Starity

Mi a véleményetek az S.O.P.A mozgalmáról?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. január 19. 15:02 #1
moonprincess94
moonprincess94
Diva
 
StátuszShine bright like a diamond!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.30.
Hozzászólás: 1544
Csatolások: 31
Azonosító: 134163
Offline offline
Talán már hallottatok róla. Lényegében annyit jelent, hogy erősebb törvényekkel, és szigorúbb büntetésekkel próbálják megakadályozni a kalózkodást (Amerika).
Szerencsére a program elbukott. Alighanem olyan oldalakat is érintett volna, mint a legtöbb viedomegosztó, a blogszolgáltatók, és persze a közösségi oldalak.
Ha elfogadták volna a javaslatot, akár többéves börtönbüntetéssel is járhatott volna egy dal-, vagy CD letöltése, de egy olyan kép megosztása is, amit szerzői jogok védenek.
10 felhasználónak tetszik: Nikaaa, Bessie, ophely88, kriszti145, miss_areo, Vegas, Ziitta, Christo, tya04, Alexis_0504
2012. január 20. 13:51 #2
- törölt felhasználó -    
Nem tudom, hogy ennek a mozgalomnak volt-e köszönhető, de mindenesetre az egyik legnagyobb videómegosztó/tároló oldal, a megaupload tegnaptól nem elérhető. Állítólag az FBI már jó ideje vizsgálódott az oldal létrehozói, tulajdonosai után, s most sikerült elkapniuk őket. Azt mondják, elég kemény büntetésre számíthatnak.

Úgyhogy hiába bukott el a SOPA, mégiscsak sikerült a hatóságoknak legalább egy olyan honlapot kilőni, ami az illegális fájlmegosztásnak nyújtott lehetőséget. Kíváncsi leszek, hogy folytatják-e a "mészárlást", és ha igen, milyen oldalak következnek...
4 felhasználónak tetszik: Zsüdi, Nikaaa, Vegas, Ziitta
2012. január 20. 13:57 #3
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
Idézet (Liza89 @ 2012.01.20. 13:51)
Nem tudom, hogy ennek a mozgalomnak volt-e köszönhető, de mindenesetre az egyik legnagyobb videómegosztó/tároló oldal, a megaupload tegnaptól nem elérhető. Állítólag az FBI már jó ideje vizsgálódott az oldal létrehozói, tulajdonosai után, s most sikerült elkapniuk őket. Azt mondják, elég kemény büntetésre számíthatnak.
Úgyhogy hiába bukott el a SOPA, mégiscsak sikerült a hatóságoknak legalább egy olyan honlapot kilőni, ami az illegális fájlmegosztásnak nyújtott lehetőséget. Kíváncsi leszek, hogy folytatják-e a "mészárlást", és ha igen, milyen oldalak következnek...


Remélem a Facebookot megszüntetik, minél hamarabb.
5 felhasználónak tetszik: Piros0817, Vegas, wannascream, Sally Sparrow, rowan
2012. január 20. 14:48 #4
- törölt felhasználó -    
ha nem lesz Twitter,akkor én meghalok sad.gif hülyeség ez az egész S.O.P.A mozgalom vagy mi a fene dry.gif Lehet,hogy ezek a "nagy" weboldalak,közösségi portálok megszegtek néhány szabályt,de ezt némi pénzbüntetéssel is ellehetne rendezni.Semmi értelme ennek az egésznek.Tudom,hogy eddig még csak a Wikipédia szenvedte végig ezt,de mi lesz,ha az összes beígért oldalt lezárják és korlátozzák?A végén már nem lesz értelme az egész internetnek...
2012. január 20. 14:54 #5
- törölt felhasználó -    
Az a véleményem,hogy cs*sszék meg magukat,kilőtték a legjobb letöltős oldalt. dry.gif Ráadásul ott online is lehetett nézni a filmeket.
10 felhasználónak tetszik: Nikaaa, kriszti145, Vegas, Ziitta, janet7, Sammy9, saii, Karina197, Rékakroki72, Lady Suzy
2012. január 20. 14:55 #6
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Szerintem nagyon undorító dolog amit művelnek, azért mert egy országnak ennyire hülye politikusai vannak, azért nem kéne szopnia az egész világnak. Ezzel elveszik az internet szabadságát.
A Wikipédia nem szenvedett, csak tiltakozásképp kapcsolt le, úgy mint Reddit is.
9 felhasználónak tetszik: Bessie, UnhappyMeals, kriszti145, An_d_a, Vegas, Ziitta, janet7, rowan, Lady Suzy
2012. január 20. 14:56 #7
Piros0817
Piros0817
gonosz taemint törpe™
 
StátuszHappy Hunger Games and may the odds be ever in your favour.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.09.06.
Hozzászólás: 1926
Csatolások: 6457
Azonosító: 70950
Offline offline
Idézet (Zsüdi @ 2012.01.20. 13:57)
Remélem a Facebookot megszüntetik, minél hamarabb.


Na annak én is örülnék...
De többek között olyan oldalakat is érintene mint a Tumblr, Twitter, DA, Simprograms, stb..
Azért.. mellow.gif
2012. január 20. 15:01 #8
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
H*lyeségnek tartom ezt a mozgalmat.! Remélem a kedvenc oldalaimat nem fogják bántani, mert meghalok ha nem lesz Tumblr.!!! cry.gif
3 felhasználónak tetszik: miss_areo, Piros0817, Christo
2012. január 20. 15:06 #9
Nikaaa
Nikaaa
team free will
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.09.
Hozzászólás: 1942
Csatolások: 2268
Azonosító: 124647
Offline offline
Őszintén szólva engem csak bosszant, hogy nem nézhetem végig a kedvenc sorozatomat, mert sajnos csak a megavideo-n lehetett megnézni... Habár ezt viszonylag meg is értem: a nagy cégek, celebek, énekesek és színészek rengeteg pénzt veszítenek. Az emberek nem hülyék: inkább letöltik az internetről ingyen, minthogy megvásárolják. Az a dolog viszont, hogy a közösségi oldalakat is meg akarják szüntetni, már butaság lenne. Én őszintén szólva az interneten kizárólag közösségi oldalakon "mászkálok", valamint filmeket nézek, már ha nem a házi feladatomat próbálom megcsinálni az internet segítségével. Valljuk be, ezzel nem csak én vagyok így. Közösségi oldalak és online filmek nélkül őszintén szólva, nem igazán érdekelne az internet.
2012. január 20. 15:09 #10
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
A facebook és a twitter nem fog megszűnni, abban biztosak lehettek. Itt másról van szó. Az olyan helyekről, ahonnan fájlokat lehet letölteni. Próbálkoztak már régebben is tenni az ilyen oldalak ellen, de túl sokat nem tehettek, maximum egy időre leálltak. Ez volt a Piratebay.org oldallal is. 1-2 hétig nem működött, most jó. Ennyi. Szokják meg, hogy ez már a megosztás kora. Egyébként szerintem ha valakinek tetszik valamilyen film, vagy zene, úgyis megveszi eredetiben.
Persze, vannak azok, akik sokat buknak az ilyen oldalak miatt. Pl.: photoshop és egyéb drága programok készítői. smileeee.gif
5 felhasználónak tetszik: Grace Benning, kriszti145, An_d_a, Vegas, saii
2012. január 20. 15:40 #11
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.01.20. 15:09)

A facebook és a twitter nem fog megszűnni, abban biztosak lehettek. Itt másról van szó. Az olyan helyekről, ahonnan fájlokat lehet letölteni. Próbálkoztak már régebben is tenni az ilyen oldalak ellen, de túl sokat nem tehettek, maximum egy időre leálltak. Ez volt a Piratebay.org oldallal is. 1-2 hétig nem működött, most jó. Ennyi. Szokják meg, hogy ez már a megosztás kora. Egyébként szerintem ha valakinek tetszik valamilyen film, vagy zene, úgyis megveszi eredetiben. 
Persze, vannak azok, akik sokat buknak az ilyen oldalak miatt. Pl.: photoshop és egyéb drága programok készítői. smileeee.gif


És akkor mennyi idő egy szervertermet bérelni Oroszországban, Brazíliában, vagy a Távol-Keleten?
Bezáratták az oldalt, viszont a szerverek tartalma még mindig meg van, csak le kell tükrözni, és akkor a "mélyen tisztelt" FBI eheti a kefét.

Bezáratták a Piratebay-t? És tényleg komolyan gondolták, hogy aki akarja, az majd azért megveszi, csak mert egy oldalt bezártak? Bezárnak egyet, még abban az órában megnyílik tíz másik. Egyébként is, a Piratebay-ről eltűnik lassan az összes torrent állomány, és helyettük magnet linkek lesznek, ahol már tracker sem kell két gép közötti adatcsomag küldéshez.

Ennyit arról, mikor az unatkozó szenátorurak megpróbálnak egy olyan dolgot mint az internet, szabályok alá vonni, csak látványosan nem értenek hozzá. És annak örömére, hogy bezárt a MegaUpload, az Anonymus feltörte többek közt az FBI, a MPAA, a RIAA, a Fehér Ház, egy szenátor, és pár egyéb "jogvédő" szervezet (bár azt jó volna tudni, hogy kinek is a jogait védik, mert hogy az alkotókét nem, az biztos) oldalát.

Na ennyit az egészről. Be lehet vezetni bármit, de akik kitalálták a jelenleg ismert megosztó technológiákat, nem fognak felemelt kézzel nézelődni. Ha nem megy valami az "A" metódus szerint, akkor megoldják, hogy menjen "B" szerint.
12 felhasználónak tetszik: ophely88, kriszti145, Grace Benning, An_d_a, Bessie, funny18, Domcicc, janet7, Christo, saii, Gajcsi, chrisBrown14
2012. január 20. 15:51 #12
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Van véleményem, de inkább nem írom le, csak azt, amit csillagok használata nélkül is ki tudok írni. Nagyon böki a csőröm, hogy egyes nyakkendős embereknek nincs ennél jobb dolga és amúgyis felesleges rinyának találom ezt az egész letöltős dolgot is. Az egész nagyon komplex dolog, ha pl a filmiparban senki nem kapná meg rendesen a fizetését, senki nem dolgozna, már pedig ha csak a fejeseknek és színészeknek adnak fizetést, a vágónak, zeneszerzőnek stb meg nem, azok nem dolgoznának ott. Ez az egész rinya a nyakkendős majmoktól jön, akiknek nem tellik ezekután csak 3 BMW-re és 4 svájci bankszámla megtartására.

Én egyébként hajlandó lennék 'átállni' a másik oldalra, ha nem árasztanák el a tévémet és a mozit szennyekkel. Ha képesek lennének mindent megszabadítani a sok szennytől, több célcsoport igényeire tenni, énis felhagynék az ilyen dolgokkal. De amíg nincs más választás, addig ez van, a siránkozást pedig abba lehetne hagyni a filmstúdióknak és zeneiparnak is, mert azok, akiknek ez a bajuk, bőven a minimálbér felett keresnek szóval be lehet fogni és nem beleszólni, nehogy már azért büntessünk valakit, mert nem felel meg neki az a gagyi sablon produkció, amit a tévében lát vagy a rádióban hallgat. Mi ez?? mellow.gif reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif

Én pedig nem félek, a megauploadnak annyi, lesz helyette más. Addig szorul a hurok, amíg nem szurol teljesen, eddig is volt valamilyen megoldás, ezután is lesz. biggrin.gif
6 felhasználónak tetszik: An_d_a, Bessie, Domcicc, kriszti145, Sally Sparrow, saii
2012. január 20. 17:06 #13
- törölt felhasználó -    
Én csak annyit mondanék, hogy ebből is látszik, hogy egyes embereknek mennyire nincsen jobb dolguk. Folyton kitalálnak valami új tiltás, valami új törvényt, és közben nem veszik észre, hogy ezzel csak maguk alatt vágják a fát. Ennél az esetnél úgy őszintén nem is tudom, hogy mit vártak. Ha egy kicsit belegondolnának már akkor láthatnák előre, hogy úgy sem járnak sikerrel. Akárhány ilyen oldalt bezárhatnak, előbb vagy utóbb jön egy újabb és akkor kezdhetik elölről az egészet. Ez mind csak felesleges időpocsékolás, semmit több. pardon.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, kriszti145
2012. január 23. 22:15 #14
xxNikixx
xxNikixx
*Nikita
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.30.
Hozzászólás: 3275
Csatolások: 7279
Azonosító: 33464
Offline offline
Nagyon durvának tartom, hogy a Megaupload vesztét jelentette ez a mozgalom... Sokáig használtam, az egyik legjobb fájlmegosztó oldal volt, de most már vége! sad.gif
2012. január 23. 22:23 #15
jbenson
jbenson
új tag
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.10.
Hozzászólás: 79
Csatolások: 5
Azonosító: 142990
Offline offline
Ez bizonyára a hírességek megvédésére szolgál... Megértem, hogy sok munkájuk van a mások által lelopkodott dolgaikban, viszont én egyszerűen nem tudok velük együttérezni. Ennek egyszerű oka van, mégpedig: MTV Cribs
2012. január 24. 10:52 #16
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Mint már írtam, ha valaki nagyon meg akar nézni egy filmet, megnézi. Ugyanúgy megveszi, ha jó a film. (ha meg nem, akkor semmi sem segít rajta rohog.gif ) Komolyan ez már annyira nevetséges! Átmegyünk a középkorba? rolleyes.gif
Egyébként valaki mondjon már valami infót. Olyasmit hallottam, hogy azt akarják kitalálni, hogy csak akkor láthassuk a premier filmeket, amikor az kijön DVD-n, és kiküldenék a szövegkönyvet, hogy besorolják milyen korosztály nézheti. omg.gif Hónapokat kéne akkor várni egy filmre. Ha meg megjelenik DVD-n, minek a mozi? ÁÁÁÁ 110.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, kriszti145
2012. január 24. 10:53 #17
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.01.24. 10:52)

Egyébként valaki mondjon már valami infót. Olyasmit hallottam, hogy azt akarják kitalálni, hogy csak akkor láthassuk a premier filmeket, amikor az kijön DVD-n, és kiküldenék a szövegkönyvet, hogy besorolják milyen korosztály nézheti. omg.gif Hónapokat kéne akkor várni egy filmre. Ha meg megjelenik DVD-n, minek a mozi? ÁÁÁÁ 110.gif


Te jó ég! Ezt hol hallottad/olvastad?
2012. január 24. 10:56 #18
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.01.24. 10:53)
Te jó ég! Ezt hol hallottad/olvastad?

Tévében. Híradóban azt hiszem. Mivel ritkán nézem (állandóan felidegesít, így inkább kihagyom a nézését).
3 felhasználónak tetszik: ophely88, kriszti145, saii
2012. január 24. 11:00 #19
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.01.24. 10:56)
Tévében. Híradóban azt hiszem. Mivel ritkán nézem (állandóan felidegesít, így inkább kihagyom a nézését).


És ez csak nálunk lenne így vagy világszerte így gondolják a nagyokosok? rolleyes.gif Ha a hülyeség fájna dry.gif mellow.gif
2012. január 24. 11:03 #20
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.01.24. 11:00)
És ez csak nálunk lenne így vagy világszerte így gondolják a nagyokosok?  rolleyes.gif Ha a hülyeség fájna  dry.gif  mellow.gif

Nem tudom, ezt nem mondták, csak hogy ezt szeretnék bevezetni. unsure.gif De hogy ennek mi az igazságtartalma. pardon.gif Reméltem, hogy te hallottál erről valamit.
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!