Starity

Milyen filmet láttál legutóbb? II.

710 oldal 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. szeptember 06. 17:40 #14101
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
A tinilány naplója
Nagyon ritkán nézek ebben a témában filmet, valahogy nem köt le, vagy egyszerűen csak volt már rossz tapasztalatom ezen a téren, azonban ezt a választást nem bántam nem. Úgy álltam neki, hogy egyszerűen nem volt jobb ötletem egyik este.
Az elejét közhelyesnek, kicsit fárasztónak éreztem, de aztán 20-25 perc után felvett a történet egy elég fura hangulatú szálat, amit szinte a végéig ki is húzott. Néhány pillanatban kicsit meghökkentem, nem tudom, miért, igazából nem vágott arcba semmi, valóban az életről, egy tinilány nehéz (bár nem végzetesen rossz) életéről szól, aki buta döntéseket hoz meg, csakhogy kipróbáljon mindent az életben. Kicsit nehezen azonosultam a főszereplővel, mivel az én életem sosem fordult ilyen irányba, de sejtettem, mit érez, mit él át, amiért így vagy úgy választott.
Kicsit megkavart a film vígjáték mivolta, mivel úgy nagyjából 2-3 poén volt az egészben, azt leszámítva semmi vicceset nem találtam a sztoriban. Éppen emiatt meglepően mély tudott lenni több pontban is.
Összességében tetszett, bár elég volt egyszer.
10/7
1 felhasználónak tetszik: Christo
2018. szeptember 08. 12:24 #14102
- törölt felhasználó -    
Senna
10/10
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTc5MTUzOTAxMl5BMl5BanBnXkFtZTcwODQzMjg3NA@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg
Megnéztem megint a Senna filmet. Másodjára is bőgtem a végén. smileeee.gif Amikor beérkezik Senna az "utolsó kanyarba" az mai napig fájdalmas emlék. sad.gif Összeszorul a torkom mindig. sad.gif És a film végén amikor Alain Prost (a legnagyobb ellenfél) és Gerhard Berger (a legjobb csapattárs) viszik a koporsóját az egyszerűen iszonyat ott már nem bírok a könnyekkel. sad.gif
Ayrton Senna és Michael Jordan gyerekkorom talán két legmeghatározóbb ikonjai voltak. 11 éves voltam amikor meghalt Senna! sad.gif A mai napig emlékszem arra a vasárnap délutánra. Meg arra is hogy elöző nap néztem az időmérőt ahol szegény Ratzenberger halt meg ugyanott ahol következő nap Senna. Szegény Rolnad Ratzenbergerről nem beszélnek annyit mint Sennáról. sad.gif
Nagyon szerencsésnek érzem magam hogy jó időben születtem és láthattam Sennát versenyezni és Jordant játszani. És láthattam azt a Forma 1-et és azt az NBA-ét amiben ilyen sportemberek szerepeltek.
Ez a Senna film még mindig nagyon jó aki szereti Sennát és a Forma 1-et azoknak kötelező megnézni. Egy nagyon érzelmes film a világon valaha élt talán egyik legjobb autóversenyzőről. Sennáról mindig az ugrik be először amikor a Belga nagydíj szabadedzésén az egyik pilóta egy hatalmasat bukik és Senna megállt a kocsijával és ki ugrott segíteni a versenyzőtársának elképesztő jelenet volt. meghajolo.gif
Ayrton Senna
(1960-1994)
3 felhasználónak tetszik: ramio, Szandi0820, LeerdammerGirl
2018. szeptember 08. 18:35 #14103
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Atomszőke / Atomic Blonde
Nem volt rossz, összességében jól volt összerakva, a pörgős részek tényleg pörgősek voltak, de nem igazán győzött meg.
Elsősorban a hiteltelenség miatt: mindenre elszánt, sokat látott, már-már 'szuperképességekkel' rendelkező kémek Berlin utcáin, ami egyszerre olyan, mint a Bane által elfoglalt Gotham és egy jövőbeli neonfényes város valahol Délkelet-Ázsiában. A főszereplő, Lorraine számomra a létező legközhelyesebb karakterekből lett megalkotva, minden lépése és reakciója kiszámítható volt, a többi karakter viszont jó volt, még ha nem is nyomtak sokat a latban. Ők valahogy sokkal érdekesebbre sikerültek szerintem. A történet egészen jól sikerült, habár újat sajnos nem tudott mutatni (végül is miről szóljon egy olyan film, ami Kelet-Berlinben játszódik még a fal lebontása előtt?).
A látvány pazar volt, annak ellenére, hogy ezt nem vártam volna a filmtől, a fentebb említett vizuális megoldása a régi Berlinnek ugyan kicsit túl sok cukormázat kapott, de szép volt. Sokat emelt a sztori hangulatán, ami egyébként elég nyomasztó és sötét.
Nem nézném meg újra, de szerintem egyszer végignézni abszolút oké, vagy ha valakinek kimondottan tetszik is ez a film, az sem gond, mert megérteném, bennem viszont hagyott egy kis ürességérzetet.
10/6
1 felhasználónak tetszik: Christo
2018. szeptember 09. 19:32 #14104
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2018.09.02. 23:31)
Örökség
NEM!!!!!


Végig kellett volna nézned. Nem akarlak rábeszélni, lehet nem is tudnálak, de ha lesz hangulatod (sok múlik ezen), meg türelmed, akkor mindenképp fejezd be. A végén azért értelmet nyer az egész katyvasz. laugh.gif
2018. szeptember 10. 15:40 #14105
- törölt felhasználó -    
SPOILER SPOILER
SPOILER

Idézet (Christo @ 2018.09.09. 19:32)
Végig kellett volna nézned. Nem akarlak rábeszélni, lehet nem is tudnálak, de ha lesz hangulatod (sok múlik ezen), meg türelmed, akkor mindenképp fejezd be. A végén azért értelmet nyer az egész katyvasz. laugh.gif


Igen asszem nem volt elég türelmem ehhez a filmhez. Meg a főszereplő is piszkosúl idegesített. De szóval azt éreztem abban az 1 órában amíg ezt a filmet néztem hogy ennek a filmnek a készítője szándékosan fel akar bosszantani. Már a templomi jelenetnél amikor mondta a nő a gyászbeszédet az anyja temetésén már ott iszonyat idegesített az egész előadás módjával. Pedig az a jelenet mennyi volt? 2perc kb. blink.gif És aztán meg azaz egész stílús ahogy az idegesítő lányát elküldte a fiával egy olyan buliba amiről pontosan tudta hogy milyen buli is az. És érted ilyen félmosollyal az arcán kérdőre is vonja a fiát hogy "te ugye nem iszol drága fiam???" A fia pedig előszeretettel bevan tépve úgy általában. De ő megkérdezi cinikusan hogy te nem iszol ugye?? bammeg eza nő bakker ez kikészít. rolleyes.gif A kislány pedig még menni se akart de aza stílus ott is amit előadott az a nő hogy már pedig mész kislányom te fiam pedig elviszed. Mijjjafaxx??? 110.gif Aztán ugye megtörtént a tragédia. Utána persze megcsinálta azta műsort a fiával a vacsora asztalnál. Én a fia helyében megfogtam volna és a csap alá tartottam volna a fejét jó hidegvíz alá. Komolyan milyen anya az ilyen ő meg ment a kis hülye miniatürjeihez jaaj mert határidőre csinál valami hülye babaházat. Megaztán később ugye kiderül az is hogy nem véletlenül alszik olyan éberen a fiú éjszaka mert ezaz idióta alvajáró és benzines kannával meg gyufával kóboról éjjelente nahhhjóóóóó van......rolleyes.gif Istenem... rolleyes.gif NEM hagyjuk inkább ezt a filmet. biggrin.gif Én örülök ha másnak tetszik ez a film de én képtelen vagyok elviselni ezt a főszereplőt.
De egyszer talán végignézem. biggrin.gif Talán......egyszer....lehet.......
1 felhasználónak tetszik: Christo
2018. szeptember 10. 22:29 #14106
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2018.09.10. 15:40)
SPOILER SPOILER
SPOILER

Jól felhúztad magad. rohog.gif Hát hallod, az egész lényege, hogy nem százas a nő családja. Az örökség az őrület _nevet.gif .(nemspoiler)
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2018. szeptember 11. 15:09 #14107
- törölt felhasználó -    
Idézet (Christo @ 2018.09.10. 22:29)
Jól felhúztad magad. rohog.gif Hát hallod, az egész lényege, hogy nem százas a nő családja. Az örökség az őrület _nevet.gif .(nemspoiler)


Igen asszem túlzottan is felbosszantott! biggrin.gif De főleg azért haragudtam a filmre mert mostanában nagyon megválogatom hogy mivel töltöm a kis szabadidőmet. smileeee.gif És erre jött ez a film és mint egy vonat átgázolt rajtam a hülyeségeivel.... biggrin.gif
Majd végig nézem valamikor.
De csak várd ki a hétvégét megyek a predátorra szombaton nahh abból mi lesz!! biggrin.gif Letornázom az elvárásaimat.
1 felhasználónak tetszik: Christo
2018. szeptember 11. 22:43 #14108
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2018.09.11. 15:09)
Igen asszem túlzottan is felbosszantott! biggrin.gif De főleg azért haragudtam a filmre mert mostanában nagyon megválogatom hogy mivel töltöm a kis szabadidőmet. smileeee.gif  És erre jött ez a film és mint egy vonat átgázolt rajtam a hülyeségeivel.... biggrin.gif 
Majd végig nézem valamikor.
De csak várd ki a hétvégét megyek a predátorra szombaton nahh abból mi lesz!! biggrin.gif Letornázom az elvárásaimat.


Nekem is az a program. biggrin.gif Hááát, majd meglátjuk. De jah, én sem nagy elvárásokkal ülök be. laugh.gif
2018. szeptember 14. 14:47 #14109
- törölt felhasználó -    
Fák jú Tanár úr! 3.
Maga a film szerintem nagyon jó volt. Sokaknak sír a szája hogy "ez se olyan már mint régen" illetve hogy "gyengébb mint a másik kettő".
Aha oké, tud valaki olyam filmet mondani aminek az összes része UGYANOLYAN jó? Hát nem. Mindegyik változik. Javul vagy romlik, reszlet kerdes.

Egy szó mint száz, nekem nagyon tetszett a film, kikapcsol, szorakoztat, elgondolkodtat. Néha ennyi pont elég, ne várjunk már mindig mesterművet az ég szerelmére! rolleyes.gif De a magyarok újra bemutatták hogy undoritóak... Nem fogom fel miért kellett Britney dalát kivágni. Gázok voltak! reklamalo.gif
2018. szeptember 15. 15:51 #14110
- törölt felhasználó -    
Predator (2018)
2/10
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMjM5MDk2NDIxMF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjU5NDk3NTM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg
Nahh há én egy jó darabig nem fogok gondolatokat megosztani filmekről. ÁÁÁ teljesen kiégtem megint. Borzalmas lett az új Predator film. Shane Black ott rúgott bele a korábbi filmekbe ahol csak tudott. És nekem ez mindenütt fájt. sad.gif Aminek igazából abszolút nem értettem az okát haa ennyire utálja ezeket a filmeket miért csinálta meg ezt? Lehet azért mert a Ragadozó őt nyírta ki először az első filmben és megsértődött????? rolleyes.gif hmmmm..... Már ilyenek jártak a fejemben miközben néztem ezt a filmet.
Tartottam ettől a filmtől és az előjelek sem voltak jók ugye múlthéten hozták nyílvánosságra Olivia Munn hisztiét a molesztáló kaszkadőrről. Aki miatt több helyen újra kellett vágni a filmet mert ugye a hiszti miatt ki kellet vágni a nyomorult jeleneteit a filmből. Hááá bammeg már Predator is a "Me too" botrányba keveredik. Bravo Hollywood bammeg. meghajolo.gif Gratulálok... rolleyes.gif Ha már egy ilyennel kell "reklámozni" egy Predator filmet akkor ott már baj van.
És az is lett.
Semmi feszültség nincs a filmben eröltetett humorral és kínosabbnál kínosabb párbeszédekkel húzzák a filmet másfélóráig. A film közepe felé megjelenik egy 4 méteres predátor és attól most aztán be kellxarni. rolleyes.gif Shane Black-nek senki sem szólt hogy az első két Predator film sem a Predator miatt volt jó. Egyszerűen mindkét filmben remekül adagolták a feszültséget jók voltak a karakterek és mindkét helyszín kellően volt nyomasztó és jól megragadták a kiszolgáltatottság érzését és valóban vadászat és becserkészés zajlott mindkét filmben. Amiben még erős volt mindkét film hogy a szereplői rettegtek féltek az ismeretlen támadótól. Míg ebben a filmben gyakorlatilag kiröhögik a Predatort. Jóóó hááá ok legyen gyagyi a Predator mint karakter de akkor erre neverjünk már el több millió dollárt hogy csináljunk belőle egy paródiát! Shane Black-nek ne adjanak ennyi pénzt többet mert a fazon bekattan tőle. Emiatt felesleges volt leforgatni ezt a filmet. rolleyes.gif
Az egész film egy agyatlan tarancsírozós baromság az egész.Aminek az a fő konfliktusa hogy a szereplők azon vitatkoznak hogy miért Ragadozó a Ragadozó neve és miért nem vadász ha már ugye vadászik... rolleyes.gif Egek....
Két pozitivuma volt a filmnek egy hogy rövid volt a másik pedig hogy az afroamerikai színészek egytől egyig jók voltak az ő hülyeségeiken tudtam valamelyest szórakozni máson nem nagyon.
NEM én most egy jó darabig a házi film gyűjteményeből fogok újra nézni jobbnál jobb filmeket elég volt ebből a sok idei borzalomból. rolleyes.gif
Én simán kijelentem a legrosszabb Predator film ever...Antal Nimród filmje fényévekkel jobb ennél. meghajolo.gif Nimród legalább megpróbálta valamelyest visszadni azt a suspenseful hangulatot mint ami az eredeti két filmben megvolt.
Ez az új film semmit nem akart.... dry.gif rolleyes.gif Csak valami Predator szerű izére elvertek 100 millió dollárt ami viszont nem is látszott meg a filmen.
3 felhasználónak tetszik: Christo, Bessie, ramio
2018. szeptember 15. 19:09 #14111
- törölt felhasználó -    
"A Predator negyedik megjelenése rém élvezetes és látványos film és ha a logikátlanságokat ki tudjuk venni a képletből, akkor nagyon jól fogunk szórakozni rajta. A szereplők láthatóan lubickolnak a karakterükben, a rendezés első osztályú és a hangulat egyből elsodorja az embert. Reményeim szerint ezzel egy új és a névhez méltóbb Predator-sorozat indul el, hiszen a lezárás is egy igen komoly folytatást vetít előre."

Sg.hu kritika a filmről.
Hááá asszem vagy tényleg nagyon öregszem vagy valóban velem van a baj hogy nem élvezem már úgy a filmeket mint régen. Vagy nemtom. pardon.gif
A film lezárása??? Aza lezárás az elképesztő volt igen.... rolleyes.gif 110.gif
1 felhasználónak tetszik: ramio
2018. szeptember 15. 21:42 #14112
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2018.09.15. 15:51)

2/10

Sejtettem. laugh.gif

The Predator / A ragadozó
Öhm, szóval szerintem a film szórakoztató volt. Viszont a vicceskedést tényleg túltolták, semmi suspense nincs benne, talán egy jelenet, amire azt mondom, hogy feszülten figyeltem a fejleményeket. Ez egy popcorn-predátor volt, hát most már ilyen is van. Lehet, valami újat akartak, de lehet hogy Shane Black így állt bosszút az anno őt ért sérelmeken. tongue.gif A karakterek szerintem jók voltak, én azért tudtam izgulni értük. Kivéve Munnt. Utálom azt a nőt, bocsánat (és nem emiatt a botrány miatt, szimplán unszimpatikus). Mindegy, azért a zenének is örültem, Henry Jackman nem egy rossz zeneszerző. Ez a film nekem kábé annyira csalódás, mint az Igazság Ligája. Sokkal több potenciál volt mindkettőben.
10/5
2 felhasználónak tetszik: Bessie, ramio
2018. szeptember 20. 08:33 #14113
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Hungry Hearts
Bevallom, a cím alapján egy romantikus filmre gondoltam, de aztán kiderült, hogy ez nagyon más. A legkevésbé sem volt romantikus, szerencsére.
A történet nagyon egyszerű: két ellentétes gondolkodású ember kapcsolatáról szól; előbb egyikük enged, hagyja, hogy a másik irányítson, ám amikor egy élet kerül veszélybe, teljesen felborul a megszokott rend és nincs többé pardon. Maga a sztori nem túlzottan érdekfeszítő, főleg ha valaki elmeséli, de egy pillanatra sem éreztem azt, hogy unalmas vagy gagyi lenne. Egészen hétköznapi esetek soráról szól az egész (gyereknevelés, eltérő vélemények, szeretem-nem szeretem viszony, a külvilág minden mocskossága, stb.), szinte bárki mondhatja, hogy ismer olyan embereket, akik hasonló dolgokon mentek keresztül, hasonlóan furcsa döntéseket hoztak meg. Az egész film nagyon életszerű, azt hiszem, egyáltalán nem ritka az efféle történet a valódi világban sem. A film elég nyersen tárja elénk az életet, az élet buktatóit, egyetlen pillanatra sem kímél. Persze semmi durvaságra nem kell számítani, hiszen nem horrorfilm, nem is thriller, de nekem párszor felforrt az agyvizem vagy összeszorult a gyomrom egy-egy jelenetnél.
A színészek elképesztőek, minden érdem az övüké. Alba Rohrwacher-t korábban nem ismertem, de nagy hatással volt rám mind a megjelenése, mind az alakítása. Adam Driver ezúttal sem okozott csalódást, fantasztikus színész, ami ebben a szerepben is tökéletesen megmutatkozott.
Összességében egy egyszerű, de nagyszerű alkotás a Hungry Hearts, de nem mindenkinek ajánlanám, elég érzékeny témákat feszeget és a pörgősebb történetek rajongóinak ez túl lassú és kevésbé érdekes lehet. Mindenesetre nekem kellemes meglepetés volt, nem számítottam erre.
10/9
2018. szeptember 28. 08:56 #14114
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Csuklyások - BlacKkKlansman
Erre a filmre vártam már nem is tudom mióta és egyszerűen még mindig a hatása alatt vagyok. Zseniális!
Így sorra véve Adam Driver filmjeit ez volt a legújabb és egyben a legjobb is, amit tőle láttam (leszámítva a Star Wars-t, de az más tészta). Persze nem csak övé az érdem. Spike Lee-től eddig mindössze egyetlen filmhez volt szerencsém (Da Sweet Blood of Jesus, nem igazán tudtam hová tenni ezt a történetet), de valahogy ez a téma, ami a BlacKkKlansman alapja is, nagyon érdekelt, főleg az ő stílusában rendezve, szóval nem volt kérdés, megnézem-e.
Elejétől a végéig imádtam az egészet, komolyan. Tetszett a történet, az, ahogy elmesélték, nagyon bírtam Ron-t, Flip-et, Jimmy-t, és a sok poén mögött a lényeget. Mert elképesztően mély volt a film üzenete, amit nem is taglalnék most, hiszen már a címből sejthető, miről is akar szólni. Nagyon jól átadta a mondanivalóját, és ezt egészen különösen tette, mert lazán végigpörgette az eseményeket és nem akart szívfájdalmat okozni egyetlen pillanatra sem, pedig amiről a film szól, az valódi rémálom.
A színészek egytől egyig tökéletesen játszottak, a látvány szuper volt, a színhasználat csillagos 5-ös, a zenék mindig nagyon betaláltak, még ha egy-egy jelenethez nem is passzolt volna eredetileg a választott dal, itt baromi jól működött.
Szerintem ezt a filmet többször is meg fogom nézni; szórakoztató, de nem üres idétlenkedés. Egyszerre komoly, szíven üt, pofátlanul laza és imádni való.
10/10
2018. október 03. 21:49 #14115
- törölt felhasználó -    
8 mérföld
8/10
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BOWI3MDIzZmYtN2Y3MC00YTljLWFiYmYtNWIzMjg1ZWQ1ODlhXkEyXkFqcGdeQXVyNjU0OTQ0OTY@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg
Még mindig jó ez a film. Múlt héten láttam egy dokumentumfilmet Eminem-ről aztán meg is jött a kedvem a 8 mérföldhöz. Bár én soha nem voltam nagy rajongója Marshall Mathers-nek AKA Eminemnek. 3-4 zenéjét viszont szerettem és há aki rap és Hip-hop zenét hallgatott a 90-es években és a 2000-es évek elején az tuti belefutott Eminembe én sem voltam másként ezzel. Talán az utolsó rap előadó volt akinek a zenéit még a magyar kereskedelmi rádiók is játszották meg esetleg Jay-z-it lehetett hallani. A Stan-t és a Real Slim Shady-t még a 2000-es évek elején közepén rendszeresen játszották Eminemtől. Ma már a rádióban semmi rap zenét nem adnak.
De szóval volt ez a 8 mérföld film ami Eminem életének egy szakaszát dolgozza föl és látni is Eminemen hogy piszkosúl komolyan vette ezt a filmet és oda is tette magát. Nekem is van egy fontos emlékem ehhez a filmhez asszem az utolsó film volt amit a Kossuth moziban láttam Pesten ami később bezárt sajnos. sad.gif
Maga a film egy remek dráma egy fiatal detroitit fehér srácról aki iszonyat nyomorban él borzalmas családi háttérrel és igazából két dolog van amit szeret az életében az egyik a huga a másik pedig a rappelés amiben ráadásul iszonyat tehetséges. Éjjelente hiphop bulikba jár ahol úgynevezett freestyle rap párbajokat vív a helyik fekete MC-kkel. Máskor pedig a helyi üzemben dolgozik közben pedig arról álmodik hogy törhetne ki innen.
Jó film és az egész film Eminem jelenléte miatt működik uralja a vásznat és remek zenéket írt a filmhez amiért oscar díjat is kapott. Amit természtesen személyesen nem vett át soha.
2 felhasználónak tetszik: Christo, ramio
2018. október 07. 16:29 #14116
- törölt felhasználó -    
Ne hagyj nyomot
6/10
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMjE3OTI1MTU0OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNTg1MzkzNTM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg
Még év elején kinéztem magamnak ezt a filmet és mindenképp meg akartam nézni amint lehetőség lesz rá. Ben Foster számomra mindig húzó név egy filmnél az "új generáció" színészei közül ő az egyik kedvencem.
A film témája is érdekelt. Apa és lánya önkéntesen elvonul a civilizáció elöl hogy nomád életet éljenek a vadonban. Egyébként ők maguk senkinek sem ártanak ezzel és úgy általában tök jól elvannak sakkoznak vagy éppen a túlélés fortélyait sajátítják el. Néha pedig be mennek a városba hogy feltöltsék a készleteiket. Az apa amúgy veterán és valamennyi segélyhez jut ezáltal ebből tudják pótolni az ételt vagy egyébb igényeiket. De szinte minden társadalmi és szociális érintkezést megvonnak maguktól. Se TV se telefon se internet. Csak maguk és az erdő.
De egyik alkalommal kiszúrja őket egy erdőben futó fazon és jelenti a rendőrségnek. Mivel mint később kiderül nem is igazán a vadonban vannak hanem egy a Portland városa mellett elterülő erdősített parkban ami így közterületnek számít. Innentől aztán láthatjuk ahogy a különböző intézmények hogyan szembesülnek egy ilyen furcsa életmóddal. Próbálják őket újra integrálni a társadalomba de az apa hajthatatlan és nem igazán képes feladni az értékrendjét. Ami a filmből egyébként nem igazán derül ki hogy mi is pontosan csak annyi hogy poszttraumás stresszben szenved a katonai szolgálat miatt de erre se tér ki igazán a film. Egyszerűen úgy van vele hogy jó nekik az erdőben élni és ennyi. A lány nyitottabb a világra míg az apa teljesen elzárkozik. És pont emiatt elkerülhetetlen az apa és lánya közti konfliktus.
Igazából tetszett a film de sokszor vontatottnak találtam és volt egy másik film ebben a témában Viggo Mortensennel a Captain Fantastic ami hasonló történetet mutatott be de sokkal jobban és szórakoztatóbban meg szerintem merészebben is. Az a film sokkal provokatívabb volt mint ez.
A Ne hagyj nyomot is érdekes és megosztó témákat boncolgat főleg hogy mit tehet és mit nem tehet az ember a rendszer ellen de valamiért nem volt annyira egyben ez a film hogy emlékezetes maradjon.
Igazából a két színészt Ben Fostert és a lányát alakító Thomasin McKenzie-t lehet kiemelni volt pár remek pillanatuk. meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2018. október 07. 18:07 #14117
forever.romanci
forever.romanci
quiero saber de la vida
 
Státusz190713 ♡ monsta x concert
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.08.
Hozzászólás: 7334
Csatolások: 952
Azonosító: 249515
Offline offline
Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)
http://kepkezelo.com/images/r2693bv4c465hv3cmaw7.jpg
Kicsit félve mentem el rá a moziba, mert tartottam attól, hogy magyar film, ráadásul egy elég kényes témát is dolgoz fel. Ugye ez egy internetes zaklatásról szól, és kiderült, hogy nagyon jól tálalták az egészet. Minden tinédzsernek kötelessége megnézni. Durva, rengeteg benne a dráma, és eléggé csavaros. Engem nagyon megvett. Tetszett, hogy két szemszögből is bemutatták a sztorit, és végül majdnem minden kiderült. A vége egy kicsit lesokkolt, de nagyon patent lett. Teljesen elgondolkoztam utána, pedig nem a kedvenceim az elvarratlan szálak.
Kedvenc karakterem Beni, és Petit pedig az elejétől kezdve utáltam.. Nem a legvidámabb hangulatú volt a film, de a Beni-Eszter pillanatok mosolyt csaltak az arcomra. ^^ (persze nem csak jó dolgok kötik össze őket, de ezt majd úgyis meglátja az, aki megnézi)
10/9-s, de csak a vége miatt nem adok neki maxot.
2018. október 07. 21:18 #14118
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Venom
Több, mint egy éve vártam erre a filmre, és nagyon féltem, amikor beültem rá. Egyfelől szinte törvényszerű, hogy amit az ember ennyire vár, az többnyire siralmasan sikeredik, másfelől éppen előtte pár nappal annyi lehúzó kritikát olvastam neten, hogy legszívesebben falnak mentem volna.
A történet egyszerű, semmi extra, semmi csavar, nagy meglepetést nem okoz, ez nem éppen erőssége a filmnek, de ennek ellenére jól szórakoztam. Végtére is Venom eredetét, az Eddie-vel való szimbiózist hivatott bemutatni, nem többet.
A látványt imádtam, gyönyörű munka, nem is beszélve a film tempójáról, főleg a pörgősebb jelenetekben. Volt néhány pillanat, amikor csak a számat tátottam, ami persze részben az imax-nek köszönhető, de ami a fényképezést és a CGI-t illeti, nem lehet panasz.
A szereplők kicsit sablonosak voltak nekem, bár Eddie-t kimondottan kedveltem. Nem voltak ezen a téren komoly elvárásaim, mivel a Marvel-ről van szó és minden tisztelem az övék, valahogy a legtöbb karakterük egysíkú számomra. Itt sem történt ez másként. A történet kiszámíthatósága jórészt a karakterek egyszerűségének hibája. Én például Drake-et sokkal mélyebbnek láttattam volna, valódi motivációt varázsolni belé; nekem sok ponton olyan volt, mint egy beakadt lemez a képtelen hülyeségeivel; vagy mondjuk Eddie reagálhatott volna komolyabban, feszültebben, kétségbeesettebben bizonyos helyzetekben - a Marvel filmekben mindig tud fájni az, amikor totál halálközeli események zajlanak és valaki akkor is poénkodik. Ez nemhogy nem életszerű, de még idegesítő is. Jó, tiszta sor, hogy az egész történet nem életszerű, de úgy gondolom, hogy egy hangyányival több komolyságot elbírt volna.
A színészek jól mutatnak egymás mellett, passzol hozzájuk a szerepük, de Tom Hardy-n kívül túl sok intenzitást senkitől sem látni, ami nem az ő saruk, többségük le lett redukálva egyszerű tőmondatokra és értetlen pislogásra.
A zene viszont állati, odavoltam a visszatérő dallamért.
Összességében egy kellemes szórakozás, de nem üt szíven. Van bennem egy kis csalódás, sokkalta sötétebb, drámaibb sztorit vártam (mint a The Dark Knight vagy a The Dark Knight Rises), talán kicsivel több alázatot.
10/7,5
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Christo
2018. október 14. 11:53 #14119
- törölt felhasználó -    
Trója
10/10
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTk5MzU1MDMwMF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjczODMzMw@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg
Az egyik kedvenc filmem. Megnéztem megint. meghajolo.gif Meg van DVD-én belőle az eredeti mozis verzió és a rendezői változat is. Már szerintem írtam erről a filmről itt korábban most nem fogok megint ódákat zengeni.
Én is olvastam az Iliászt és amúgy szerintem jobb az eposz mint a film. De ennek a filmnek annyira jó a castingja és annyira jó a zenéje és annyira faxa csata jelenetek vannak benne hogy az elképesztő. Azok a páncélok azok a fegyverek és pajzsok ahhhhhh... meghajolo.gif És minden szerepre tökéletes a casting hibátlan. Szerintem nagyszerűen megragadta a film az eposz hangulatát.
És emlékszem hogy amikor megjelent ennek a filmnek a trailere a mozikban pont én is moziban láttam háááá atyaég én sírtam amikor megláttam ezt az előzeteset és fel is álltam a helyemről. biggrin.gif Szerintem azóta sem történt ilyen velem. smileeee.gif Én az ilyen filmekért szerettem moziba menni. smileeee.gif
Egy iszonyat jó film.
4 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Christo, ramio, Bessie
2018. október 19. 13:00 #14120
pompom
pompom
ooo
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.10.18.
Hozzászólás: 3494
Csatolások: 63
Azonosító: 270952
Offline offline
Venom
A kritikusokkal és a fél világgal szembeszegülve nekem nagyon tetszett ez a film, annyira, hogy még a kisebb hibáit is elnéztem. Nem vagyok nagy Marvel rajongó, de levett a lábamról. Nagyot ütött, imádtam. 10/10


https://66.media.tumblr.com/037e203a1590861977086f65cd6dcb5b/tumblr_pguddfxLVO1wp3u4ko1_400.jpg

Black Swan
Többször is láttam már ezt a drámát, de minden alkalommal kicsit másképp érzem magam tőle. Nagyon sötét, közben mégis felemelő. A színészi alakítások csodásak, megérdemelte az Oscar-díjat. 10/10


https://66.media.tumblr.com/f6b78493a3e9605c4353cf0f898558d0/tumblr_pgue7lu61X1wp3u4ko1_400.jpg

Szerencsés Dániel
Számomra néhány ponton kissé értelmetlennek tűnt a film, de a végére összeállt a kép. Őszintén szólva alig tudtam betelni a fiatal színészekkel, többségüket középkorúan ismertem meg, így a közel másfél órás játékidő alatt végig csak vigyorogtam. Jó pár jelenetnél összeszorult egy kicsit a szívem, azonban ez még kevés volt a tökéletességhez. A film középső részét kihagytam volna, kicsit feleslegesnek éreztem. 10/7


https://66.media.tumblr.com/e25ae0e8335328c2787fc0d9257eee44/tumblr_pguej4mCdJ1wp3u4ko1_400.jpg
710 oldal 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!