Starity

Hány évesen kezdjék el felfedezni a fiatalok a smink világát?

13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. október 24. 20:29 #21
- törölt felhasználó -    
Idézet (Christinna @ 2011.10.24. 19:01)
És azért festik magukat hogy tetszenek a fiúknak.

Nálunk szerencsére a fiúk (legalábbis a mi osztályunkba) nem szeretik az agyonsminkelt cicababákat smileeee.gif
Amúgy sok oldalon olvastam, hogy a 11-14 éves lányok egyébként nem sminkelik magukat, csak buliba. Hát ha nekem lenne egy 11-14 éves lányom, el nem engedném buliba, főleg hogy milyen a mai züllött népség, belevinnék valami rosszba. Én sem járok a 13 éves fejemmel buliba, igazából nem is vágyom rá. Esetleg 14 éves korba adnék kimenőt a lányomnak, ha lenne. Mondjuk ilye iskolai "bulikon" (halloween, farsang vagy a táboros ki mit tudok, karaoke estek), mikor ki voltam sminkelve nagyon nem éreztem úgy jól magam, izzadtam, és éreztem ahogy folyik rólam a máz, egyszóval kényelmetlen volt, úgyhogy ha esetlegesen kedvem támadna valamifajta buliba menni, szerintem csak szájfény, korrektor, a szememre csillám és szempillaspirál.
3 felhasználónak tetszik: Thora_90, PiciPicur, Twilight6
2011. október 25. 16:22 #22
PiciPicur
PiciPicur
 
Státuszúj profil=)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.12.
Hozzászólás: 720
Csatolások: 49
Azonosító: 152840
Offline offline
Idézet (Ariana @ 2011.10.24. 20:29)
Nálunk szerencsére a fiúk (legalábbis a mi osztályunkba) nem szeretik az agyonsminkelt cicababákat smileeee.gif
Amúgy sok oldalon olvastam, hogy a 11-14 éves lányok egyébként nem sminkelik magukat, csak buliba. Hát ha nekem lenne egy 11-14 éves lányom, el nem engedném buliba, főleg hogy milyen a mai züllött népség, belevinnék valami rosszba. Én sem járok a 13 éves fejemmel buliba, igazából nem is vágyom rá. Esetleg 14 éves korba adnék kimenőt a lányomnak, ha lenne. Mondjuk ilye iskolai "bulikon" (halloween, farsang vagy a táboros ki mit tudok, karaoke estek), mikor ki voltam sminkelve nagyon nem éreztem úgy jól magam, izzadtam, és éreztem ahogy folyik rólam a máz, egyszóval kényelmetlen volt, úgyhogy ha esetlegesen kedvem támadna valamifajta buliba menni, szerintem csak szájfény, korrektor, a szememre csillám és szempillaspirál.

Nálunk sem igazán xDD És igen,szerintem is kényelmetlen.. smileeee.gif
2011. október 25. 19:45 #23
- törölt felhasználó -    
hát.. szerintem olyan 14-15-16 évesen..13 és az alatt még nagyon izé lenne.. ráér még arra h plázacicázzon(: én is 12 éves vagyok és nem sminkelem magam(: max. csak ilyen évnyitó évzáróbiggrin.gif meg fotózás, különlegesebb eseméynekre, de nem viszem túlzásba, csak szempillaspirál, és szájfény, vagy annyi sem:D.
2011. október 25. 20:08 #24
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8513
Csatolások: 350243
Azonosító: 98426
Offline offline
Szerintem az lenne a legmegfelelőbb, ha mindenki 16-17 évesen kezdené el sminkelni magát. Azok, meg akik 12-13 évesem agyon sminkelik magukat, arra pedig nem tudok mit mondani. Eleve azt nem értem, ehhez a szülők mit szólnak? Nekem anyukám nem engedi, még csak az átlátszó szájfényt se általánosban, talán középiskolában, de akkor is max annyit, hogy kihúzom a szemem és kész.
Nálunk is ugyanúgy van, mint amit eddig leírtatok. Hetedikes vagyok és van egy két lány, akinél aztán pofám leesik. Agyon vannak sminkelve, hajuk be van festve, mellük ki van pakolva a nagyvilágnak stb. Én személy szerint nem is szeretném magam sminkelni, mert szerintem nekem alapból nem áll jól a smink, meg nem is "kényelmes". Zavar a tudat, hogy ott van és teljesen lemerevedik tőle az arcom. Osztályfőnököm mondta egyszer, hogy még minek sminkeljük magunkat? Örüljünk, hogy fiatalok vagyunk, ennyi idős korban az embereknek szép az arcuk, smink nélkül is, és szerintem igaza van. Jobban szeretek természetes lenni.
8 felhasználónak tetszik: Maite12, Fanni00, Christinna, Adri98, Twilight6, Vampiregirl1, NikiBlack, Szandi0820
2011. október 25. 20:15 #25
- törölt felhasználó -    
Idézet (PiciPicur @ 2011.10.24. 18:09)
Szerintetek? smileeee.gif  smileeee.gif  smileeee.gif  rolleyes.gif 
szerintem 13-14 évesen.az alatt szerintem szánalmas lenne smileeee.gif

egyet értek
2011. október 28. 18:41 #26
Pixie Holloway
Pixie Holloway
új tag
 
StátuszBack to Black-Amy Winehouse♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.28.
Hozzászólás: 8
Csatolások: 0
Azonosító: 162804
Offline offline
16-17 évesen sem marad le az ember semmiről.Akik pedig 13-14 évesen festik magukat,a hajukat melírozzák,hát csak gratulálni tudok.Gyerekesség az amit csinálnak.Meg szerintem ha le vagy izzadva,és ki vagy sminkelve,ahogy Ariana mondta,folyik le a "máz" az arcodon.De hát ízlések és pofonok.Én személy szerint nem sminkelem magamat,és nem is tervezem hogy ebben az időszakban kezdeném el laugh.gif És az emberek akik nagyon korán kezdik el a sminkelést,még ha csak szempillaspirál,korrektor,szájfény,akkor is csak magukat járatják le.És szerintem a fiúk sem lennének oda ha egy csaj 5 kiló sminket rak a pofájára.Legalábbis nálunk az osztályban ez így van.Nem tudom,hogy egyesek hogy vannak vele,de már 13 évesen elkezdeni.. rohog.gif rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: NikiBlack
2011. október 28. 18:44 #27
- törölt felhasználó -    
13 alatt semmiképp. Akkor még nagyon kislány az ember.
2011. október 28. 18:46 #28
- törölt felhasználó -    
Idézet (Pixie Holloway @ 2011.10.28. 18:41)
16-17 évesen sem marad le az ember semmiről.Akik pedig 13-14 évesen festik magukat,a hajukat melírozzák,hát csak gratulálni tudok.Gyerekesség az amit csinálnak.Meg szerintem ha le vagy izzadva,és ki vagy sminkelve,ahogy Ariana mondta,folyik le a "máz" az arcodon.De hát ízlések és pofonok.Én személy szerint nem sminkelem magamat,és nem is tervezem hogy ebben az időszakban kezdeném el laugh.gif És az emberek akik nagyon korán kezdik el a sminkelést,még ha csak szempillaspirál,korrektor,szájfény,akkor is csak magukat járatják le.És szerintem a fiúk sem lennének oda ha egy csaj  5 kiló sminket rak a pofájára.Legalábbis nálunk az osztályban ez így van.Nem tudom,hogy egyesek hogy vannak vele,de már 13 évesen elkezdeni.. rohog.gif  rohog.gif

Szóval szerinted ha valaki 13 évesen korrektort használ (mert mondjuk kell is a bőre miatt), meg egy kis szempillaspirált, az már r*banc?
1 felhasználónak tetszik: Rihannna
2011. október 28. 18:46 #29
zsanata
zsanata
muse.
 
StátuszAll I want is the taste that your lips allow...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.22.
Hozzászólás: 4024
Csatolások: 213
Azonosító: 125662
Offline offline
Idézet (PiciPicur @ 2011.10.24. 18:09)
Szerintetek? smileeee.gif  smileeee.gif  smileeee.gif  rolleyes.gif 
szerintem 13-14 évesen.az alatt szerintem szánalmas lenne smileeee.gif


13-14 évesen? dry.gif Én 14 vagyok, és nem érzem úgy hogy már sminkelni kéne magamat. Majd 2-3 év múlva. Ilyen gondolkodással nem csoda, hogyha a mai 13 éveseket leku*vázzák!
1 felhasználónak tetszik: NikiBlack
2011. október 28. 18:53 #30
Rihannna
Rihannna
Faág™
 
StátuszRihannna még nem állította be a státuszát és nem is fogja.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.10.
Hozzászólás: 1807
Csatolások: 118
Azonosító: 124776
Offline offline
Én osztályomban, nem nagyon festik magukat a lányok. Ha igen akkor is nagyon minimális, szinte észrevehetetlenül. Örülök is hogy ez így van. A mostani nyolcadikosok tavaly - mikor ők voltak hetedikesek - mindent magukra kentek kiló számra. A mostani hatodikosok az ő példájukat követve festik magukat, de már olyan is van aki hatodikos és pirszingje van, és olyan is van akinek festett a haja. blink.gif Szerintem 13-14 évesen el lehet kezdeni (ez alatt gondolok arra hogy szempillaspirál és semmi több) aztán majd 16-17 évesen lehet több is. smileeee.gif
2011. október 28. 22:39 #31
Clairy
Clairy
AsianGlampire™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.05.28.
Hozzászólás: 1908
Csatolások: 136
Azonosító: 97193
Offline offline
Szerintem 16 alatt semmiképpen sem kellne. Sőt amíg még fiatal vagy, és szép a bőröd felesleges alapozót használni, csak csúnyább lesz tőle a bőröd. Én most 17 vagyok és most sem érzek késztetést arra, hogy korábban keljek azért, hogy kikenjem magam. Vannak sminkcuccaim, de csak kicsit különlegesebb alkalmakkor festem magam pl ha moziba megyünk, vagyha vkinek a szülinapjára megyek. (A bulizást azért nem írtam, mert nem szeretek discozni...) Suliba azért nem használok sminket mert könyörgöm, tanulni járok oda nem pasizni... Ha meg csak úgy tetszel egy srácnak, hogy 5 kiló vakolat van rajtad az már régen rossz... Amúgy meg, ha a smink kényelmetlen akkor szerintem valamit rosszul csinálsz... Egy sminknek kényelmesnek kell lennie, ha csak vékonyan viszed fel akkor nem zavaró, legalábbis szerintem (persze lehet, hogy én azért érzem így mert alapozót soha nem használok). A lefolyás ellen, lehet, hogy fura de én hajlakkot használok. Nagyon keveset távolról az arcomra fújok és a smink sokkal tartósabb lesz... Azok meg akik iskolába úgy járnak mintha divatbemutatóra mennének vagy mintha a sarkon állnának azokra meg nemtudok mit mondani...
2 felhasználónak tetszik: NikiBlack, Szandi0820
2011. október 29. 11:31 #32
- törölt felhasználó -    
15-16 évesen. thumbsup.gif thumbsup.gif
2011. október 31. 12:39 #33
heyitsamyMT
heyitsamyMT
▪chatnoir
 
Státuszviva la vie boheme
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 2032
Csatolások: 34
Azonosító: 143368
Offline offline
14, de csak alapsmink, tehát korrektor, spirál, szemceruza, szájfény. szerintem.
2011. november 05. 13:58 #34
Fancsii001
Fancsii001
új tag
 
Státusz,,Sose bánd meg mindazt,ami akár egy percre is boldoggá tett téged!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.17.
Hozzászólás: 59
Csatolások: 4
Azonosító: 158547
Offline offline
Szerintem max 14 felett...Nem szükséges elsietni,mert ha korán elkezded zsírosabb és foltosabb lesz a bőröd... unsure.gif
2011. november 05. 16:34 #35
trina
trina
heart attack.
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.01.
Hozzászólás: 2326
Csatolások: 0
Azonosító: 130399
Offline offline
hát...szerintem olyan 14-15 körül már lehet...de szájfény meg korrektor nem árt 14 alatt sem, ha az illető szeretne magára kenni valamit smileeee.gif
2012. március 08. 18:36 #36
- törölt felhasználó -    
szolidan bármikor lehet, az igazán jó sminket ugyanis észre sem lehet venni, csak azt, hogy mennyire szép a viselője.
szerintem pont azért jó, ha minél előbb gyakorlatot szerez az ember smink terén, hogy ne akkor szerencsétlenkedjen rossz színű alapozóval, csúnyán felvitt szemfestékkel meg elmaszatolódó tussal, amikor már napi szinten használnia kell.
nyugodtan otthon gyakorolhat az ember lánya 10 évesen is, csak mossa le, mielőtt elhaygja a lakást. smileeee.gif
2012. március 08. 20:22 #37
csilagoseg
csilagoseg
california dream.♡
 
StátuszLove is louder than the presurre to be perfect.ღ
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.25.
Hozzászólás: 2318
Csatolások: 850
Azonosító: 128064
Offline offline
13-tól már nem olyan gáz
2012. március 08. 20:24 #38
ZendayaFans
ZendayaFans
új tag
 
Státusz''Légy önmagad,hisz mindenki más már foglalt,,
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.08.
Hozzászólás: 20
Csatolások: 0
Azonosító: 170833
Offline offline
13-14 szerintem.
De valameilyik szülő már most sminkeli a gyerekét 10 évesen.
Az egyik 2.osztályos lánynak már az anyja magassarkút vesz... blink.gif
2012. március 09. 16:17 #39
- törölt felhasználó -    
hát, általánosban még nem kéne sminkelni.
2012. március 13. 16:03 #40
- törölt felhasználó -    
Tipikus vitatopik...mindegy, akkor válaszolok énis.
Szerintem ez az egész úgy ahogy van, szubjektív. Engem egész kicsi korom óta érdekel a sminkelés világa, már volt hogy 6-7 évesen ellopkodtam anyukám sminkfelszerelését, és érdekességeket alkottam az arcomra vele. Ment ez így folyamatosan, aztán 10-11 évesen elkezdtem behatóan foglalkozni a témával, kizárólag otthon. 12 évesen már sminkeltem akkor is ha suliba mentem. Ez elősször csak szempillafestést takart, aztán később rózsaszín szemhéjpúdert, ezt követően pedig kihúztam az alsó vízvonalam fekete ceruzával. Mondanom sem kell, utáltak is a tanárok érte, de elhivatott voltam, kellett a tapasztalat. 7. osztályos koromban már felül tusvonalat is húztam, de ekkor már tudtam füstös szemeket és hasonló érdekességeket alkotni, persze ezt csak otthon, vagy különleges alkalmakkor. Nekem nem tiltották a szüleim, sőt, anyum támogatott, mert látta rajtam hogy érdekel a téma, de ennek ellenére szerintem is minnél később kezdi el valaki, annál jobb. KÜlönösen, mikor nevetséges mázokkal az arcukon mászkálnak 12-14 évesek... nekem is voltak baklövéseim, de én azokat otthon követtem el, és utcára nem mentem úgy. szóval ha valaki igényesen tud sminkelni, akkor az nyugodtan csinálja szerintem ha érdekli és szereti.
13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!