Starity

The Green Mile / Halálsoron (1999)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. március 19. 13:25 #1
- törölt felhasználó -    
Amerikai dráma

Rendező: Frank Darabont
Író: Stephen King
Forgatókönyvíró: Frank Darabont
Szereplők: Tom Hanks, David Morse, Michael Clarke Duncan, Bonnie Hunt, James Cromwell, Michael Jeter, Graham Greene, Doug Hutchison, Sam Rockwell, Barry Pepper, Jeffrey DeMunn, Patricia Clarkson, Harry Dean Stanton, Dabbs Greer, Eve Brent

Mozibemutató (USA): 1999. december 10.
Magyar bemutató: 2000. április 27.

Louisiana a 40-es években. Egy halálraítélteket fogva tartó börtönben, ahol a szelíd természetű Paul Edgecomb főfegyőr beosztottjai viszonylag jó hangulatban vigyáznak az elítéltekre. Fegyőrök és elítéltek kölcsönösen tisztelik egymást. Egy Percy nevű szadista őr azonban kilóg a sorból.
Egy napon új rab érkezik a fegyházba, a hatalmas, fekete bőrű John Coffey, akit két fehér kislány megerőszakolásával és meggyilkolásával vádolnak...


1 felhasználónak tetszik: sMokEe.cLouD
2015. február 07. 01:46 #2
- törölt felhasználó -    
16 éve láttam először egy Balatonfüredi moziban! Azon kevés filmek egyike az elmúlt 15-16 évből legalábbis szerintem ami egyszerűen kortalan és az egyik legjobb Stephen King adaptáció. Akkoriban a 2000-es évek elején már elég brutálisnak hatott a filmhossza ami meghaladja a 3 órát. Akkor még az ilyen maratoni filmhossz nem volt jellemző mint ma. Én alapjáraton nem vagyok oda Tom Hanksért de el nem tudnék képzelni mást Edgecomb fegyőr szerepében. Magának a filmnek sajnos pechje volt mivel egy évben került bemutatásra az Amerikai szépséggel így nem nyerhette meg az Oscart. Viszont hogy Tom Hanks miért nem volt még csak a jelöltek között sem az érthetetlen. Ahogy Darabont sem volt ott a rendezők között. De azon már meg se lepődtem hogy Thomas Newman sem szerepelt a jelöltek között a csávó olyan zenét írt a Green Mile-nak hogy ha az ember csak a zenét hallgatja egyszerűen látja a filmet fantasztikus zenéje van!Én csak tudom többször festettem a zenéjére! smileeee.gif És szegény Michael Clarke Duncan legnagyobb hagyatéka ez a film! Ha valaki látta ezt a filmet John Coffey-ra mindenki emlékszik szerintem! smileeee.gif Nekem nagyon hiányoznak az ilyen filmek amiknek van tartalma képesek érzelmileg megérinteni. Elnéztem a 2015-ös filmes felhozatalt kb. van 5 vagy 6 film ami érdekel idén és amire érdemes elmennem moziba. Kár hogy tendencia lett amit évek óta az Amerikai filmgyártás csinál. Képregény filmek, szar könyvek szar adaptációi,reboot-ok, folytatások...és még sorolni lehetne. Hiányzik a lélek már ezekből a filmekből. És ezért ha igazán jó filmeket akarok nézni a házi video és dvd tékámból kell szemezgetnem ahol sok a 10 éves vagy annál idősebb film! smileeee.gif Nincs ez így jól!
2016. január 30. 21:37 #3
- törölt felhasználó -    
Plakátok

2016. január 30. 21:50 #4
- törölt felhasználó -    
Stillek

1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!