Sziasztok!
Kezdem a rövidebbel.
Canon Powershot SX 120 IS: EZT a gépet vettük Január elején. Lett hozzá, táska véve, + 8 GB-s micro sd-s kártya. Aztán akarunk hozzá venni akkumulátor elemeket, + töltőt is. Minimum 2700 MA-s akkumulátorokat 4 db-ot. EZT, és EZT néztem ki tegnap neten. Mind a 2 tetszik, lehet usb-ről is használni, 4 db-os töltő, szivargyújtóról is működik, bár az usb, + a hálózat, + hogy legalább 4-es legyen az a fontosabb. Leírások szerint még biztonságosak is. + szép kijelzőjük van, mind a 4 akkura külön, aaa akkut is töltenek. De mivel ilyenekkel még nem igazán volt dolgom, csak a Genius rádiós billentyűzet, + egérhez van 6 db. 1300 MA-s GP akku. A gyors-töltő esetén, nem e rövidül az élettartama az akkuknak. + USB esetén nem e terheli túl a gépet. Valószínű a kettőből valamelyik lesz szerintem megvéve. Ma meg EZT is találtam, de szerintem drága, meg felesleges.
Akkor a GPS:
Nyár végén a 20 éves Ford Oriont lecseréltük, egy 2001-es gyártmányú, Németországból behozott Seat Cordoba Vario Stella 1.4i Combi autóra. Eléggé jól felszerelt extrákkal szerencsére. Én már akkor is gondolkoztam navigáción, de mostanában tervezzük. Szerintetek milyen márkanevűt ne vegyünk? Továbbá tavalyelőtt nyáron lett 1-ik haveromnak autója (94-es Cordoba), jogosítványa, és vett bele új rádiót. Amibe nemcsak cd-t lehetett tenni, hanem memóriakártyát is. Ez nekem igen megtetszett, én is szeretnék memóriakártyáról zenét hallgatni autóban. De nekem a rádióm be van építve a fedélzeti computerhez, cserélni nem tudom lehet e, de biztos nem lenne kevés pénz ha mégis lehet. Ez szerint a haverom szerint létezik magnóba tehető kazetta, aminek a végén van vezeték, és arra lehet dugni MP3-at. Én is láttam már neten ilyet előbb. Kérdés hogy ez mennyire lenne jó. PL. hangminőség, stb. A kocsi 4 gyári hangszórós. Erre én mondtam a haveromnak, hogy olyan GPS-t vennék, ami össze lenne kötve a cd tár kapcsolóval. Aztán be lenne kapcsolva a gps, bedugva a memória kártya, vagy mp3, összecsatlakoztatva a rádióval. És cd váltó bekapcsolva, aztán működne a gps rendesen, a zenét meg a rádió játszaná le, úgy vezérelném mintha cd tár lenne. A haverom hozzáértőbb ilyenekhez, és ő se ellenezte ezt a gondolatomat. Úgyhogy a legkonkrétabb kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ez megoldható e. Illetve milyen gps kellene hozzá, pl. milyen funkciós. Továbbá érdemes e anyagilag foglalkozni vele, mert gondolom pda drágább, ezért azt nem is néztem, túl drága gps-t meg nem vehetünk. meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif