Starity

Megkülönböztetve érzik magukat az amerikai tévénézők

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. június 15. 09:57 #1
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Nemrégiben a kritikusok indították el a lavinát, de most már a nézőket is zavarja, hogy nem találnak olyan műsort a tévében, amiben megfelelő lenne a casting bőrszín és a karakterek szexuális hovatartozása szempontjából.
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. június 15. 10:05 #2
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Mert a televízi, meg a filmek aztán a valódi életből merítenek ötletet. omg.gif Ott szinte mindig a "csudaszép" színészek kapnak szerepet. Többiről ne is beszéljünk.
5 felhasználónak tetszik: ophely88, janet7, Black Hearth2, Sally Sparrow, Rap4ever8
2012. június 15. 10:15 #3
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.06.15. 10:05)
Mert a televízi, meg a filmek aztán a valódi életből merítenek ötletet. omg.gif


Szerintem régebbi filmekből és sorozatokból, valamint más országok 'termékeiből' 'merítenek' ötleteket már ha ezt lehet 'ötlet merítésnek' hívni. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Sally Sparrow
2012. június 15. 10:19 #4
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Bah! Ez mi ez már? Ennek van értelme? Hova lázadoznak, minek, mi ellen? Ők se tudják megfogalmazni, akkor meg ne pattogjanak. Nem biztos, hogy rasszista az, aki nem ír feketéket a történetébe. Én sem írtam még meg soha egyetlen egy fekete, vagy kínai embert, mert a saját életem során nem kerülök velük kapcsolatba, nem jut eszembe, hogy megírjam őket. Mégse vagyok rasszista. A másik téma a melegek. Hagyjuk már! Annyiféle sorozat van már a világon, dráma, horror, nyomozós, vígjáték, tiniknek szóló - válogatni kell. Mindegyikből van vagy 600 féle. Nem kell mindegyiket nézni, csak azt, ami a saját ízlésünknek megfelel, a többit meg el kell felejteni. Kit zavar, hogy egy sorozatban nincsenek színesbőrűek? Akit zavar, annak súlyos problémái vannak a saját bőrszínével, de akkor nézzen olyan sorozatot, amiben csak színesbőrűek vannak. Van olyan is. Akkor meg hol a probléma? Úgy utálom az ilyen szőrszálhasogatást, hogy a fejem hasogat tőle. Színes a világ, mindenki megtalálja a neki valót. Ami meg nem neki való, azt ne cs*szegesse, mert lehet, hogy másnak meg az tetszik. Tiltakozás... ja persze, de jó, hogy ez a legfőbb problémájuk. Leveleket írkálni a tévécsatornáknak. Sok ész, hová mész! omg.gif
7 felhasználónak tetszik: ophely88, Bessie, Vampiregirl1, janet7, Black Hearth2, Sally Sparrow, Rap4ever8
2012. június 15. 10:33 #5
- törölt felhasználó -    
Most miért??! A Grace klinikában is vannak melegek... Amúgy meg miért kellene minden sorozatban fekete/kínai?? Attól, hogy nem rak bele, még nem lesz rasszista...
2012. június 15. 11:45 #6
Jal
Jal
 
Státuszescape
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.12.13.
Hozzászólás: 669
Csatolások: 5
Azonosító: 79489
Offline offline
Hülyék az emberek és ezek szerint annyi szabadidejük van és annyira nincs életük, hogy ráérnek ilyen hülyeségekkel foglalkozni. Nem tetszik, nem kell nézni, el lehet kapcsolni.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. június 15. 12:07 #7
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6858
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
Grace Benning & Bessie egyetértek!
2012. június 15. 13:01 #8
Janie
Janie
dreamer ^^
 
StátuszHírszerző - sárga csillag! Yepp, már 60 cikket írtam! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.02.
Hozzászólás: 6051
Csatolások: 43
Azonosító: 142376
Offline offline
Szerintem vannak olyan sorozatok, amiben színes bőrűek... nagyon van idejük, hogy ilyenekkel foglalkoznak.
2012. június 15. 14:25 #9
janet7
janet7
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.11.
Hozzászólás: 4230
Csatolások: 67
Azonosító: 133061
Offline offline
Elég sok mindenki, elég sok minden miatt érezhetné diszkriminálva magát, ha ennyire hibát, és összeesküvést keresnének mindenben. Baromság.
5 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Black Hearth2, Bessie, ophely88, Rap4ever8
2012. június 15. 17:42 #10
- törölt felhasználó -    
én meg már kezdem unni, hogy fekete borut fimbol ,sorozatbol nem lehet kihagyni ,mert mingyárt diszkiriminálva érzik magukat, na eza vérlázíto, egyszeruen unalmask már malade.gif
Amikor pedig megnéztem a Thor címu mozit azota se értem mit keresett a skadináv istenek kozott egy feketeboru , mert ott aligha élt valaha is szinesboru. nem ok vannak diszkriminálva már régen , hanem a szokehajuak meg kékszemuek, mert ok meg mindjárt fasiszák meg rasszisták csupán a hajuk színe miatt. A szinesborueknek meg nem a borszínukkel kellene foglalkozniuk , hanem a viselkedésukkel, mert ott vannak az igazi gondok .
4 felhasználónak tetszik: Bessie, Sally Sparrow, ophely88, Rap4ever8
2012. június 15. 17:52 #11
Remika
Remika
 
Státuszgumibaba-hárem xd
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.25.
Hozzászólás: 944
Csatolások: 0
Azonosító: 172008
Offline offline
mit lűzonganak már?? mellseleg a való életben is vannak melegek,előbb-utóbb látni fognak ilyet a gyerekeik. attól,h ilyet látnak,még nem lesznek melegek..max toleránsak. hol vannak a melegek jogai? vagy csak a négereknek lehet???-.-
2012. június 15. 17:55 #12
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Egyébként ilyenkor elkap a nevetés. Egy ilyen normális cikkhez már nem érkeznek olyan magasröptű vélemények, mint a bulvárcikkekhez. rohog.gif Nincs is több oldalas hozzászólás. Na ennyit az IQ-ról kérem szépen. _nevet.gif

Offoltam elnézést. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, ophely88
2012. június 15. 18:16 #13
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2012.06.15. 17:55)
Egyébként ilyenkor elkap a nevetés. Egy ilyen normális cikkhez már nem érkeznek olyan magasröptű vélemények, mint a bulvárcikkekhez. rohog.gif Nincs is több oldalas hozzászólás. Na ennyit az IQ-ról kérem szépen. _nevet.gif 

A válasz egyszerű erre: sokak képtelenek végigolvasni a három sornál hosszabb cikkeket, vagy ha netán a címnél továbbjutnak, akkor képtelenek felfogni az olvasottakat. Azt hiszem az általam írt dános cikknél teljesen jól kirajzolódik a probléma.
Az ilyenekre lennék amúgy kíváncsi, hogy a magyar érettségin hogy buktatják meg őket szövegértésből 110.gif


És hogy ne legyek teljesen OFF: sok buta amerikai. Eddig nem volt velük bajom, de az utóbbi időben tényleg az jön le hogy kicsit butuskák. A balerinás sorozatból egy percet nem láttam, de a Girlsből 3 részt igen. A csatorna és Lena helyében azt kérdőjelezném meg, hogy milyen szülő az, aki a Girlst engedi nézni a csemetéjének? Válaszolok: felelőtlen és buta, mert egy akkora gyereknek akinél a szülő megnézi hogy milyen sorozatokat néz a csemete, nem volna szükséges, sőt, nem is szabadna egy olyan sorozatot nézetni engedni, amibe ilyen sok a szexualitás. Nem vagyok prűd, és tudom hogy nem a 17. században élünk, de ez speciel még nekem is sok volt. 18 évesen... Tehát kedves szülők, ássátok el magatokat, a Girlsben nem az kellene hogy fontos legyen hogy vannak-e feketék vagy sem, hanem hogy mit csinálnak a szereplők 110.gif

A másik amin nem tudtam soha eldönteni hogy sírjak-e vagy nevessek az a rasszizmus. Ha egy fehér csúnyát mond egy feketére akkor rasszista, de ha egy fekete teszi ezt a fehérrel, akkor teljesen oké. Értem én hogy a feketéknek sok rasszista vagy-kártyája van, de pofátlanság annyiszor előhúzni, amennyiszer ők teszik. Ugyan ez van Magyarországon is, csak itt fehérek kontra romák. Talán meg kellene tanulni mindenkinek egymás mellett élni normálisan, és nem a másikat b_szogatva hogy de a filmedbe nem tettél bele egy fekát sem. Nem. Nagy bumm, na és? Ördögi kör, ami soha nem fog megszűnni sajnos.
4 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, ophely88, Bessie, Rap4ever8
2012. június 15. 18:23 #14
- törölt felhasználó -    
háá a HBO sorozatok mindig is oda tették magukat keményen!pardon.gif attól még hogy mindig elég durván belenyúlnak a lecsóba a legjobb sorozatokat akkor is ők gyártják! meghajolo.gif "ez nem TV ez HBO" pardon.gif meghajolo.gif jó mondjuk a két említett sorozatot ezt a girlst és ezt a balerinást még véletlen sem nézném meg de hááá az én vagyok egyszerűen jó az ízlésem nem tudok mit csinálni! rohog.gif
háá hogy a gyerekek mit látnak a TV-ben nahh most ha nem a TV-ben fog először olyat látni hogy két lány vagy két fiú csókolózik egymással akkor az interneten fog ilyesmibe belebotlani vagy a környezetében vagy bárhol máshol.egyszerűen ilyen a világ mi tettük ilyenné a tetteknek következményei vannak és lesznek!pardon.gif
amúgy jó cikk!
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Bessie
2012. június 15. 20:32 #15
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2012.06.15. 18:23)
háá a HBO sorozatok  mindig is oda tették magukat keményen!pardon.gif attól még hogy mindig elég durván belenyúlnak a lecsóba a legjobb sorozatokat akkor is ők gyártják! meghajolo.gif "ez nem TV ez HBO" pardon.gif meghajolo.gif jó mondjuk a két említett sorozatot ezt a girlst és ezt a balerinást még véletlen sem nézném meg de hááá az én vagyok egyszerűen jó az ízlésem nem tudok mit csinálni! rohog.gif 
háá hogy a gyerekek mit látnak a TV-ben nahh most ha nem a TV-ben fog először olyat látni hogy két lány vagy két fiú csókolózik egymással akkor az interneten fog ilyesmibe belebotlani vagy a környezetében vagy bárhol máshol.egyszerűen ilyen a világ mi tettük ilyenné a tetteknek következményei vannak és lesznek!pardon.gif
amúgy jó cikk!


Köszönöm szépen. Érdekesnek találtam és elgondolkodtatott hogy más országokban milyen jó dolguk van az embereknek ha van idejük ezen hőbörögni. Az indoklás nem tűnik számomra túl hivatalosnak, sőt, inkább bosszúsnak mondanám. Nem igazán értem, hogy a szülők miért engedik a gyerekeiket Girls-t nézni. Én láttam az egész eddigi évadot és nem mese habbal. Néha már azt hiszem, hogy unalmukban nem tudnak mit csinálni csak belekötni abba, ami népszerű. 110.gif
Azzal érvelnek, hogy a média formálja a közízlést és rontja a gyerek értékrendjét. Nem szeretném azt látni, hogy két, 16 éves srác, részegen miket csinál otthon. 110.gif Ha nem tévében lát melegeket, egy házibuliban, a neten vagy az utcán, lapokban biztosan lát. Ahelyett hogy hőbörgünk, le kellene ülni a gyerekkel és megbeszélni vele a dolgot bár ne legyünk meglepve azon, hogy így meg úgy viselkedik a gyerek ha a szülő megengedi, hogy a Girls vagy a Skins-hez hasonló sorozatokat nézzenek. 110.gif
3 felhasználónak tetszik: Bessie, gonzales7, Rap4ever8
2012. június 15. 21:29 #16
Feilla
Feilla
KoЯniac.
 
Státusz'The places i have ran to all my life have disappeared and i owe this to you.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 1942
Csatolások: 0
Azonosító: 176625
Offline offline
Jajj hát most komolyan. Szinte sorozatokból tanultam meg élnit. Menj ki az utcára ott aztán a pofádba kapod a való világot. Mit kell itt ezen felháborodni? Jó, jó megóvod a gyerekeidet. De meddig?! Majd pedig ha lát két férfit smárolni az utcán akkor meg 'jajj anya mi ez?!'. És hiába mondja nekem bárki azt is,h ez befolyásolja a gyerekeik nemi érdekeltségeit, ez korántsem igaz. Csak mivel régen kevesen vállalták fel, ami még ma is rizikós, az emberek sírig vitték magukkal, ezért tűnik kevésnek a régi meleg létszám.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. június 15. 22:13 #17
- törölt felhasználó -    
Szerintem azért nagyjából igazuk van.....talán csak a bőrszínnel kapcsolatban nincs igazuk..
2012. június 15. 22:38 #18
- törölt felhasználó -    
Idézet (ophely88 @ 2012.06.15. 20:32)
Ha nem tévében lát melegeket, egy házibuliban, a neten vagy az utcán, lapokban biztosan lát. Ahelyett hogy hőbörgünk, le kellene ülni a gyerekkel és megbeszélni vele a dolgot bár ne legyünk meglepve azon, hogy így meg úgy viselkedik a gyerek ha a szülő megengedi, hogy a Girls vagy a Skins-hez hasonló sorozatokat nézzenek.  110.gif


meghajolo.gif
2012. június 16. 03:43 #19
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Röhejesnek tartom. Ha melegek vannak egy filmben/sorozatban akkor az aggódó szülők pattognak, de ha véletlenül kimaradnak valamelyikből akkor meg a melegek háborognak diszkrimináció miatt. Aki ismer az tudja, hogy maximálisan elfogadom a melegeket, de már én is unom, hogy egyetlen sorozatból sem maradhatnak ki. A színesbőrűeket sem értem. Mostanában minden 2. sorozat miatt hisztiznek, mert épp kimaradtak. Nekem fel se tűnik, főleg mert a többi kismillió sorozatban jelen vannak. Ha mindből kimaradnának biztos szemet szúrna, de ez így csak szőrszálhasogatás. Nem kell feltétlenül jelen lenniük mindenhol. Feketékről szóló sorozat is létezik (tény, hogy kevesebb, de azért bőven lehet találni), amiből meg a fehérek hiányoznak teljesen. Sajnálom őket, mert baromi unalmas életük lehet, ha van idejük ilyesmivel foglalkozni... Ezzel a háborgással pedig szerintem csak negatív hullámot indítanak el. Nem tartom kizártnak, hogy pont az ellenkezőjét érik el, mert néhány duzzogó, unatkozó színesbőrú miatt az egész társadalmukat beskatulyázhatják.
2 felhasználónak tetszik: janet7, ophely88
2012. június 16. 14:56 #20
DoooDuu
DoooDuu
Doreen Tomlinson ^^
 
StátuszNever give up, the beginning is always the hardest!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 3227
Csatolások: 547
Azonosító: 171198
Offline offline
atticusfan-noncsi egyetértek! smileeee.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok