Starity

Államadósság-csökkentő koncerten léptek fel a magyar sztárok

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. február 20. 19:01 #21
Cher Sugar
Cher Sugar
Rihanna Navy
 
Státusz*HA NEM INDOKLOD A BEJELÖLÉST,SZÍVFÁJDALOM NÉLKÜL ELUTASÍTOM!*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.20.
Hozzászólás: 1869
Csatolások: 0
Azonosító: 165595
Offline offline
rencsi95
egyetértek smileeee.gif
2012. február 20. 19:12 #22
doriella
doriella
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.09.
Hozzászólás: 1219
Csatolások: 1
Azonosító: 157843
Offline offline
Én nem is tudtam, hogy volt ilyen...jobban kellett volna reklámozni, de lehet, hogy csak én vagyok ilyen tájékozatlan...mindegy
2012. február 20. 19:18 #23
- törölt felhasználó -    
és még folytasság tovább !?...mégtöbb veszteség
2012. február 20. 19:19 #24
Kokonuth
Kokonuth
visszatérő vendég
 
Státusz~Aoi, aoi ano sora...~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.03.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 12
Azonosító: 146549
Offline offline
Ááh, a politika nem éppen fekszik ennek az oldalnak, ezért szerintem felesleges fejtegetni a kommentem erejéig, hogy mi lenne a jó az országnak, mi csökkenthetné azt a több ezer milliárdos államadósságot, melyik politikus mennyit zsebel be, miért szavaztam arra, akire... Ez a Starity. Amikor a politikai élet érdekel, megnézem a hvg.hu-t, vagy felmegyek az Indexre, vagy az Origo-ra, vagy tudom is én. Szerintem nem itt kell megvitatnia fent említett dolgokat.

Ennek a cikknek az lenne a mondanivalója, hogy akadt néhány híresség, akik -valószínűleg- jót akartak cselekedni, csak ugye a drága magyar nép hozta a formáját: a cikkben található "lézengtek" szó pedig tökéletesen összegzi ezt a viselkedési morált. smileeee.gif Mit ne mondjak, ilyenkor kifejezetten szégyellem a nemzetiségemet.

Amikor Kínában elsöpör 6 várost egy cunami, amikor Afrikában tombol az AIDS, éhínség, nyomor, vagy épp mikor egy dél-amerikai falut betemet valami óriási hegyomlás... oda aztán tudjuk nyomatni a pénzt, az élelmet, ruhát, felszerelést, meg úgy mindent, ami kell. 60 féle alapítvány létezik arra, Magyarország hogy segítheti ki a több ezer kilométerre levő országokat. Ezzel az égvilágon semmi baj nincs, mert az adakozás az egyik legcsodálatosabb cselekedet, amit ember tehet az élete során. (Ám ha én elajándékozom az összes kajámat, aztán meg jól éhen pusztulok, mert egy betevő falatom sem maradt... Eh, nem biztos, hogy jól jártam akkor. Ja, mondjuk majd az isten magához emel, talán. smileeee.gif )
És... xD mikor a saját -elnézést- sz*ros kis országunk van bajban, keményen összegyűlik 400 000 ft, amiből még a technikai hátteret sem tudják állni, sőt, egy jótékonysági koncert MÍNUSSZAL zárul?! _nevet.gif Kínomban ugyan, de ezen csak röhögni tudok.
Ha jól tudom, tavaly ősszel indult ez az alapítvány, és valami egyházi csóka rögtön adományozott is 1 millió forintot. Kerestem az alapítvány honlapját, mert mocskosul kíváncsi vagyok, mennyi gyűlhetett össze azóta és kik adakoztak, de nem jártam sikerrel.
Ha esetleg valaki rábukkanna, szívesen fogadnám a linkjét. wink.gif
2012. február 20. 19:21 #25
- törölt felhasználó -    
a magyar sztárok ? Vannak tehetségesek,de a többség számomra unszimpatikus
2012. február 20. 20:01 #26
TbRéku
TbRéku
új tag
 
StátuszTell the devil I said "Hey" when you get back to where you're from
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.05.
Hozzászólás: 2108
Csatolások: 62
Azonosító: 157537
Offline offline
Kedves tőlük de azért Kokonuthnak igaza van..
1 felhasználónak tetszik: Kokonuth
2012. február 20. 20:19 #27
- törölt felhasználó -    
Idézet (Kokonuth @ 2012.02.20. 19:19)
Ááh, a politika nem éppen fekszik ennek az oldalnak, ezért szerintem felesleges fejtegetni a kommentem erejéig, hogy mi lenne a jó az országnak, mi csökkenthetné azt a több ezer milliárdos államadósságot, melyik politikus mennyit zsebel be, miért szavaztam arra, akire... Ez a Starity. Amikor a politikai élet érdekel, megnézem a hvg.hu-t, vagy felmegyek az Indexre, vagy az Origo-ra, vagy tudom is én. Szerintem nem itt kell megvitatnia fent említett dolgokat.
Ennek a cikknek az lenne a mondanivalója, hogy akadt néhány híresség, akik -valószínűleg- jót akartak cselekedni, csak ugye a drága magyar nép hozta a formáját: a cikkben található "lézengtek" szó pedig tökéletesen összegzi ezt a viselkedési morált. smileeee.gif Mit ne mondjak, ilyenkor kifejezetten szégyellem a nemzetiségemet. 
Amikor Kínában elsöpör 6 várost egy cunami, amikor Afrikában tombol az AIDS, éhínség, nyomor, vagy épp mikor egy dél-amerikai falut betemet valami óriási hegyomlás... oda aztán tudjuk nyomatni a pénzt, az élelmet, ruhát, felszerelést, meg úgy mindent, ami kell. 60 féle alapítvány létezik arra, Magyarország hogy segítheti ki a több ezer kilométerre levő országokat. Ezzel az égvilágon semmi baj nincs, mert az adakozás az egyik legcsodálatosabb cselekedet, amit ember tehet az élete során. (Ám ha én elajándékozom az összes kajámat, aztán meg jól éhen pusztulok, mert egy betevő falatom sem maradt... Eh, nem biztos, hogy jól jártam akkor. Ja, mondjuk majd az isten magához emel, talán. smileeee.gif )
És... xD mikor a saját -elnézést- sz*ros kis országunk van bajban, keményen összegyűlik 400 000 ft, amiből még a technikai hátteret sem tudják állni, sőt, egy jótékonysági koncert MÍNUSSZAL zárul?!  _nevet.gif Kínomban ugyan, de ezen csak röhögni tudok. 
Ha jól tudom, tavaly ősszel indult ez az alapítvány, és valami egyházi csóka rögtön adományozott is 1 millió forintot. Kerestem az alapítvány honlapját, mert mocskosul kíváncsi vagyok, mennyi gyűlhetett össze azóta és kik adakoztak, de nem jártam sikerrel. 
Ha esetleg valaki rábukkanna, szívesen fogadnám a linkjét.  wink.gif

Szerintem ez részben azért van, mert sok ember úgy gondolja, hogy fizet adót, úgyhogy minek kéne még külön adakoznia.
2012. február 20. 23:17 #28
- törölt felhasználó -    
Idézet (Kokonuth @ 2012.02.20. 19:19)
Ááh, a politika nem éppen fekszik ennek az oldalnak, ezért szerintem felesleges fejtegetni a kommentem erejéig, hogy mi lenne a jó az országnak, mi csökkenthetné azt a több ezer milliárdos államadósságot, melyik politikus mennyit zsebel be, miért szavaztam arra, akire... Ez a Starity. Amikor a politikai élet érdekel, megnézem a hvg.hu-t, vagy felmegyek az Indexre, vagy az Origo-ra, vagy tudom is én. Szerintem nem itt kell megvitatnia fent említett dolgokat.
Ennek a cikknek az lenne a mondanivalója, hogy akadt néhány híresség, akik -valószínűleg- jót akartak cselekedni, csak ugye a drága magyar nép hozta a formáját: a cikkben található "lézengtek" szó pedig tökéletesen összegzi ezt a viselkedési morált. smileeee.gif Mit ne mondjak, ilyenkor kifejezetten szégyellem a nemzetiségemet. 
Amikor Kínában elsöpör 6 várost egy cunami, amikor Afrikában tombol az AIDS, éhínség, nyomor, vagy épp mikor egy dél-amerikai falut betemet valami óriási hegyomlás... oda aztán tudjuk nyomatni a pénzt, az élelmet, ruhát, felszerelést, meg úgy mindent, ami kell. 60 féle alapítvány létezik arra, Magyarország hogy segítheti ki a több ezer kilométerre levő országokat. Ezzel az égvilágon semmi baj nincs, mert az adakozás az egyik legcsodálatosabb cselekedet, amit ember tehet az élete során. (Ám ha én elajándékozom az összes kajámat, aztán meg jól éhen pusztulok, mert egy betevő falatom sem maradt... Eh, nem biztos, hogy jól jártam akkor. Ja, mondjuk majd az isten magához emel, talán. smileeee.gif )
És... xD mikor a saját -elnézést- sz*ros kis országunk van bajban, keményen összegyűlik 400 000 ft, amiből még a technikai hátteret sem tudják állni, sőt, egy jótékonysági koncert MÍNUSSZAL zárul?!  _nevet.gif Kínomban ugyan, de ezen csak röhögni tudok. 
Ha jól tudom, tavaly ősszel indult ez az alapítvány, és valami egyházi csóka rögtön adományozott is 1 millió forintot. Kerestem az alapítvány honlapját, mert mocskosul kíváncsi vagyok, mennyi gyűlhetett össze azóta és kik adakoztak, de nem jártam sikerrel. 
Ha esetleg valaki rábukkanna, szívesen fogadnám a linkjét.  wink.gif

Ööö... te szerintem félre vagy tájékoztatva. Attól, mert ez egy bulvár fórum, ide már kerülhetnek fel több témájú cikkek is. Ne degradáljuk már le a cikk írót, kérlek! unsure.gif Ha nem vagy kíváncsi az ilyesmi fajta cikkekre, akkor sem elolvasni, sem kommentelni nem kötelező, és menj szépen HVG-t olvasni. blink.gif És te már hallottál az ENSZ-ről? Magyarországon is működik, és bocsi, de én és a családomat soha sem hívogatták telefonon, hogy adjunk már egy kis pluszt Etiópiába. Ne csináld, kérlek!XD Amik itt működnek Magyarországon segélyszervezetek az afrikaiak számára, azok inkább az ENSZ által működtetett alapítványok, vagy, ha nem is, akkor semmi köze sincsen a cikk témájához. Azért nem tudsz enni, és azért nem ad neked az állam pénzt, mert szegény kisebbségi népnek el kell tartania családonként a 12 gyermekes családját úgy, hogy az egyik szülő sem dolgozik. Kérem szépen, a beadózott pénzed - például most az üzemanyagnál -, az nem az afrikaiaknak megy, hanem a segélyekből élő kisebbségnek számítóknak. Úgyhogy fogalmam sincs, hogy te miről akartál írni, de ez a koncert nem egyenlő a jótékonykodással! Néhány embernek, híresebb embernek hála a jó Istennek leesett a tantusz, hogy mégis hol tartunk. Ezzel szerintem ők, így utólag belegondolva nem milliárdokat akartak kaszálni, hanem csak mozgósítani az embereket, hogy nagyon nagy gáz van. Igazából ez inkább az ország rossz helyzetének a figyelem felkeltésére szolgált és nem arra, hogy kevesebb legyen az államadósságunk. Ha Magyarország állami csődöt jelentene, az minden problémát megoldana, vagy, ha Görögország mintájára kérnék az adósság felének az eltörlését, de nem, mi ki akarjuk fizetni, mert magyarok vagyunk. Mondják a politikusok, én meg azt mondom, hogyha nem lenne államadósság, akkor nem tudnának pénzt lenyelni, s nem lenne meg a luxus villa, a luxus autó és a legújabb Apple laptop. Egyébiránt Magyarország eladósodása 1910-1930 közé vezethető vissza, amikor is Magyarországnak hihetetlen sok hitelt kellett felvennie, hogy tudja törleszteni a jóvátételeket, s azóta tartunk ott, ahol tartunk. Tájékozódjunk, mielőtt írunk is valamit, mert a cikk merőben másról szól, te pedig elkezdted pocskondiázni a magyarokat.smileeee.gif Tény, nem vagyok oda az agresszív magyarokért, de ebben nem mi, állampolgárok, hanem sokkal inkább az imént hatalmon lévő kormány tehet, akik, mint tudjuk, hogy kikből áll.smileeee.gif

Szerk.: Én végre örülök, hogy ilyesmi témájú cikk is felkerült, mert már agybajt kapok attól, hogy bíbőr és szelina ezt csinálta, Demi meg az új Rihanna akar lenni. Ez sokkal értelmesebb cikk, mint az imént felsoroltak, úgyhogy ezer köszönet érte!smileeee.gif
2012. február 20. 23:24 #29
devilrose
devilrose
Her Majesty Imperator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.22.
Hozzászólás: 3094
Csatolások: 0
Azonosító: 123383
Offline offline
Aha, ez szép és jó..a szőlő azonban savanyú, mert a nép fizet megint.
2012. február 21. 00:34 #30
Kokonuth
Kokonuth
visszatérő vendég
 
Státusz~Aoi, aoi ano sora...~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.03.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 12
Azonosító: 146549
Offline offline
Idézet (Holly Keller @ 2012.02.20. 23:17)
Ööö... te szerintem félre vagy tájékoztatva. Attól, mert ez egy bulvár fórum, ide már kerülhetnek fel több témájú cikkek is. Ne degradáljuk már le a cikk írót, kérlek! unsure.gif Ha nem vagy kíváncsi az ilyesmi fajta cikkekre, akkor sem elolvasni, sem kommentelni nem kötelező, és menj szépen HVG-t olvasni. blink.gif És te már hallottál az ENSZ-ről? Magyarországon is működik, és bocsi, de én és a családomat soha sem hívogatták telefonon, hogy adjunk már egy kis pluszt Etiópiába. Ne csináld, kérlek!XD Amik itt működnek Magyarországon segélyszervezetek az afrikaiak számára, azok inkább az ENSZ által működtetett alapítványok, vagy, ha nem is, akkor semmi köze sincsen a cikk témájához. Azért nem tudsz enni, és azért nem ad neked az állam pénzt, mert szegény kisebbségi népnek el kell tartania családonként a 12 gyermekes családját úgy, hogy az egyik szülő sem dolgozik. Kérem szépen, a beadózott pénzed - például most az üzemanyagnál -, az nem az afrikaiaknak megy, hanem a segélyekből élő kisebbségnek számítóknak. Úgyhogy fogalmam sincs, hogy te miről akartál írni, de ez a koncert nem egyenlő a jótékonykodással! Néhány embernek, híresebb embernek hála a jó Istennek leesett a tantusz, hogy mégis hol tartunk. Ezzel szerintem ők, így utólag belegondolva nem milliárdokat akartak kaszálni, hanem csak mozgósítani az embereket, hogy nagyon nagy gáz van. Igazából ez inkább az ország rossz helyzetének a figyelem felkeltésére szolgált és nem arra, hogy kevesebb legyen az államadósságunk. Ha Magyarország állami csődöt jelentene, az minden problémát megoldana, vagy, ha Görögország mintájára kérnék az adósság felének az eltörlését, de nem, mi ki akarjuk fizetni, mert magyarok vagyunk. Mondják a politikusok, én meg azt mondom, hogyha nem lenne államadósság, akkor nem tudnának pénzt lenyelni, s nem lenne meg a luxus villa, a luxus autó és a legújabb Apple laptop. Egyébiránt Magyarország eladósodása 1910-1930 közé vezethető vissza, amikor is Magyarországnak hihetetlen sok hitelt kellett felvennie, hogy tudja törleszteni a jóvátételeket, s azóta tartunk ott, ahol tartunk. Tájékozódjunk, mielőtt írunk is valamit, mert a cikk merőben másról szól, te pedig elkezdted pocskondiázni a magyarokat.smileeee.gif Tény, nem vagyok oda az agresszív magyarokért, de ebben nem mi, állampolgárok, hanem sokkal inkább az imént hatalmon lévő kormány tehet, akik, mint tudjuk, hogy kikből áll.smileeee.gif
Szerk.: Én végre örülök, hogy ilyesmi témájú cikk is felkerült, mert már agybajt kapok attól, hogy bíbőr és szelina ezt csinálta, Demi meg az új Rihanna akar lenni. Ez sokkal értelmesebb cikk, mint az imént felsoroltak, úgyhogy ezer köszönet érte!smileeee.gif



Áh, te vagy az... Látom, mit sem változott a kedves modorod, jó tudni, hogy ez állandó és örök. smileeee.gif

Mmm, nem állt szándékomban keretek közé szorítani, hogy mi jelenhet meg az oldalon, kik írhatnak és milyen cikket, csak azt írtam, hogy a politika messze áll a Starity-től, és mivel ennek a témának is megvan a maga helye, ezért nem akartam belefolyni a részletekbe a hozzászólásom által. Most néztem vissza, igen, ezt írtam, szóval nem értem ezt a "degradálós" részt, de ha ki akarod forgatni a szavaimat, istenuccse. smileeee.gif Nem azért pötyögöm be a guguruba, hogy: "sta-ri-ty", mert az új fejleményekre vagyok kíváncsi az EP-tel kapcsolatos tárgyalások ügyében, arra ott van a Népszabadság, a haon, meg a satöbbi. Pont.

Sehol jelét nem adtam, hogy nem érdeke a cikk. Én sokszor nem is azért olvasok el valamit, mert kíváncsi vagyok rá, hanem mert ki szeretném fejteni a véleményemet az adott témában. Speciel ez a koncert hidegen hagy, mert én már kábé azóta tudom, hogy gáz van itthon, mióta a Fidesz kézhez kapta a miniszteri tárcákat. Nem most kellett volna ez a jótékonykodós koncert, hanem
mikor bejelentették, hogy visszamenőleges hatállyal felülvizsgálják az összes rokkantnyugdíjast, elveszik a szolgálati nyugdíjat a rendvédelmi dolgozóktól, amit ezentúl szolgálati járandóság néven kapnak majd meg, amit persze már meg is adóztathatnak. (Apám 2 éve nyugdíjas rendőr.)
Amikor a benzin ára 400 fölé ment. (Két kocsink van. :S:S)
Amikor bevezették a többkulcsos adórendszert, ami akkora lyukat ütött a büdzsén, hogy emiatt gyönyörűen lenyúlták, ami a magánnyugdíj kasszában volt. (Anyum és mindkét tesóm fizetése kevesebb lett ezáltal.)
Az ellenzék azóta veri az alkotmánybíróság ajtaját, hogy ezek betették a lábukat a parlament házába a 2/3-ukkal. Hopp, hát az alkotmánybíróság jogkörét idő közben annyira megnyirbálták, hogy a beiktatott médiatörvényt "hátrakötözött" kezekkel kísérhették nyomon. Csak az ellenzékre senki nem figyel. Ki néz manapság politikai csatornát? Mármint a jövő nemzedékéből? Senki. Idősebbek nézik, akik lassan már a nyugdíjazásuk előtt állnak, és nem a munkaképes fiatalok, akik egy állam és egy ország működésének alappillérei.
Eret tudnék vágni, amikor fb-on az ismerőseim felkapnak egy Orbános vagy egy Matolcsys viccet, kommentelnek alá, hogy: "Fúú, az a mocskos g***, de kitakarítanám onnan! Fúú!" És kábé ennyiben ki is merül a legtöbb fiatal politikai ismerete.
Lényegtelen, nem akartam belefolyni ilyen mélységekben a hazai politikai helyzetbe, elnézést.
Tehát ez a koncert a maga nemében szép próbálkozás, de számomra pusztába kiáltott szó... Eleve bőven késtek vele, és mint látszik, semmit sem sikerült elérniük ezzel.
Pocskondiázom a magyarokat? Ehm, én úgy vagyok az ilyen dolgokkal, hogyha valaki rászolgál, akkor persze, nem lesz a legjobb véleményem róla. Márpedig én úgy gondolom, hogy az elmúlt 1000 évben, mióta a hordáink betörtek ide keletről, sikerült bebizonyítani, hogy bár az eszünk Nyugathoz, a polgárosodott földekhez húz, a szívünk az még ott van a szittya mezőkön, barbárok maradtunk. Elég csak autóval elindulni az utakon. Németországban például egészen másfajta íratlan törvény uralkodik a vezetők közt.

De az a vicces, hogy úgy érzem, azonos véleményen vagyunk, ami a politikát illeti, csak azt nem értem, mi ez a stílus tőled újfent, kedves Holly Keller? A biztonság kedvéért kétszer is elolvastam a kommentemet, de nem találom a részt, azt a kis zugot, ahol kiérdemeltem volna ezt a hangvételt személyedtől. (o.o)
Menjek olvasni szépen a hvg-t? Hallottam-e az ENSZ-ről? Tájékozódjak... hagyjuk, ezt inkább fel se veszem. De most őszintén! Nem kenyerem a személyeskedés, de azt hiszed, én egy ősember vagyok? Süt a szavaidról, hogy olyan szinten lenézel, amit... hát nem értek. Ha nem lett volna az a kis "privát affér" közöttünk pár hónapja, az előző hozzászólásoddal abszolút egyet értenék, minden szavadat támogatnám. De így? Meg tudod nehezíteni az ember dolgát.

Mindegy, nem akartam személyeskedni, távol álljon tőlem. Ám néha elszámolhatnál 3-ig, mielőtt frontálisan nekiütközöl valakinek, esetünkben nekem. Elhiszem, hogy sok idegesítő fruska a fórumozók között nem a legjobbat váltja ki a veterán tagokból, de igazán észrevehetnéd, én nem tartozom közéjük. És csak, mert valamiben nem osztod az én véleményem, még nem kell elővenned rögtön a legmorcibb énedet. Elhiszed nekem, hogy megértem, mit szeretnél mondani, ha azt nem bántó módon teszed? Mert egyáltalán nem esett jól olvasni a soraidat, mégpedig úgy -mint már említettem-, hogy a véleményünk egy irányba húz bizonyos részleteiben.

Hát, én nem húzom tovább az idődet, így is terjedelmesebbre sikerült a viszontválaszom, mint terveztem. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. február 21. 08:01 #31
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
1. Politikai orientáltságú cikk hogyhogy megjelenhet a Starityn? Nyilván a sztárok miatt, oké, de alapjába véve azért ennek mégis más a lényege és nem az adott hírességek. Egyet kell értenem azokkal, akik a politikát megpróbálják "száműzni". Nyilván érdekes a téma és sokunkat foglalkoztat, de ezeknek is megvan a maga színtere.

2. Szép és jó dolog ez a koncert, de alapjában véve ugye megint csak a magyar szegény embereket "nyúzzák" ezzel. Nem is csodálkozom egyébként, hogy veszteséges volt. Honnan lenne pénzünk, most úgy őszintén? Elvették a magánnyugdíjunkat, csökkentették a fizetéseket, megvonták a cafetériát, stb. Miből adakozzunk?!?! Külföldhöz kellene fordulni segítségért, akiknek több van. Mi is sokat szoktunk adakozni a külföldi rászorulóknak, mások miért nem segítenek nekünk? (költői a kérdésem) Aki akar/tud, az úgyis ad, akkor is, ha neki sincs valami sok. (mivel ugye jellemző, hogy az adakozik elsősorban, aki magas is szegényebb, a gazdagok sokkal inkább szűkmarkúak, pedig pont ők azok, akik sokkal többet tudnának segíteni és aminek látszatja, eredménye is sokkal hamarabb lenne és sokkal látványosabb formát öltene) Egyébként szerintem is az lenne a legjobb, ha elengedtetnénk az adósságunk egy részét. Ez a görcsös "de mi akkor is ki akarjuk fizetni-mentalitás" nevetséges. Csak nyomorba taszítanak bennünket.

3. Én egyébként nem bánom, hogy voltam szavazni, mert akire a voksomat tettem, próbál is tenni a dolgokért, más kérdés, hogy ezt egyesek nagyon nem akarják hagyni...

Na de itt be is fejezem, politika OFF...
1 felhasználónak tetszik: Kokonuth
2012. február 21. 09:50 #32
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.21. 08:01)
1. Politikai orientáltságú cikk hogyhogy megjelenhet a Starityn? [...]

2. Szép és jó dolog ez a koncert, de alapjában véve ugye megint csak a magyar szegény embereket "nyúzzák" ezzel. Nem is csodálkozom egyébként, hogy veszteséges volt. Honnan lenne pénzünk, most úgy őszintén? Elvették a magánnyugdíjunkat, csökkentették a fizetéseket, megvonták a cafetériát, stb. Miből adakozzunk?!?! 
[..]

1. A cikk nem politikai orientáltságú, ahogy a rendezvény sem az. Épp az a lényege, hogy a pocskondiázáson kívül egyesek megpróbálnak összefogni és saját maguk tenni valamit. Ugyanis amíg az a mentalitás, hogy mindenki az állambácsitól várja, hogy jobbra forduljon a saját életszínvonala, addig a büdöséletbe nem volt fog változni semmi.

2. Miért nyúznának ezzel bárkit is? Nem kötelező elmenni! Ez egy koncert! Aki eddig koncertekre járt, az most is fog, aki meg nem az nem azért nem fog, mert drágult a benzin és csökkent a fizetés. Ha az ötször ilyen drága britniszpirszre volt pénze tízezer embernek, akkor erre is lenne. Nézz körül, tele vannak a kocsmák, a szórakozóhelyek, meg a plázák és szerinted azért voltak kevesen mert nincs kétezer forintjuk az embereknek a kulturált szórakozásra?

Egyszerűen szarul volt hirdetve az egész, illetve mindenki úgy gondolta, hogy szarik a politikára és inkább távol marad az eseménytől.


Úgy kommenteljetek, hogy a politikával kapcsolatos posztok törölve lesznek!
1 felhasználónak tetszik: Holly Keller
2012. február 21. 10:09 #33
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Freeze @ 2012.02.21. 09:50)
1. A cikk nem politikai orientáltságú, ahogy a rendezvény sem az. Épp az a lényege, hogy a pocskondiázáson kívül egyesek megpróbálnak összefogni és saját maguk tenni valamit. Ugyanis amíg az a mentalitás, hogy mindenki az állambácsitól várja, hogy jobbra forduljon a saját életszínvonala, addig a büdöséletbe nem volt fog változni semmi.
2. Miért nyúznának ezzel bárkit is? Nem kötelező elmenni! Ez egy koncert! Aki eddig koncertekre járt, az most is fog, aki meg nem az nem azért nem fog, mert drágult a benzin és csökkent a fizetés. Ha az ötször ilyen drága britniszpirszre volt pénze tízezer embernek, akkor erre is lenne. Nézz körül, tele vannak a kocsmák, a szórakozóhelyek, meg a plázák és szerinted azért voltak kevesen mert nincs kétezer forintjuk az embereknek a kulturált szórakozásra? 
Egyszerűen szarul volt hirdetve az egész, illetve mindenki úgy gondolta, hogy szarik a politikára és inkább távol marad az eseménytől.
Úgy kommenteljetek, hogy a politikával kapcsolatos posztok törölve lesznek!

De, ez. Csak burokba van rakva, szépen be van csomagolva. A koncert az államadósság jegyében került megrendezésre, s mint ismeretes, az államadósság már a politika-témakörhöz tartozik leginkább. De nyilván nézőpont kérdése, hogy ebben a hírben ki-mit lát meg. A Starity átlagéletkorát képviselők nyilván a sztár-szándékot és a jócselekedet részét, az idősebb korosztály pedig ezen felül még a poltikai hátteret szúrja ki magának igen erőteljesen, lévén, hogy érintett...

Igen, szép és jó a próbálkozás, az összefogás, a kezdeményezés. De egy több milliárdos adóssághoz ez semmi sajnos. És bár ahogy a mondás is tartja, miszerint sok kicsi sokra megy, ebben az esetben nem teljesen igaz a mondás. Az államadósságra kamat hárul, s nem telik el sok idő, s ugyanott tartunk, ahol a part szakad, hála a kamatnak (éppen ezért volt teljesen felesleges a magánnyugdíjakat is elvenni, mert csak ideiglenesen csökkent az adósság, nyugdíjunk viszont nem tudjuk, lesz-e egyáltalán majd ezek után). Ezt vagy pár hatalmas részletben vagy egy összegben illene rendezni (ha tudnánk, de nyilván nem tudjuk), vagy az lenne a megoldás, ha elengednék, legalább egy részét. A mi helyzetünkben olyan ez az egész államadósság-szituáció, mintha egy lyukas kalapba dobálnánk a pénzt...

Pontosan. Nem kötelező elmenni. De nem érted, mit akartam mondani a "nyúzás" fogalmával. Sajnos az a helyzet, hogy mindig a kisember szív, őket adóztatják, róluk nyúzzák le az utolsó bőrt is. Részben szándékosan, részben pedig magukat nyúzzák ezek az emberek, mert adakoznak, akkor is, ha nem nagyon van miből. És igen, sajnos sokan agyba-főbe szórják a pénzt sok felesleges dologra és ez roppantul sajnálatos dolog. Ezzel egyetértek. Bizonyos esetekben igaz a mondás, hogy mindenkinek arra van pénze, amire akarja, hogy legyen. És igen, nagyon bosszantó, hogy egyes emberek segélyért verik az asztalt, miközben a kocsmában és a játékgépekben hagyják az összegeket, de ez megint másik téma és erről is lehetne napokig eszmét cserélni.

Lényeg a lényeg, a kezdeményezés tényleg jó dolog, de az emberek anyagi és szellemi hozzáállása nem igazán illeszkedik ehhez. De azt továbbra is fenntartom, hogy az ilyesmi rendezvények, hiába empatikusak és jók alapvetően, a befolyó pénz kis túlzással de az ablakon szóródik szép lassan kifelé.
2 felhasználónak tetszik: Kokonuth, ophely88
2012. február 21. 10:30 #34
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.02.21. 10:09)

Lényeg a lényeg, a kezdeményezés tényleg jó dolog, de az emberek anyagi és szellemi hozzáállása nem igazán illeszkedik ehhez. De azt továbbra is fenntartom, hogy az ilyesmi rendezvények, hiába empatikusak és jók alapvetően, a befolyó pénz kis túlzással de az ablakon szóródik szép lassan kifelé.

Pont ezzel van a baj, a hozzáállással. Lehet várni a sült galambot és várni a soron következő kormányt éveken keresztül, de amíg az emberek mentalitása nem változik meg, addig semmi nem fog változni.
Ez a kezdeményezés pedig erre szeretne rávilágítani, csak a beszűkült gondolkodású nép ahelyett, hogy elgondolkodna rajta, egyből kígyót-békát kiált. A lényeg, hogy tenni valamit a siránkozás helyett, legyen az bármilyen kis dolog.
2 felhasználónak tetszik: Kokonuth, Sally Sparrow
2012. február 21. 11:25 #35
RedArmy
RedArmy
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.19.
Hozzászólás: 312
Csatolások: 5
Azonosító: 23353
Offline offline
Ami mellesleg bukta volt! smileeee.gif Mármint a koncert! Kedves "honatyák"! Mondjatok le a milliós fizetéseitekről egy évig, és már is csökken az adósság! Nálatok nagyobb ingyenélők talán a cigek!
2012. február 21. 13:01 #36
Kokonuth
Kokonuth
visszatérő vendég
 
Státusz~Aoi, aoi ano sora...~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.03.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 12
Azonosító: 146549
Offline offline
Idézet (Freeze @ 2012.02.21. 10:30)
Pont ezzel van a baj, a hozzáállással. Lehet várni a sült galambot és várni a soron következő kormányt éveken keresztül, de amíg az emberek mentalitása nem változik meg, addig semmi nem fog változni. 
Ez a kezdeményezés pedig erre szeretne rávilágítani, csak a beszűkült gondolkodású nép ahelyett, hogy elgondolkodna rajta, egyből kígyót-békát kiált. A lényeg, hogy tenni valamit a siránkozás helyett, legyen az bármilyen kis dolog.


Amit mondasz ebben a hozzászólásban, az tökéletesen helyt a realitás talaján, mert bár az EU-hoz tartozunk lassan 8 éve, a magyar emberek felfogása szerintem még bőven távol áll attól a tipikus nyugatos, polgáros identitástól, amit a pl. a franciák, németek, osztrákok természetes módon mondhatnak sajátjuknak. Véleményem szerint kelleni fog jó pár évtized, mire az egész ország, új generációjával az élen képes lesz felfogni ezeknek az eszméknek, gondolkodásmódnak a lényegét, ha nem az én generációm, akkor majd talán a következő. De én a mostani lakosság java részétől nem várok el sokat, így nem is fogok/fogunk talán akkorát csalódni, például az ilyen jótékonysági koncertek totális csődje miatt.

Én már lementettem azt a hosszú hozzászólásomat, amiben bőven akad politikai téma, tehát ha elmeszeled, most már bármikor megteheted. Megértem is ezt a dolgot, meg nem is.

Azt a részét megértem, ugyanakkor egyet értek vele, mikor nem akarjátok, hogy a magyar belpolitika bármilyen formája csírázhasson az oldalon, mert ez nekem sem hiányzik. Mint azt már írtam korábban, ha ez a téma érdekel, akkor ilyen orientációjú weboldalra megyek, ez egy bulvár oldal, itt a sztárvilág a fő téma.
De mégiscsak egy szabad fórum, és néha csak úgy lehet megközelíteni a lényeget, hogy olyan kerülőket kell tenni, amelyek érintik a tiltott témát, ez esetben a politikát. Nem akartam belefolyni én sem, ezt is leírtam, de egyszerűen muszáj volt részleteznem a véleményem, hogy fény derüljön annak egészére.

Mindenesetre nem fogok reklamálni, ha törlöd, mert részben jogosnak tartom. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. február 21. 14:53 #37
Szoszke8
Szoszke8
 
StátuszNever frown, someone could be falling in love with your smile.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.01.
Hozzászólás: 601
Csatolások: 0
Azonosító: 164629
Offline offline
Most kéne azoknak itt lenni akik, aki az mondják fojtón, hogy mennyire foglalkozna az országgal, pedig egy jótékonysági koncertre se tudnak elmenni...
2012. február 21. 19:32 #38
boomy
boomy
visszatérő vendég
 
StátuszHana Yori Dango<3 szar ez a szar pff
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.31.
Hozzászólás: 302
Csatolások: 3
Azonosító: 159815
Offline offline
szép hosszú hozzászólások születtek meghajolo.gif hozzáállás+optimizmus kb nulla ami itt van erre én is rájöttem, amugy ha nem politika az egész akkor mi? az én nézőpontom az, hogy ez nem most lett elszúrva hanem kb már száz évvel ezelőtt is így volt, legalábbis a törikönyvbe ez van, kövezzetek meg ha hülyeségeket mondok...
a koncert egy jó dolog dehát ha nem akkor nem, de ez még csak az első volt még változhat wink.gif
2012. február 21. 21:45 #39
Diana9
Diana9
visszatérő vendég
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.12.02.
Hozzászólás: 319
Csatolások: 129
Azonosító: 164671
Offline offline
Én az angol énekeseket amugy is joban szeretem biggrin.gif
2012. február 21. 21:45 #40
Diana9
Diana9
visszatérő vendég
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.12.02.
Hozzászólás: 319
Csatolások: 129
Azonosító: 164671
Offline offline
magyar dalokat nem anyira szoktam halgatni
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Caramel Caramel 478.
Gitano Gitano 2300.