Starity

Dumcsitopik érettebbeknek (15+)

961 oldal 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. augusztus 22. 19:42 #18041
- törölt felhasználó -    
Sok kihagyás után itt vagyok, sziasztok. Belemerültem a sorozatnézésbe, és csak remélni tudom, hogy folytatják a The Nine Lives of Chloe King-et. Igazából nincs velem semmi különös, nem rég volt itt egy barátnőm, és regisztrált is ide. Ti hogy vagytok? Mindjárt iskola, aminek nem mondom hogy örülök. Sokkal jobb volt több időt pihenni itthon, mint megint ücsörögni az órákon, és ott lenni a sok gyerek között.
2 felhasználónak tetszik: thunderbird, DisneyFans
2011. augusztus 23. 10:21 #18042
- törölt felhasználó -    
Sziasztok hi.gif
Tegnap elég jó napom volt,ma nem indul valami jól a napom mert reggel fájt a hasam!
Vettem be gyógyszert azóta már nem fáj!
Amúgy,jöhet az ide az egyik barátnőm?Kedves!
2011. augusztus 23. 10:24 #18043
- törölt felhasználó -    
Idézet (DiscoDiva @ 2011.08.22. 19:42)
Sok kihagyás után itt vagyok, sziasztok. Belemerültem a sorozatnézésbe, és csak remélni tudom, hogy folytatják a The Nine Lives of Chloe King-et. Igazából nincs velem semmi különös, nem rég volt itt egy barátnőm, és regisztrált is ide. Ti hogy vagytok? Mindjárt iskola, aminek nem mondom hogy örülök. Sokkal jobb volt több időt pihenni itthon, mint megint ücsörögni az órákon, és ott lenni a sok gyerek között.


Sya wub.gif
Igen tényleg kár hogy mindjárt iskola,olyan hamar eltelt a szünidő sad.gif
2011. augusztus 23. 10:25 #18044
Inez567
Inez567
új tag
 
StátuszSemmi éppen.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.18.
Hozzászólás: 40
Csatolások: 0
Azonosító: 149574
Offline offline
Szijasztok! Én vagyok Miley Cyrus 40 barátnője csatlakozhatnék hozzátok?
1 felhasználónak tetszik: MileyCyrus40
2011. augusztus 23. 10:28 #18045
- törölt felhasználó -    
Idézet (Stellena @ 2011.08.23. 10:24)
Sya wub.gif 
Igen tényleg kár hogy mindjárt iskola,olyan hamar eltelt a szünidő sad.gif

Sajnos!
Utána még egy évet kikell bírni!Aztán megint nyári szünet!És újra suli!
2011. augusztus 23. 11:22 #18046
- törölt felhasználó -    
Tegnap furcsamódon eltűntem,de megint itt vagyok szóval sziasztok!Hihetetlen,de nagyobb fanja lettem 1 rész után a True Blood-nek,mint a The Vampire Diariesnek.Holnpa jön át a matematika tanárom vendégségbe,szóval már nagyon várom.Valahonnan szereznem kellene egy jópár horror filmet,de semmi kedvem sincsen hozzá.Na,de inkább meséljetek,mert elég sokat kihagytam már a topikból...Hogy vagy?!Nagyon furcsa mivel mindjárt suli van nem igazán várom,de ez van!

Idézet (Inez567 @ 2011.08.23. 10:25)
Szijasztok! Én vagyok Miley Cyrus 40 barátnője csatlakozhatnék hozzátok?


Szia.Ez itt nagyon senkit nem érdekel,mivel itt mindenki mindenkit ismer úgy ahogy,mert a nemrégiben csatlakózok még nem ismerik a régi arcokat.Nos én nem tudom,hogy csatlakozhatsz-e mikor még magadról sem mondtál semmi csak,hogy MileyCyrus40 a barátnőd.

Idézet (Riri @ Avrilfan,2011.08.22. 19:08)
Szervusztok hi.gif Szorina,á,de jó látni ^^


Szia Nojmi így utólag is. heart.gif Én is örülök,hogy újra láthatom a topikot és a társaságot.Nagyon hiányoztatok abban a 3 napban nekem.
2 felhasználónak tetszik: Riri,Avrilfan, DisneyFans
2011. augusztus 23. 12:31 #18047
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5984
Csatolások: 136592
Azonosító: 67913
Offline offline
Helló srácok hi.gif

Idézet (Lucille @ 2011.08.22. 15:05)
eddigi legnagyobb ellenségem a földrajz. rolleyes.gif


Húha, én nagyon szerettem. Mindenféle térkép érdekel/érdekelt már egész kiskoromtól kezdve. Földrajz egyik kedvenc tárgyam volt, történelem mellett. Mindkettőből érettségiztem is wink.gif

Idézet (Lucille @ 2011.08.21. 21:14)
Engem zavar, mert szeretnék majd egy olyan pasit találni, aki magasabb nálam, és én eddig csak olyanokat láttam, akik szinte mind kicsik. unsure.gif Tehát én a jövőm miatt nem akarok magas lenni. rohog.gif


Hát, én magasabb vagyok nálad, és még, ha magassarkút veszel, akkor is wink.gif Nincs kedved megtalálni? rohog.gif
Bocsánat Lucille, csak viccelek, remélem szereted a poénokat beer.gif

Idézet (thunderbird @ 2011.08.21. 21:12)
Én, mikor utoljára mértem a magasságom, 168 voltam. Hú, akkor mostanra biztosan vagyok 170, és még nőni akarok. laugh.gif Szeretek magas lenni, és a magas srácok is jönnek be. Már az is baj, ha velem egy magas. Az az osztálytársam, aki jövőre már nem hozzánk fog járni, nagyon tetszett két éve, de csak azért, mert 178 cm volt (14 évesen). rohog.gif


Én 24 évesen vagyok 178cm, szóval gondolom már ennyi maradok. Anyu 1.70m, apu 1.83m én meg pont kettőjük között smileeee.gif

Amúgy megértem ám Dancsy, engem nagyon tud frusztrálni, ha alacsonyabb vagyok egy lánytól. Ki fogsz nevetni, de magabiztossá tesz, ha én vagyok a magasabb. blush.gif
Szerencsémre a hölgyek nagy többsége azért kisebb tőlem. Nekem a gyengéim a pici lányok wub.gif Kb. 150-165cm. smileeee.gif
4 felhasználónak tetszik: thunderbird, Riri,Avrilfan, SelenaGirl, DiscoDiva
2011. augusztus 23. 13:08 #18048
- törölt felhasználó -    
Hello. hi.gif Ha már a magasságnál tartunk nem vagyok egy nagy növésű és a családom sem egy magas,mégis az osztályba elől vagyok a torna sorban. unsure.gif 155 cm vagyok,de még növök. blush.gif De nem soká mennem is kell a mamámhoz majd a boltba,de lehet inkább anyura bízom ezt. rohog.gif De ha már itt tartunk sajna nem soká suli,de amúgy én is nagyon szeretem a földrajzot,valójában az egészségtan lesz az amiért nem leszek oda az fix. mellow.gif
2 felhasználónak tetszik: SelenaGirl, DisneyFans
2011. augusztus 23. 13:42 #18049
- törölt felhasználó -    
Idézet (Riri @ Avrilfan,2011.08.23. 13:08)
Hello. hi.gif Ha már a magasságnál tartunk nem vagyok egy nagy növésű és a családom sem egy magas,mégis az osztályba elől vagyok a torna sorban. unsure.gif 155 cm vagyok,de még növök. blush.gif De nem soká mennem is kell a mamámhoz majd a boltba,de lehet inkább anyura bízom ezt. rohog.gif De ha már itt tartunk sajna nem soká suli,de amúgy én is nagyon szeretem a földrajzot,valójában az egészségtan lesz az amiért nem leszek oda az fix. mellow.gif


Szia Nojmi! heart.gif Nos én sem vagyok nagyon magas 164 cm körül lehetek 13 évesen,mondjuk az igazság az,hogy növök én is elég sokáig.Ráadásul igen hirtelen nőttem meg,mert még 6. osztályban vagyis tavaly 155 cm magas voltam és az osztály törtéje barátnőmmel együtt.Legalábbis azért tartom még magamat kicsnek mert vannak olyan osztálytársaim akik több,mint 170 cm és azokhoz képest azért tényleg kicsi vagyok.Általában a testnevelő tanárom mndig azzal nyugtat,hogy kicsi vagyok,de nagyon-nagyon fürge és tehetséges gyerek vagyok erre azért néha rávágnám persze,hogy gyors vagyok és bírok szinte mindent,mert kézilabdázom lassan 1 éve!Igen-igen lassan itt van a suli,olvastam facetyúkon,ó mit írt ki az osztálytársam erre,de ha gondolod Nojmi és érdekel elküldöm neked privátban.Én nem szeretem a az olyan tantárgyakat amik a természettel foglalkoznak én a testnevelés és a történelem híve vagyok,na meg a fizika-kémia.Lehet,hogy azért szerettem meg már az első órámon a fizika-kémiát,mert a tanárunk kedves és aranyos melesleg nagyon viccesek az órái és mindig úgy jövünk ki róla,hogy óristen milyen jó volt.Akár témazárótírtunk akár feletünk vagy csak írtunk a füzetünkbe,meg az is lehet,hogy azért szeretem a fizika-kémiát,mert imádok kisérlezetni!Hát matekból nem voltam soha jó mindig 4-es vagy 3-as voltam,magyarnyelv és irodalom melesleg az ének,az osztáyfőnököm tanítja őt meg nem szeretem és az órája azzal telik el,hogy nem haladunk az anyaggal hanem kiabál,hisztizik és még a semmiről is képes dolgozatot íratni,még énekből is írat dolgozatot.Nem normális!
2 felhasználónak tetszik: Riri,Avrilfan, DisneyFans
2011. augusztus 23. 16:26 #18050
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Üdvözletem mindenkinek!

Idézet (Boscorelli @ 2011.08.23. 12:31)

Húha, én nagyon szerettem. Mindenféle térkép érdekel/érdekelt már egész kiskoromtól kezdve. Földrajz egyik kedvenc tárgyam volt, történelem mellett. Mindkettőből érettségiztem is wink.gif 


Általános iskolában még én is, sőt, toronymagasan a lejkedveltebb tantárgyunk volt, de középsuliban sajons olyan tanár tanította, aki nem nagyon törte magát azzal, hogy újra megkedveltesse velem a tantárgyat. Ledarálta a z anayot, és jó napot... mad.gif dry.gif

Idézet (Boscorelli @ 2011.08.23. 12:31)

Hát, én magasabb vagyok nálad, és még, ha magassarkút veszel, akkor is wink.gif Nincs kedved megtalálni? rohog.gif
Bocsánat Lucille, csak viccelek, remélem szereted a poénokat beer.gif 


Ha már itt tartunk, én is magasabb vagyok...
... de azt nézem, veled mi történt Bosco?
Megsütötte a fejed a nap? rohog.gif

Idézet (Boscorelli @ 2011.08.23. 12:31)

Én 24 évesen vagyok 178cm, szóval gondolom már ennyi maradok. Anyu 1.70m, apu 1.83m én meg pont kettőjük között smileeee.gif


Én elvileg 183 cm vagyok, és ez már nem is valószínű, hogy változna.

Idézet (Boscorelli @ 2011.08.23. 12:31)

Amúgy megértem ám Dancsy, engem nagyon tud frusztrálni, ha alacsonyabb vagyok egy lánytól. Ki fogsz nevetni, de magabiztossá tesz, ha én vagyok a magasabb. blush.gif
Szerencsémre a hölgyek nagy többsége azért kisebb tőlem. Nekem a gyengéim a pici lányok wub.gif  Kb. 150-165cm. smileeee.gif


Nekem viszont nincsenek ilyen gondjaim, már ami a magasságot illeti. Soha nem frusztrált, ha tőlem magasabb az illető hölgyemény. Példának okáért van egy kb. 190 cm magas lány ismerősöm, és ha még erre rá tesz egy lapáttal egy 10 centis tűsarokkal, akkor az már ~200 cm, de soha nem zavart még.
4 felhasználónak tetszik: thunderbird, SelenaGirl, DiscoDiva, adry1415
2011. augusztus 23. 16:41 #18051
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! hi.gif
Ma semmi érdekes nem volt, 8-kor keltettek, hogy suliba is időbe tudjak majd menni - meg kell szoknom, vagy mi xD -, ebédeltem, egyszerűen ötletem nem volt mit húzzak fel ebben a hűségben, így az összecsumidázozott felső van rajtam _nevet.gif Meg hát veszekedtem a családdal. rohog.gif
Idézet (Boscorelli @ 2011.08.23. 12:31)
Hát, én magasabb vagyok nálad, és még, ha magassarkút veszel, akkor is wink.gif Nincs kedved megtalálni? rohog.gif
Bocsánat Lucille, csak viccelek, remélem szereted a poénokat beer.gif

Megkeresni? _nevet.gif Most énekeljem el, hogy "álmomban már láttalak", vagy nincs is ilyen szöveg? rohog.gif A lényeg, hogy nézegettem a profilod, és szőkének tűntél az egyik kép alapján, no meg tiszta VV Jerzey-nek (bocsi, hogy ezt hoztam fel xD) néztelek, álmomban meg Jerzey elkezdett vetkőzni, ráadásul szőke volt. blink.gif
2 felhasználónak tetszik: thunderbird, DisneyFans
2011. augusztus 23. 16:56 #18052
LittleVampire
LittleVampire
MissMagic™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1548
Csatolások: 554
Azonosító: 149870
Offline offline
Ez a hozzászólás mindenkire vonatkozik.
Mikor én idejöttem alig voltunk páran. Szinte meg is hatódtam, amikor ide befogattak. Majd kicsivel többen lettünk, és egy igazi internetes családdá váltunk, mindent megbeszéltünk egymással, hülyültünk, MSN-en is virrasztottunk. Ahogy megszűnt a Dumcsi- és Duma-topik egyre több új jött, akiket szintén próbáltunk befogadni. Ismertettük veletek a szabályokat, és megkértünk rá titeket, hogy ne foglaljátok el a topikot, mert az nem lenne fair a régi tagokkal szemben. Szerintem ezt az utolsó kérésünket nem igazán tartottátok be, mert mi már meg sem bírunk szólalni ebben a topikban. Senkivel nem tudunk értelmesen elbeszélgetni, mint anno, amikor csak tízen voltunk. Ez senki ellen nem irányul, de szeretnénk mi is, a régi tagok itt érvényesülni, és nem jelentéktelen témákról beszélni. Az, hogy „Szia”, „Hogy vagy?” nem tartozik bele ebbe a topikba. Ez a topik, az érett gondolkodásúaknak, nem pedig a gyerekeknek való. Tegnap is próbáltunk elbeszélgetni pár régivel, de úgy kirekesztettetek minket, hogy csak néztünk nagyokat. Nem küldünk el senkit, de szeretnénk titeket megkérni ismételten, hogy írjatok kevesebbet, ne közösítsetek ki minket. Azért a régiek megérdemelnek szerintem valami féle tiszteletet. Mi régen egy hozzászólásba 10-15 sort simán beleírtunk. Ha most szétnéztek, ez egy szemétdomb lett, tele gyerekes hozzászólással. Itt még mindig mi vagyunk a régiek, ti pedig az újak. Ezt, kérlek tartsátok szem előtt, és a legfontosabb tartsátok be kérlek a szabályokat. Nem akarunk mi senkit sem elküldeni, de fegyelmet akarunk.
Ezzel a hozzászólással egyetért; LittleVampire, olsenfan.., WhiteAngel, dave095, Boscorelli, thunderbird, Clairy, Rap4ever8,
7 felhasználónak tetszik: Rap4ever8, thunderbird, Clairy, SelenaGirl, olsenfan.., Boscorelli, DiscoDiva
2011. augusztus 23. 18:18 #18053
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117949
Azonosító: 67956
Offline offline
Ha már a magasság a téma engem mindig zavart, hogy ennyire alacsony vagyok (153 cm). Egy idő után nagyon idegesítő, hogy mindenkire fel kell néznem a környezetemben, mert 1-2 kivételtől eltekintve az összes ismerősöm magasabb nálam. Viszont egy előnye van: az a probléma fel sem merült soha, hogy a pasi alacsonyabb lenne. laugh.gif Nem is tudnám elképzelni...
4 felhasználónak tetszik: LittleVampire, thunderbird, joe_r, Boscorelli
2011. augusztus 23. 18:37 #18054
LittleVampire
LittleVampire
MissMagic™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1548
Csatolások: 554
Azonosító: 149870
Offline offline
Idézet (Rap4ever8 @ 2011.08.23. 18:18)
Ha már a magasság a téma engem mindig zavart, hogy ennyire alacsony vagyok (153 cm). Egy idő után nagyon idegesítő, hogy mindenkire fel kell néznem a környezetemben, mert 1-2 kivételtől eltekintve az összes ismerősöm magasabb nálam. Viszont egy előnye van: az a probléma fel sem merült soha, hogy a pasi alacsonyabb lenne. laugh.gif Nem is tudnám elképzelni...

Én magas vagyok, csak pár fiút ismerek, akinél alacsonyabb vagyok. blush.gif Nekem rettentő kellemetlen, mert gólya lábaim vannak. Már nem is nagyon merek magassarkút felvenni. Társaságtól függ - általában csak a családi összeröffenéseken szoktam viselni. Viszont voltak 11-12 éves gyerekek, akik olyan magasak voltak, mint én. Én meg csak néztem; micsoda?! laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: thunderbird, Rap4ever8
2011. augusztus 23. 19:17 #18055
- törölt felhasználó -    
Sziasztok! hi.gif

Hajni írta, hogy jöjjek, csak nem voltam fent, mert filmet néztem. blush.gif A Superhero Movie-t láttam. Úristen, már rég láttam ekkora baromságot. _nevet.gif Majdnem az egész Pókember-paródia volt, de volt benne X-Men is, meg minden, ami kell. rohog.gif Imádtam, az agyam szétröhögtem rajta. Jaaj, és Drake Bell... wub.gif Eszméletlenül jó színész.

Egyébként ma nem sok minden történt, itt ülök már egy óra óta. Ma még nézek amúgy egy filmet, csak majd később. Konkrétan A halott menyasszonyt. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: LittleVampire, Rap4ever8
2011. augusztus 23. 19:23 #18056
LittleVampire
LittleVampire
MissMagic™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1548
Csatolások: 554
Azonosító: 149870
Offline offline
Idézet (thunderbird @ 2011.08.23. 19:17)
Sziasztok! hi.gif
Hajni írta, hogy jöjjek, csak nem voltam fent, mert filmet néztem. blush.gif A Superhero Movie-t láttam. Úristen, már rég láttam ekkora baromságot. _nevet.gif Majdnem az egész Pókember-paródia volt, de volt benne X-Men is, meg minden, ami kell. rohog.gif Imádtam, az agyam szétröhögtem rajta. Jaaj, és Drake Bell... wub.gif Eszméletlenül jó színész.
Egyébként ma nem sok minden történt, itt ülök már egy óra óta. Ma még nézek amúgy egy filmet, csak majd később. Konkrétan A halott menyasszonyt. biggrin.gif

Benne voltunk a TV-ben, amiért mondtam. blush.gif TV2 csatorna vetítette le a riportot, a gyilkolással kapcsolatban. Reménykedtem benne, hogy a házunk is ott lesz valahol a háttérben. Erre meg csak a vérnyomokat, meg a biciklit mutatták, amivel el akart menekülni a csávó. Meg a rendőrkapitány beszélt az ügyről. Nagyon muris volt. rohog.gif Végre gyűlünk, lassan az egész csapat itt lesz. w00t.gif Dancsy, majd, ha felrakják a videót a TV2 oldalára, akkor elküldöm neked a linket. meghajolo.gif
2 felhasználónak tetszik: thunderbird, Rap4ever8
2011. augusztus 23. 19:27 #18057
- törölt felhasználó -    
Idézet (LittleVampire @ 2011.08.23. 19:23)
Benne voltunk a TV-ben, amiért mondtam.  blush.gif TV2 csatorna vetítette le a riportot, a gyilkolással kapcsolatban. Reménykedtem benne, hogy a házunk is ott lesz valahol a háttérben. Erre meg csak a vérnyomokat, meg a biciklit mutatták, amivel el akart menekülni a csávó. Meg a rendőrkapitány beszélt az ügyről. Nagyon muris volt.  rohog.gif Végre gyűlünk, lassan az egész csapat itt lesz.  w00t.gif Dancsy, majd, ha felrakják a videót a TV2 oldalára, akkor elküldöm neked a linket. meghajolo.gif

Uh, tényleg, teljesen elfeledkeztem róla! Meg Drake kicsit lekötött, egy pillanatra sem akartam szem elől téveszteni... blush.gif Kíváncsi vagyok a riportra, mert érdekes ügy, de azért kár, hogy még csak a házatok sincs benne. sad.gif

Amúgy szólni kéne a többieknek, hogy jöjjenek. biggrin.gif

Szerk.: Bocsi, most mennem kell egy fél órára, mert anyáék futni mennek, én meg elkísérem őket görkorival. biggrin.gif Mindjárt itt leszek. air_kiss.gif
1 felhasználónak tetszik: LittleVampire
2011. augusztus 23. 19:37 #18058
LittleVampire
LittleVampire
MissMagic™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.23.
Hozzászólás: 1548
Csatolások: 554
Azonosító: 149870
Offline offline
Idézet (thunderbird @ 2011.08.23. 19:27)
Uh, tényleg, teljesen elfeledkeztem róla! Meg Drake kicsit lekötött, egy pillanatra sem akartam szem elől téveszteni... blush.gif Kíváncsi vagyok a riportra, mert érdekes ügy, de azért kár, hogy még csak a házatok sincs benne. sad.gif
Amúgy szólni kéne a többieknek, hogy jöjjenek. biggrin.gif

Írtam Barnáéknak is, hogy jöjjenek, de úgy látszik nem érnek rá. Remélem látják a fórumon, hogy mi már jelen vagyunk, így talán ők is kedvet kapnak. Az ügyről pedig annyit, hogy utánaolvastam, és valahol azt írják, hogy elkapták a késelőt, valahol pedig az ellenkezőjét állítják. Bár szerintem már megvan a tettes és már javában folyik a kihallgatás. Fene tudja! laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: thunderbird
2011. augusztus 23. 19:41 #18059
- törölt felhasználó -    
Sziasztok!

Gondoltam benézek kicsit.
Szerintetek csak én vagyok ilyen szerencse csomag,vagy Veletek is megtörtént már,hogy elmentek vásárolni,és nem azt vesztek amiért indultok? rohog.gif Na mindegy velem megtörtén már párszor. rohog.gif Amúgy voltam fodrásznál,megszabadultam egy kevés hajtól,és olyan jó lett. wub.gif
1 felhasználónak tetszik: thunderbird
2011. augusztus 23. 19:50 #18060
- törölt felhasználó -    
Nah sziasztok
Siettem ahogy tudtam csak nem győzök itt válaszolni a sok szülinapi üzenetre,meg most családom is megköszöntött és kaptam rudit,bounty-t,tik takot és raffaello-t.Ha esetleg kér valaki,most jelezze.Meg majd megyek face-re is,azthiszem ott is válaszolgathatok majd.Délután meg voltam barátnőmmel,tőle is kaptam ajándékot.Nehéz lenne körülírni,lényeg hogy saját munka aminek nagyon örültem.És veletek mi a helyzet? laugh.gif
4 felhasználónak tetszik: SelenaGirl, thunderbird, DisneyFans, Rap4ever8
961 oldal 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!