Starity

The Lion King (Az Oroszlánkirály) PC / DOS Game

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. március 09. 13:18 #1
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nem tudom, ki-hogy volt vele, de nekem kedvenc játékom volt (a Heart of Darkness-szel egyetemben), de sajnos soha nem sikerült végigvinnem a 8-as pályát, a csalós kód meg nálam valamiért sosem működött. mellow.gif

Kinek meddig sikerült elvinnie a játékot? (Kód nélkül) smileeee.gif









8 felhasználónak tetszik: tironman, Thora_90, Alison Lerman, Jessy, rolllllleee, Bettyke94, Charlotte Benning, Barbygirl95
2011. március 09. 16:35 #2
tironman
tironman
HQParadise.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 1908
Csatolások: 774
Azonosító: 5
Offline offline
Én végigjátszottam, utolsó pályán Zordon azért kemény volt, máig emlékszem rá. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. március 09. 17:12 #3
cápa
cápa
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.08.11.
Hozzászólás: 4359
Csatolások: 12883
Azonosító: 8237
Offline offline
Anno ez volt az első komolyabb játékunk a gépen. Jó sokat nyüstöltük. biggrin.gif

Viszont soha az életben nem tudtam végigtolni. biggrin.gif

Zordont mindig megraktam de utána ugrálva kellett elmenekülni a barlangból vagy honnan. Nekem általában minden második ugrásnál szegény Szimba fejjel érkezett le a forró lávába. dry.gif

Egyébként volt hozzá kód? unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. március 10. 00:06 #4
- törölt felhasználó -    
Az Oroszlánkirályt sosem sikerült végigvinnem, mindössze a 6. pályáig jutottam, de odáig is rengeteg idő után. Utána mivel innen már nem tudtam sehogy sem továbbmenni, abbahagytam, majd pár hónap után újrakezdtem, de kopott a tudásom, mert a második szint utolsó momentumánál, amikor keresztül kell ugrani a zsiráf nyakán, az Istennek nem akart összejönni, és végignéztem a játékot, pont ezen a videosorozaton. Ezzel el is teltem, azóta se törődtem vele többet...

A Heart of Darknesst viszont még jó régen, 2002 körül végigvittem. Hihetetlenül izgalmas játék, ma már persze a töredékét se értem el ennek a teljesítménynek laugh.gif

Mindkét játék megvan máig is, ezek voltak az igaziak, nem ezek a fullextrás, erőművet igénylő alkotások...
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. március 10. 14:48 #5
- törölt felhasználó -    
Ezt imádtam, és mindvégig játszottam vele, amíg megvolt a régi gépem, azonban XP-n nem fut.. vagyis fut, csak akad. Olyannyira hogy nem lehet vele játszani.
Valami megoldás erre?
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Alison Lerman
2011. március 10. 18:09 #6
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
ÓÓÓ, ha megtalálnám XP-re ezt a játékot. Imádtam, nagyon sokat nyúztam és ordibáltam a játszása közben biggrin.gif
Én csak az 5. videóig tudtam vinni, de az unokatesóm végigcsinálta smileeee.gif Akkor még elég kicsi voltam, most már valamivel rutinosabb vagyok, egy kis bemelegítés után, lehet hogy most jobban menne. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Jessy
2011. március 10. 18:45 #7
- törölt felhasználó -    
Courtneyy, Christo: Innen le lehet tölteni a játékot. Nem lesz vele semmi probléma, sima telepítés, és már játszható is, akadozni sem fog, mert nem DOS-os, és tudtommal az újabb op. rendszereken is fut, legalábbis nekem XP-n makulátlan.

Sőt, itt még menteni is lehet játék közben, a mentett állást pedig később elő lehet venni, és onnan lehet folytatni.

Jó játékot! beer.gif
7 felhasználónak tetszik: Christo, tironman, Domcicc, dave095, Sally Sparrow, twilightgirl0910, Jessy
2011. március 10. 19:02 #8
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet (Levente1991 @ 2011.03.10. 18:45)
Courtneyy, Christo: Innen le lehet tölteni a játékot. Nem lesz vele semmi probléma, sima telepítés, és már játszható is, akadozni sem fog, mert nem DOS-os, és tudtommal az újabb op. rendszereken is fut, legalábbis nekem XP-n makulátlan.
Sőt, itt még menteni is lehet játék közben, a mentett állást pedig később elő lehet venni, és onnan lehet folytatni.
Jó játékot! beer.gif


Júúúj, köszi w00t.gif meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. március 10. 19:27 #9
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Én annak idején cska kipróbáltam, mert nekem nem volt meg.

Az én pc-s játékos pályafutásom a Lotus, Prince of Persia, és a Dynabalster örökzöldekkel kezdődött, majd következett a Panzer General, a Prehistorik 2, és a Transport Tycoon. És akkor ki ne hagyjam a Simfarmot, ésa Terep 2-t.
2 felhasználónak tetszik: tironman, Levente1991
2011. március 10. 23:05 #10
- törölt felhasználó -    
Én a Prince of Persia 2-t szerettem még nagyon! Kicsit bugyutábbnak tűnik, mint az első, de szerintem az is nagyon pofás alkotás. Ott még az első pályát se tudtam soha megcsinálni, mert fogalmam nincs, hogy lehet a végén (?) feljutni az éppen távozó hajóra... akárhogy próbálkoztam, mindig a vízben landolt az emberem, egy idő után már eléggé idegtépő volt.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. március 10. 23:08 #11
cápa
cápa
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.08.11.
Hozzászólás: 4359
Csatolások: 12883
Azonosító: 8237
Offline offline
Idézet (joe_r @ 2011.03.10. 19:27)
Én annak idején cska kipróbáltam, mert nekem nem volt meg. 
Az én pc-s játékos pályafutásom a Lotus, Prince of Persia, és a Dynabalster örökzöldekkel kezdődött, majd következett a Panzer General, a Prehistorik 2, és a Transport Tycoon. És akkor ki ne hagyjam a Simfarmot, ésa Terep 2-t.


Hát igen Panzer General 1,2 + Transport Tycoon-t nagyban toltam én is. biggrin.gif
Generalt még egymás ellen is játszottuk itthon.
Néha még szoktam is velük játszani. smileeee.gif

Simfarmban azt utáltam, amikor az állataim kitörtek a karámból aztán lelegelték a termésem. Nem is tudom hányadik próbálkozás után jöttem rá, hogy nem ártana nekik kaját és vizet is adni néha. rohog.gif
2011. március 11. 00:16 #12
- törölt felhasználó -    
Én újabban a régi Nintendo (SNES, NES) játékokat játszom újra, emulátor segítségével. Kegyetlen nagy élmény még így 19 éves fejjel is! biggrin.gif

Valódi Nintendon kb. 10 éve játszottam utoljára.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. március 11. 00:53 #13
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Úristen, ez volt az egyik első játék, amivel játszottam, nagyon szerettem. biggrin.gif
Az utolsó pályára nagyon emlékszem, rengeteget szenvedtem vele, de ha jól emlékszem csak sikerült kijátszani. unsure.gif Legalábbis sikerélményre emlékszem, aztán lehet, hogy ennyi év távlatból már csal az emlékezetem. pardon.gif
Gondolom a linkről letölthető verzió nem nagyon fut win7-en, de azért majd kipróbálom, hátha. smileeee.gif

Hehh, Transport Tycoon-ra én is emlékszem, Dyna blasterrel pedig tavaly játszottunk pár hétig nosztalgiából. biggrin.gif Meg volt még egy csomó, amit nagyon szerettem, az a Hupikék Törpikék játék a havasi gyopárral rohog.gif Teletranszporttörp vagy mi volt a neve...
2011. március 11. 20:25 #14
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (cápa @ 2011.03.10. 23:08)

Panzer General 1, Transport Tycoon-t nagyban toltam én is.  biggrin.gif 
Simfarmban azt utáltam, amikor az állataim kitörtek a karámból aztán lelegelték a termésem. Nem is tudom hányadik próbálkozás után jöttem rá, hogy nem ártana nekik kaját és vizet is adni néha.  rohog.gif


Nekem ezek a játékok mind a mai napig fent vannak a gépemen, és szivesen előveszem őket újra, és újra.

Idézet (Domcicc @ 2011.03.11. 00:53)

Gondolom a linkről letölthető verzió nem nagyon fut win7-en, de azért majd kipróbálom, hátha. smileeee.gif

Sok esetben már Win XP altt sem indulnak el, de erre találták ki a DosBox-ot. HA ezzel sem indul el egy régi játék, akkor semmivel.
1 felhasználónak tetszik: Domcicc
2011. március 11. 21:38 #15
- törölt felhasználó -    
Istenem de imádtam én ezt a játékot smileeee.gif thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. március 11. 21:43 #16
- törölt felhasználó -    
Idézet (Levente1991 @ 2011.03.10. 18:45)
Courtneyy, Christo: Innen le lehet tölteni a játékot. Nem lesz vele semmi probléma, sima telepítés, és már játszható is, akadozni sem fog, mert nem DOS-os, és tudtommal az újabb op. rendszereken is fut, legalábbis nekem XP-n makulátlan.
Sőt, itt még menteni is lehet játék közben, a mentett állást pedig később elő lehet venni, és onnan lehet folytatni.
Jó játékot! beer.gif

Juuuj köszönööm <3
2011. március 18. 09:43 #17
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Levente1991 @ 2011.03.10. 18:45)
[b]Sőt, itt még menteni is lehet játék közben, a mentett állást pedig később elő lehet venni, és onnan lehet folytatni.
Jó játékot! beer.gif


Hogyan lehet menteni az állást..? blush.gif És ezen működik a csalós kód, és ha igen, mi az? rohog.gif
2011. március 18. 22:53 #18
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2011.03.18. 09:43)
Hogyan lehet menteni az állást..? blush.gif És ezen működik a csalós kód, és ha igen, mi az? rohog.gif


Mentésnél két lehetőség van: "sima" F5 lenyomása esetén elmenti ott ahol tartottál, és ezt később F8-cal be tudod tölteni.

Én viszont ravasz vagyok, és a Save State As... opciót választom, mert ennél elnevezheted az elmentett állapotot, és ezt annyiszor és ott csinálod meg, ahol akarod, ezáltal betöltésnél (SHIFT+F8) ki lehet választani akár a második pálya közepén történt mentésedet, vagy mondjuk az utolsó pálya legvégét is, attól függ, honnan folytatnád a játékot.

F5-ös mentésnél ezt nem teheted meg, mert felülírja az állapotot, ha jól tévedek.

Csináltam képet, a hozzászólás végén látható.

A kód, ha jól emlékszem, a DWARF volt, amit a főmenüben kellett beütni, majd ezt követően a start után "L" gombot nyomva pályát vált. Fontos tudni azonban, hogy ez a valódi DOS-verzióhoz van, ott nekem nem működött, ezen meg nem próbáltam még.
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Christo, Domcicc
2011. március 19. 09:23 #19
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Köszönöm! meghajolo.gif

Egy kérdés: járt már úgy valaki, hogy nem a strucc hátára esett? Csak mert én az előbb igen. És egymás mellett szaladtunk a struccal. rohog.gif Egészen addig nem is volt ezzel probléma, amíg duplát nem kellett volna ugrani. Na, ott lefagytam. blink.gif
1 felhasználónak tetszik: Alison Lerman
2011. március 19. 10:39 #20
- törölt felhasználó -    
Sziasztok!
Én is végigvittem majdnem, de az utolsó pályával még sosem sikerült végeznem sad.gif
Majdcsak sikerül wink.gif
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!