Starity

Miért ragaszkodnak a tévék a feldolgozásokhoz?

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. május 03. 09:39 #1
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
A neves Guardian magazin nemrégiben az Amerikában elég nagy sikernek örvendő The Killing és az Egyesült Királyságban nemsokára induló The Bridge példáját felhozva számolt be arról, hogy az angol nyelvű tévék miért ragaszkodnak a remake-ekhez (legyen az akár angol nyelvű, akár nem).
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: CandUs
2012. május 03. 10:59 #2
Little Monster-GFF
Little Monster-GFF
첸게 ^^
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.23.
Hozzászólás: 1162
Csatolások: 61
Azonosító: 161058
Offline offline
Én nem nagyon szeretem a feldolgozásokat.. rolleyes.gif
2012. május 03. 13:31 #3
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12488
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Nem csak arról van szó, hogy ragaszkodnak a feldolgozásokhoz, mert ez így helytelen megállapítás szerintem. Számos példa van arra, hogy idehaza nem értünk meg egy filmet/sorozatot, a poénjait, a mondanivalóját és rálegyintünk, hogy ez sz@r - pedig nem. Jó példa erre a Tim Burton féle Támad a mars, európában megbukott, míg amerikában fetrengtek tőle a röhögéstől. Nekik szólnak a társadalmi, politikai kritikák és az erre épülő poénok benne. Mi azt értenénk, ha Gyurcsányon, vagy Orbánon poénkodnának - de azt meg ők nem értenék. Ez szélsőséges példa volt ugyan, de sok olyan film és sorozat van, amit át KELL ültetni az adott ország kulturájába, értékenek és tudásának megfelelően ahhoz, hogy érdekelje az embereket, ebből kifolyólag pedig, hogy sikeres legyen. Én sem szeretem a remake filmeket, de csak az olyanokat nem amik elvesznek az eredeti műből és semmit nem tesznek, nem adnak hozzá. Ennek nem látom értelmét. Leforgatni ugyanazt más szereplőkkel semmi értelme. Hozzánk eljutnak más országok filmjei, míg Amerikában ragaszkodnak a saját sztárjaikhoz és rájuk kiváncsiak, hát olcsóbb és sikeresebb leforgatni újra valamit. Próbálja meg valaki az egyik legsikeresebb magyar filmet, a Tanút lefordítani vagy megértetni bárkivel a világon aki nem tudja, hogy itt mi volt akkoriban és mit akar mondani a film ... De az alapötletet át vehetné bárki és a saját országának, kulturájának megfelelően elmesélni a történetet és az ő történelmükhöz szabni a poénokat - azt megértenék, ha megnéznék a magyar filmet, azt nem értenék.
3 felhasználónak tetszik: ophely88, CandUs, Bessie
2012. május 03. 14:09 #4
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3345
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
A The Killing jó sorozat lehet,apám nézi és szereti is.Nekem mindegy,hogy remake vagy sem.Nem feltétlen ez alapján döntök.
A cikk kicsit hosszú lett,és többszöri olvasásra jutott ez az agyamig,hogy miről is szól. tongue.gif
2012. május 03. 14:56 #5
ducsaianna
ducsaianna
sztármániás
 
Státusz♥♥Ha nem harcolsz azért amit akarsz,ne sírj ha el fogod veszíteni!!♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.13.
Hozzászólás: 2140
Csatolások: 5
Azonosító: 162041
Offline offline
Hát nekem aztán tök hogy feldolgozás-e vagy nem smileeee.gif
2012. május 03. 16:22 #6
linna
linna
♥ Brian&Justin ♥
 
Státusz~Oberyn was dead, but I never forget him!~ ♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.03.
Hozzászólás: 4901
Csatolások: 0
Azonosító: 164721
Offline offline
Érdekes cikk! smileeee.gif
Olykor, nagyritka esetben a feldolgozás jobb mint az erdeti, de csak a technikának köszönhetően! smileeee.gif
2012. május 03. 16:40 #7
doriella
doriella
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.09.
Hozzászólás: 1219
Csatolások: 1
Azonosító: 157843
Offline offline
Érdekes cikk lett!
2012. május 03. 17:36 #8
bettike99
bettike99
unicorn.
 
Státuszyou see me standing but i'm dying on the floor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.28.
Hozzászólás: 3977
Csatolások: 159
Azonosító: 151860
Offline offline
Érdekes cikk! wink.gif
2012. május 03. 18:31 #9
CandUs
CandUs
perfect imperfection
 
StátuszMusic is the strongest form of magic
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.19.
Hozzászólás: 7940
Csatolások: 1586
Azonosító: 125437
Offline offline
Gratulálok Ophely! Igazán jó cikk lett!

Személy szerint én mindig szájhúzogatva ülök neki egy remake-nem és sajnos mindig ugyanolyan savanyú képpel állok fel a képernyő elől. Sajnos az esetek 95%-ban mindig rosszabbul sikerül a feldolgozás, mint az eredeti film.

Egy kicsit off, de muszáj leírnom: tudtátok, hogy az Abigélt újra akarják forgatni? Nagyon nem támogatom az ötletet, mert 1: egy majdnem 5 órás tv-film sorozatot nem lehet úgy levágni és kihagyni belőle jeleneteket, hogy fontosabb szálak és események ki ne maradjanak belőle és ezt egy két és fel órás mozifilm én megvalósítani. 2: mindenki akarva-akaratlanul is az eredeti verzióval hasonlítaná össze. Nem hiába választottak azokat a színészeket a szerepekre, akiket -értem a színészek alatt Garas Dezsőt, Básthy Lajost, Ruttkai Évát és me többi nagyszerű színészt- és ahogy a mai magyar filmipar áll, az eredeti film megszegyenítése lenne. Hiszen milyen szörnyű remake-ék születtek: a Meseautó és a Hyppolit, a lakály is igencsak gyenge volt.

Ezer bocs a gépelési hibákért, a T9 néha önálló életet kezd el élni biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. május 03. 20:28 #10
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (CandUs @ 2012.05.03. 18:31)
Gratulálok Ophely! Igazán jó cikk lett!
Személy szerint én mindig szájhúzogatva ülök neki egy remake-nem és sajnos mindig ugyanolyan savanyú képpel állok fel a képernyő elől. Sajnos az esetek 95%-ban mindig rosszabbul sikerül a feldolgozás, mint az eredeti film. 
Egy kicsit off, de muszáj leírnom: tudtátok, hogy az Abigélt újra akarják forgatni? Nagyon nem támogatom az ötletet, mert 1: egy majdnem 5 órás tv-film sorozatot nem lehet úgy levágni és kihagyni belőle jeleneteket, hogy fontosabb szálak és események ki ne maradjanak belőle és ezt egy két és fel órás mozifilm én megvalósítani. 2: mindenki akarva-akaratlanul is az eredeti verzióval hasonlítaná össze. Nem hiába választottak azokat a színészeket a szerepekre, akiket -értem a színészek alatt Garas Dezsőt, Básthy Lajost, Ruttkai Évát és me többi nagyszerű színészt- és ahogy a mai magyar filmipar áll, az eredeti film megszegyenítése lenne. Hiszen milyen szörnyű remake-ék születtek: a Meseautó és a Hyppolit, a lakály is igencsak gyenge volt.
Ezer bocs a gépelési hibákért, a T9 néha önálló életet kezd el élni biggrin.gif


Köszönöm szépen. smileeee.gif

Én pedig úgy állok a feldolgozásokhoz, hogy nem vagyok ellene vagy mellette amíg nem látom, hogy a rendezőt, a stúdiót és a színészek listáját, ilyen sorrendben. omg.gif Nem tudom miért de manapság nem készítenek jó remakeket és hajlamos lennék egyből rámondani, hogy ez nem jó de nemrégiben rájöttem, hogy ez óriási vétek. Szégyen vagy nem, előítéletes vagyok és ha nem jön be a rendező vagy a színészek, azt mondom, hogy ez nem lesz jó, persze megnézem de úgy ülök le elé, hogy nem teszem magasra mércét. Nem tudom milyen hozzáállás ez, talán jó talán rossz de az agyvizem fel tud forrani, mikor hetente bejelentik, hogy miket dolgoznak fel és valamiért (és ez talán nem jó dolog) én nem tudom elhinni, hogy az irigység a legfőbb ok. Hajlamos vagyok néhol azt hinni, hogy ez is csak egy rossz remake, mint ez meg az, ugyanígy estem pofára Augusztusban is, mikor néztem a Frászkarika című film feldolgozását. fear.gif Azóta megtanultam a leckét. Én amúgy általában megnézem a feldolgozásokat, ha érdekelnek, akkoris, ha a színész vagy a cast nem győz meg. Vannak nagyon jó remakek. A Tetovált lánynál is féltem, ahogyan anno az Office-nál is és láss csodát, az Office még most is megy.
Lehet, hogy ez csak én vagyok, de nekem igenis fontos, hogy ki rendezte és ki a stúdió, a színészek már kevésbé érdekelnek ilyen szempontból, mert jó színész játszhat rosszul megírt szerepben de a rendezők filmjei általában 'egyformák', lehet tudni egy Tim Burton filmnél, hogy nagyjából mire lehet számítani.

Én egyébként azt mondom, hogy a remakeknek is már új világa van, lassan már nem is tudom, hogy egyik másik sorozat miért remake vagy reboot mert túl sok a különbség a történetben. Európában jobb könyvadaptációk készülnek, Amerika pedig remake terén nem a legerősebb, ahogyan mi is vagyunk azok. 110.gif

Igen, hallottam róla de egy ideje már nem olvastam a projektről, azt hittem, hogy felhagytak vele. 110.gif Jaj, csak így ne legyen. Mit tettek a Meseautóval is. Borzasztó.
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. május 03. 20:58 #11
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Nem véletlen, hogy a normális emberek miért félnek ennyire a feldolgozásokhoz. Ritkán lesz belőlük jó, nézhető produkció.
2012. május 03. 22:10 #12
- törölt felhasználó -    
nahh ha valamiből már most azonnal remake-t kéne csinálni akkor az a Transformers!
nah mind1 ezt csak én akarom úgy is! reklamalo.gif _nevet.gif
2012. május 04. 10:08 #13
- törölt felhasználó -    
Zene füleimnek hogy a skandinávok visszavágnak pompom.gif Nyomi Amerika, keressen mást akiről koppint...
Köszönöm a cikket, remek lett, jó olvasni hogy mennyi remake becsődöl, hiszen ezekben semmi kreativitás nincs.
2012. május 04. 10:15 #14
- törölt felhasználó -    
Van aminek jó ha van feldolgozása, mondjuk sok-sok év után, de van amelyiknek kifejezetten nem tesz jót. Pl. az angol Halálos temetés (nagyon szeretem, vicces) de az amerikai változata pff..szörnyű.Még az sem segít rajta hogy egy csómó ismert színész van benne.
Szóval nekem tök mindegy hogy angol, német, amerikai, ha jó és tetszik akkor nem fog érdekelni.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. május 04. 10:18 #15
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Cynthia @ 2012.05.04. 10:08)
Zene füleimnek hogy a skandinávok visszavágnak pompom.gif Nyomi Amerika, keressen mást akiről koppint...
Köszönöm a cikket, remek lett, jó olvasni hogy mennyi remake becsődöl, hiszen ezekben semmi kreativitás nincs.


Én gondoltam, hogy nem sokáig fognak engedni. Most elértünk arra a szakaszra, amikor már nem osztogatják két kézzel a jogokat, csak közreműködés vállalásával hajlandóak belemenni a feldologzásokba. Szerintem eléggé az utolsókat járja ezt a szokás. Lassan már trendi lesz és semmilyen csoda nem tart 5 percnél tovább, egyszer végleg megunják (szerintem nemsokára) és rászállnak más ország kultújárára. rolleyes.gif
2012. május 04. 14:09 #16
SzanduSs98
SzanduSs98
 
StátuszHa egy nap a sebesség öl meg engem, ne sírjatok, mert én mosolygok.-Paul Walker
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.06.
Hozzászólás: 4224
Csatolások: 184
Azonosító: 166705
Offline offline
Érdekes cikk lett...
2012. május 04. 21:07 #17
rek4
rek4
 
Státusz"Nem az a fontos, hogy a madár hányszor csap a szárnyával, hanem, hogy íveljen."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.17.
Hozzászólás: 891
Csatolások: 459
Azonosító: 160752
Offline offline
a címről szólva: az én TV-m nem ragaszkodik semmihez ohmy.gif tongue.gif biggrin.gif
amúgy szerintem KIZÁRÓLAG a profit miatt cseszik el... bocsánat, "dolgozzák fel" a filmeket... meg talán mert semmi új nincs már, ami jó is lenne...
és nem láttam túl sok feldolgozást, ami komolyan jó lenne...
2012. május 05. 09:24 #18
- törölt felhasználó -    
ez ez nagy hülyeség. nyílvánvaló fantáziát és pénzt látnak benne azt' kész. ennyi. pénz, pénz, pénz.
2012. május 05. 11:10 #19
- törölt felhasználó -    
A feldolgozás olyan mint egy klipp remixe, csak picit másabb...
2012. május 05. 19:58 #20
Rekahhh
Rekahhh
яεçкłεѕѕ™
 
StátuszI'm so happy, 'cuz today I found my friends, they're in my head.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.06.
Hozzászólás: 2997
Csatolások: 15
Azonosító: 124407
Offline offline
Csak a pénz miatt csinálnak feldolgozásokat. Az amerikaiaknak mindig kell egy "saját", gondoljunk a Skinsre vagy a LOL-ra. Kihasználják, hogy máshol sikeres az adott dolog, de örülök, hogy egyre több remake bukik meg, elöbb-utóbb megunják.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok