Starity

Ha egyszer felnőtt leszek

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. január 22. 19:51 #41
szerelem117
szerelem117
új tag
 
StátuszA Japánok sokkal jobbak,mint Selena Gomez!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.25.
Hozzászólás: 68
Csatolások: 36
Azonosító: 162646
Offline offline
Nagyon jó cikk köszi
2012. január 22. 19:52 #42
mcintia
mcintia
 
StátuszPandák, pandák, pandák imádom őket!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.06.
Hozzászólás: 855
Csatolások: 68
Azonosító: 160169
Offline offline
Jó cikk lett!!!! biggrin.gif
2012. január 22. 19:56 #43
Vyrag
Vyrag
új tag
    Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 10.06.25.
Hozzászólás: 27
Csatolások: 0
Azonosító: 129941
Offline offline
nagyon jó cikk:)
2012. január 22. 20:13 #44
tothbianka
tothbianka
valhalla
 
Státuszand when she stood, she stood tall. she'll make a fool of you all
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.01.
Hozzászólás: 2165
Csatolások: 4815
Azonosító: 42641
Offline offline
jó cikk lett, gratula! smileeee.gif
ami pedig engem illet: mindjárt itt az érettségi, és kicsit sem érzem magam érettnek biggrin.gif pedig ha belegondolok, lassan továbbtanulás, albérletbe költözöm a barátaimmal... woow. fura ezt így kimondani/leírni. rolleyes.gif
2012. január 22. 20:39 #45
10anta
10anta
visszatérő vendég
 
StátuszF*ck Yeah!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.26.
Hozzászólás: 196
Csatolások: 68
Azonosító: 115644
Offline offline
Gratulálok a szerzőnek, az oldal eddigi egyik legjobb cikkéhez!! smileeee.gif
Nagyon nagy igazságok voltak benne frappánsan megfogalmazva, mégsem voltak közhelyesek, sokkal inkább tény szerűek...
És tényleg, ma a legnagyobb gond a "fiatalokban" (mintha én olyan öreg lennék xD) hogy már 9-10-11 évesen nagyoknak hiszik magukat, és önnálóságra törekednek, holott fogalmuk sincsen róla, hogy a hőn áhított nagy betűs FELNŐTT LÉT milyen velelyárókkal és hátulütőkkel járnak.... pl. amit te is leírtál hogy a rezsi, a lakbér, a kaja a tányérotokra, erről mind nekik kell majd gondoskodniuk, maguknak. Nagyon keveseknek adatott meg az, hogy 20-30 évesen fejjel is rohanhatnak apucihoz, anyucihoz hogy honorálja őket egy csekélyebb összeggel a havi lakbérre például.... Majd rá fognak ébredni, és vissza sirják még ők azt a napi 5 meg 6 órát a suliba, amiért már 6.-ba sír a szájuk.... innen üzenem hogyha olyan helyre mentek tovább tanulni lesz még nektek 8. órátok is egy nap és ez még a jobbik eset szivecskéim (a 0. órákról pedig ne is beszéljünk)
Ez a legnagyobb gond, hogy túl élni és nem átélni akarják ezeket az éveket... ez a mi generációnk legnagyobb betegsége jól mondtad smileeee.gif
A szerzőnek innen üzenem, hogy szívesen olvasnék még tőle több ilyen cikket!! biggrin.gif tongue.gif
2012. január 22. 20:54 #46
Musegirl
Musegirl
emotional beefcake™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.03.
Hozzászólás: 1284
Csatolások: 402
Azonosító: 163214
Offline offline
Nagyon jó cikk. smileeee.gif ^^
2012. január 22. 21:38 #47
Draweraptor
Draweraptor
visszatérő vendég
 
StátuszSurrounded by problems...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.21.
Hozzászólás: 435
Csatolások: 0
Azonosító: 165623
Offline offline
naon jó cikk! Gratu!
2012. január 22. 21:38 #48
dettus7
dettus7
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.13.
Hozzászólás: 1996
Csatolások: 18
Azonosító: 131164
Offline offline
cikk (Y) nagyon jó..csak ennyit tudok mondani wink.gif
2012. január 22. 21:45 #49
- törölt felhasználó -    
Gratulálok a cikkhez, nagyon jó lett smileeee.gif
2012. január 23. 08:08 #50
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
A cikk sok igazságot tartalmaz, ennek ellenére akad benne nem egy olyan kifejezés, ami szerintem sértő. Nem tudom, a moderátoroknak biztosan nem volt az, biztos én vagyok túl mimózalelkű...

De hogy a cikk TÉMÁJÁHOZ is hozzászóljak. Én nagyon szerettem volna anno 18 lenni, de nem a pia meg ezek miatt, egyszerűen magam sem tudom megmagyarázni, hogy miért. Gondolom a nagyobb önállóság végett... Most pedig, hogy már lassan közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz, én is csak azt tudom mondani, hogy nagyon is jó volt gyereknek lenni. Az akkori nagy gondok többségében ma már megmosolyogtató, kellemes emlékek, amiket sokkal szívesebben élnék át újra, mint a jelenlegi problémákat. A gyerekek, tinik a gondjaikat általában óriási tragédiáknak élik meg, később jönnek majd rá, hogy hát azokhoz képest a felnőtt lét problémái... A kiskori dolgok csak piszlicsáré kis ügyek.

Ahogy más is írta: felnőttként sem sokkal másabb a helyzet, mint egy gyereknél. Értem ez alatt én is azt, hogy felnőttként is sokan bele fognak szólni a dolgaidba, aládtesznek, miegymás. És míg bizonyos diákcsínyekkel nem dől össze a világ, de ha mondjuk a munkahelyeden nem bírják a fejedet és mondjuk kirúgatnak és állás nélkül maradsz... Azért van különbség.

A pénzkérdés. Bizony. Ha csak nem születtél milliomos családba és/vagy te nem vagy milliomos, akkor bizony nagyon meg kell gondolni, mit vehetsz meg és mit nem. Első ugyanis a rezsi és a kaja lesz, aztán jöhet minden más. Nem lehet mindig márkás cuccokat betenni a kosaradba és nem fogsz tudni minden új ünnepen okostelefont, laptopot, Blu-Ray lejátszót, meg hasonló dolgokat vásárolni.

Attól lesz valaki felnőtt (nem attól, hogy elmúlt 18), hogy képes felelősséget vállalni a saját tetteiért, magáért, stb. Képes fenntartani magát...

Jómagam abba a kategóriába tartozom, aki ugyan még otthon lakik, de dolgozik, és a fizetésével mindig beszáll a rezsibe, sok dolgot magának vesz meg a saját pénzéből. Mindig besegítek otthon. Úgy is, mint főzés, mosogatás, vasalás, felmosás, porszívózás, törölgetés, mosás, teregetés, stb. stb. Ennek annyi előnye van, hogy még tudok spórolni. Egyébként nagyon szeretnék külön költözni, de erre sajnos több okból nincsen még lehetőségem. Plusz az én szüleim leginkább abba a kategóriába tartoznak, hogy nem nagyon akarják elengedni a kezem. mellow.gif Még mindig kb. úgy számon vagyok kérve, mintha mondjuk 12-15 éves lennék. blink.gif Nagyon nem jó... sad.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. január 23. 13:00 #51
Bius13
Bius13
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.31.
Hozzászólás: 27
Csatolások: 0
Azonosító: 166286
Offline offline
Ez a cikk szenzációs, és padlóra küldi az olyan embereket, akiknek "élére van vasalva a boxer". Jó a szemszög, a szemléltetés. De a hamar felnövés oka más is lehet. olyan döntés, amit nem te hozol meg, de gyökerestül megváltoztatja az életedet. Például a válás. És ekkor áll fenn a választás lehetősége. ANYUCI vs. APUCI.
És itt nem szabad az eszedre ill. észérvekre hallgatnid. A szíved vezéreljen, és ne hagyd hogy a szüleid döntsenek helyetted.
És ebben a szituációban abban a pillanatban nőssz fel, amikor eldöntöd hogy melyik szülőde választod. Mindegy hány évesen döntesz, 8 vagy 16, már felnőttél
2012. január 23. 15:21 #52
Olcsi
Olcsi
 
StátuszFejlődésben lévő otaku :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.16.
Hozzászólás: 897
Csatolások: 0
Azonosító: 160661
Offline offline
Nagyon-nagyon jó cikk lett! biggrin.gif
2012. január 23. 16:13 #53
- törölt felhasználó -    
Én szerencsésnek érzem magam amiért nem lettem elkényeztetve. Vannak olyan ismerőseim, akik SEMMIT sem tudnak az életről. Csak az érdekli őket, hogy elmehessenek a fluor "koncira" meg, hogy menő ruháik legyenek.. Nekem sosincs pénzem ilyenekre. Amikor kicsi voltam, sok mindent akartam.. babákat, plüssöket, de sosem kaptam meg őket és így megtanultam, hogy felesleges hisztiznem a dolgokért.
Az anyukám szerencsére egyáltalán nem olyan ragaszkodó, megbízik bennem és abban, hogy nem csinálok hülyeséget. Rám hagyja a döntést a továbbtanulásban, abban, hogy mit szeretnék az életben kezdeni magammal. Biztos vagyok benne, hogy hogyha úgy alakulna a jövőben, lakhatnék még nála felnőttként is de ha meg el akarnék menni azt is megértené.
2012. január 23. 16:37 #54
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6857
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
Jó cikk lett.!
sok igazság van benne...
2012. január 23. 16:38 #55
An_d_a
An_d_a
inebriant
 
Státuszwe accept the love we think we deserve
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 4176
Csatolások: 4784
Azonosító: 146789
Offline offline
lehet hogy most ki fogok lógni a sorból,de én legszívesebben örökre 16 éves maradnék...barátaimmal elneveztük ezt viccből "Pán Péter-szindrómának",de ha néhanapján komolyan beszélünk a felnőtté válásról,bizony kiderül,hogy nemcsak nekem vannak ezzel problémáim... mellow.gif
valamiért ha ránézek a tőlem jóval idősebb gimnazista társaimra és érettségiző diákokra,akaratlanul is eszembe jut,hogy van még 2 és fél évem,aztán kezdődik az önálló életem az egyetemen egy másik városban a saját albérletemben.nem is az,hogy félek ettől,hanem...jól érzem magamat a barátaimmal és azzal a személlyel,akit nagyon szeretek és azzal a tudattal,hogy a tanuláson kívül csak velük tudok foglalkozni.
néha azon kapom magamat,hogy próbálok minden felelősség alól kibújni és mindent lazán venni/elviccelni.a lelkem mélyén tudom,hogy egyszer úgyis felnövök és felnőtt leszek,de mindig azzal a gondolattal játszom,hogy mi lenne ha hirtelen megállna az idő...jó is lenne biggrin.gif
viszont a felnőtté válásnak is előbb-utóbb eljön az ideje nálam is,talán majd kinövöm ezt a butaságot egyszer.ha annyira nem is szeretnék 20-30 éves lenni,talán nem lesz annyira szörnyű,mint ahogy elképzelem blush.gif biggrin.gif
2012. január 23. 17:15 #56
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó lett ez a cikk smileeee.gif
2012. január 23. 17:20 #57
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó lett a cikk!! smileeee.gif biggrin.gif Gratula érte!! biggrin.gif
2012. január 23. 17:55 #58
SoLettisha
SoLettisha
 
Státusz"This is who the fuck I am."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.29.
Hozzászólás: 500
Csatolások: 0
Azonosító: 159669
Offline offline
Uramisten XD Ezt ezer éve küldtem be biggrin.gif
2012. január 23. 18:18 #59
- törölt felhasználó -    
ahhoz képest tök jó lett. (: szerintem blush.gif
2012. január 23. 18:29 #60
SoLettisha
SoLettisha
 
Státusz"This is who the fuck I am."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.29.
Hozzászólás: 500
Csatolások: 0
Azonosító: 159669
Offline offline
köszönöm szépen :$ smileeee.gif
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!