Starity

Ballagás: tényleg várjuk?

11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. április 16. 19:48 #101
Lily17
Lily17
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.13.
Hozzászólás: 378
Csatolások: 0
Azonosító: 125001
Offline offline
Hát én nem sajnálom h új közösségbe kerülök..oké h vannak jó barátnőim,de amúgy utálom ezt a közösséget...sleep.gif viszont vannak emberek akik hiányozni fognak,de nagyoon..sad.gif smileeee.gif ráadásul jól megszívtam,ugyanis 2 csaj az osztályomból(akiket utálok) abba a suliba fognak járni ahova én és tuti osztálytársak leszünk,újra....sleep.gif (Y)
2012. április 16. 19:50 #102
DisneyFan
DisneyFan
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.17.
Hozzászólás: 5300
Csatolások: 17717
Azonosító: 129416
Offline offline
Én is idén ballagok, de nagyon félek. Sokszor elővesz a sírógörcs, nem akarok elválni az osztálytársaimtól. Annyira megszerettem őket, nagyon nehéz lesz, és mostmár nemsokára itt van... sad.gif
2012. április 16. 19:56 #103
roswene
roswene
új tag
 
Státuszsilence will fall when the question is asked
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.05.
Hozzászólás: 77
Csatolások: 0
Azonosító: 119496
Offline offline
Én nagyon imádtam a régi osztályom. A mostani se rossz... de nem az igazi.
2012. április 16. 20:00 #104
- törölt felhasználó -    
Az általános iskolai ballagás valóban nem nagy kunszt. Én anno régen nagyon vártam, mert gyűlöltem az osztályomat. Kirekesztett voltam, mert nem úgy öltözködtem és viselkedtem, ahogyan ők. Amikor nyolcadikos voltam, mindenkinek festett haja volt, mindenki sminkelte magát, egyesek magas sarkúban jártak iskolában, mások pedig olyan kivágott dekoltázsú felsőkben, hogy a fiúk szeme minden áldott alkalommal kiesett. Én sosem voltam ilyen, emiatt ki is rekesztettek. Csúfoltak és bántottak, de a lehető legelfajultabb módon. Úgyhogy mondanom sem kell eszeveszettül vártam a ballagást. Így utólag visszagondolva annyira nem látom szörnyűnek, hogy hat év telt el, de emlékszem, akkoriban mennyire megrázott a dolog. Mivel nem bántottam én senkit, akkor ők miért gázoltak végig rajtam nyolc teljes évig? A szenvedés erősít, ahogyan mondani szokás. A banketten nem vettem részt, csak egy fáklyás felvonuláson, amelyet a ballagó osztályok tiszteletére rendeztek meg. A város központjában tettünk egy-egy kanyargós utat énekelve fáklyával a kezünkben.

Most, hogy itt állok a gimis ballagás előtt, és május 4-én kilépek a nagy betűs életbe, hogy őszinte legyek, ezt is várom. Az osztályomat rühellem, mert itt is az megy, hogy ki kivel, hogyan miként kufircol, és, hogy ki milyen ruhát, cipőt, ékszert és táskát hord. Én meg nem vagyok megint csak ilyen. De az persze le van nézve, aki nem Bershkában, Mangoban vagy Stardivariusban vásárol. Innentől kezdve, akinek ez az IQ szintje, nincsen ezek mellett mit keresnem. Egyedül a szalagavatót vártam nagyon, de azt is csak azért, mert menyasszonyi ruhában keringőzhettem a barátommal. Most meg ballagáson mi lesz? Magamra veszem a matrózblúzt, kimázoltatom magamat a kozmetikussal és végig vonulunk az iskolán, aztán kalap-kabát és ennyi. Kapok pár virágcsokrot, bent izzadok a tornateremben és rimánkodni fogok Istenhez, hogy csak legyen már vége!XD Az érettségitől meg már nem félek túlzottan. Sőt legszívesebben már jövő héten megírnám az összeset, mert már nagyon túl szeretnék lenni rajta. Az általános iskolai ballagás az egyáltalán nem rossz, unalmas, de nincsen tétje, bár sosem értettem, hogy egy általános iskolait miért kell ekkora dobra verni, hiszen nem akkora szám egy nyolc általános, de még szerintem a középiskola elvégzése sem. Én majd akkor fogok tényleg ujjongani, ha egy diplomát tarthatok a kezeim között. Miért? Mert az azt jelenti, hogy értem már el valamit az életben és nem adtam fel egy hamar, valamint Isten is meghallgatta az imáimat és lehetőséget adott arra, hogy felépítsek egy szebb, jobb és boldogabb életet magamnak.
2 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus, Black Hearth2
2012. április 16. 21:38 #105
Fanni
Fanni
visszatérő vendég
 
StátuszLondon *-* Imádtam :))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.28.
Hozzászólás: 272
Csatolások: 17
Azonosító: 135383
Offline offline
én nagyon szeretem az osztályomat, nem is mennék el, de mikor a 60 éves öreg nyanyák tanítanak és kávé szagú a szájszaguk na meg nem birnak nyugton maradni az alsosok attól tejesen ugy érzem, hogy el kell mennem. Ezzel nincs is baj, hiszen a legjobb barátnőmmel együtt megyünk a gimibe biggrin.gif
2012. április 17. 10:41 #106
vasasreka8
vasasreka8
rebecca
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.12.
Hozzászólás: 1160
Csatolások: 151
Azonosító: 152836
Offline offline
Igen, ez tényleg egy nagyon szomorú dolog. sad.gif Én most fogom befejezni a negyediket, és nagyon nem akarok 5.-be menni, mert az iskola másik épületébe kell menjek, és a két "tancimtól" is el kell váljak, és majd minden tantárgyból más tanár lesz, szóval egy teljesen más világ. És az is valószínű, hogy a legjobb barátnőmtől is el kell váljak, mert ő falun lakik, és lehet, hogy egy ottani suliban folytatja majd, de ha ez tényleg így lesz, akkor belebolondulok. sad.gif mad.gif Jó volna, ha mindig 1-4es lehetnék. sad.gif
2012. április 17. 12:37 #107
- törölt felhasználó -    
Én június 16-án fogok Ballagni a naptárba be van jelölve elég feltűnően.
Igazából nekem az osztály nem fog hiányozni, mert utálom őket... Az egyik egy rib@nc a másiknak akkora arca van, hogy be se fér az osztály ajtaján, a harmadik mindenkit kibeszél, a negyedik vagánynak tetteti magát, holott hülye mint egy tök...
2012. április 17. 12:41 #108
- törölt felhasználó -    
Idézet (Holly Keller @ 2012.04.16. 20:00)
Az általános iskolai ballagás valóban nem nagy kunszt. Én anno régen nagyon vártam, mert gyűlöltem az osztályomat. Kirekesztett voltam, mert nem úgy öltözködtem és viselkedtem, ahogyan ők. Amikor nyolcadikos voltam, mindenkinek festett haja volt, mindenki sminkelte magát, egyesek magas sarkúban jártak iskolában, mások pedig olyan kivágott dekoltázsú felsőkben, hogy a fiúk szeme minden áldott alkalommal kiesett. Én sosem voltam ilyen, emiatt ki is rekesztettek. Csúfoltak és bántottak, de a lehető legelfajultabb módon. Úgyhogy mondanom sem kell eszeveszettül vártam a ballagást. Így utólag visszagondolva annyira nem látom szörnyűnek, hogy hat év telt el, de emlékszem, akkoriban mennyire megrázott a dolog. Mivel nem bántottam én senkit, akkor ők miért gázoltak végig rajtam nyolc teljes évig? A szenvedés erősít, ahogyan mondani szokás. A banketten nem vettem részt, csak egy fáklyás felvonuláson, amelyet a ballagó osztályok tiszteletére rendeztek meg. A város központjában tettünk egy-egy kanyargós utat énekelve fáklyával a kezünkben.
Most, hogy itt állok a gimis ballagás előtt, és május 4-én kilépek a nagy betűs életbe, hogy őszinte legyek, ezt is várom. Az osztályomat rühellem, mert itt is az megy, hogy ki kivel, hogyan miként kufircol, és, hogy ki milyen ruhát, cipőt, ékszert és táskát hord. Én meg nem vagyok megint csak ilyen. De az persze le van nézve, aki nem Bershkában, Mangoban vagy Stardivariusban vásárol. Innentől kezdve, akinek ez az IQ szintje, nincsen ezek mellett mit keresnem. Egyedül a szalagavatót vártam nagyon, de azt is csak azért, mert menyasszonyi ruhában keringőzhettem a barátommal. Most meg ballagáson mi lesz? Magamra veszem a matrózblúzt, kimázoltatom magamat a kozmetikussal és végig vonulunk az iskolán, aztán kalap-kabát és ennyi. Kapok pár virágcsokrot, bent izzadok a tornateremben és rimánkodni fogok Istenhez, hogy csak legyen már vége!XD Az érettségitől meg már nem félek túlzottan. Sőt legszívesebben már jövő héten megírnám az összeset, mert már nagyon túl szeretnék lenni rajta. Az általános iskolai ballagás  az egyáltalán nem rossz, unalmas, de nincsen tétje, bár sosem értettem, hogy egy általános iskolait miért kell ekkora dobra verni, hiszen nem akkora szám egy nyolc általános, de még szerintem a középiskola elvégzése sem. Én majd akkor fogok tényleg ujjongani, ha egy diplomát tarthatok a kezeim között. Miért? Mert az azt jelenti, hogy értem már el valamit az életben és nem adtam fel egy hamar, valamint Isten is meghallgatta az imáimat és lehetőséget adott arra, hogy felépítsek egy szebb, jobb és boldogabb életet magamnak.



Úgy látom te is átélted, amin én megyek keresztül. Ugyanez a helyzet itt is :S nem értem miért mindig a ribizlik a menők az iskolába. Tényleg csak reménykedni merek, hogy jövőre jobb lesz.
2012. április 17. 15:48 #109
elcsike
elcsike
 
StátuszI love Summer
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.06.
Hozzászólás: 593
Csatolások: 66
Azonosító: 138140
Offline offline
Nagyon jo a cikk!En semennyire nem akarok elvalni az osztalyomtol "szeretem oket"!!!!sad.gif
2012. április 17. 17:39 #110
MycySmiley
MycySmiley
♥Dean Winchester♥
 
StátuszNézz az égre,a legszebb fényre,láss egy álmot,s harcolj érte.♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.26.
Hozzászólás: 2390
Csatolások: 7014
Azonosító: 150055
Offline offline
Én nagyon nem várom a ballagást.Imádom az egész osztályomat,nem akarok tőlük elszakadni.http://starity.hu/images/emoticons/heart.gif
2012. április 17. 17:52 #111
- törölt felhasználó -    
Én 3 év múlva ballagok általánosból úgyhogy egyenlőre engem nem érint a téma biggrin.gif Amúgy egy vagy két osztálytársam 6osztályosba megy jövőre. Hiányozni fognak, mert minden lány az osztályból a barátnőm sad.gif Négy kivételével, ők csak AZT HISZIK h a barátaim dry.gif
2012. április 17. 18:25 #112
- törölt felhasználó -    
Idézet (tinkerbell798 @ 2012.04.17. 12:41)
Úgy látom te is átélted, amin én megyek keresztül. Ugyanez a helyzet itt is :S nem értem miért mindig a ribizlik a menők az iskolába. Tényleg csak reménykedni merek, hogy jövőre jobb lesz.

Hát nálunk minap botrány volt, mert az egyik osztálytársnőm ofőn kijelentette, hogy neki nincsen 10 000 Ft-ja egy két napos osztálykirándulásra, hogy gruppenben kufircoljanak, mert ez megy. Egyik osztálytársam megdöntötte a másik osztálytársnőmet a szalagavató afterpartiján. Én is csak utólag értesültem, mert nem voltam jelen, miszerint x gerincre vágta az y lány osztálytársamat és ott mindenki, még az osztállyal bulizó tanár szeme láttára. Szerintem nem kérdéses, hogy vajon miért a ribizlik a menők. Melyik fiú nem akarna fogdosni csak úgy egy lányt? Melyik fiú nem szereti azt, ha kelleti magát előtte egy csaj? És, ha szétteszi a lábát? Sajnos a társadalom torzulását én is az osztályomon keresztül figyelem. Én két éve vagyok a párommal, mást el sem tudnék magam mellé képzelni. Ezek, meg mint a nyulak. blink.gif Gusztustalan. Ez jobb nem lesz, csak rosszabb. Inkább legyek kiközösítve az osztályból, minthogy ezeknek a szintjén álljak. Szóval mondani sem tudom, hogy mennyire várom már a ballagást. Az meg még a jéghegycsúcsa, hogy p*csusz-vásárolusz szindrómában szenved mindegyik. "Jajj, én Bershkában vásároltam!", "Képzeld, elmentem venni egy új 20 000 Ft-os felsőt!", egyszerűen legszívesebben az ablakon vágnám ki mindegyiket. blink.gif
3 felhasználónak tetszik: vasasreka8, Sally Sparrow, Black Hearth2
2012. április 17. 18:27 #113
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Én várom is meg nem is.
Azért várom, mert már jó lesz egy teljesen új csapatba bekerülni, kíváncsi vagyok.
De nem várom, mert volt pár olyan ember, akit ez a 8 év alatt teljesen kiismertem és túlságosan is jó barátokká váltunk. Nagyon félek, hogy amiután szétválunk, már sohasem fogunk találkozni újra. Pedig annyi móka és kacagás... unsure.gif sad.gif
2012. április 17. 18:28 #114
- törölt felhasználó -    
Én jövőre ballagok és várom már. Szeretem az új dolgokat ezért örömmel átmegyek majd agimnáziumba/középiskolába de az osztáltársaim hiányozni fognak az biztos smileeee.gif sad.gif
2012. április 17. 18:40 #115
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Holly Keller @ 2012.04.16. 20:00)
Az általános iskolai ballagás  az egyáltalán nem rossz, unalmas, de nincsen tétje, bár sosem értettem, hogy egy általános iskolait miért kell ekkora dobra verni, hiszen nem akkora szám egy nyolc általános, de még szerintem a középiskola elvégzése sem. Én majd akkor fogok tényleg ujjongani, ha egy diplomát tarthatok a kezeim között. Miért? Mert az azt jelenti, hogy értem már el valamit az életben és nem adtam fel egy hamar, valamint Isten is meghallgatta az imáimat és lehetőséget adott arra, hogy felépítsek egy szebb, jobb és boldogabb életet magamnak.


Ballagás, ballagás, nem? Szerintem az általános iskolás ballagásnak is van egy érdekes hangulata és igenis lehet jó érzés is egy ballagás. Nincs annál jobb érzés, mikor az igazgató kimondja a neved és hozzáteszi, hogy ebben az évben milyen közösségi munkát végeztél, miben jeleskedtél majd átveszed a könyvedet kitűnő tanulmányi eredményedért vagy példamutató magatartásodért. Én ezt nem hívnák semminek. A szakközepes vagy gimnáziumos ballagás sem másabb, ott csak nagyobb a tét, én legalábbis csak ennyi különbséget vettem észre. Ami nem tetszett, az a szerenádos dolog. Ki nem állhattam, hogy szerenád, utána 1 vagy 2 nap múlva érettségi. Nincs a gyereknek amúgyis elég stressz hangulata, összeszorult gyomorral menjen este szerenádozni. rolleyes.gif
Az pedig, hogy szerinted a szakközép elvégzése sem ér semmit, nos, érdekes felfogás. Persze azt gondolsz amit akarsz és ujjonghatsz ha megkapod a diplomádat és ugyanúgy nem lesz munkád, mint a szakképzőt vagy szakmunkásképzőt végzett embereknek. A diploma manapság amúgysem mindig egyelő a jobb és szebb élettel, én már csak tudom. rolleyes.gif
Szerintem egy olyan világban, mint amiben élünk és a diplomások is utcát sepernek vagy nem dolgoznak, kissé abszurd kijelentés a részedről de majd rájössz még később, hogy miről beszélek.
2012. április 17. 18:53 #116
- törölt felhasználó -    
Idézet (ophely88 @ 2012.04.17. 18:40)
Ballagás, ballagás, nem? Szerintem az általános iskolás ballagásnak is van egy érdekes hangulata és igenis lehet jó érzés is egy ballagás. Nincs annál jobb érzés, mikor az igazgató kimondja a neved és hozzáteszi, hogy ebben az évben milyen közösségi munkát végeztél, miben jeleskedtél majd átveszed a könyvedet kitűnő tanulmányi eredményedért vagy példamutató magatartásodért. Én ezt nem hívnák semminek. A szakközepes vagy gimnáziumos ballagás sem másabb, ott csak nagyobb a tét, én legalábbis csak ennyi különbséget vettem észre. Ami nem tetszett, az a szerenádos dolog. Ki nem állhattam, hogy szerenád, utána 1 vagy 2 nap múlva érettségi. Nincs a gyereknek amúgyis elég stressz hangulata, összeszorult gyomorral menjen este szerenádozni.  rolleyes.gif 
Az pedig, hogy szerinted a szakközép elvégzése sem ér semmit, nos, érdekes felfogás. Persze azt gondolsz amit akarsz és ujjonghatsz ha megkapod a diplomádat és ugyanúgy nem lesz munkád, mint a szakképzőt vagy szakmunkásképzőt végzett embereknek. A diploma manapság amúgysem mindig egyelő a jobb és szebb élettel, én már csak tudom.  rolleyes.gif 
Szerintem egy olyan világban, mint amiben élünk és a diplomások is utcát seprenek vagy nem dolgoznak, kissé abszurd kijelentés a részedről de majd rájössz még később, hogy miről beszélek.

Szerintem félreértetted, amit írni akartam. Nem azt mondom, hanem akkora nem nagy dolog egy középiskola elvégzése sem, hogy őszinte legyek. Oké, ballagásnak ballagás, de tudod mennyi pénz elmegy a meghívókra és a tanároknak való nyalásra? Rengeteg. Fél millió volt a számlán, annak a felét elverték a szalagavatóra, a másik fele pedig, ahogyan észrevettem, a tanárokra, amit abszolút feleslegesnek tartok. Veszünk mindegyiknek legalább 30 000 Ft-os ajándékot, mert a fizetéséért kegyeskedett okítani. Én igazából erre gondoltam. Szerintem nem nagy kunszt az egész, sőt én mindig is idegenkedtem az egész ballagásos dologtól, már anno az általános iskolában is. Az érettségi, mint ahogyan írtad már az utca sepréshez is követelmény. Annyi pénzt elköltenek ilyenkor az emberek mindenféle ajándékokra, virágokra, meg mindenre. Lehet, hogy azért ráz ki a hideg ettől a dologtól, mert az az általános iskolai és a gimnazista osztályomat is gyűlöltem mindig. Sosem éreztem azt a szívfacsaró érzést, amiről itt néhány fórumozó ír. Úgy érzem, hogy egy felesleges nap az érettségi előtt, amit akár tölthetnék tanulással, de nem, körbe kell mennem az iskolán, végig kell ülnöm egy műsort, így elmegy az egész péntek délutánom, pedig lenne mit csinálnom. Amúgy megjegyzem, most, hogy nézegettem a szakokat a könyvben, nem csodálom, hogy néhányan elhelyezkedni sem tudnak. Miért? Mert annyi olyan "kutyának sem kell" szak van, mint a nyű. Olyanok, akiket nem alkalmaznak sehova sem, vagy, ha igen, akkor igen csak kis létszámban. Voltam az Education, hogy érdeklődjek a hőn áhított szakról, és tolongtak az ELTE bölcsész karán. Oké, hogy kiképeznek ennyit, de nem alkalmaznak. Ezért kell mérten válogatni, és nem olyat megjelölni, ami a fene sem tudja, hogy micsoda, és, hogy ne legyen túl tömített, tehát ne lehessen Dunát rekeszteni belőlük. Persze, ez a te véleményed, de én még mindig többre értékelem azt, aki egyetemet végez, mint egy olyat, aki éppen most érettségizett le, mivel az már egy alapkövetelmény, sőt egy lételem ahhoz, hogy egyáltalán munkát találhasson az ember. Mindezek mellett is kicsi az esély rá, de ezt ne keverjük bele, mert a munkahiány az nem a végzettségtől, hanem ugyebár a magyar államtól függ, ez meg már politika.
2012. április 17. 19:30 #117
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Holly Keller @ 2012.04.17. 18:53)
Szerintem félreértetted, amit írni akartam. Nem azt mondom, hanem akkora nem nagy dolog egy középiskola elvégzése sem, hogy őszinte legyek. Oké, ballagásnak ballagás, de tudod mennyi pénz elmegy a meghívókra és a tanároknak való nyalásra? Rengeteg. Fél millió volt a számlán, annak a felét elverték a szalagavatóra, a másik fele pedig, ahogyan észrevettem, a tanárokra, amit abszolút feleslegesnek tartok. Veszünk mindegyiknek legalább 30 000 Ft-os ajándékot, mert a fizetéséért kegyeskedett okítani. Én igazából erre gondoltam. Szerintem nem nagy kunszt az egész, sőt én mindig is idegenkedtem az egész ballagásos dologtól, már anno az általános iskolában is. Az érettségi, mint ahogyan írtad már az utca sepréshez is követelmény. Annyi pénzt elköltenek ilyenkor az emberek mindenféle ajándékokra, virágokra, meg mindenre. Lehet, hogy azért ráz ki a hideg ettől a dologtól, mert az az általános iskolai és a gimnazista osztályomat is gyűlöltem mindig. Sosem éreztem azt a szívfacsaró érzést, amiről itt néhány fórumozó ír. Úgy érzem, hogy egy felesleges nap az érettségi előtt, amit akár tölthetnék tanulással, de nem, körbe kell mennem az iskolán, végig kell ülnöm egy műsort, így elmegy az egész péntek délutánom, pedig lenne mit csinálnom. Amúgy megjegyzem, most, hogy nézegettem a szakokat a könyvben, nem csodálom, hogy néhányan elhelyezkedni sem tudnak. Miért? Mert annyi olyan "kutyának sem kell" szak van, mint a nyű. Olyanok, akiket nem alkalmaznak sehova sem, vagy, ha igen, akkor igen csak kis létszámban. Voltam az Education, hogy érdeklődjek a hőn áhított szakról, és tolongtak az ELTE bölcsész karán. Oké, hogy kiképeznek ennyit, de nem alkalmaznak. Ezért kell mérten válogatni, és nem olyat megjelölni, ami a fene sem tudja, hogy micsoda, és, hogy ne legyen túl tömített, tehát ne lehessen Dunát rekeszteni belőlük. Persze, ez a te véleményed, de én még mindig többre értékelem azt, aki egyetemet végez, mint egy olyat, aki éppen most érettségizett le, mivel az már egy alapkövetelmény, sőt egy lételem ahhoz, hogy egyáltalán munkát találhasson az ember. Mindezek mellett is kicsi az esély rá, de ezt ne keverjük bele, mert a munkahiány az nem a végzettségtől, hanem ugyebár a magyar államtól függ, ez meg már politika.


Akkor valószínűleg az az oka, hogy te nem érzel ilyet, én éreztem és szerintem jó dolog. Tudom, hogy mennyibe kerül a ballagás, énis voltam iskolás, nem kevés pénz de ez újfent az iskolarendszer hibája. Senki nem kérte, hogy sokba kerüljön egy ballagás, ez az oktatási rendszer egyik elcseszett de már így veszett szokása.
Én pedig továbbra is tartom magam ahhoz, hogy egy lediplomázott embert nem muszáj többre tartani, mint egy alacsonyabb szinten végzett embert, főleg így, hogy manapság már csak az jut be főiskolákra meg egyetemekre, akiknek pénze van, ezért van ezer meg ezeregy okosnak titulált barom az egyetemeken. Agyam elszáll tőlük annyira hülyék de a családnak van pénze. Régebben ért valamit, ha van diplomád és tudást is, de amióta azért osztogatnak pontokat, hogy mennyire laksz messze az iskolától, mennyire vagy beteg, hány testvéred van és elég sokan visszaélnek a dolgokkal, azóta nekem is változott a véleményem. Az érettségi alapkövetelmény, ez így igaz de érettségi után is lehet tovább menni, mehetsz technikusi meg hasonló tanfolyamokra vagy továbbképzésre, na ott derül csak ki igazán, hogy ki mennyit ért a dolgokhoz. rolleyes.gif
Én ezt gondolom. Hugom most kezdett egyetemen Szeptemberben és annyi hülye osztályrása van, hogy hihetetlen. A felsőfokú papírok amúgysem számítanak már semmit sem, neki is megmondták, már az első napon, hogy aki kibírja, annak a végén diplomája lesz aztán boldoguljon ahogyan akar HA VAN pénze. Kikörömlakkozzák a macskák körmeit és nem tudják, hogy mit jelent a paradoxon szó. Ezek a nagytudású emberek? Persze vannak helyek, ahol nem kell fizetni MÉG de amúgyis elég nagy baj, hogy sokan úgy jutnak be a felsőbboktatási intézményekbe, hogy lefizetik az emberkéket és többnek tekintik magukat a többieknél. Én már kinőttem ebből, nekem nincs bajom vele csak elgondolkodtató. Ez persze nem vonatkozik mindenkire és minden szakra. Tudom, hogy vannak szakok, amikre ha jársz, nem kell fizetned, a legjobbak fizetősek akkoris (tisztelet a kivételnek), a többin pedig vagy átrugdosnak vagy nem tetszik az arcod és megbuktatnak (tisztelet a kivételnek). Diplomát több helyen is lehet szerezni és úgy veszem észre, hogy az sem mindegy már, hogy hol szerezted.
Így gondolom én. pardon.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2012. április 17. 19:40 #118
- törölt felhasználó -    
Idézet (Holly Keller @ 2012.04.16. 20:00)
Az általános iskolai ballagás valóban nem nagy kunszt. Én anno régen nagyon vártam, mert gyűlöltem az osztályomat. Kirekesztett voltam, mert nem úgy öltözködtem és viselkedtem, ahogyan ők. Amikor nyolcadikos voltam, mindenkinek festett haja volt, mindenki sminkelte magát, egyesek magas sarkúban jártak iskolában, mások pedig olyan kivágott dekoltázsú felsőkben, hogy a fiúk szeme minden áldott alkalommal kiesett. Én sosem voltam ilyen, emiatt ki is rekesztettek. Csúfoltak és bántottak, de a lehető legelfajultabb módon. Úgyhogy mondanom sem kell eszeveszettül vártam a ballagást. Így utólag visszagondolva annyira nem látom szörnyűnek, hogy hat év telt el, de emlékszem, akkoriban mennyire megrázott a dolog. Mivel nem bántottam én senkit, akkor ők miért gázoltak végig rajtam nyolc teljes évig? A szenvedés erősít, ahogyan mondani szokás.

Vicces mert én nagyjából hasonlóképp jártam,ezért is mondtam korábbi hozzászólásomban is hogy kifejezetten vártam mikor mehetek már el onnan.És sajnos most sincs sokkal jobb helyzetem a gimiben,talán annyival hogy nem piszkálnak,szimplán hidegen hagyom őket.Pedig kedves voltam mindig mindenkihez,mégis a kirekesztés várt rám is.Én sem vagyok az a sminkelős,kiöltözős típus,talán ezért?Nem tudom..mivel ezt persze sosem mondta meg senki. Nem tehetek mást mint hogy igyekszem átvészelni akár szinte egyedül a hátra levő éveket mert úgytűnik rám mindig ez vár.Csak nem értem miért ilyenek manapság sokan..érzem hogy akad nem egy ember aki pusztán már az alapján elítél mikor mit veszek fel..annak ellenére hogy nincsenek tisztában vele az embernek milyen anyagi helyzete is van.Egyszerűen szörnyű..már annyira utálom hogy mindig ezt kapom de belefáradtam a próbálkozásba,ha nem kedvelnek akkor nem,valahogy úgyis végigcsinálom.Végigvittem az általánost,ezt is végigfogom és arra koncentrálok inkább hogy minél jobb tanulmányi eredményt érhessek el.
2012. április 17. 19:42 #119
Rekahhh
Rekahhh
яεçкłεѕѕ™
 
StátuszI'm so happy, 'cuz today I found my friends, they're in my head.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.06.
Hozzászólás: 2997
Csatolások: 15
Azonosító: 124407
Offline offline
Pontosan így érzek. Már az 5 hónap is kevés volt, a 2 az egyszerűen félelmetes. Kissé elcs*szték az évemet, de ígyis kiszeretném hozni belöle a legjobbat. Kisebb-nagyobb sikerrel. Szerintem, annak aki egy kicsit is szerette az osztályát hatalmas "fájdalmat" okoz.
De ez a dal nagyon idegesít, az új énektanárunk 2 hónapja ezt nyomatja belénk.
2012. április 17. 20:59 #120
Samirah15
Samirah15
visszatérő vendég
 
StátuszSzép volt Fernando!!! Jövőre újra megpróbáljuk :)
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 11.11.20.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 0
Azonosító: 164141
Offline offline
Én nagyon vártam, hogy elballagjak már végre mert utáltam azt az iskolát ahova jártam és több osztálytársamat is.Gondoltam, hogy középiskolán jobb osztálytársaim lesznek de tévedtem.Visszasírom az alapiskolás osztályomat smileeee.gif
11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!