Starity

Amerikai country zene topik

14 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. május 21. 00:42 #1
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Nos, üdv mindenkinek!
Úgy láttam, hasonló topik még nincsen, és ezért gondoltam, hogy megnyitok egy ilyet. A cél ezzel az lenne, hogy azokkal az emberekkel, akik még nem ismerik a country zenét, megismertessük, persze, ha van rá érdeklődés. smileeee.gif

Akik pedig ismerik a countryt, azokkal meg talán egy jó beszélgetés kialakulhat, újabb és régebbi zenékről, hírekről, ilyesmi. Jöhetne minden, filmajánlótól kezdve, véleménytől, kritikán át bármi, ami kapcsolatos a countryval.

Én is megpróbálok majd minél több hírt, linket hozni, hátha megkedvelitek ezt a fajta zenét. smileeee.gif

Jah, és az előadó külseje itt nem igazán mérvadó wink.gif rohog.gif
8 felhasználónak tetszik: goldman, thunderbird, NiceandCute, _ToTo_, DiscoDiva, nicol bellox, Szti77, Black Hearth2
2011. május 21. 00:47 #2
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Szóval, ha az célom (márpedig az), hogy ezt a zenét kicsit megismertessem valaki mással, akkor mindenképpen egy vidám dallal kezdeném.

Az a country, amit én ismerek, igazából nagyban más, mint, amit például Taylor Swift játszik. Nem mondom, hogy az rossz, nekem nem az igazi, de ettől még sokaknak tetszhet.

Igazából, amit én értek country alatt, az ez lenne:

4 felhasználónak tetszik: goldman, nicol bellox, janet7, Szti77
2011. május 21. 00:50 #3
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Illetve ez még talán még jobb, akarom mondani vidámabb:



Mindenesetre nálam eléri a célját. Ez jókedvre derít mindig blush.gif smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: goldman, nicol bellox, janet7
2011. május 21. 09:20 #4
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2467
Csatolások: 6659
Azonosító: 67315
Offline offline
Köszi szépen, hogy megnyitottad ezt a témát. Igazán hiánypótló azok számára, akik szeretik ezt a műfajt, és remélem, idővel egyre többen megkedvelik, majd ezt a nálunk alig ismert zenei stilust.
1 felhasználónak tetszik: Boscorelli
2011. május 21. 10:30 #5
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Idézet (goldman @ 2011.05.21. 09:20)
Köszi szépen, hogy megnyitottad ezt a témát. Igazán hiánypótló azok számára, akik szeretik ezt a műfajt, és remélem, idővel egyre többen megkedvelik, majd ezt a nálunk alig ismert zenei stilust.


Az biztos. smileeee.gif Én itt a fórumon találkoztam pár emberrel, akinél olvastam, hogy szeretik a countryt. Úgyhogy, lehet leszünk még páran smileeee.gif Őszintén szólva, én már azzal is nyertem, hogy Te írtál az üzenőfalamra biggrin.gif

Ezt a dalt nagyon köszi. Ebben az előadásban nem ismertem, de nagyon díjazom. Eddie Rabbitt remekül adta elő:




Ami azt illeti, nincs bajom az újabb (és modernebb?) countryval. Azzal, amelyik jó biggrin.gif, mint ez is smileeee.gif

Egyébként nagyon sok tehetséges énekesnő is van ebben a műfajban. smileeee.gif Talán több is, mint a többiben smileeee.gif Bár ez lehet elhamarkodott kijelentés volt tőlem. Gretchen Wilson-t szereted? smileeee.gif Vagy inkább a férfi előadók zenéit kedveled jobban?
1 felhasználónak tetszik: goldman
2011. május 21. 10:32 #6
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Ehhez mit szóltok? rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: Boscorelli, goldman
2011. május 21. 10:51 #7
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2011.05.21. 10:32)
Ehhez mit szóltok?  rolleyes.gif


Nekem nagyon tetszik. smileeee.gif
Bár, ha, engem kérdeztek, én inkább a gyorsabb country számoknak vagyok a híve, de szeretem a lassabbakat is. smileeee.gif Joan Osbornenak szerintem remek hangja van meghajolo.gif

Bár, ha lassabb akkor is egy The Highwaymen szám jut eszembe blush.gif (a kedvenc country zenekarom ők, megvan az összes albumuk rolleyes.gif). Ez leginkább a lovaglásról szól, és egy vakmerő nőről, akinek pengék vannak a szemében smileeee.gif smileeee.gif

2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, goldman
2011. május 21. 10:57 #8
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
És bizony. Reese Witherspoon előtt nyitva áll(na) egy zenei karrier is, ha akarná, szerintem bármikor smileeee.gif
Aki így tud énekelni, annak a hölgynek bérelt helye a van kedvenceim között smileeee.gif

Egy kis kedvcsináló Csilla wink.gif Ez a dal is a Nyughatatlanbanból van: meghajolo.gif

2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, goldman
2011. május 21. 11:17 #9
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Ó, igen, Reese Witherspoon is jól csinálja a dolgot. biggrin.gif meghajolo.gif Én nem vagyok kifejezetten country rajongó. Szeretek bizonyos country dalokat és imádom Johnny Casht például, de én jobban bírom azt a műfajt, amit úgy hívnak southern rock. Nem tudom mennyire illik ez ide, de megmutatom mire gondolok:

Lényegtelen, hogy ez a srác egy ún. szépfiú. Nekem nem tetszik, csak a zenéje. Viszont az nagyon. pardon.gif
2011. május 21. 11:35 #10
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2011.05.21. 11:17)
de én jobban bírom azt a műfajt, amit úgy hívnak southern rock. Nem tudom mennyire illik ez ide, de megmutatom mire gondolok


Hát nézd, engem nem zavar, hogy belinkelted, és, ha hozol southern rock zenét. Őszintén szólva, az a véleményem, hogy Amerikában az igazán jó zenék South-hoz köthetők biggrin.gif
Igazából, hozzá kell tennem, számomra. smileeee.gif

Meghallgattam, bár nekem ez annyira nem fekszik, de nem is tudom. George Thorogoodot ismered? smileeee.gif Ő is rockot játszik, egy kis hard és blues beütéssel. smileeee.gif Azt nem tudom, hogy délről jön-e, de hatalmas rajongója vagyok a fickónak. smileeee.gif

Az első szám, amit hallottam tőle, az If you dont't start drinkin'. Rögtön megtetszett. És még van sok nagyon jó száma. smileeee.gif Először azt hittem, country zenész ő is, de nem, illetve talán egy kicsit hasonlít rá a zenéje. smileeee.gif

Megmutatom én is, hátha megtetszik smileeee.gif




A fickó egy zseniális tehetség, szerintem rolleyes.gif
2011. május 21. 11:38 #11
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2011.05.21. 11:17)
Szeretek bizonyos country dalokat és imádom Johnny Casht például



Ennek nagyon örülök. Johnnytól jobb énekes, hát, nem tudom, lesz-e, nekem nagyon tetszenek a dalai. A lassabbak is, mint például az utolsó, a Hurt, vagy a gyorsabbak is smileeee.gif
És az olyanok is, amikben úgy tud énekelni, hogy közben mesél biggrin.gif
Egyszerűen fantasztikus zenét csinált, mint például:





Nekem is ő a legnagyobb kedvencem smileeee.gif wink.gif
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, goldman
2011. május 21. 11:46 #12
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Idézet (Boscorelli @ 2011.05.21. 11:35)
Hát nézd, engem nem zavar, hogy belinkelted, és, ha hozol southern rock zenét. Őszintén szólva, az a véleményem, hogy Amerikában az igazán jó zenék South-hoz köthetők biggrin.gif
Igazából, hozzá kell tennem, számomra. smileeee.gif
Meghallgattam, bár nekem ez annyira nem fekszik, de nem is tudom. George Thorogoodot ismered? smileeee.gif Ő is rockot játszik, egy kis hard és blues beütéssel. smileeee.gif Azt nem tudom, hogy délről jön-e, de hatalmas rajongója vagyok a fickónak. smileeee.gif
Az első szám, amit hallottam tőle, az If you dont't start drinkin'. Rögtön megtetszett. És még van sok jól tőle igaziból. smileeee.gif Először azt hittem, country, de nem, illetve talán egy kicsit hasonlít rá. smileeee.gif
Megmutatom én is, hátha megtetszik smileeee.gif

A fickó egy zseniális tehetség, szerintem  rolleyes.gif


Na, ez jó zene! thumbsup.gif Hmm...lehet, hogy lesz egy új kedvencem? Köszi, hogy megmutattad. Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy ha amerikai zene, akkor legyen déli és gond egy szál se. Az a helyzet, hogy azt hiszem a southern, vagy folk rock az, ami igazán bejön a blues mellett, meg az ilyen kevert műfajok. A tiszta country már kevésbé tetszik, de azokból is tudok mondani rengeteg olyan dalt, amit viszont imádok. Ahogy Joan Osborne énekli a Do I ever cross your mind c. Dolly Parton slágert, na az számomra a mennyország. Érdekes, az eredeti annyira nem jön be, de a Joan féle feldolgozást imádom.
1 felhasználónak tetszik: goldman
2011. május 21. 11:53 #13
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2467
Csatolások: 6659
Azonosító: 67315
Offline offline
Idézet (Boscorelli @ 2011.05.21. 10:30)
Az biztos. smileeee.gif Én itt a fórumon találkoztam pár emberrel, akinél olvastam, hogy szeretik a countryt. Úgyhogy, lehet leszünk még páran smileeee.gif Őszintén szólva, én már azzal is nyertem, hogy Te írtál az üzenőfalamra biggrin.gif
Ezt a dalt nagyon köszi. Ebben az előadásban nem ismertem, de nagyon díjazom. Eddie Rabbitt remekül adta elő:

Ami azt illeti, nincs bajom az újabb (és modernebb?) countryval. Azzal, amelyik jó biggrin.gif, mint ez is smileeee.gif
Egyébként nagyon sok tehetséges énekesnő is van ebben a műfajban. smileeee.gif Talán több is, mint a többiben smileeee.gif Bár ez lehet elhamarkodott kijelentés volt tőlem. Gretchen Wilson-t szereted? smileeee.gif Vagy inkább a férfi előadók zenéit kedveled jobban?

Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet. Eddie Rabbit is kiváló előadó volt, igazán kár, hogy már nincs közöttünk. sad.gif
A női előadók közül is kedvelek párat, pl Gretchen Wilsont ( ezt jól eltaláltad) de mivel én a countryt férfias műfajnak tartom, leginkább a pasikat kedvelem.
A Nyughatatlant pedig halálos iramban letöltöm. biggrin.gif
2011. május 21. 12:01 #14
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2011.05.21. 11:46)
Na, ez jó zene!  thumbsup.gif Hmm...lehet, hogy lesz egy új kedvencem? Köszi, hogy megmutattad.


Nagyon szívesen. Akkor majd hozok még Tőle, ha tetszik smileeee.gif
Igazából a Bad to bone a legismertebb száma talán. Sőt biztos. Arról ugrik be mindenkinek ez a pasas. smileeee.gif
Hát én nem mondom, hogy az rossz szám, mert nem smileeee.gif Csak sokkal vannak kevésbé ismertebb dalai, amik, nekem jobban tetszenek. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: UnhappyMeals
2011. május 21. 12:05 #15
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Idézet (goldman @ 2011.05.21. 11:53)
Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet. Eddie Rabbit is kiváló előadó volt, igazán kár, hogy már nincs közöttünk.  sad.gif 
A női előadók közül is kedvelek párat, pl Gretchen Wilsont ( ezt jól eltaláltad) de mivel én a countryt férfias műfajnak tartom, leginkább a pasikat kedvelem.
A Nyughatatlant pedig halálos iramban letöltöm.  biggrin.gif


Igen, ezzel én is egyetértek. A country inkább tényleg férfias. Nőként nehezebb nagy elismerést szerezni, de igaz nem lehetetlen smileeee.gif Nekem Gretchen hangja nagyon tetszik, bár azért a kedvenceim nekem is a férfi előadók. smileeee.gif

Például van Ms.Wilsonnak egy feldolgozása, (tegnap akadtam rá véletlen) amit eredetileg Loretta Lynn Don't come home címmel. Hát, ezt nem bírom kikapcsolni biggrin.gif

1 felhasználónak tetszik: goldman
2011. május 21. 12:11 #16
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2467
Csatolások: 6659
Azonosító: 67315
Offline offline
[quote=Boscorelli,2011.05.21. 12:05~2052513]Igen, ezzel én is egyetértek. A country inkább tényleg férfias. Nőként nehezebb nagy elismerést szerezni, de igaz nem lehetetlen smileeee.gif Nekem Gretchen hangja nagyon tetszik, bár azért a kedvenceim nekem is a férfi előadók. smileeee.gif
Például van Ms.Wilsonnak egy feldolgozása, (tegnap akadtam rá véletlen) amit eredetileg Loretta Lynn Don't come home címmel. Hát, ezt nem bírom kikapcsolni biggrin.gif
Ez tényleg nagyon jó. Tetszik. thumbsup.gif meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Boscorelli
2011. május 21. 12:18 #17
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2467
Csatolások: 6659
Azonosító: 67315
Offline offline
Már jön is a film. biggrin.gif
2011. május 21. 12:26 #18
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Idézet (goldman @ 2011.05.21. 12:18)
Már jön is a film.  biggrin.gif


Meglesz akkor az esti mozi? wink.gif
Én napok hatása alatt voltam, utána azonnal be akartam szerezni a soundtracket biggrin.gif

Ha gondolod, odaadom majd szívesen smileeee.gif Mármint úgy értem, feltöltöm neked a tárhelyemre smileeee.gif Öhm, kiegészítettem egy kicsit biggrin.gif Mert az I got Stripes és a Rock'n roll Ruby nincsenek benne egyébként, de Phoenix előadásában 10/10-esek.
1 felhasználónak tetszik: goldman
2011. május 21. 12:42 #19
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2467
Csatolások: 6659
Azonosító: 67315
Offline offline
Idézet (Boscorelli @ 2011.05.21. 12:26)
Meglesz akkor az esti mozi? wink.gif
Én napok hatása alatt voltam, utána azonnal be akartam szerezni a soundtracket biggrin.gif
Ha gondolod, odaadom majd szívesen smileeee.gif Mármint úgy értem, feltöltöm neked a tárhelyemre smileeee.gif Öhm, kiegészítettem egy kicsit biggrin.gif Mert az I got Stripes és a Rock'n roll Ruby nincsenek benne egyébként, de Phoenix előadásában 10/10-esek.

Ma estére a Supnat fináléját terveztem, de szerintem ez is belefér majd. Nagyon kiváncsivá tettél. Köszi.
2011. május 21. 13:52 #20
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5987
Csatolások: 136689
Azonosító: 67913
Offline offline
Idézet (goldman @ 2011.05.21. 12:42)
Ma estére a Supnat fináléját terveztem, de szerintem ez is belefér majd. Nagyon kiváncsivá tettél. Köszi.


Hát arról jókat hallottam, akarom mondani olvastam, egy kommentárt itt a fórumon smileeee.gif Jó szórakozást mindenképp hozzá! smileeee.gif

Ha megnézted a filmet, megírod ide, mit gondolsz róla? Kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni Neked. beer.gif
14 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok