Starity

Reszkessetek rosszfiúk! - A coloradoi lövöldözés hatása

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. július 30. 11:05 #61
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (symor @ 2012.07.30. 04:47)
Ugyan már 9/11 után is ment ez a nyálverés, hogy melyikük tünjön jobb fiúnak.

Nem lesznek többé repülökatasztrófát ábrázoló filmek, nem lesz több terrorista témájú mozi, 9/11, vagy egyáltalán az ikertornyok képe tabunak számít ezentúl a moziban.

Egyébként mi lesz a következő színt? 
Vegyük ki a filmekből az erőszakot és a brutális figurákat, aztán ha a következő barom egy véresebb könyvrészlet miatt kattan be tegyük ugyanezt az irodalommal is?



Ha ezt a filmekre akarják fogni, akkor akár az irodalomat is lehetne okolni. A Nyomorultak vagy Egri Csillagok jó példa erre. Háború és harc. Enyhén szólva is túlzásnak tartom amit most Hollywoodban csinálnak. Én csak arra lennék kíváncsi, hogy mi lett volna akkor ha James nem képzeli magát Jokernek, hanem egyszerű, lezser öltözetben megy be a moziba lövöldözni, akkor mi van? Mert azon lovagolnak, hogy Jokernek képzelte magát, tehát köze van a filmhez az elme elborulásának, legalább is szerintük. Kérdem én, mit érnénk el ezzel. Gyilkosok mindig is voltak, vannak és lesznek, a filmek vagy sorozatok csak ürügy. Mikor Bobby Ewing 'meghalt' a Dallasbasn, egy nő levetette magát a tizenvalahanyadik emeletről és meghalt, Bobby aztán visszatért, a nő már nem. Egy amerikai iskolában is lövöldöztek még régebben, néhány gimnazista megnézte a Mátrixot és Neo-nak meg Trinity-nek öltözve bementek az iskolába és megöltek vagy 50 embert (tanulókat, tanárokat), utcán, folyosón, tantermekben aztán egymást is lelőtték. Ez is brutálisan hangzik, tényleg de akkoriban nem volt baj a túl sok erőszak? Ezelőtt évekkel is voltak tehát ilyen emberek. Nem is értem hogy miért most kezdik ezt pedzegetni. Kezdjük ott, hogy a Batman premieren megsérült egy 6 éves gyerek és azt mondják, hogy ő még túl fiatal a megnézéshez, a szülő ne engedje be a gyereket Batmant nézni ennyi idősen. Mivel látják, hogy az emberek nem tartják be a 'szabályokat', úgy látják, hogy ez csak jó megoldás? 110.gif Anno ugyanezt eljátszották az általad is említett 9/11-el és valóban, nem igen szeretik még mindig azokat a filmeket, sorozatokat, amikben toronyba száll egy repülő vagy elég csak arra a Mad Men promóplakátra gondolni, amin egy férfi volt látható, amint zuhant egy toronyból és le akarták szedni a producerek fejét ezért. 110.gif A minap azt is mondták, hogy a gyerek ne menjen moziba, de újabb kutatások szerint ne nézzen Hófehérkét és más Csipkerózsikát sem, mert az túl erőszakos neki, Toy Story-t nézzen. Agyam eldobom. 110.gif Ha olyan nagy a szájuk, csináljanak akkor Hófehérke mese remake-t, gonosz boszornya és vadász nélkül. omg.gif
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Andro, Bessie, Black Hearth2
2012. július 30. 11:59 #62
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.07.30. 11:05)
A minap azt is mondták, hogy a gyerek ne menjen moziba, de újabb kutatások szerint ne nézzen Hófehérkét és más Csipkerózsikát sem, mert az túl erőszakos neki, Toy Story-t nézzen. Agyam eldobom.  110.gif Ha olyan nagy a szájuk, csináljanak akkor Hófehérke mese remake-t, gonosz boszornya és vadász nélkül. omg.gif

Megtehetik, hogy kizárják a gyerekeket, de azt nem tudják megtiltani, hogy tévét nézzenek, vagy internetezzenek! Ezzel csak azt fogják elérni, hogy még kevesebb ember megy el a mozikba, még több lesz az internetes letöltés, nekik pedig nem lesz annyi bevétel. Ezt szerintem tudják, kétlem hogy ennyire hülyék lennének. rohog.gif

Azért tegnap, mikor először olvastam a cikket, szörnyen felhúzta az agyamat. Utána kezdtem el gondolkozni, hogy kizárt, hogy ennyire drasztikusan változtassanak a filmeken. rolleyes.gif

A gyerekek meg nézzenek Spongyabobot és Teletubbie-t. rohog.gif Ja, de akkor tiltsák be a régi rajzfilmeket! Tom és Jerry is milyen erőszakos már! A Barbie mesékben is milyen gonosz bácsik és nénik vannak. _nevet.gif Szerintem felesleges folytatni. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, N.k
2012. július 30. 12:11 #63
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.07.30. 11:59)
Megtehetik, hogy kizárják a gyerekeket, de azt nem tudják megtiltani, hogy tévét nézzenek, vagy internetezzenek! Ezzel csak azt fogják elérni, hogy még kevesebb ember megy el a mozikba, még több lesz az internetes letöltés, nekik pedig nem lesz annyi bevétel. Ezt szerintem tudják, kétlem hogy ennyire hülyék lennének. rohog.gif 
Azért tegnap, mikor először olvastam a cikket, szörnyen felhúzta az agyamat. Utána kezdtem el gondolkozni, hogy kizárt, hogy ennyire drasztikusan változtassanak a filmeken. rolleyes.gif 
A gyerekek meg nézzenek Spongyabobot és Teletubbie-t. rohog.gif Ja, de akkor tiltsák be a régi rajzfilmeket! Tom és Jerry is milyen erőszakos már! A Barbie mesékben is milyen gonosz bácsik és nénik vannak. _nevet.gif Szerintem felesleges folytatni. rohog.gif


Sajnos a 9/11 eseményei is nagy hatással voltak a filmekre, nem nagyon szeressék azt, ami hasonló történetet dolgoz fel, arról szól vagy utal rá. Ha Harvey azt mondja, hogy ideje összeülni, akkor nem tudom, hogy Tarantino mit fog ehhez szólni. Hollywood összeül megbeszélni a dolgokat, hát oda ne rohanjak meg vissza. Nyilván rosszfiúk kellenek a filmekbe, de mit akarnak másképpen ábrázolni vajon ... Egy rosszfiú legyen rosszfiú. Rá lehet fogni, hogy ne legyen annyira véresek a jelenetek és mondjuk ne öljenek embert a filmben de akkor mi marad bolond.gif Totál értelmetlennek tartom a dolgot. Ha már mindenáron összeülnek és tárgyalni akarnak, arról beszélgessenek inkább hogy maradt-e még olyan amit még nem remakeltek. dry.gif Szánalom, kérem szépen. Most akkor mit nézzen a gyerek? Semmit, úgy látom hogy manapság az csak a jó megoldás ha nem veszel tévét, DVD lejátszót és nem engeded hogy bármit is nézzen a gépeden. dry.gif How about that? Vágjunk ki minden rosszfiút a filmekből és legyen minden sztori rosszakaró nélküli aztán majd jogosan lehet rinyálni, hogy nincs bevétel. dry.gif Ne is nézzünk mi se semmit. Szuperhősös filmet sem, Rambot sem, de még sci-fi sorozatokat és drámákat sem, előbbiben űrlények támadnak emberekre, utóbbiban X megcsalja Y-t és összeugrasztja Y-t Z-vel aminek verekedés a vége, meséket se nézz. Mindenki adja el a tévéjét és lejátszóját már tényleg. dry.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Andro
2012. július 30. 12:34 #64
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3345
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
Igaz is meg nem is.A film ,amiben durva dolgok vannak,az elborult agyú embertársainknál elindithat egy lavinát,de ez bármi kihozhatja belőlle.Az pedig éppenséggel szerencsétlen egybeesés ha filmmel azonos időben/'szereplővel'.
2012. július 30. 13:05 #65
orion.anna
orion.anna
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.05.
Hozzászólás: 148
Csatolások: 0
Azonosító: 60019
Offline offline
Én komolyan nem értem, nem tudom felfogni, hogy az emberek mennyire nem képesek megkülönböztetni a valóságot és a fantáziát. Kezdem azt hinni, hogy apának igaza. Az emberek jó dolgukban már nem tudnak mit kezdeni magukkal.
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Andro
2012. július 30. 13:51 #66
XxCrazyn3ssxX
XxCrazyn3ssxX
warrior
 
Státuszx_O
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.30.
Hozzászólás: 1834
Csatolások: 19
Azonosító: 176832
Offline offline
Bessie egyet értek veled...
2012. július 30. 14:06 #67
Cannibal3
Cannibal3
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.20.
Hozzászólás: 974
Csatolások: 0
Azonosító: 141234
Offline offline
Szerintem ez hülyeség, semmi értelme nem lesz így az ilyen a filmeknek, ha a gonosz karakter nincsen benne normálisan ábrázolva. Ezzel csak azt fogják elérni, hogy kevesebben nézzék meg a filmeket, mert negatív szereplő nélkül, vagy kevésbé erőszakos és félelmetes gonosz nélkül nem lesz túl izgalmas, vagy érdekes egy ilyen film.
Nem hiszem, hogy az ilyen emberek a filmek, vagy a videojátékok miatt kezdenének el gyilkolni, az ilyenekkel alapból nincsen minden rendben. Fel is soroltak már itt több ilyen gyilkost a filmek megjelenése előttről is, úgyhogy nem hiszem, hogy egy durvább film miatt kattannának be.
Azt meg lehet érteni, hogy a Gengszterosztagból kivágják a mozis jelenetet, mert ilyen pontosan most történt, de ha ilyen előfordulhat a valóságban, akkor filmben is szerepelhet szerintem. Amúgy meg annyi gyilkosság, tragédia meg katasztrófa történik, hogyha emiatt ilyen témákat bemutató filmek nem jelenhetnének meg, akkor lassan nem nagyon lenne már mit forgatni.
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Andro
2012. július 30. 15:06 #68
SzanduSs98
SzanduSs98
 
StátuszHa egy nap a sebesség öl meg engem, ne sírjatok, mert én mosolygok.-Paul Walker
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.06.
Hozzászólás: 4224
Csatolások: 184
Azonosító: 166705
Offline offline
Tényleg jó cikk lett, érdemes elgondolkodni rajta.
2012. július 30. 23:47 #69
- törölt felhasználó -    
" aztán ha a következő barom egy véresebb könyvrészlet miatt kattan be tegyük ugyanezt az irodalommal is? "
Emlékeztek Charlie Manson-ra? Usa egyik kultusz alakja a Sátán megszemélysítőjeként tartják számon a mai napig.Az ő kedvenc olvasmánya: J. D. Salinger: Zabhegyező című műve volt.Az ő állítása (az-az Manson)szerint nagyban befolyásolták döntéseiben a könyvben olvasottak. Nem tudom...én bevallom nem olvastam nem tudom miről szól,de most már kíváncsi vagyok és lehet elolvasom.De vissza mehetünk Shakespeare: Rómeó és Júlia idejébe is ..ott is volt erőszak, meg halál,pedig a reneszánsz korban íródott..hol volt még akkor TV meg rádió? _nevet.gif Max futár szolgálat volt pár gethes gebével akik egy hírt napokig esetekben hetekik hurcolásztak balról jobra. _nevet.gif _nevet.gif Szóval a Manson gyerek igen csak kitett magáért ami a gyikosságokat illeti. És akkor még a TV nem volt annyira elterjedt, nem volt ennyi erőszakos film, a videó játékokról nem is beszélek..Szóval hagyjuk ezt a Filmek és videó játékok a felelősek mindenért maszlagot mert egy nagy büdös Bullshit az egész! reklamalo.gif cool.gif
http://hu.wikipedia.org/wiki/Charles_Manson#Tov.C3.A1bbi_inform.C3.A1ci.C3.B3k ohmy.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Andro
2012. július 31. 06:35 #70
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2012.07.30. 11:59)
Megtehetik, hogy kizárják a gyerekeket, de azt nem tudják megtiltani, hogy tévét nézzenek, vagy internetezzenek! Ezzel csak azt fogják elérni, hogy még kevesebb ember megy el a mozikba, még több lesz az internetes letöltés, nekik pedig nem lesz annyi bevétel. Ezt szerintem tudják, kétlem hogy ennyire hülyék lennének. rohog.gif 


Már nem azért, de szerintem így is egyre kevesebb ember megy moziba, főleg ilyen jegyárak mellett. A netről ingyen, pár óra alatt lejön egy film, és az ember akkor nézi meg, amikor akarja, és ahányszor akarja. Én évek óta nem járok moziba, részben azért, mert majdnem 2000 forint egy mozijegy, részben, mert amit akarok, egy héttel premier után már szedhetem is le.
2012. július 31. 08:08 #71
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Sherpa @ 2012.07.30. 23:47)
" aztán ha a következő barom egy véresebb könyvrészlet miatt kattan be tegyük ugyanezt az irodalommal is? "
  Emlékeztek Charlie Manson-ra? Usa egyik kultusz alakja a Sátán megszemélysítőjeként tartják számon a mai napig.Az ő kedvenc olvasmánya: J. D. Salinger: Zabhegyező című műve volt.Az ő állítása (az-az Manson)szerint nagyban befolyásolták döntéseiben a könyvben olvasottak. Nem tudom...én bevallom nem olvastam nem tudom miről szól,de most már kíváncsi vagyok és lehet elolvasom.De vissza mehetünk Shakespeare: Rómeó és Júlia idejébe is ..ott is volt erőszak, meg halál,pedig a reneszánsz korban íródott..hol volt még akkor TV meg rádió? _nevet.gif  Max futár szolgálat volt pár gethes gebével akik egy hírt napokig esetekben hetekik hurcolásztak balról jobra. _nevet.gif  _nevet.gif Szóval a Manson gyerek igen csak kitett magáért ami a gyikosságokat illeti. És akkor még a TV nem volt annyira elterjedt, nem volt ennyi erőszakos film, a videó játékokról nem is beszélek..Szóval hagyjuk ezt a Filmek és videó játékok a felelősek mindenért maszlagot mert egy nagy büdös Bullshit az egész! reklamalo.gif  cool.gif 
http://hu.wikipedia.org/wiki/Charles_Manson#Tov.C3.A1bbi_inform.C3.A1ci.C3.B3k ohmy.gif


Én olvastam a Zabhegyezőt. Ha tényleg az befolyásolta, akkor nem meglepő hogy miként cselekedett ám annál megvetendőbb. Ha netán a főszereplő Holdennek képzelte magát vagy ő befolyásolta akkor nagy a baj, mert a főszereplő sem volt teljesen normális. 110.gif
1 felhasználónak tetszik: Andro
2012. augusztus 01. 09:19 #72
- törölt felhasználó -    
Érdekes, régen nem volt se mozi, se tévé, se internet, mégis voltak ilyen agyilag beteg emberek. Gondoljunk csak pl. az inkvizíciós perekre a középkorban. Hol voltak még akkor az erőszakos filmek, könyvek? Akkor nem tudták semmire sem fogni.
Az erőszakhoz hajlam kell, mert aki erőszakos hajlamú, az a filmek nélkül is követ el szörnyű dolgokat.
2012. augusztus 01. 18:59 #73
Alice-Crispy
Alice-Crispy
Jortegloria
 
Státusz: )
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.06.
Hozzászólás: 1395
Csatolások: 12
Azonosító: 114049
Offline offline
Öhm... a Középkorban minden a papok kezében volt...
2012. augusztus 02. 08:31 #74
- törölt felhasználó -    
Nem erre akartam kilyukadni. Hanem arra, hogy nem kell ahhoz egy film sem, hogy valaki elmebeteg legyen. Ahhoz hajlam kell.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 02. 12:45 #75
- törölt felhasználó -    
Szó se róla, nem 1-2 film van, amiben kicsit eltúlozzák a rosszfiúk viselkedését, és n amúgysem szeretem az olyan filmeket amikben mindenki vérben úszik minden(ki) rolleyes.gif
2012. augusztus 03. 16:37 #76
DoooDuu
DoooDuu
Doreen Tomlinson ^^
 
StátuszNever give up, the beginning is always the hardest!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 3227
Csatolások: 547
Azonosító: 171198
Offline offline
Maci HEEL egyetértek!!!
2012. augusztus 03. 20:58 #77
Bérces Dániel
Bérces Dániel
Seth Rollins
 
StátuszLegjobban...örökké
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.12.
Hozzászólás: 3239
Csatolások: 120
Azonosító: 180109
Offline offline
Hát ez.............
2012. augusztus 07. 17:47 #78
Appalache
Appalache
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.18.
Hozzászólás: 505
Csatolások: 15
Azonosító: 149552
Offline offline
Nem tudom, ki néz még fel a topikba, de találtam egy szerintem idevágó kis részletet a Rém rendes családból, akit érdekel, megnézheti:
http://www.youtube.com/watch?v=qgH586FCCls&feature=channel&list=UL
Kb. 7 perc 24 másodperctől kezdődik és 1 perces.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 08. 17:33 #79
Appalache
Appalache
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.18.
Hozzászólás: 505
Csatolások: 15
Azonosító: 149552
Offline offline
Idézet (Appalache @ 2012.08.07. 17:47)

Kb. 7 perc 24 másodperctől kezdődik és 1 perces.

Hupsz, 17 perc 24 mp-től biggrin.gif
2012. augusztus 21. 21:14 #80
v000kr1
v000kr1
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.14.
Hozzászólás: 182
Csatolások: 0
Azonosító: 183515
Offline offline
Persze igaz, hogy hajlam kell ahhoz, hogy valaki erőszakos legyen, sajnos a média sokszor megadja azt a bizonyos utolsó lökést a nagy erőszakhoz. Lehet, hogy visszatartotta valami, de amint látta, vagy olvasta hogy más hogy csinálta esetleg, szóval biztos hogy van befolyásoló tényezője a médiának.
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Tom Hardy Tom Hardy 1019.