Starity

Mi a véleményetek az S.O.P.A mozgalmáról?

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. január 24. 11:37 #21
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict

StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Hozzászólás: 15112
Csatolások: 6625
Azonosító: 44
Idézet (Bessie @ 2012.01.24. 11:03)

Nem tudom, ezt nem mondták, csak hogy ezt szeretnék bevezetni. unsure.gif De hogy ennek mi az igazságtartalma. pardon.gif Reméltem, hogy te hallottál erről valamit.

És mit fognak ezzel elérni? Pont az ellenkezőjét.

Ha csak akkor fog magyar nyelven megjelenni egy film, amikor abból már dvd/blu-ray verzió készül, akkor a mozik szépen bezárhatnak majd. Valamint ezek a verziók így is, úgy is a különböző p2p oldalakon végzik.

Mert senki nem fog megjelenésekor premier filmért 5-6 ezer forintot adni, főleg, ha az még pocsék is.

A dicső szórakoztató ipar képtelen olyan üzleti modellben gondolkodni, ami nem csak a számára éri meg:
"Menj el moziba, fizesd ki a jegyet. Pár hónap múlva megjelenik lemezen, ha tetszett, akkor vedd meg a lemezes verziót is, főleg, hogy rettenetesen megerőltettük magunkat, és a film mellé még feltettünk két audiokommentárt, meg egy így készült rövidfilmet, szóval ez neked jó választás. Ha még több extrát akarsz, akkor vedd meg a gyűjtői kiadást, amiben kapsz plusz két-három perc kimaradt jelenetet."

Az is egyfajta diszkrimináció, amikor csak bizonyos területeken érhető el egy film, vagy zene. Esélyed nincs, még ha jó szándékú vagy, akkor sem, hogy megvedd Magyarországon, mert itt nem is kapható. Persze, hogy letölti az ember, mert ő is legalább annyira jó vásárlóerő lenne, mint az, ahol elérhető, és megveszik.

Az összes jogvédő bagázs azt kiabálja, hogy mekkora kárt okoz a kalózkodás az iparnak. Kár, hogy az ipar alatt nem azokat értik, akik a terméket megalkotják, hanem azokat a mohó kiadóóriásokat, akik a terjesztéssel foglalkoznak. A vicc netovábbja, amikor az USA-ban kiküldenek valakinek egy felszólítást, hogy ugyan legyen már kedves fizetni néhány százezer dollárt, mert megosztott egy (!), azaz egy darab zenei állományt, amivel ekkora kárt okozott az iparnak. Azzal az egy számmal, amit még az iTunes-on is meg lehet venni 1 egész dollárért. Van benne logika, és ésszerűség, nem mondom.
7 felhasználónak tetszik: ophely88, Bessie, Christo, saii, kriszti145, Domcicc, An_d_a
2012. január 24. 11:40 #22
ophely88
ophely88
time lady

Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Idézet (Bessie @ 2012.01.24. 11:03)
Nem tudom, ezt nem mondták, csak hogy ezt szeretnék bevezetni. unsure.gif De hogy ennek mi az igazságtartalma. pardon.gif Reméltem, hogy te hallottál erről valamit.

Ophely Holmes mindjárt nyomoz egy sort rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, kriszti145
2012. január 24. 11:44 #23
Bessie
Bessie
funkcionális ♑

Státusz❤ 15 év Supernatural ❤
Hozzászólás: 15427
Csatolások: 65326
Azonosító: 27941
Bárcsak emlékeznék rá, hol ment. TV2, vagy a retekklub a lehetséges variáció. think.gif Vagy a híradó utáni fókuszban, vagy aktívban volt? ÁÁÁ crazy.gif

Egyébként tényleg hülyeségnek tartom. Viszont arról sem beszéltek, hogy ez a hazánkra vonatkozna, vagy más országra is? Kétlem, hogy más országra, mert akkor annak nagy visszhangja lenne. blush.gif

De most tényleg ilyen hülyeséget kitalálni. Megvárni DVD-n, hogy milyen lett a magyar fordítás, azt a szövegkönyvet visszaküldeni, és úgy sorolják be korosztály kategóriába. _nevet.gif
1 felhasználónak tetszik: kriszti145
2012. január 24. 11:56 #24
- törölt felhasználó -    
Nekem nincs olyan komoly véleményem,mint az előttem lévőknek. laugh.gif
Csak annyi,hogy bosszant,hogy nem tudom honnan letölteni a kedvenc sorozatomat,a Bűbájos boszorkákat.Bezárták a megaupload,fileserve,filesonic oldalt is,úgyhogy cs*szhetem a sorozatokat amiket megakartam volna nézni vagy leszedni,hogy meglegyen. mad.gif
Egyedül csak a mediafire maradt ahonnan tudom szedni,remélem ahhoz nem nyúlnak,mert kiutazok és földbe verem őket. mellow.gif
1 felhasználónak tetszik: NorPatch
2012. január 24. 12:31 #25
NorPatch
NorPatch
Catnip

StátuszMeghalni csak emberek tudnak, de benne nem volt már semmi emberiség..
Hozzászólás: 2586
Csatolások: 397
Azonosító: 166568
Akkor most e miatt szűnt meg a megavideo?! mad.gif Az volt a legjobb videómegosztó, és most vége.. És pár olyan oldal is megszűnt mostanában, ahonnan jó minőségben és gyorsan letudtál tölteni filmeket/sorozatokat.
Cs*sszék meg.. reklamalo.gif
1 felhasználónak tetszik: Sammy9
2012. január 24. 13:10 #26
ophely88
ophely88
time lady

Idézet (Bessie @ 2012.01.24. 11:44)
Bárcsak emlékeznék rá, hol ment. TV2, vagy a retekklub a lehetséges variáció. think.gif Vagy a híradó utáni fókuszban, vagy  aktívban  volt? ÁÁÁ crazy.gif 
Egyébként tényleg hülyeségnek tartom. Viszont arról sem beszéltek, hogy ez a hazánkra vonatkozna, vagy más országra is? Kétlem, hogy más országra, mert akkor annak nagy visszhangja lenne. blush.gif
De most tényleg ilyen  hülyeséget kitalálni. Megvárni DVD-n, hogy milyen lett a magyar fordítás, azt a szövegkönyvet visszaküldeni, és úgy sorolják be korosztály kategóriába. _nevet.gif

Nos, az a helyzet kisanyám, hogy nem találtam semmit ezzel kapcsolatban sem a külföldi, sem a belföldi médiában, amiből arra következtetek, hogy vagy egy kifejezett filmstúdió (tippre a Warner Bastards rohog.gif ) szeretné ezt vagy valaki csak úgy kitalálta. Nem tudom mondtak-e valami forrást, de én még külföldi oldalakon sem találtam, annak esélye pedig -1, hogy egy ekkora horderejű hír előbb kerül hozzánk és adásba, mint külföldön. Vagy egy régebbi hírt adtak be (ugyanígy csinált a TV2 két hete vagy hogy, amikor egy évekkel ezelőtti videót használt fel egy akkor aktuális hírhez) vagy csak kitaláció.

Maga az ötlet hülyeség. Először a DVD, aztán mozi? Az ember nem vesz DVD-t, ha megjelenik, letölti és nem fog elmenni a moziba. Részükről öngól, ha néznék magyar nyelven DVD filmeket és vásárolnék, akkor most nagyon örülnék neki, de nem vagyok érintett ilyen ügyben, mert ami nekem tetszik, az DVD-n sem mindig jelenik meg szóval nincs nagy problémám ezzel. rohog.gif

Ha azt akarják, hogy menjünk moziba, akkor tessék csökkenteni a jegyek árait. Tavaly nyáron egyik ismerősöm, egy szombati napon, 990Ft-nak megfelelő összegért ült be egy moziba Wild Targetet nézni, Londonban és a jegyéhez kapott még egy fél literes Pepsit is. wtf.gif

Én alapból elítélek minden fentről jövő rinyát, mert mind mondtam, a nyakkendősök feleslegesen óbégatnak és próbálnak bármit is tenni. Tavaly olyan nagynak érezték magukat, hogy minket magyarokat okolhatnak a 'ciril betűs' feliratos kamerás kalózfelvételek netre kerülése miatt, nagyon sértődöttnek tűntek és történt azóta valami? Nem. Szélmalomharc. Ez a néhány marharépa azt csinál, amit akar, hülye és értelmetlen törvényeket mindenki tud hozni. Ily értelmes döntéseik sajétmaguk szerénységi bizonyítványai, de maradjunk annyiban, hogy addig jó, míg nem gondolkoznak. biggrin.gif

Ha el szeretnék érni a letöltések csökkenését, azt nem így kellene megtenni de hála Istennek odáig nem terjed ki nekik, hogy rájöjjenek plusz itt van nekünk ez az Anonymous nevű szervezet, aki szerintem mindent megtesz, hogy nekünk megfelelő eredmények szülessenek biggrin.gif

A korosztályba való besorolás meg vicc, akár hazánkról, akár bármelyik más országról van szó. Az egész csak arra jó, hogy annyival is később kerüljön mozikba vagy készüljön DVD-kre, amíg ülnek felette, hogy 'na most mi legyen, pucérkodnak és csúnyán beszélnek benne, nos ... de ez az Amerikai Pite' és megy 12-es karikával, mint a Hupikék Törpikék rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, saii
2012. január 24. 13:11 #27
- törölt felhasználó -    
Uramisten, ha a hülyeség fájna!!! ohmy.gif
Egyébként az internet az utolsó mentsvára a szólásszabadságnak: a Tv, rádió és már a sajtó is szigorú cenzúrán esik át. Meg persze a videómegosztókról nem is beszélve: ismerek olyan embereket, akik a könyvtárban lévő gépeken nézik ezeken az oldalakon a filmeket, mert nincsen pénzük megvenni a DVD-t. Ilyenekre persze nem gondolnak, odafent az "okosok". dry.gif Vagyis: hihetetlen, hogy már ebbe is (mármint: internetbe stb.) is beleszól a politika. Kész szerencse, hogy ezt nem fogadták el!!! meghajolo.gif
2012. január 24. 13:40 #28
Bessie
Bessie
funkcionális ♑

Idézet (ophely88 @ 2012.01.24. 13:10)
Nos, az a helyzet kisanyám, hogy nem találtam semmit ezzel kapcsolatban sem a külföldi, sem a belföldi médiában, amiből arra következtetek, hogy vagy egy kifejezett filmstúdió (tippre a Warner Bastards  rohog.gif ) szeretné ezt vagy valaki csak úgy kitalálta.

Huh, megkönnyebbültem. Mondjuk én se vettem túl komolyan, mert csak 1 helyen hallottam. Köszi a keresgélést. meghajolo.gif meghajolo.gif

A pite aztán 12-es kategóriás film. rohog.gif Egy kis pucérság, pajzán dolgok kellenek a gyerekeknek. Aztán csodálkoznak, hogy miért tudnak annyit a gyerekek (annyi hülyeséget, ami szinte köszönőviszonyban sincs az igazsággal). huh.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, saii
2012. január 24. 15:23 #29
- törölt felhasználó -    
http://28.media.tumblr.com/tumblr_lyakqaFoDo1qcb5fko1_500.gif
5 felhasználónak tetszik: tya04, ophely88, Bessie, Alexis_0504, An_d_a
2012. január 24. 15:28 #30
ophely88
ophely88
time lady

Idézet (Bessie @ 2012.01.24. 13:40)
Huh, megkönnyebbültem. Mondjuk én se vettem túl komolyan, mert csak 1 helyen hallottam. Köszi a keresgélést.  meghajolo.gif  meghajolo.gif 
A pite aztán 12-es kategóriás film. rohog.gif Egy kis pucérság, pajzán dolgok kellenek a gyerekeknek. Aztán csodálkoznak, hogy miért tudnak annyit a gyerekek (annyi hülyeséget, ami szinte köszönőviszonyban sincs az igazsággal). huh.gif

Szemmel tartjuk azért a témát, mert úgy hallottam, hogy tavaly a sorozatok letöltése miatt mégjobban begurultak tehát elképzelhető, hogy tervbe van véve nekik valami rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, saii
2012. január 24. 16:30 #31
Bessie
Bessie
funkcionális ♑

Idézet (ophely88 @ 2012.01.24. 15:28)
Szemmel tartjuk azért a témát, mert úgy hallottam, hogy tavaly a sorozatok letöltése miatt mégjobban begurultak tehát elképzelhető, hogy tervbe van véve nekik valami  rolleyes.gif

Hát felejtsék el! rohog.gif Egyébként is, hogy tudnánk már másnap megnézni a külföldi sorozatokat? Ide mindig minden késéssel érkezik, a szinkron hangokat pedig nem minősíteném. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, saii
2012. január 24. 16:30 #32
- törölt felhasználó -    
Nekem konkrétan elegem lett már a tiltakozás napján is ebből az egészből, most pedig jön az újabb szervezkedés, ami nemcsak az oldalakat, hanem a felhasználókat is bannolja – elvileg. Értem én, hogy illegális a dolog és bűn, de manapság a kalózkodás a technika fejlődésének elsődleges alapköve. mellow.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. január 24. 16:33 #33
Bessie
Bessie
funkcionális ♑

Idézet (Courtneyy @ 2012.01.24. 16:30)
Nekem konkrétan elegem lett már a tiltakozás napján is ebből az egészből, most pedig jön az újabb szervezkedés, ami nemcsak az oldalakat, hanem a felhasználókat is bannolja – elvileg. Értem én, hogy illegális a dolog és bűn, de manapság a kalózkodás a technika fejlődésének elsődleges alapköve.  mellow.gif

Hát ez az. manapság szinte minden háztartásban van 1 gép. Elég sokan használjuk a letöltést. Valahogy kompromisszumot kéne csinálni, hogy jó legyen mindenkinek. Egyébként meg a letöltést nézhetnék úgy is, hogy ingyen reklám. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: saii
2012. január 24. 16:37 #34
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2012.01.24. 16:33)
Hát ez az. manapság szinte minden háztartásban van 1 gép. Elég sokan használjuk a letöltést. Valahogy kompromisszumot kéne csinálni, hogy jó legyen mindenkinek. Egyébként meg a letöltést nézhetnék úgy is, hogy ingyen reklám. rohog.gif

Na ja, e nélkül még a hollywoodi celebek is "meghalnának" egy idő után, legalábbis tuti, hogy elkezdenének tiltakozni, elvégre a zene- és filmiparban kiemelkedő szerepet játszik a dolog (annak ellenére, hogy jobban örülnek annak, ha megveszik eredetiben a DVD-ket, CD-ket), mégis ha nincs letöltés, nincs reklám, ebből kifolyólag pedig a kutya sem fogja ismerni az olyan neveket, mint Emma Stone. Azt meg kétlem, hogy a társadalom hirtelen rákapna emiatt a mozira.
2012. január 24. 17:30 #35
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Idézet (Bessie @ 2012.01.24. 10:52)

Egyébként valaki mondjon már valami infót. Olyasmit hallottam, hogy azt akarják kitalálni, hogy csak akkor láthassuk a premier filmeket, amikor az kijön DVD-n, és kiküldenék a szövegkönyvet, hogy besorolják milyen korosztály nézheti. omg.gif Hónapokat kéne akkor várni egy filmre. Ha meg megjelenik DVD-n, minek a mozi? ÁÁÁÁ 110.gif

Erről én is olvastam és sajnos fennáll a lehetőség, de ezt most konkrétan a drága jogalkotóinknak köszönhetjük ugyanis egy új filmtövény szerint a filmforgalmazók kötelesek minden filmjük egy példányát legalább 30 nappal a bemutató előtt benyújtani a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak (NMHH). A film benyújtására elvileg azért van szükség, hogy megtörténhessen a korhatár-besorolás. Természetesen eddig is meg kellett mutatni a filmeket e célból, azonban egyrészt elég volt vetítést tartani belőlük a besorolóbizottságnak, nem kellett fizikailag is átadni a filmet, másrészt a törvényhez tartozott egy végrehajtási utasítás, ami tett egy nagyon fontos engedményt: amennyiben a forgalmazó nem tudta 30 nappal a bemutató előtt levetíteni a filmet (például mert a kópiája még nem is érkezett meg az országba), akkor később, akár a premier előtt 72 órával is tarthatott belőle vetítést 100 ezer forintos sürgősségi díj fejében. Sok filmnél a forgalmazó eleve kalkulált ezzel a sürgősségi díjjal, hiszen a 30 napos határidőt nem tudták volna betartani. Az NMHH honlapjára január 19-én felkerült végrehajtási utasításban azonban már nem szerepel ez a lehetőség. Részletesebben itt lehet róla olvasni.
http://www.origo.hu/filmklub/20120120-honapokat-csuszhatnak-a-magyar-filmbemutatok-uj-filmtorveny-miatt.html
2012. január 24. 17:49 #36
- törölt felhasználó -    
Idézet (DaveChris @ 2012.01.24. 17:30)
Erről én is olvastam és sajnos fennáll a lehetőség, de ezt most konkrétan a drága jogalkotóinknak köszönhetjük ugyanis egy új filmtövény szerint a filmforgalmazók kötelesek minden filmjük egy példányát legalább 30 nappal a bemutató előtt benyújtani a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak (NMHH). A film benyújtására elvileg azért van szükség, hogy megtörténhessen a korhatár-besorolás. Természetesen eddig is meg kellett mutatni a filmeket e célból, azonban egyrészt elég volt vetítést tartani belőlük a besorolóbizottságnak, nem kellett fizikailag is átadni a filmet, másrészt a törvényhez tartozott egy végrehajtási utasítás, ami tett egy nagyon fontos engedményt: amennyiben a forgalmazó nem tudta 30 nappal a bemutató előtt levetíteni a filmet (például mert a kópiája még nem is érkezett meg az országba), akkor később, akár a premier előtt 72 órával is tarthatott belőle vetítést 100 ezer forintos sürgősségi díj fejében. Sok filmnél a forgalmazó eleve kalkulált ezzel a sürgősségi díjjal, hiszen a 30 napos határidőt nem tudták volna betartani. Az NMHH honlapjára január 19-én felkerült végrehajtási utasításban azonban már nem szerepel ez a lehetőség. Részletesebben itt lehet róla olvasni.
http://www.origo.hu/filmklub/20120120-honapokat-csuszhatnak-a-magyar-filmbemutatok-uj-filmtorveny-miatt.html

Ez nekem már sok. Inkább támogatom ezennel a kalózkodást, mintsem az ilyen barmokat. dry.gif
3 felhasználónak tetszik: DaveChris, ophely88, saii
2012. január 24. 19:18 #37
ophely88
ophely88
time lady

Idézet (DaveChris @ 2012.01.24. 17:30)

Szóval ez az ... Én azt hittem, hogy ez nulla mert erről már beszéltek hónapokkal ezelőtt is és nem volt biztos, hogy elfogadják, most sem tudják magukat tartani a szabályokhoz, szóval ezt a cikket énis megtaláltam de nem hittem, hogy tényleg erről van szó, azt hittem, hogy valami módosítás lesz...
Köszönet annak, akinek nincs jobb elfoglaltsága ennél, csókoltatom a kezét, nekem ugyan nem tesz keresztbe biggrin.gif de nagy szemétség. reklamalo.gif Amúgy pedig... Mit érünk egy szabállyal ha nem tudják vagy nem fogják betartani azt? Semmit. Micsoda hülye időeltöltés. Nincs jobb dolga az illetőnek? 110.gif
2012. január 24. 19:35 #38
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Idézet (ophely88 @ 2012.01.24. 19:18)
Szóval ez az ... Én azt hittem, hogy ez nulla mert erről már beszéltek hónapokkal ezelőtt is és nem volt biztos, hogy elfogadják, most sem tudják magukat tartani a szabályokhoz, szóval ezt a cikket énis megtaláltam de nem hittem, hogy tényleg erről van szó, azt hittem, hogy valami módosítás lesz... 
Köszönet annak, akinek nincs jobb elfoglaltsága ennél, csókoltatom a kezét, nekem ugyan nem tesz keresztbe  biggrin.gif  de nagy szemétség. reklamalo.gif Amúgy pedig... Mit érünk egy szabállyal ha nem tudják vagy nem fogják betartani azt? Semmit. Micsoda hülye időeltöltés. Nincs jobb dolga az illetőnek?  110.gif

Igen ez az a törvény ami január elsejétől érvénybe lépett. Hogy menyirre fogják betartani az már más kérdés, szerintem semmenyirre. Azt sem értem mirre föl ez nagy aggodalom hogy be tudják rendesen osztályozni filmeket, a magyar mozik nagy ívben tesznek a korosztályi besorolásra vagy esetleg lesz mozikommandó is? Akik ellenőrzik a filmnézők korát?
3 felhasználónak tetszik: ophely88, saii, Bessie
2012. január 24. 19:41 #39
ophely88
ophely88
time lady

Idézet (DaveChris @ 2012.01.24. 19:35)
Igen ez az a törvény ami január elsejétől érvénybe lépett. Hogy menyirre fogják betartani az már más kérdés, szerintem semmenyirre. Azt sem értem mirre föl ez nagy aggodalom hogy be tudják rendesen osztályozni filmeket, a magyar mozik nagy ívben tesznek a korosztályi besorolásra vagy esetleg lesz mozikommandó is? Akik ellenőrzik a filmnézők korát?

SZÁNALMAS 110.gif
Nem tudom hogy képzelik. Majd a fejedhez tartanak egy pisztolyt vagy kitesznek a moziból ha nem jó korhatáros filmre ülsz be? Ugyan már...Örülnek ha embert látnak, beengednek oda boldog boldogtalant csak fizessen a jegyért rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: DaveChris, Bessie
2012. január 24. 19:43 #40
- törölt felhasználó -    
Szerintem hülyesége ez a S.O.P.A. mozgalom vagy minek is nevezzem ezt.
Én feliratkoztam egy petícióra ami a S.O.P.A ellen írányúlt.
Örülök,hogy elbukott az egész mert tényleg nem látom értelmét,hogy mindent korlátozzanak a weben.
Eddig nem zavart senkit,hogy minden film,videó és zene fent van?Akkor most hirtelen miért kell a legjobb oldalakat kitörölni?
Szerintem semmi okos érvük nincs erre.. mellesleg a sztárok is tiltakoztak ellene. Tehát nem csak az 'átlag'embernek tört volna borsot az orra alá,hanem nagyobb hírességeknek is.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!