Starity

Reszkessetek rosszfiúk! - A coloradoi lövöldözés hatása

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. július 29. 19:03 #21
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (mse90 @ 2012.07.29. 18:57)
Mondjuk nem adunk fegyverviselési engedélyt annak, aki nem tud elvonatkoztatni a filmek világától. Csinálunk például előtte egy rendes pszichológiai vizsgálatot mindenkin, aki lőfegyvert szeretne igényelni. Vagy ez már túl kézenfekvő megoldás lenne?
Az, aki egy film hatására elkezd random lövöldözni, az anélkül is bekattanhat.


Ez csak azért nem jó, mert mi van ha valaki józan, tisztafejjel megy be a vizsgálatra hogy megkapja, azzal később tud ész nélkül lövöldözni, a másik pedig hogy ez igencsak sok pénzbe kerülne .. rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. július 29. 19:10 #22
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1878
Csatolások: 1438
Azonosító: 178057
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.07.29. 19:03)
Ez csak azért nem jó, mert mi van ha valaki józan, tisztafejjel megy be a vizsgálatra hogy megkapja, azzal később tud ész nélkül lövöldözni, a másik pedig hogy ez igencsak sok pénzbe kerülne ..  rolleyes.gif

Én viszont úgy tudom, hogy ez a gyakorlat több helyen is így működik, viszont Amerikában amennyi állam, annyi szokás. Van, ahol nem is tarthatsz fegyvert, és van, ahol csak úgy dobálják utánad. A tesztet pedig fizesse az, aki fegyvert szeretne, nem kerül ez az államnak semmibe.
Az másik kérdés, hogy a rendes pszichológia-teszt alatt nem azt értem, amit például nálunk csinálnának, hogy bemész, ledobsz egy pár tízezrest, eléd raknak egy pacát és elküldenek Isten hírével. Megvan ennek is egy normál módja, ahol azért ki lehetne szűrni az illetékes embereket. Mert aki ilyet, tesz, annak valami nagyon nincs rendben a fejében.
2012. július 29. 19:12 #23
- törölt felhasználó -    
Azért az durva lenne ha kimaradnának ezek a részek....
2012. július 29. 19:16 #24
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (mse90 @ 2012.07.29. 19:10)
Én viszont úgy tudom, hogy ez a gyakorlat több helyen is így működik, viszont Amerikában amennyi állam, annyi szokás. Van, ahol nem is tarthatsz fegyvert, és van, ahol csak úgy dobálják utánad. A tesztet pedig fizesse az, aki fegyvert szeretne, nem kerül ez az államnak semmibe.
Az másik kérdés, hogy a rendes pszichológia-teszt alatt nem azt értem, amit például nálunk csinálnának, hogy bemész, ledobsz egy pár tízezrest, eléd raknak egy pacát és elküldenek Isten hírével. Megvan ennek is egy normál módja, ahol azért ki lehetne szűrni az illetékes embereket. Mert aki ilyet, tesz, annak valami nagyon nincs rendben a fejében.


Akkor is ott van még az is, hogy a haverom, apám, anyám pisztolyával lövöldözök. unsure.gif A vizsga segítene, hogy kevesebb embernek legyen de szerintem nem lenne egyenesen arányos azzal, hogy kevesebb gyilkos is lenne. unsure.gif

Ez egy ördögi kör, nem igazán látom a fényt az alagút végén. pardon.gif
2012. július 29. 19:18 #25
- törölt felhasználó -    
nem a filmel van baj hanem nagyon sok hülye ember van.
2012. július 29. 19:22 #26
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1878
Csatolások: 1438
Azonosító: 178057
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.07.29. 19:16)
Akkor is ott van még az is, hogy a haverom, apám, anyám pisztolyával lövöldözök.  unsure.gif A vizsga segítene, hogy kevesebb embernek legyen de szerintem nem lenne egyenesen arányos azzal, hogy kevesebb gyilkos is lenne.  unsure.gif 
Ez egy ördögi kör, nem igazán látom a fényt az alagút végén. pardon.gif

Ebben is van persze igazság, de én józan *araszti ésszel csak azt látom, hogy Amerikában a mozik okozta erőszakon filozofálnak, miközben a "mindenki fegyverrel jár"-helyzetet senkinek sem akaródzik kezelni. ok.gif
2012. július 29. 19:37 #27
ciel
ciel
Carat
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.02.
Hozzászólás: 2897
Csatolások: 0
Azonosító: 163123
Offline offline
foghatják a filmekre, de egy normális ember nem öl meg azért másokat, mert mondjuk egy filmben azt látta. aki "csak úgy" lövöldözik, annak agyban van baja. csak könnyebb a filmekre fogni.
2012. július 29. 19:38 #28
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12485
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Akkor ilyen alapon ha nem lennének szexfilmek, akkor senkisem dugna? omg.gif Nem a filmben van a hiba, hanem az emberben, mert ha a film tehetne róla, akkor mindenki sorozatgyilkos lenne a megtekintése után.

Axeman of New Orleans ("A New Orleans-i hóhér") – 12 embert ölt meg 1918 és 1919 között.

Austin Axe Murderer ("Az austini baltás gyilkos"), Servant Girl Annihilator ("A cselédlányok megsemmisítője") – 7 nőt ölt meg 1884 és 1885 között.

Jack the Ripper ("Hasfelmetsző Jack"), Az egyik leghíresebb sorozatgyilkos, aki prostituáltakat gyilkolt 1888-ban Londonban.

Fritz Haarmann 1919-1924 között a Hannover-i Hentes, illetve a Hannoveri Vámpír néven vált ismertté, mivel előnyben részesítette áldozatai torkának átharapását, amellyel halálos sebet ejtett rajtuk. A gyilkosság után a tetemeket a közeli Leine-folyó mellett rejtette el. Úgy hírlik, hogy több, mint 27 áldozatot szedett, többségében fiatal fiúkat és férfiakat. Bűnösnek találtatott 24 rendbeli gyilkosságban, ezért kivégezték.

Karl Danke kannibál volt. Célpontjai elsősorban utazók voltak, akiket rendszerint baltával mészárolt le. 1900-1924 között bizonyítottan 30 embert mészárolt le, de feltételezett áldozatainak száma 40.

Kiss Béla huszonnégy nő meggyilkolásáért elítélték, de 1916-ban megszökött a börtönből. Sorsa ismeretlen.

Őket vajon milyen filmek isnpirálták ezekre a gyilkosságokra? 110.gif omg.gif
5 felhasználónak tetszik: ophely88, mse90, Bessie, N.k, Black Hearth2
2012. július 29. 19:44 #29
Candy_attack
Candy_attack
Monster
 
StátuszYou know, some people want me to die. But I'm not going anywhere... - Lady Gaga
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.04.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 0
Azonosító: 130532
Offline offline
Szerintem sem a filmek, sem a videojátékok, sem semmi ilyesmi nem felelős az ilyen bűncselekményekért. Azok, akik ilyet tesznek, mint ez a majom a moziban, eleve betegek és elég nekik akár a híradó is, hogy bekattanjanak. Ha most megpróbálkoznak ezzel a "csináljuk kevésbé félelmetessé a gonoszt" akcióval, azzal csak azt érik el, hogy kevesebb lesz a nézettség és mikor újra magas profitot akarnak, úgyis visszanyúlnak az eredeti módszerhez. (Nem hibáztatom őket, engem sem érdekelnének olyan filmek, amikben gagyi a gonosz és unalmas a történet, mellesleg nehogy már mi szívjunk az elmebetegek baromságáért.)

Sajnos fogalmam sincs, hogy hogy lehetne megelőzni az ehhez hasonló tragédiákat, szerintem lehetetlen, mert elmebetegek mindig is voltak (akkor is, mikor még mozi sem volt) és lesznek is. Talán elrettentőbb erejű lenne, ha több helyen bevezetnék a halálbüntetést...
2012. július 29. 19:48 #30
Candy_attack
Candy_attack
Monster
 
StátuszYou know, some people want me to die. But I'm not going anywhere... - Lady Gaga
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.04.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 0
Azonosító: 130532
Offline offline
_ToTo_: MOst kivételesen örülök neked. XD Én is akartam példákat hozni, de hál' Isten, megtetted helyettem... Tökéletes példák arra, hogy elmebeteg sorozatgyilkosok már a nagy Hollywood-i filmek előtt is bőven voltak (sőt, talán több, mint most), tehát a hiba az emberi hülyeség.
2012. július 29. 19:50 #31
linna
linna
♥ Brian&Justin ♥
 
Státusz~Oberyn was dead, but I never forget him!~ ♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.03.
Hozzászólás: 4901
Csatolások: 0
Azonosító: 164721
Offline offline
Csak ráfogják a filmekre. Semmi közük hozzá, ezek az emberek alapból elmebetegek. Nem a filmek gyártását kell abbahagyni, hanem az ilyenwembereknek nemkéne megszületniük. reklamalo.gif
2012. július 29. 20:05 #32
Pillebaba98
Pillebaba98
New York *-*
 
StátuszLégy önmagad :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.11.
Hozzászólás: 1511
Csatolások: 10
Azonosító: 152801
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.07.29. 19:38)
Akkor ilyen alapon ha nem lennének szexfilmek, akkor senkisem dugna? omg.gif Nem a filmben van a hiba, hanem az emberben, mert ha a film tehetne róla, akkor mindenki sorozatgyilkos lenne a megtekintése után.
Axeman of New Orleans ("A New Orleans-i hóhér") – 12 embert ölt meg 1918 és 1919 között. 
Austin Axe Murderer ("Az austini baltás gyilkos"), Servant Girl Annihilator ("A cselédlányok megsemmisítője") – 7 nőt ölt meg 1884 és 1885 között. 
Jack the Ripper ("Hasfelmetsző Jack"), Az egyik leghíresebb sorozatgyilkos, aki prostituáltakat gyilkolt 1888-ban Londonban. 
Fritz Haarmann 1919-1924 között a Hannover-i Hentes, illetve a Hannoveri Vámpír néven vált ismertté, mivel előnyben részesítette áldozatai torkának átharapását, amellyel halálos sebet ejtett rajtuk. A gyilkosság után a tetemeket a közeli Leine-folyó mellett rejtette el. Úgy hírlik, hogy több, mint 27 áldozatot szedett, többségében fiatal fiúkat és férfiakat. Bűnösnek találtatott 24 rendbeli gyilkosságban, ezért kivégezték.
Karl Danke kannibál volt. Célpontjai elsősorban utazók voltak, akiket rendszerint baltával mészárolt le. 1900-1924 között bizonyítottan 30 embert mészárolt le, de feltételezett áldozatainak száma 40.
Kiss Béla huszonnégy nő meggyilkolásáért elítélték, de 1916-ban megszökött a börtönből. Sorsa ismeretlen.
Őket vajon milyen filmek isnpirálták ezekre a gyilkosságokra? 110.gif omg.gif

na erre én is kíváncsi lennék rohog.gif
2012. július 29. 20:10 #33
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.07.29. 19:38)
Akkor ilyen alapon ha nem lennének szexfilmek, akkor senkisem dugna? omg.gif Nem a filmben van a hiba, hanem az emberben, mert ha a film tehetne róla, akkor mindenki sorozatgyilkos lenne a megtekintése után.
Axeman of New Orleans ("A New Orleans-i hóhér") – 12 embert ölt meg 1918 és 1919 között. 
Austin Axe Murderer ("Az austini baltás gyilkos"), Servant Girl Annihilator ("A cselédlányok megsemmisítője") – 7 nőt ölt meg 1884 és 1885 között. 
Jack the Ripper ("Hasfelmetsző Jack"), Az egyik leghíresebb sorozatgyilkos, aki prostituáltakat gyilkolt 1888-ban Londonban. 
Fritz Haarmann 1919-1924 között a Hannover-i Hentes, illetve a Hannoveri Vámpír néven vált ismertté, mivel előnyben részesítette áldozatai torkának átharapását, amellyel halálos sebet ejtett rajtuk. A gyilkosság után a tetemeket a közeli Leine-folyó mellett rejtette el. Úgy hírlik, hogy több, mint 27 áldozatot szedett, többségében fiatal fiúkat és férfiakat. Bűnösnek találtatott 24 rendbeli gyilkosságban, ezért kivégezték.
Karl Danke kannibál volt. Célpontjai elsősorban utazók voltak, akiket rendszerint baltával mészárolt le. 1900-1924 között bizonyítottan 30 embert mészárolt le, de feltételezett áldozatainak száma 40.
Kiss Béla huszonnégy nő meggyilkolásáért elítélték, de 1916-ban megszökött a börtönből. Sorsa ismeretlen.
Őket vajon milyen filmek isnpirálták ezekre a gyilkosságokra? 110.gif omg.gif


És akkor azt mondják, hogy vágjuk meg a filmeket, rakjunk ki 16-os karikát, ne hasson rosszul a gyerek szellemi fejlődésére, miközben felnőttek, ráadásul orvostanoncok, egyetemisták és főiskolások lövöldöznek meg gyilkolnak embereket, akiknek sokszor felesége/férje vagy gyereke(i) is van(nak). omg.gif

Nagyon nem tetszik amiben mesterkélnek pedig ha tényleg összeülnek a nagyobb rendezők, akkor lesz ne mulass, főleg ha úgy döntenek hogy visszavesznek a karakterekből. 110.gif
2012. július 29. 20:19 #34
- törölt felhasználó -    
Szerintem valamilyen szinten igazuk van. Vannak olyan emberek akik túlságosan beleélik magukat, és a film főszereplőjének képzelik magukat.
2012. július 29. 20:37 #35
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12485
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Candy_attack @ 2012.07.29. 19:48)
_ToTo_: MOst kivételesen örülök neked. XD Én is akartam példákat hozni, de hál' Isten, megtetted helyettem... Tökéletes példák arra, hogy elmebeteg sorozatgyilkosok már a nagy Hollywood-i filmek előtt is bőven voltak (sőt, talán több, mint most), tehát a hiba az emberi hülyeség.


Csak kivételesen? rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. július 29. 20:38 #36
szpetyi
szpetyi
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.09.
Hozzászólás: 438
Csatolások: 0
Azonosító: 142919
Offline offline
Így akár csődbe is mehet a filmipar..
2012. július 29. 20:57 #37
- törölt felhasználó -    
Nekem személy szerint az a véleményem, hogy ha egy kicsit visszavesznek a film erőszakosságából, akkor az már nem túl jó lépés. Mármint, gondoljunk bele, milyen lenne egy olyan főgonosz, aki nem is annyira gonosz? Nem is éreznénk fenyegetettnek a főhőst, ergo nem élveznénk annyira a filmet.
Azért valamilyen szinten igazuk van, de szerintem nem kell drasztikus lépéseket tenni. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből.
1 felhasználónak tetszik: N.k
2012. július 29. 20:58 #38
marvellany
marvellany
time-traveller
 
StátuszLet the sky fall when it crumbles we will stand tall face it all together...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.28.
Hozzászólás: 1426
Csatolások: 133
Azonosító: 172167
Offline offline
Tényleg igazuk van egy szintig, de azért azt nem mondhatják hogy csak tündérmeseszerű filmek lesznek most már. A túl vérengző dolgokat néha tényleg visszavehetnék vagy legalább is adjanak neki olyan korhatárt. Mert van néhány film amit "alul korhatárolnak" és persze amiket meg felül. Szerintem lehetne valami olyasmi mint a játékoknál a pegi.
1 felhasználónak tetszik: N.k
2012. július 29. 21:00 #39
- törölt felhasználó -    
véleményem szerint ebben a cikkben sok minden hülyeség...a warnertől kedves amit tesz, az is h újraforgatnak a tragidia miatt egy ugyan olyan jelenetet,de nyilván nem tett volna jót a filmnek sem, azok után ami történt ha abban is egy moziban történt gyilkolászást mutatnak be, szóval azért egyértelmű h maguknak se akarnak rosszat........a másik meg h akkor innetől kezdve betiltják a horror filmeket, meg kb miinden filmet a meséken meg vigjátékokon kivül? nevetsgéed, örültek így is úgy is lesznek nem hinném h most ilyeneken kéne gondolkodni
semmi értelme, lehet h valaki nem tudja a filmeket elkülöníteni a valóságtól, de ez így akkor se vmi jó megoldás
inkább akkor a biztosnágra figyeljenek sokkal jobban, annak is több értelme lenne, minthogy a rossz fiúkat kezdenék alakítgatni, hiszen azok mindenben ott vannak
2012. július 29. 21:03 #40
dope200
dope200
 
StátuszIf the crocodile ate the enemy doesn't mean that it became your friend! - Goethe
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.22.
Hozzászólás: 565
Csatolások: 141
Azonosító: 176332
Offline offline
Tökéletesen egyetértek..nem rég megjelent egy cikk hogy a tinik a filmek miatt kezdik korán a nemi életet...nos ezzel kevésbé értek egyet...a balatonon a kertmoziban megnéztem a "Shame" cimű filmet..minden második képkockája egy durva szex jelenet volt..-.-" én mint tini -nem "vágyom" a szexre...persze ma már tök természetes hogy minden 2. 14 éves lány már nem szűz..háát én ezeket kurváknak hívom!-meg se értek rá..de máris "csinálják"..ebből is látni hogy némely szex film na meg a korlátlan internet használat ártalmas...:ÉÉ- (bocs hogy írtam egy egész regényt! xPP)
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok