Starity

Európa egyik rocknemzete: Finnország

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. március 13. 19:02 #41
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (zsuly @ 2012.03.13. 18:15)
Nem örülök ennek !! A  világin már így is nagy az erőszak a rock zene pedig csak tovább tetőzi etz legalábbis szerintem


Ennél nagyobb baromságot ritkán olvasni. blink.gif A rocknak és a metalnak semmi köze az erőszakhoz, bár ahhoz, hogy ezt megértsd, talán hallgatni kellene. Azért mert pár idióta a médiában kitalált egy ehhez hasonló baromságot, még nem lesz igaz. De a rockot/metalt hallgatók mindig is különösek/különcök voltak, ami főleg a tömeggel együttmozgó birkáknak szúrja a szemét. Ha már erőszak, akkor sokkal inkább a pont erre épülő amerikai (gengszter) rap-et kéne megemlíteni, de az ugye divatos, úgyhogy az mehet.
Csodálkozni persze nem csodálkozom a hasonló véleményen, de csak a kedvedért megemlítem, hogy nemrégiben egy kísérlet folyamán két csoportot vizsgáltak: az egyik rock zenét hallgató (fiatalok) voltak, a másik csoportban pop zenét hallgatók. Kíváncsiak voltak, hogy van-e összefüggés a zenehallgatási szokások és az intelligencia között, és arra a megállapításra jutottak, hogy a rock zenét hallgatók átlag intelligenciája magasabb volt. Erre pedig az az egyszerű magyarázat, hogy a rock/metal zenék sokkal bonyolultabb felépítésűek, a komolyzenék mai megfelelői, amik szintén nem arról ismertek, hogy szélesebb rétegben népszerűek lennének. wink.gif

(Csakhogy ne legyek teljesen off: a finn zenekarok között sok nagyon jó van, a felsoroltak között a kedvenc a Nightwish, (és csak kiegészítésként, mert nem láttam leírva, de Anette Olzon itt kakukktojás, mert ő svéd). És ha már finn zenekarok, akkor megemlíteném a Wintersunt (a volt Ensiferum vokalista Jari Maenpaa "új" zenekara, akik eddig ugyan csak egy albumot csináltak, de az új is készülőben van (bár lassan már olyan státusba kerül, mint a Guns 'n' Roses Chinese democracy albuma, mert már több éve csak ígérgetik, de egyszer majd csak elkészül biggrin.gif ))
7 felhasználónak tetszik: AFCfan, ophely88, Black Hearth2, Simone, ILoveTheRasmus, Johinna, VampireBella
2012. március 13. 19:04 #42
- törölt felhasználó -    
Idézet (zsuly @ 2012.03.13. 18:15)
Nem örülök ennek !! A  világin már így is nagy az erőszak a rock zene pedig csak tovább tetőzi etz legalábbis szerintem

Persze, és ha visszafelé játszod le a számokat, sátánista leszel. biggrin.gif Le lehetne már végre számolni a rockzene iránt táplált előítélekkel? Az ókori Rómában is tombolt az erőszak, és ott senki nem hallgatott rockot.
3 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2, Simone
2012. március 13. 19:24 #43
- törölt felhasználó -    
w00t.gif biggrin.gif A legnagyobb kedvencemmel kezdték: THE RASMUS meghajolo.gif ,és a másik két hatalmas kedvencem is ott vaan : HIM & APOCALYPTICA meghajolo.gif
2012. március 13. 19:48 #44
- törölt felhasználó -    
zsuly írta:
Nem örülök ennek !! A világin már így is nagy az erőszak a rock zene pedig csak tovább tetőzi etz legalábbis szerintem
--> Ez hülyeség! xD
Amúgy jó cikk lett! biggrin.gif (Y)
2012. március 13. 19:50 #45
- törölt felhasználó -    
The Rasmus a legjobb, a többit is ismerem, de azok nem annyira jönnek be. biggrin.gif
2012. március 13. 19:59 #46
ABBAMania
ABBAMania
European
 
StátuszBuilding Bridges
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.01.
Hozzászólás: 2126
Csatolások: 85
Azonosító: 159879
Offline offline
Mindmáig nem értem, hogy győzhette le a Lordi 2006-ban a Texas Lightningot, és hogy nyerte meg a 2006-os Eurovízót?
2012. március 13. 20:01 #47
ABBAMania
ABBAMania
European
 
StátuszBuilding Bridges
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.01.
Hozzászólás: 2126
Csatolások: 85
Azonosító: 159879
Offline offline
Finnekről van szó...a Sunrise Avenue hol van???
Amúgy a cikkben szereplő képekből nekem csak 1 jön be, amin a finn zászló van...remélem, én is tudok szerezni egyet a gyűjteménybe.
2012. március 13. 21:24 #48
som96
som96
új tag
 
StátuszValahogy mindig lesz mert úgy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.15.
Hozzászólás: 61
Csatolások: 0
Azonosító: 129284
Offline offline
ÁÁÁ imádom a HIM-et és tök király hogy Ville Valo félig magyar (az anyukája, Anita magyar)
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2012. március 13. 21:45 #49
devilrose
devilrose
Her Majesty Imperator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.22.
Hozzászólás: 3093
Csatolások: 0
Azonosító: 123383
Offline offline
Ami igaz, az igaz! Imádom a HIM-et már vagy 12 éve! smileeee.gif
2012. március 13. 22:03 #50
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (otyg @ 2012.03.13. 19:02)
…erre pedig az az egyszerű magyarázat, hogy a rock/metal zenék sokkal bonyolultabb felépítésűek, a komolyzenék mai megfelelői, amik szintén nem arról ismertek, hogy szélesebb rétegben népszerűek lennének.  wink.gif



…na azért annyira azok sem bonyolultak biggrin.gif …például Mozart korának „popsztárja” volt, ami ma komolyzene az anno kifejezetten pop volt, Mozart vagy példának okáért Liszt is a korukban abszolút mainstreamnek számított wink.gif

…szóval azért nem úgy van az, hogy ha valamire rádobjuk a rock címkét akkor az rögtön magaskultúrává válik, sok gagyi van azért abban a műfajban is, arról már nem is szólva, hogy például a Lordi euroviziós győztes dala sem tudot volna nyerni, ha nem lett volna akkora „popsláger” mint ami… wink.gif
de példának még említhetném a Rasmus in the shadows-ját is, ami csak hangszerelésében, hangzásában rock, de alapjaiban akkora popszám,
mint az állat… biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Black Hearth2
2012. március 13. 22:20 #51
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Északi Lovag @ 2012.03.13. 22:03)
…na azért annyira azok sem bonyolultak biggrin.gif …például Mozart korának „popsztárja” volt, ami ma komolyzene az anno kifejezetten pop volt, Mozart vagy példának okáért Liszt is a korukban abszolút mainstreamnek számított wink.gif 

Ezzel azért lehetne vitatkozni, mert a valóban népszerű (értsd POPuláris) művek a népdalok, majd később a népies műdalok voltak. Ilyen szinten azért a párhuzam érthetőbb. wink.gif (mert azt ugye nem lehet mondani, hogy a rock/metal zenekarok közül mindegyik éhkoppon él, és a kutya sem hallgatja őket, de azért egy Metallicát nem neveznék ettől függetlenül popnak, márpedig a felvetésedből ez is következik).

És vannak inkább pop, mint rock előadók? Vannak hát. Ma már a műfajok erősen keverednek, és ezzel nincs is baj, a címkék csak a vásárlók miatt vannak, aki figyel az tudja mi micsoda. De azt sem szabadna elfelejteni, hogy egy Rasmus után tovább is lehet lépni komolyabb előadók felé smileeee.gif
2012. március 13. 22:32 #52
Északi Lovag
Északi Lovag
© A fjordok hercege
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 11.07.27.
Hozzászólás: 2487
Csatolások: 0
Azonosító: 156653
Offline offline
Idézet (otyg @ 2012.03.13. 22:20)
Ezzel azért lehetne vitatkozni, mert a valóban népszerű (értsd POPuláris) művek a népdalok, majd később a népies műdalok voltak. Ilyen szinten azért a párhuzam érthetőbb.  wink.gif  (mert azt ugye nem lehet mondani, hogy a rock/metal zenekarok közül mindegyik éhkoppon él, és a kutya sem hallgatja őket, de azért egy Metallicát nem neveznék ettől függetlenül popnak, márpedig a felvetésedből ez is következik).
És vannak inkább pop, mint rock előadók? Vannak hát. Ma már a műfajok erősen keverednek, és ezzel nincs is baj, a címkék csak a vásárlók miatt vannak, aki figyel az tudja mi micsoda. De azt sem szabadna elfelejteni, hogy egy Rasmus után tovább is lehet lépni komolyabb előadók felé  smileeee.gif



…akár a metallicát is említhettem volna, de a témánál maradva stílszerűbbnek ítéltem a cikknél maradni, viszont ettől függetlenül is a lényeg az, hogy olyan műfaji besorolás, hogy „pop” teljesen értelmetlen, hiszen az lesz pop (népszerű), ami azzá válik… wink.gif
2012. március 14. 14:36 #54
Melindalol
Melindalol
 
StátuszSzép volt fiúk ha már nem mehettünk aranyért akkor elhoztuk a bront.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.11.
Hozzászólás: 825
Csatolások: 0
Azonosító: 152743
Offline offline
Hát én ezt a bátyjáim álltal tudom hogy Finnország Rockereket nevel smileeee.gif méghozzá a legjobbakat
2012. március 14. 17:42 #55
Shawool Lilla
Shawool Lilla
Mrs.Shin Soohyun™
 
Státusz날 안내해줘~♡
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.22.
Hozzászólás: 5614
Csatolások: 851
Azonosító: 165682
Offline offline
A The Rasmus-on és a Lordin meglepődtem...
2012. március 14. 17:58 #56
- törölt felhasználó -    
eléggé szégyen ahogy egyesek "véleményt" "tudnak" nyilvánítani nos mivel aki rock zenét hallgat nyilván elmebeteg sátánista és minden reggel análisan seggbebssza az ördög blush.gif bocs én metált hallgatok engem kecske szokott blush.gif dry.gif amúgy erőteljesen hiányolom a Bodomot ha már híres bandákról van szó biggrin.gif mondjuk tény hogy hosszú a listájuk..lehet azért mert északon esélyt sem adnak az espéhez hasonló nyálgépeknek beer.gif éljenek az északiak \m/.
3 felhasználónak tetszik: AFCfan, otyg, Simone
2012. március 14. 19:14 #57
Liime
Liime
új tag
 
StátuszHa az élet citrommal kínál, kérj hozzá Martinit. ~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.31.
Hozzászólás: 67
Csatolások: 0
Azonosító: 166269
Offline offline
a The Rasmus-t én is szeretem biggrin.gif tongue.gif
2012. március 15. 18:23 #58
- törölt felhasználó -    
Nightwish és a The Rasmus.... biggrin.gif
2012. március 15. 20:57 #59
- törölt felhasználó -    
az egy kicsit rosszul esett nekem, hogy a cikkhez kapcsolódó sztárok közül kihagyták Empput <333, pedig ő is finn, viszont Anettet odarakták, pedig ő svéd... na mindegy.... ja, és még annyi a cikkel kapcsolatban, hogy a finnek nem csak jó zenészek, hanem jó emberek is. legalábbis eddig még akárhol olvastam, hallottam róluk, csak pozitív véleménnyel vannak róluk.
2012. március 16. 18:51 #60
- törölt felhasználó -    
édes drága kedves Csenge, megtennéd a kedvemért, hogy az én szépséges, gyönyörű, szexi törpikémet blush.gif (Emppu wub.gif ) is berakod a cikkedhez kapcsolódó sztárok közé? (már ha lehetséges) azt hiszem, megérdemli. előre is köszi
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!