Starity

Téged is idegesítenek a hibásan megír cikkek???

Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2010. november 16. 20:15 #1
kdori90
kdori90
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.13.
Hozzászólás: 199
Csatolások: 19
Azonosító: 131174
Offline offline
Lehetséges, hogy ez csak nekem szúr szemet, de sokszor, ahogy olvasok egy szuper témáról irt cikket, értelmetlen mondatokra, helytelen szóhasználatra figyelek fel. Nem értem, hogy az oldal szerkesztői, akik elvileg ellenőrzik, milyen cikk is láthat napvilágot, ezeket a vérlázító hibákat nem veszik észre. Lehet, hogy én spilázom túl, de szerintem az a minimum, hogy a cikk írója tudjon fogalmazni, vagy ha mégsem biztos a dolgában, ne fogjon hozzá az irogatáshoz.

Nektek mi a véleményetek?
2010. november 16. 20:24 #2
duracell
duracell
mockingjay™
 
StátuszA lapjaimért NEM lehet csomagot vállalni, köszönöm az érdeklődést!
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 2085
Csatolások: 34566
Azonosító: 133509
Offline offline
Nem bántásból, de egy ilyen témánál sikeresen félreírtad a címet beer.gif blush.gif
14 felhasználónak tetszik: dave095, Beba13, IWantToBeBarbie, Sally Sparrow, Lindsay019, Dancsy, kdori90, Zsanett.Zsüliett, Adrianna, xBlondie, Lisa Veronicas, Erika120, Enaa, LeerdammerGirl
2010. november 16. 20:26 #3
Pop princess
Pop princess
visszatérő vendég
 
StátuszA zene az kell,mert körülölel,és nem veszünk majd el...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.03.
Hozzászólás: 128
Csatolások: 10
Azonosító: 132508
Offline offline
engem nagyon zavarnak
2010. november 16. 20:29 #4
- törölt felhasználó -    
A sors iróniája. _nevet.gif _nevet.gif
10 felhasználónak tetszik: duracell, Lindsay019, Dancsy, kdori90, Adrianna, Lisa Veronicas, Erika120, Enaa, FruzShina., LeerdammerGirl
2010. november 16. 20:32 #5
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Igen, mert sokat kell javítanom rajtuk. mad.gif

Én csak tegnap óta vagyok moderátor, de rajta vagyok az ügyön, hogy helyesírásilag okés cikkek kerüljenek ki. Persze, van, amikor véletlenül átsiklunk néhány hibán, és nem vesszük észre. El se tudjátok képzelni, hogy hány cikk érkezik be, és nem fogadjuk el, mert hemzseg a helyesírási hibáktól. Vannak olyanok, amelyek alapból jók, és próbálunk rajta alakítani... Ez általában nem a mi problémánk smileeee.gif
6 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, IWantToBeBarbie, Beba13, Adrianna, xBlondie, Twilight6
2010. november 16. 20:33 #6
IWantToBeBarbie
IWantToBeBarbie
visszatérő vendég
 
StátuszI'm not lazy, I just rest for a while before I get tired :']
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.01.
Hozzászólás: 279
Csatolások: 4
Azonosító: 135486
Offline offline
Idézet (duracell @ 2010.11.16. 20:24)
Nem bántásból, de egy ilyen témánál sikeresen félreírtad a címet beer.gif  blush.gif

És tényleg w00t.gif
Amúgy, néha engem is zavarnak, főleg a "semmit mondó" cikkeknél, amiknek a száma mostanság kezd szaporodni.. unsure.gif
4 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Pandus, Adrianna, Enaa
2010. november 16. 20:35 #7
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nekem úgy tűnik - javítsatok ki, ha tévedek - hogy van 1-2 moderátor, aki a cikkekkel kapcsolatban nagyon lelkiismeretes, és ha hiba marad benne, akkor az csak a véletlen figyelemelkerülés végett van. De vannak olyan modik is, akik szerintem el sem olvassák a cikket, max belenéznek és elküldik úgy, ahogy az meg volt vagyon írva, tele hibával.
10 felhasználónak tetszik: duracell, IWantToBeBarbie, El Mexicano, kateblock, Beba13, Lindsay019, Dancsy, Adrianna, Enaa, FruzShina.
2010. november 16. 21:00 #8
- törölt felhasználó -    
Nem tudom, konkrétan milyen fogalmazási hibákra gondolsz, ugyanis igyekszem minden hibás fogalmazást javítani. Sokszor előfordul, hogy én is később veszem észre, hogy pl. elírás van a címben, de ha már kikerült a cikk, onnantól kezdve a hozzá tartozó topikot már nem tudom szerkeszteni, de magát a cikk címét és szövegét tudom javítani.

Sajnos jól látod, az a helyzet, hogy nem tudnak a mai fiatalok fogalmazni. "nemcsak... de..." (anglicizmus), "nem más volt, mint" (magyartalan), "nem-e" és a hasonlók. Nem beszélve arról, hogy nem tudják, hova kell a mondatban vesszőt rakni, de azt sem, hogy az írásjelek után szóközt teszünk. Ezeket mind igyekszem javítani.

Mindenesetre kicsit meglep ez a topik, ugyanis többször kértem, hogy ha hibát találtok a cikkekben, akkor jelezzétek nekem, ehhez képest senki nem jelzett semmit, hogy probléma lenne cikkekkel.

Szerk.: S ne felejtsük el azt sem, hogy sajnos nagyon sokan rosszul tudnak sok mindent, még azok is, akik azt állítják magukról, hogy jó a helyesírásuk, és lusták utánanézni bizonyos dolgoknak. Azért merem ezt mondani, mert kicsit idősebb vagyok nálatok, van elég tapasztalatom ezzel kapcsolatban, a cikkeket meg főleg 12–20 évesek küldik be, akik legjobb esetben is még javában az iskolapadot koptatják.
10 felhasználónak tetszik: duracell, Dancsy, wannascream, kriszti145, Sally Sparrow, Zsanett.Zsüliett, Adrianna, xBlondie, Twilight6, Enaa
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!