manapság szórakozásba, úgy mint a karácsony, csak ott meg ma az a divat, hogy versenyezünk, ki vesz a másiknak drágább/nagyobb ajándékot cool.gif
2010. október 31. 14:37 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (xxangi20xx @ 2010.10.31. 14:33)
Az elmúlt héten, elég sok téma nyílt, aminek fő témaja a halloween. A témanyitók többsége pedig csak annyit tud róla, amennyit az amcsi filmekben látott. 
Szóval, a halloween egy ősi kelta (és nem amcsi) ünnep, az Írországban és Skóciában élő kelta törzsek ezen a napon ünnepelték az újévet - a Samhain-t, vagyis "a nyár végét" és ilyenkor egyszerre hódoltak a Napisten és a holtak Ura előtt.
Hitük szerint ugyanis ezen a napon tért vissza a földre azoknak a bűnös, démonok szelleme, akik az elmúlt esztendőkben haltak meg, és azóta állatok testében "léteztek".
Ez kb akkor lehetett, amikor a rómaiak elfoglalták Angliát, szóval sehogysem lehet amerikai ünnep! Ezt a kelta ünnepet majd az angolszász országok is átvették, majd az angolok segítségévek amerikába jutott a 19. században.


Igen, én tudom. Kiskoromban azt hittem hogy amerikai szokás, de nem. Azt is csak átvették egy másik helyről rohog.gif dry.gif
2010. október 31. 14:44 #4
xxangi20xx
xxangi20xx
☆StarDust☆
 
StátuszI lost my mind long ago... down that yellow brick road...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.02.
Hozzászólás: 1890
Csatolások: 247
Azonosító: 124044
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2010.10.31. 14:37)
Igen, én tudom. Kiskoromban azt hittem hogy amerikai szokás, de nem. Azt is csak átvették egy másik helyről  rohog.gif  dry.gif


Régen én ist azt hittem, mert sok buta amcsi filmet néztem, ahol azt állítják, hogy a halloween az ő ünnepük.
Most pedig azt látom itt Starity-n, hogy a hozzászólások fele arról szól, hogy "jaj de jó lenne most amcsiba lenni halloweenkor" stb. De mindegy, mert azok, akik ezeket a kommenteket írják, úgysem olvassák el az én magyarázatomat, mert nekik ez túl hosszú és uncsi. blink.gif (Tisztelet a kivételnek)
2010. október 31. 14:48 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (xxangi20xx @ 2010.10.31. 14:44)
Régen én ist azt hittem, mert sok buta amcsi filmet néztem, ahol azt állítják, hogy a halloween az ő ünnepük.
Most pedig azt látom itt Starity-n, hogy a hozzászólások fele arról szól, hogy "jaj de jó lenne most amcsiba lenni halloweenkor" stb. De mindegy, mert azok, akik ezeket a kommenteket írják, úgysem olvassák el az én magyarázatomat, mert nekik ez túl hosszú és uncsi.  blink.gif  (Tisztelet a kivételnek)


Mire nem állítják hogy nem az övék? dry.gif
Olyan sok mindenre ráteszik a mancsukat és azt mondják hogy az övék .. dry.gif
Reméljük elolvassák és tanulnak belőle rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: xxangi20xx
2010. október 31. 14:50 #6
- törölt felhasználó -    
Sokan,rengeteg dologra hiszik azt,hogy mondjuk egy Amerikai dolog miközben nem.És ezt nem csak Amerikára vonatkozik igazából.
2010. október 31. 14:59 #7
Cascadaa
Cascadaa
The Wanted Fan♥™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.10.
Hozzászólás: 1291
Csatolások: 21
Azonosító: 132962
Offline offline
Idézet (xxangi20xx @ 2010.10.31. 14:33)
Az elmúlt héten, elég sok téma nyílt, aminek fő témaja a halloween. A témanyitók többsége pedig csak annyit tud róla, amennyit az amcsi filmekben látott. 
Szóval, a halloween egy ősi kelta (és nem amcsi) ünnep, az Írországban és Skóciában élő kelta törzsek ezen a napon ünnepelték az újévet - a Samhain-t, vagyis "a nyár végét" és ilyenkor egyszerre hódoltak a Napisten és a holtak Ura előtt.
Hitük szerint ugyanis ezen a napon tért vissza a földre azoknak a bűnös, démonok szelleme, akik az elmúlt esztendőkben haltak meg, és azóta állatok testében "léteztek".
Ez kb akkor lehetett, amikor a rómaiak elfoglalták Angliát, szóval sehogysem lehet amerikai ünnep! Ezt a kelta ünnepet majd az angolszász országok is átvették, majd az angolok segítségévek amerikába jutott a 19. században.


Engem nem nagyon izgat ez a Halloween, bár én is azthittem hogy Amerika dolog!! Köszii a felvilágosítást!! smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!