Starity

Légy egyedi ízléssel rendelkező zenei ínyenc!

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. október 11. 09:28 #1
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Sok fiatal szinte függővé válik a hazai zenecsatornák műsoraitól és azok kínálatától. De vajon tudják, hogy van élet ezeken túl is, és hogy nem csak az a jó, amit a képünkbe tolnak? Ne állj be a sorba, légy zenei ínyenc!
A teljes cikkhez kattints ide!
11 felhasználónak tetszik: Piros0817, ophely88, fashionbébíí, Bogszics, rachella, Grace Benning, riri17, janet7, UnhappyMeals, kriszti03, Black Hearth2
2011. október 11. 09:32 #2
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Büszkén mondhatom el magamról, hogy én az vagyok. Nem érdekel a VIVA, vagy hogy mi megy benne, mert ott csak a mocskot és a szennyet tudják adni, ami sajnos napjainkban felkapott (leginkább espéről és az oldalbordájáról beszélek rohog.gif)
4 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, rachella, Rekahhh, Black Hearth2
2011. október 11. 09:36 #3
Piros0817
Piros0817
gonosz taemint törpe™
 
StátuszHappy Hunger Games and may the odds be ever in your favour.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.09.06.
Hozzászólás: 1926
Csatolások: 6457
Azonosító: 70950
Offline offline
Köszönöm a cikket. nagyon jó lett! thumbsup.gif meghajolo.gif Nagyon jó és teljesen egyetértek vele. Én nem éppen az a fajta vagyok aki VIVA-t és ehhez hasonlókat néz... sőt... rohog.gif Mást hallgatok, amire a legtöbb ember, aki "jó" zenét hallgat, az elfújjogja azt amit én hallgatok, csak mert más... dry.gif Lehetnétek nyitottabbak!!! >.<
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. október 11. 09:49 #4
Cuki baba
Cuki baba
Never say never
 
StátuszHajrá Hollywood!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.12.
Hozzászólás: 1873
Csatolások: 2
Azonosító: 129122
Offline offline
szuper cikk,jó,hogy irt valaki erről,mintha a magam véleményét látnám,én szinte mindig hallgatok olyan előadókat akiket senki nem ismer a barátok, ismerősök közül,s sajnos nem mindenki nyitott a megismerésre
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. október 11. 10:09 #5
- törölt felhasználó -    
Remek cikk, gratulálok beer.gif

Én nem gondolom hogy tucatzenét hallgatnék, igaz néha meghallgatom hogy mi az aktualitás, viszont a Viva és társai hidegen hagy.
Azokat szánalmasnak tartom emellett, akik valakire csak azért rámondják hogy tehetségtelen vagy senki, mert nem ismerik, nem az ő stílusuk, vagy nem úgy néz ki, mint szelénke...
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Black Hearth2
2011. október 11. 10:32 #6
CandUs
CandUs
perfect imperfection
 
StátuszMusic is the strongest form of magic
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.19.
Hozzászólás: 7940
Csatolások: 1586
Azonosító: 125437
Offline offline
Egyetértek, szintén egy nagyon jól sikerült cikket kaptunk smileeee.gif

A mai napig úgy gondolom, hogy én nem tartozom ebbe a kategóriába. Alapjáraton nem szeretem a tömegcuccokat, előadókat, mint Britney vagy Rihanna. Nekem a zene mindig is máshol kezdődött. Persze, nem ítélem el azokat az embereket sem, akik csak ilyeneket hallgatok, bár sokszor elgondolkodom azon, hogy ők hogy tudnak olyan tehetségtelen előadókat hallgatni... tongue.gif
2011. október 11. 10:37 #7
Enike
Enike
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.09.
Hozzászólás: 126
Csatolások: 0
Azonosító: 150815
Offline offline
Ez jó lett!
Egyetértek CandUs:
Egyetértek, szintén egy nagyon jól sikerült cikket kaptunk
A mai napig úgy gondolom, hogy én nem tartozom ebbe a kategóriába. Alapjáraton nem szeretem a tömegcuccokat, előadókat, mint Britney vagy Rihanna. Nekem a zene mindig is máshol kezdődött. Persze, nem ítélem el azokat az embereket sem, akik csak ilyeneket hallgatok, bár sokszor elgondolkodom azon, hogy ők hogy tudnak olyan tehetségtelen előadókat hallgatni...
2011. október 11. 10:55 #8
amileroable
amileroable
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.03.
Hozzászólás: 130
Csatolások: 0
Azonosító: 146545
Offline offline
Gratulálok a cikkírónak, nagyon szuper a cikk, és teljes mértékben igaz. Nekem igazából már vagy másfél éve tévém sincs a szobámban, mert száműztem. Nem hogy a zeneadók, de a többi sem érdekel. VV, meg hasonlók, pfff. Ha agysejtet akarok veszíteni, megoldhatom máshogy is. Tényleg rengeteg a nagyon tehetséges, de nem túl ismert, előadó vagy zenekar. Mindig is utáltam, hogy a Viva felkap egy-két előadót vagy zenekart, ráadásul a tehetségtelenebbek közül, és azt nyomatják orrba-szájba. Régen az O-zone is mennyit ment már náluk. biggrin.gif A minőség fogalmát nem nagyon ismerik. Elbow, Quimby stb. meg hasonlókat szinte nem is látni ezeken a "zenetévéken". A műsorvezetők pedig megérnének egy külön misét is.
6 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, CandUs, ophely88, Bogszics, Grace Benning, Black Hearth2
2011. október 11. 11:01 #9
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12489
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Ezeket a gondolatokat már én is tucatszor kifejtettem. A gond az, hogy a téma olyan hosszú lett, hogy pont akiknek szólnak a közepére elfelejtik, hogy mit olvastak az elején és képtelenek levonni majd a következtetést, hogy miért szar az a 30 tini előadó amit mindenhonnan a nyakukba öntenek a rádiók, tvk és magazinok ...

Kösz beer.gif
6 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Bogszics, Piros0817, Grace Benning, Rekahhh, Black Hearth2
2011. október 11. 11:22 #10
- törölt felhasználó -    
Szintén gratula a cikkírónak:) teljes mértékben egyetértek ezekkel a gondolatokkal és csak remélni merem, hogy az embereknél előb utóbb eljön a zenei felvilágosodás korszaka:)
1 felhasználónak tetszik: Piros0817
2011. október 11. 11:57 #11
CandUs
CandUs
perfect imperfection
 
StátuszMusic is the strongest form of magic
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.19.
Hozzászólás: 7940
Csatolások: 1586
Azonosító: 125437
Offline offline
Idézet (amileroable @ 2011.10.11. 10:55)
Gratulálok a cikkírónak, nagyon szuper a cikk, és teljes mértékben igaz. Nekem igazából már vagy másfél éve tévém sincs a szobámban, mert száműztem. Nem hogy a zeneadók, de a többi sem érdekel. VV, meg hasonlók, pfff. Ha agysejtet akarok veszíteni, megoldhatom máshogy is. Tényleg rengeteg a nagyon tehetséges, de nem túl ismert, előadó vagy zenekar. Mindig is utáltam, hogy a Viva felkap egy-két előadót vagy zenekart, ráadásul a tehetségtelenebbek közül, és azt nyomatják orrba-szájba. Régen az O-zone is mennyit ment már náluk. biggrin.gif A minőség fogalmát nem nagyon ismerik. Elbow, Quimby stb. meg hasonlókat szinte nem is látni ezeken a "zenetévéken". A műsorvezetők pedig megérnének egy külön misét is.


Nekem sincs TV-m, már 2009 eleje óta, mert akkor költöztünk. Az elején még hiányzott, de manapság már nem is vágyom rá.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. október 11. 12:07 #12
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (amileroable @ 2011.10.11. 10:55)
Nekem igazából már vagy másfél éve tévém sincs a szobámban, mert száműztem. Nem hogy a zeneadók, de a többi sem érdekel. VV, meg hasonlók, pfff. Ha agysejtet akarok veszíteni, megoldhatom máshogy is.



Nálam csak azért van tévé hogy tudjam min nézni a DVD filmeket. biggrin.gif

Elkeserítő, hogy nemcsak filmeket, de már zenei adókat sem érdemes nézni. Megértem, ha a tehetséges ám kevésbé népszerű előadóknak nincs lehetősége kibontakozni. És ha már itt tartunk, én nem nézek és nem hallgatok magyar médiát (ezalól a dokumentumfilmek és a Petőfi rádió jelentenek kivételt) és azt kell mondjam, külföldön sem jobb a helyzet, ott csak másabbnak tűnik, mert olyan előadókat hallok, akikről még soha nem hallottam.
Tessék beülni Petőfi Rádiót hallgatni és külföldi csatornák listáit nézni. A véletlenszerű keresések hozzák a legnagyobb eredményt. biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Bogszics, Black Hearth2
2011. október 11. 12:09 #13
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2011.10.11. 12:07)
Nálam csak azért van tévé hogy tudjam min nézni a DVD filmeket.  biggrin.gif 
Elkeserítő, hogy nemcsak filmeket, de már zenei adókat sem érdemes nézni. Megértem, ha a tehetséges ám kevésbé népszerű előadóknak nincs lehetősége kibontakozni. És ha már itt tartunk, én nem nézek és nem hallgatok magyar médiát (ezalól a dokumentumfilmek és a Petőfi rádió jelentenek kivételt) és azt kell mondjam, külföldön sem jobb a helyzet, ott csak másabbnak tűnik, mert olyan előadókat hallok, akikről még soha nem hallottam. 
Tessék beülni Petőfi Rádiót hallgatni és külföldi csatornák listáit nézni. A véletlenszerű keresések hozzák a legnagyobb eredményt. biggrin.gif

meghajolo.gif
Csak bőszen helyeselni tudok! wink.gif
2011. október 11. 13:19 #14
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9492
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
Hát, én most a cikkel ellenkező táborban vagyok, de attól még, hogy egy csomó Selenás klipet meg hírt nézek, még én is szserethetek más, kevésbé ismert előadókat is, sőt, nekem sok olyan kedvencem van! Szval szerintem leszólni azokat, akik mondjuk szeretik a tömegcuccokat IS, felesleges és értelmetlen dolog. Viszont ha tényleg nagyon úgy áll a helyzet, h szigorúan popdívákat hallgatnánk, na akk majd lehet komizni, meg erről cikkeket írni.
2011. október 11. 13:23 #15
- törölt felhasználó -    
Engem szinte teljesen hidegen hagynak a zenecsatornák.. Folyamatosan nyomatják Fluort, Sp-t, MM-et, a BNF-et meg a jóisten tudja, hogy még miket.. Rosszul vagyok tőlük!
Persze több osztálytársam nagy menőn írja ki az üzenőfalára, hogy "Hálendáá hahaha*-*" Meg ilyeneket mert az akkora menő dolog, hogy egy szánalmas, csóró majom egy pingvinnel üvölt egy olyan szót ami még csak nem is értelmes taps.gif -.-

De tudjátok mit? Jó érzés, hogy legalább én tudom, hogy milyen az igazán jó zene! Ők maradnak ki a jóból.. Nem tartozok azokhoz a 14 évesekhez akiknek az a menő ha Fluort bömböltetve Monsterrel a kezükben, cigizve mászkálnak a főtéren.. A szánalom érzete van bennem ezeknek az embereknek a láttán.
Meg van a saját stílusom, büszke vagyok rá és akkor se dobnám el ezt ha fizetnének érte!
5 felhasználónak tetszik: ophely88, CandUs, ciccmicc44, Bogszics, Black Hearth2
2011. október 11. 13:25 #16
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Elody @ 2011.10.11. 13:19)
Hát, én most a cikkel ellenkező táborban vagyok, de attól még, hogy egy csomó Selenás klipet meg hírt nézek, még én is szserethetek más, kevésbé ismert előadókat is, sőt, nekem sok olyan kedvencem van! Szval szerintem leszólni azokat, akik mondjuk szeretik a tömegcuccokat IS, felesleges és értelmetlen dolog. Viszont ha tényleg nagyon úgy áll a helyzet, h szigorúan popdívákat hallgatnánk, na akk majd lehet komizni, meg erről cikkeket írni.

Ne vedd kötekedésnek, de pont te vagy az, aki speciel szinte az összes (!) Chenoás cikkemhez annyit ír, hogy "Nem ismerem", meg hogy "Nem tudom, ki ez". Ez még 1x mondjuk rendben is lenne, de hogy annyira ne vedd a fáradtságot, hogy utánanézzél és minden egyes cikkhez oda kell írni... Azért az kicsit érdekes. rolleyes.gif Mi lenne, ha egyszer szánnál arra csak 2 rövidke percet, hogy ránézz a lapjára, és akkor a későbbiekben nem kellene odafirkantani mindenhová a már említett kommentárok valamelyikét. mellow.gif Vagy nem kötelező kommentálni sem. Ha nem ismersz valakit és nem is érdekel, akkor nem szólsz hozzá, ilyen egyszerű. rolleyes.gif
8 felhasználónak tetszik: fashionbébíí, ophely88, CandUs, Bogszics, Piros0817, Grace Benning, UnhappyMeals, Black Hearth2
2011. október 11. 13:33 #17
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (fashionbébíí @ 2011.10.11. 13:23)

De tudjátok mit? Jó érzés, hogy legalább én tudom, hogy milyen az igazán jó zene! Ők maradnak ki a jóból.. Nem tartozok azokhoz a 14 évesekhez akiknek az a menő ha Fluort bömböltetve Monsterrel a kezükben, cigizve mászkálnak a főtéren.. A szánalom érzete van bennem ezeknek az embereknek a láttán.
Meg van a saját stílusom, büszke vagyok rá és akkor se dobnám el ezt ha fizetnének érte!


Mily bölcs gondolatok. wink.gif
4 felhasználónak tetszik: fashionbébíí, Sally Sparrow, CandUs, Bogszics
2011. október 11. 14:15 #18
Jaredthirtystm
Jaredthirtystm
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.02.
Hozzászólás: 11
Csatolások: 0
Azonosító: 159927
Offline offline
En nem tudok nyilatkozni errol a cikkrol partatlanul. Szerintem nincs nagyon olyan, hogy a media iranyitja a zenei izlesunket. Ha tetszik valamilyen zene akkor nem tok mindegy, hogy az britney, justin bieber vagy elbow? A lenyeg, hogy neked tetszen azt annyi. Nekem szo szerint a zene a mindenem, es en pont nem vagyom tucat zenes alkat, de azokat sem itelem el akik fluort halgatnak, ha tenyleg azert hallgatjak mert tetszik nekik es nem azert mert meno.
2011. október 11. 14:19 #19
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Jaredthirtystm @ 2011.10.11. 14:15)
En nem tudok nyilatkozni errol a cikkrol partatlanul. Szerintem nincs nagyon olyan, hogy a media iranyitja a zenei izlesunket. Ha tetszik valamilyen zene akkor nem tok mindegy, hogy az britney, justin bieber vagy elbow? A lenyeg, hogy neked tetszen azt annyi. Nekem szo szerint a zene a mindenem, es en pont nem vagyom tucat zenes alkat, de azokat sem itelem el akik fluort halgatnak, ha tenyleg azert hallgatjak mert tetszik nekik es nem azert mert meno.

Itt nem is ez a lényeg. Hanem hogy a média annyira szelektál, hogy fájdalmas. Csak x mennyiségű emberről lehet hallani, de róluk éjjel-nappal, a csapból is ők folynak. Sokan pedig mivel csak ezeket hallják és látják, ezekre kattannak rá, másról pedig sok esetben még csak tudomást sem akarnak venni. Sőt, még le is szólják. Akinek nem inge, nyilván nem veszi magára. smileeee.gif
4 felhasználónak tetszik: ophely88, CandUs, Bogszics, Black Hearth2
2011. október 11. 14:19 #20
LIlla323
LIlla323
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.15.
Hozzászólás: 262
Csatolások: 6
Azonosító: 138796
Offline offline
most mindenki jön azzal majd, hogy ő nem is tucat zenéket hallgat. De ha megkérnék hogy soroljon fel öt nem viva toplistás előadót akkor már nem biztos hogy tudna egyet is.
1 felhasználónak tetszik: CandUs
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!